0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #580 -: Февруари 25, 2015, 06:34:34 am »
Амини, при мен 195 през януари, а този месец - 225. И двата естрадиола са мерени в деня на прегнила.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #581 -: Февруари 25, 2015, 07:32:08 am »
И на мен при последната пункция беше празен фоликула  :( Бихте ли споделили колко ви беше естрадиола?
577 pmol/l = 157 pg/l в деня на прегнила; очаквах да се качи до пункцията, но явно не е бил достатъчен
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #582 -: Февруари 25, 2015, 09:47:11 am »
Амини, съжалявам мила че и при теб се е случило същото. При мен Е2 беше 224 в деня на Прегнила ( 11-ти ден ), а предния цикъл когато успяхме да извадим Я , на 11-ти ден беше 247. Това което ни направи впечатление този цикъл, беше ниския Е2 на 9-ти ден, беше нещо от рода на 45 и като че ли ниските му нива също могат да бъдат някакъв индикатор дали ще има Я в фоликула или не.
Може би е хубаво да споделим колко е било и LH-то. Този цикъл - 12,6, а миналия - 12.

Относно Дуфастона, попитах и мъжа ми който винаги влиза с мен, какво е чул да казва доктора и според него е следното - "започваш да пиеш Дуфастон още от деня на пунцкията, за да може в следващия цикъл да имаш повече фоликули". А всъщност Дуфастона какво е - прогестерон ли е ?
За Аримидекса обясни че не изтънява лигавицата за разлика от Клостила, но и двете не са  лекарства за стимулация, точно обратното е - блокират временно отделянето на хормона който стимулира яйчниците и има нещо като ефекта на лъка, в смисъл опъването на тетивата до предел за да може след това стрелата рязко и силно да се изстреля.
За редуването на яйчниците - при мен може би има някакво редуване, но явно не е закономерност.

vanessa15 стискам силно палци да имаш трансфер на 5-ти ден!
« Последна редакция: Февруари 25, 2015, 09:50:48 am от dvoika mi6leta »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #583 -: Февруари 25, 2015, 14:59:15 pm »
Някой знае ли каква е разликата между Оргалутран и Цетротид? Затрудних се много да намеря Оргалутран и говорих няколко пъти с клиниката, които също нямаха. Попитах дали да го заменим и ми обесниха, че само в много краен случай ще ми дадат Цетротид. Накрая те ми намериха в една аптека останал.
Не е ли едно и също лекарство?
« Последна редакция: Февруари 25, 2015, 15:01:15 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #584 -: Февруари 25, 2015, 17:41:32 pm »
И двата препарата служат за задържане на пика на ЛХ и предотвратяват преждевременно спукване на фоликула, но са с различно активно вещество. Може би лекарите си имат предпочитания.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #585 -: Февруари 25, 2015, 19:31:55 pm »
Благодаря ви момичета за съпричастността  :bighug:

