0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

запис !смятам края на 5 -ти начало на 6 ти месец да захраня,ама с морков.не искам с тиква че не си падаме по нея
Кати не е ли рано в 4-ти месец да захранваш?само на кърма /АМ ли сте?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Не храни детето с идеята, че вие нещо не обичате. Давай всички плодове и зеленчуци. Ако ти ще правиш пюретата, купуваш една малка тиква, режеш я на кубчета, в торбички и във фризера. Аз проядох доста неща на принципа, че  детето трябва да ги яде, дори сега забранявам на мъжът ми да яде различна храна или да казва "Аз това не го обичам"
Кога "захранихте" със сладолед?  :lol:
Аз вече му дадох, че всички около него ядат и не мога да ги моля да се крият...
*
     Аз вече му дадох, че всички около него ядат и не мога да ги моля да се крият...
    Никога не се водете от тази фраза! Не трябва да се крие храната от детето, а да се обяснява
    защо не трябва да я яде. То около него предполагам има и хора, които пушат и пият алкохол, но
     предполагам не му даваш, защото вижда ;)
     И за да не ме разберете погрешно - не става въпрос за сладоледа - близнал един път, голяма
     работа, става въпрос за храни, които знаем, че са "боклуци" или все още не са подходящи за
     възрастта, например ядки и шоколад преди 3г.
     Говорене му е майката от самото начало.
Ами моето още не разбира от обяснения.
Като поиска алкохол му давам празна чаша или шише като тези, от които ние пием.
*
Имам една много неприятна случка с това "другите". Беше на около 2г. имаме гости с дете на неговата възраст и майката му дава да пие от нейното безалкохолно. Моят го пита "Ти какво пиеш?" и детето отговаря "Сок" и съответно той се обръща към мен, че също иска. Казах "Не, това е газирано", не посегна и не се тръшка, но му се напълниха очите със сълзи. Никога не съм давала да опитва алкохол, казвам какво е и интересът е до там. На 2г. в магазина боклуците не ги и отразяваше, но ние не ядем и не купуваме такива неща, като е постоянно заобиколено детето и "другите", които смята за равни ядат е сложно :)
*
      Разбират, разбират, ако знаеш колко добре разбират ;)
     Няма как сега докато си мислиш, че не разбира, да даваш нещо за залъгване, което уж е същото
     (примерно иска ракия ти му даваш чашка с вода), а утре като започне да разбира, да му
     кажеш "Не". Тогава "Не"- то няма да върши работа и ще има тръшкане. Започни отрано - "Не"
     винаги трябва да бъде "Не", но обяснявай, говори.
      След 5 години ще бъдеш спокойна и доволна :) Говоря от опит.
*
запис !смятам края на 5 -ти начало на 6 ти месец да захраня,ама с морков.не искам с тиква че не си падаме по нея
Кати не е ли рано в 4-ти месец да захранваш?само на кърма /АМ ли сте?
Здравей, не няма да захранвам сега. Само се интересувам. След като попрочетох, мисля да почна в средата на петия месец с тиква. За момента сме на 4 хранения с кърма.
Mimi, той от "не" разбира, но не разбира още защо е "не".
Според мен е много жестоко някой да яде до него сладко, сладко (и то друго дете) и да не му давам.
Достатъчно съм го ограничила откъм сладко в момента - изобщо не присъства в менюто освен под формата на плодове. Не мисля, че като изяде 200 гр сладолед за цяло лято ще му стане нещо.
А вие още ли не им давате сладолед?
*
Аз давам, може би след втората година започнах, не помня. Вече не го и избирам, то свестен няма на пазара.
*
        47 Smiles, не си ме разбрала правилно :) Писах принципно, не конкретно за сладоледа. Както
        вече казах от малко сладолед нищо няма да му стане.
        Естествено, че давам, но примерно се събира количество една кутия за двамата за цяло лято. 
        Преди като бяха на вашата възраст, ако на мен си вземех сладолед, на тях взимах само
        вафлена фунийка ;) В къщи им правих кисело мляко с плодове или крем и ги слагах също във
        фунийки (зимата все още такъв "сладолед" правим).
        А за това дали е жестоко или не, аз имам явно малко по-различен поглед на нещата заради
        алергиите им. И децата (за разлика от мисленето на много хора) приемат доста добре и
        спокойно факта, че не могат да ядат всичко и сами се ограничават и контролират, защото
         знаят че последствията влияят на техния комфорт и състояние.
Mimi26, да разбрах ти мисълта за говоренето и обясненията. Цяла една книга прочетох по темата дори :lol: Просто нямам усещане, че има разбиране от обратната страна  :lol:

