0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Избираш я добре узряла, мека и с лъжичка. Моят син някой неща не иска да ги яде, а преди ги е харесвал. Така, че това дали ще я дадеш може да остане без значение ако следващата есен не я иска :)
Благодаря!
*
Напоследък стана модерен лимецът. Имам следния план за въвеждане на глутенови храни: овес ръж ечемик пшеница. Къде да сложа лимеца? Чух, че бил по-слабо глутенов от пшеницата



   La vita è bella
*
Напоследък стана модерен лимецът. Имам следния план за въвеждане на глутенови храни: овес ръж ечемик пшеница. Къде да сложа лимеца? Чух, че бил по-слабо глутенов от пшеницата
Руми, интересен въпрос, дано да се включат мами с инфо. Ние още сме на оризова каша, мисля после да дам на бебка елда, и след това да почна с глутеновите каши.
*
Руми, това с глутена ми беше голяма драма да го измисля и аз....а вече дори не помня как му го дадох. Луда работа... дано някой се включи ;)
Аз един въпрос - каква храна е медът - тежка ли е за стомаха?
Ще ви се стори странно, но моят син го броя захранен с всичко и реално когато аз го храня му подбирам менюто, но иначе не го пазя от нещо. Той обаче нали беше с рефлукс до доста късно и забелязвам, че си му е слабо място това, защото ако преяде или яде по-тежка храна получава киселини. Млечните продукти също му идват тежко, това да яде кисело мляко така цяла порция още не сме го постигнали... и затова още не съм му дала някои храни (не и директно де). Та се зачудих медът дали е такава дразнеща или тежка храна или не 8O
Моусит,меда не е дразнеща и тежка храна,а алерген...за това по-късно се дава май след годинката може вече,но не съм сигурна :)
Аз давам мед от 10 месечен, но през ден по 1 чаена лъжичка в сутрешното кисело мляко... Знам , че се дава след годината, ама веднъж му взех бебешки бисквити с мед и така и реших да му давам... Медът е от наши много близки и е "проверен".
*
Ботулизма няма как да го провериш за съжаление. Купешки бисквити с мед?  Ти сериозно ли?!
На една е под 1 и захар не давах, та меда беше в домашни меденки на 1.5 или 2.5 захранен
По повод лимеца аз бих го дала преди пшеницата, не си спомням и аз вече за него, но не съм го захранвала специално.  Мисля, че храните, които не са постоянно присъствени на трапезата,  не е нужно да се захранват преди или около 1г.
Малко ми е странна паниката с глутена в един момент. Да не би да сте захранили всички видове риба примерно?! Ами сепии, раци, калмари?
*
Руми,
И според мен лимеца е преди пшеницата. Аз не съм давала другите храни, почнах направо с хляб от лимец, че всичко друго ми звучеше като каша, а в ЗВБ нали няма каши и така. Дадох им да си гризат корички за първи път на около 7 месеца, колко са яли така и не мога да преценя, тогава повече разпиляваха наоколо. Ако сама ще месиш хляба, имай предвид, че брашно е малко по-мокро от останалите та ще трябва по-малко вода - аз ползвах рецепта за пълнозърнест хляб в пекарната и слагах 10  мл по-малко вода.
Мда, за съжаление направих тази грешка с въпросните бисквити,  но естествено за меда като отделен продукт съм питала педиатърката /тази , която си ни следи още от началото / и каза ,че не е проблем да пробвам с мъничко. Е,  така малко по малко си му давах, давам и сега. Другото , което каза е, да не задълбавам твърде много при захранването, естествено да внимавам какво ,как и колко , но да не се задълбочавам чак толкова /знаете, как постоянно теглих схеми на захранване, питах даже за копър дали мога да давам като подправка,а що чай изпих за кърма и той за колики именно от копър... :D/
*
Аз направо се изкушавам лимецът да е първи от глутеновите. Лично аз много обичам лимец под всякаква форма. До нас има фурна, правят хляб, сладкиши, дори има пакетиран кус-кус. А по магазините срещам често солети от лимец, много ги харесвам. Наистина за мен е равностойна алтернатива на пшеницата. Примерно спелта срещам много по-рядко.



   La vita è bella
*
Добре де, дай овес(въпреки, че той не се води глутенов, а само евентуално замърсен с житни, лимец, пшеница и готово. Нужно ли е пък всички да си ги минала?! Щом купуваш хляб чупиш по 1-2 трошички и така.
*
Здравейте, а някой да е давал каша от кафяв ориз и от кога?
мисля че е от 7-ми месец се дава кафяв ориз,тая седмица ще давам оризова каша ама не мога да разбера на една лъжичка колко вода/ АМ да сложа  :ask:
Кати ти как я правиш?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Някъде четох, че пълнозърнестите продукти не са подходящи за малки деца, нещо дразнели корема или и аз не помня. Тоя кафевият ориз не е ли от тях?
*
мисля че е от 7-ми месец се дава кафяв ориз,тая седмица ще давам оризова каша ама не мога да разбера на една лъжичка колко вода/ АМ да сложа  :ask:
Кати ти как я правиш?
Здравей, на една лъжичка оризова каша, слагам 50 мл. вода.  Останалото е плодово пюре. Преди правех с две лъжички каша и 100 мл. вода, но се запичаме от такова количество и го намалих.
*
Някъде четох, че пълнозърнестите продукти не са подходящи за малки деца, нещо дразнели корема или и аз не помня. Тоя кафевият ориз не е ли от тях?

Да,  кафявият ориз може да подразни корема на малко бебе, защото не е рафиниран като белия ориз, а е с част от люспите, но пък бил много полезен.
мисля че е от 7-ми месец се дава кафяв ориз,тая седмица ще давам оризова каша ама не мога да разбера на една лъжичка колко вода/ АМ да сложа  :ask:
Кати ти как я правиш?
Здравей, на една лъжичка оризова каша, слагам 50 мл. вода.  Останалото е плодово пюре. Преди правех с две лъжички каша и 100 мл. вода, но се запичаме от такова количество и го намалих.
благодаря  :bighug:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Записвам се и аз. За да не е гол запис да попитам правите ли ден пауза при въвеждането на нова храна или направо на следващия почвате? Другото, което искам да попитам е кога се заменя цяло хранене с пюре ( конкретно за обедното говоря) ?


Всеки миг е още един шанс...
*
Никога не съм правила пауза между отделните храни. То и така много дълго ще продължи захранването. А за заменено хранене детето само си показва. Марти почти до годината си пийваше и мляко с храненето, докато Габи си изяждаше порцията и не искаше нищо друго. Успех със захранването!


*
Също като Рачко, паузи не съм правила. А замяната се получи когато пожела да изяде цяла порция.