За пръв път нямах никаква яйцеклетка и се сдухах доста. Естрадиола на 2 ден ми беше 370 (заради задържан фоликул), а на 8 ден 174  :( (може би сбор от доминантния, който беше 14 мм и задържания, който е започнал да се резорбира). Прегнила беше един ден след това.
« Последна редакция: Февруари 25, 2015, 19:37:26 pm от amini »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #586 -: Февруари 25, 2015, 23:18:17 pm »
Може би задържания фоликул е някаква пречка. При мен се беше получило веднъж и док го абсорбира на 6 ден. Тогава бях по къс протокол. Пълен провал.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #587 -: Февруари 26, 2015, 16:31:41 pm »
Днес на прегледа(9 ден), за два дни прием на менопур единия фоликул е нарастнал само с 1 мм и е 12 мм, а другия с 2 мм и е 15, затова док ми каза в Събота пак на преглед и най-вероятно Прегнил. Но аз мисля че така ще изтървем доминантния, защото към края нарастват по-бързо и ще стигне 19, а аз на 18 съм пукала фоликул вече 2 пъти. Като го питах ми каза че цели да хване двата и иска да вземе някакво средно положение, но не е ли по-важен доминантния?  :?
« Последна редакция: Февруари 26, 2015, 16:35:23 pm от Giaany »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #588 -: Февруари 27, 2015, 14:17:23 pm »
Giaany, дано утре и двата фоликула да са ти цели целенички и от тях да извадите 2 хубави Я!
Може би защото имаш лека стимулация и док затова се стреми да извади 2 Я, иначе се обезмисля стимулацията.
А колко е бил Е2 на 9-я ден и Оргалутрана утре ли ще ти го бият?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #589 -: Февруари 27, 2015, 14:39:02 pm »
 За естрадиола ще ми кажат утре, защото ако няма някакъв проблем с него или трябва да сменям дози не ми се обаждат, а ми казват на следващия преглед. На 7 ден на фоликули 11 и 13 беше 95, не е много , но е рано.
А Оргалутран вземам от 8 ми ден. Утре най-вероятно ще е Прегнила.
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 14:48:41 pm от Giaany »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #590 -: Февруари 27, 2015, 19:49:01 pm »
Момичета, моля за малко информация. До сега бях на спонтанен цикъл. След 3 пункции док ми каза, че яйцеклетката ми не е качествена. Предложи да направим биопсия, имунологични и лека стимулация. Днес получих отговор, че резултата от биопсията е добър. Сега чакам имунологията. Док ме вика на 2-ри ден от цикъла за стимулация. Някой има ли идея колко пари горе-долу излиза тази лека стимулация? Дали на регистратурата ще знаят? След биопсията така ме болеше, че забравих да попитам. Как протича? През колко време се ходи на преглед, че не съм от София и не знам да вземам ли отпуск.Ще съм ви благодарна ако ме ориентирате поне малко. А и друго - не би ли следвало док да ми изпише някакви хапчета за подобряване качеството на яйцеклетките. Попитах я, но тя си замълча.
Благодаря ви предварително за отговорите.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #591 -: Февруари 27, 2015, 20:31:56 pm »
Феичка, ако скоро си правила пункция в информираното съгласие би трябвало да си намерила ценоразпис за за основни дейности, който са пъхнали - пункция, оплождане на 1 яйцеклетка и ЕТ - 350+250+350= 950лв.
пункция, оплаждане на 2 до 5 яйцеклетки и ЕТ - 350+ 500 до 1250 + 350 = 1200 до 1950 лв.
пункция, оплождане над 5 яйцеклетки ЕТ - 350+1600+350 = 2300
поискай информация от регистратурата

каква и колко скъпа ще ти е стимулацията, няма как да ти кажем тук, питай с какво смятат да те стумулират, много е относително "лека стимулация", ами ако прерасне в същинска?!
първия преглед е след около 4 дни след започване, после през ден или  в пореден ден

за яйцеклетките - обърни внимание ако си с наднормено тегло, евентуално тест за ИР, виж си нивата на кр. захар, щитовидна жлеза,  повече движение, полезни мазнини и протеини, без захар......все неща, ако пуснеш търсачката във форума ще ги намериш дискутирани
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #592 -: Февруари 27, 2015, 20:36:05 pm »
Феичке, предполагам за Надежда питаш. Първия преглед ако ти е на 2 ден, то следващия ще е на 5, 6 или 7, след това са през ден. При всеки преглед ще има и хормони, а при пъврия - вероятно и ПКК и кръвосъсирване, както и вирусология. Отделно инжекциите (може и хапчета да ти дадат - Фемара/Аримидекс, около 30 лв.) - вероятно Менопур (по 26 лв. всяка - всеки от дните или през няколко, по преценка на лекаря), Цетротид ще включат по някое време (той беше 60, може би 2-3 инжекции от него), накрая Прегнил (6 лв.), цените на пункцията и транфсера ги знаеш.
Сега погледнах, при мен при една такава лека стимулация към Фемарата са прибавили 18 менопура (втория цикъл са 11, но 10 фостимона - той е по 40 лв., 4 цетротида и 1 прегнил. Общо за лекарства 714 лв. първия път, а 820 втория. Дано съм ти помогнала.