Искам да ви питам сега за АМ-то. Докога давахте? Вие ли го спряхте или децата сами го отказаха?
Дани много обича АМ. Направо трепери като види шишето. Имам усещане, че може и до 3 години да си пие. Проблем ли е да се дава прекалаено дълго.... Аз все още му давам сутрин и вечер.
*
Смайл, моят го кърмих до 1.10м  :lol: после мина на АМ и някъде на 2.6м към прясно мляко. Последното има дни, в които и сега го пие по литър  :D
*
Смайл, моите все още всяка сутрин пият по чаша прясно мляко. Имам чувсто, че ще махнат млякото чак като пропият кафе и бира :)
запис !смятам края на 5 -ти начало на 6 ти месец да захраня,ама с морков.не искам с тиква че не си падаме по нея
Кати не е ли рано в 4-ти месец да захранваш?само на кърма /АМ ли сте?
Здравей, не няма да захранвам сега. Само се интересувам. След като попрочетох, мисля да почна в средата на петия месец с тиква. За момента сме на 4 хранения с кърма.
на колко станахте че ядете 4 пъти само? на 4 месеца не ядат ли бебетата по 850 мл. на ден?а това са горе-долу 5-6 хранения поне така мисля де та затова питам.пък може и да се наяжда с кърмата.моя позната дава на 4ти месечния си син сокче ама няколко лъжички.не го захранва разбира се ама се оплаква че все не му стига яденето и не прави нощна пауза повече от 3 часа все гладен.аз не мога да кажа нищо защото сме на почти 3 месеца 6 пъти яде кърма и имам едно дохранване с АМ защото неедрее.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
запис !смятам края на 5 -ти начало на 6 ти месец да захраня,ама с морков.не искам с тиква че не си падаме по нея
Кати не е ли рано в 4-ти месец да захранваш?само на кърма /АМ ли сте?
Здравей, не няма да захранвам сега. Само се интересувам. След като попрочетох, мисля да почна в средата на петия месец с тиква. За момента сме на 4 хранения с кърма.
на колко станахте че ядете 4 пъти само? на 4 месеца не ядат ли бебетата по 850 мл. на ден?а това са горе-долу 5-6 хранения поне така мисля де та затова питам.пък може и да се наяжда с кърмата.моя позната дава на 4ти месечния си син сокче ама няколко лъжички.не го захранва разбира се ама се оплаква че все не му стига яденето и не прави нощна пауза повече от 3 часа все гладен.аз не мога да кажа нищо защото сме на почти 3 месеца 6 пъти яде кърма и имам едно дохранване с АМ защото неедрее.
Здравей, на 4 месеца и една седмица сме.  Нямаме нощно хранене. Преди когато 4 не й  стигаха, се будеше към два през нощта за хапване, като от месец и половина спря. Ако имахме 5 хранения, през нощта не се будеше изобщо.  Сега очевидно 4 хранения са й достатъчни. Нямаме проблем  с прираста.
*
Смайли, и Мишо си пиеше АМ до към 1.8 г. После започнахме с прясно мляко и все още пие по 250 мл мляко преди заспиване.
Бяхме на море и там не е пил мляко, защото имаше само сухо и вече към края една вечер ме пита малко глезено:
Мамо, кога ще си ходим в София?
Аз съответно питам Защо, не му ли харесва на морето, а той ми отговаря:
Тъжно ми е за Никола, за бабичка ииииии...... Искам да пия мляко  :lol:

Та не смятам да му го спирам, както казва мими, ще се откаже сам от него като пропие бира  :lol:

Shinzou, всички деца са различни. Мишо ми се хранеше по 6-7 пъти на денонощие до 1.5 г., Никола се храни 4 пъти от 3-месечен. Не е слаб, напротив - пухкаво бебче си е, има къде да го щипка и гризка човек.  :lol: На 9 месеца е 9.860 кг и 75 см. Води се по детето, то най-точно си показва как се чувства добре.
« Последна редакция: Септември 04, 2015, 17:05:51 pm от mgstra »


Момичета, аз прясно мляко за пиене не смятам да давам, така че ако продължава да пие до толкова късно все адаптирано ще е. На айряна не се радва така, иначе бих заменила с айрян.
*
Имам усещане, че може и до 3 години да си пие. Проблем ли е да се дава прекалаено дълго.... Аз все още му давам сутрин и вечер.
Не е проблем и на 3г. да пие АМ.
Аз давам и ще давам сутрин и вечер докато си го иска.
Онова в кутиите не съм убедена много нито да е прясно, нито да е мляко.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Абе мляко си е, а и моят син за някакъв период изкара на мляко сигурно седмица, та литри АМ нямах в къщи и така премина на кутиите. То пък като купувам от някой много знам какво е  :lol: примерно от 2г не купувам, защото не познавам човек който да поддържа добра хигиена от имащите крава.
Разказвала съм една случка. Много обичам прясно сирене, от цедилката направо. И тук един човек правеше, доста наши приятели купуват и ядат от там сирене, брат ми дори беше супер обиден, че не искам да му купя, моят мъж ми обясни, че имал оборудване за мандра и т.н. и аз патицата реших, че трябва да е ок. Пращам го сутринта да вземе сиренето, преди да са го осолили, то продължава да тече, слагам го в една кутия и периодично отцеждам, по едно време от буцата се показва тлъст червей  :x