Много късмет!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #593 -: Февруари 27, 2015, 20:37:11 pm »
за яйцеклетките - обърни внимание ако си с наднормено тегло, евентуално тест за ИР, виж си нивата на кр. захар, щитовидна жлеза,  повече движение, полезни мазнини и протеини, без захар......все неща, ако пуснеш търсачката във форума ще ги намериш дискутирани

Това е много вярно!!! Има и отделна тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32875.0
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #594 -: Февруари 28, 2015, 08:34:19 am »
Много ви благодаря за отговорите момичета  :balk_48: Аз бях питала докторката с какво ще ме стимулира, но тя каза ще видим. Искам да си приготвя паричките, горе-долу да знам колко ще излезе и да си разпределя времето. Що се отнася до ИР - преди години имах. Беше ми изписан глюкофаж, аз обаче не го пих. Преминах на здравословно хранене и спорт и продължавам в същия ритъм. Последният ми тест показа, че инсулина и кръвната захар са в норма. Сега редовно си меря захарта и си е нормална. Little_rabbit благодаря за линка  :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #595 -: Февруари 28, 2015, 09:53:47 am »
Офф: Зайче, Менопура от аптеката на Надежда ли го купуваш? Аз скоро търсих и ми казаха, че никога не са зареждали. Помислих че в Надежда ползват друг медикамент.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #596 -: Февруари 28, 2015, 12:11:41 pm »
Офф: Зайче, Менопура от аптеката на Надежда ли го купуваш? Аз скоро търсих и ми казаха, че никога не са зареждали. Помислих че в Надежда ползват друг медикамент.

Не, в аптеката не продават такива лекарства (тя си е обикновена аптека - клон на Орфей). Взимам го от манипулационната, а за да ми го дадат, трябва да ми е назначен и досието ми с назначението да е занесено в манипулационната. Външен пациент няма как да го купи (болницата не е регистрирана като търговец на лекарства - те реално не продават лекарства, а купуват от търговец на едро и ги ползват за процедурите на своите пациенти; затова ние ги взимаме от тях на доставната им цена).
« Последна редакция: Февруари 28, 2015, 12:15:22 pm от little_rabbit »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #597 -: Февруари 28, 2015, 22:40:31 pm »
Да се отчета с прегледа. Днесс слагам Прегнил - един фоликул, преди 2 часа беше 20мм. Доста голям, но другия не се разви изобщо и се оказа, че напразно го чакаме. Сигурно няма да има нищо в Понеделник, но ще опитаме  :(
Иначе Е2 ми е 340, а прогестерона ми е 0,75
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #598 -: Февруари 28, 2015, 23:16:20 pm »
Да се отчета с прегледа. Днесс слагам Прегнил - един фоликул, преди 2 часа беше 20мм. Доста голям, но другия не се разви изобщо и се оказа, че напразно го чакаме. Сигурно няма да има нищо в Понеделник, но ще опитаме  :(
Иначе Е2 ми е 340, а прогестерона ми е 0,75
Успех,дано извадите Я!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #599 -: Февруари 28, 2015, 23:35:49 pm »
Здравейте
Днес бях на преглед и да си взема изследванията от микробиологията.
Оказа се че имам кандида и ешерихия коли и трябва да се лекувам :nurse_1:
че другия месец да почнем.
Докторът държи да е на ЕЦ а Аз на лимитиран :?
Незнам може би ще има малка стимулация с Фемара или нещо друго :ask:
Ще решим след като ми дойде цикъла.