0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #100 -: Февруари 23, 2012, 11:20:52 am »
Момечета, много спешно се търси добър адвокат по трудово право, по възможност който работи про боно. Става дума за няколко отделни случая в различни фирми и институции.
Ако имате идеи, моля, пишете ми на лични!
midge, blue, стиснати палци за успех и голяма радост към края на годината!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #101 -: Февруари 23, 2012, 11:25:15 am »
и еленка още си се вози в столче 9-18 кг., висока е 102 см. и тежи около 14 кг., на три години ще стане след 10 дена.

eй това ме заинтригува, защото почти в пълна сила важи за Михаела.
Висока е 100см, тежи 14кг и след 10 дни ще стане на 4 години  :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #102 -: Февруари 23, 2012, 11:26:10 am »
Inke-Tinke, обикновено към синдикатите има безплатни трудово-правни консултации.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #103 -: Февруари 23, 2012, 11:33:11 am »
Ако видя, че на моето дете се отдава математиката и аз бих го записала в МГ след 4 клас. От личен опит знам, че когато едно дете има някакъв талант и той не се развива, просто се губи. Беше ми скучно в училище от 1 до 3 клас, защото имам по голяма сестра и покрай нея учих и аз. Еми какво прави едно дете в час, просто разваля дисциплината  :wink:. В един момент бях толкова самонадеяна, че в 4 -ти клас се оказах вече изоставаща и трябваще да наваксвам.

П.П. Вчера получих анкета от ДГ с много въпроси, с цел проучване поведенческите стереотипи на децата и създаване на стратегия за корегиране на появили се отклонения.
Дано не си остане само анкета и да се вземат мерки.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 11:35:22 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #104 -: Февруари 23, 2012, 11:37:02 am »
и еленка още си се вози в столче 9-18 кг., висока е 102 см. и тежи около 14 кг., на три години ще стане след 10 дена.

eй това ме заинтригува, защото почти в пълна сила важи за Михаела.
Висока е 100см, тежи 14кг и след 10 дни ще стане на 4 години  :wink:

Маги, не ти разбрах въпроса? Писала съм, че ще си се повози още в столчето 9-18кг, но не разбирам наистина какво ме питаш :)
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #105 -: Февруари 23, 2012, 11:40:25 am »
Стефи,
ами нищо не съм те питала. :wink: Няма въпрос, така е.
Просто ми стана интересно, че децата ни са горе-долу един калибър, но с една година разлика. Това е. :)

Беше просто коментар :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #106 -: Февруари 23, 2012, 11:44:24 am »
ахаааа схванах :lol:
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #107 -: Февруари 23, 2012, 11:47:31 am »
Ми дългички и фини са, при това цялото семейство  :) :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #108 -: Февруари 23, 2012, 11:51:35 am »
П.П. Вчера получих анкета от ДГ с много въпроси, с цел проучване поведенческите стереотипи на децата и създаване на стратегия за корегиране на появили се отклонения.
Дано не си остане само анкета и да се вземат мерки.

блазя ви. аз пък вчера получих покана от госпожата за открит урок - досега никога не съм чувала за такова нещо при нас, а и тя ми го спомена между другото. няма обява, няма нищо. тая сутрин, явно размислила, притеснено ми каза - моля, не разпространявайте тази информация за открития урок. децата много се разсейват така. вие елате, ама не казвайте на останалите!!!

явно по програма са предвидени такива открити уроци и те сигурно си отразяват в дневниците, че са проведени, ама никой родител не е поискал да дойде... добри жени са, обичат децата, грижат се за тях, учат ги както умеят, но са толкова далече от реалностите, толкова старомодни, подплашени и неинициативни...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #109 -: Февруари 23, 2012, 12:23:39 pm »
Имам една позната която псува като каруцарка и е учителка в ДГ. винаги съм се чудела, как може такива жени с такъв език, да учат децата ни, но ... в България сме.
От нашите учителки също знам, че има такива уроци, както и от Тони. Даже едната госпожа прави клипчета и ги пуска в vbox, когато има сценки, прави им снимки. Откритите уроци са за оценяване на учителите, за определяне на заплата им, бонуси и кой знае какво още. От простакесата знам, че много се стараят учителките на тези уроци и гледат винаги да препитват знаещите и можещите деца, обаче понякога комисията избира произволни деца и тогава най ясно си личи, кой как работи. Много се ядосваше тя, как сега за Васил Левски, някакво детенце се притеснило и как това би могло да й се отрази на нея. Било от тези "лошите" деца, нарече го келеш и куп други епитети. Виновни според нея са само родителите, пак един куп епитети по техен адрес и аз останах безмълвна. Не й спестих обаче моето мнение и виждане. Кой знае какви са и нашите учителки... Едната по младата я виждам старае се, но нещо липсва. Иначе има подход, тя още няма деца, но си личи че обича децата и те я обичат, даже Тони редовно й прави прически и все в нея наврян, като го взимам. Другата пък съм я чувала да крещи, но пред нас е мила и любезна. Тя е една лежерна и не си дава зор за нищо, но пък ги учи на повече неща, поне с такова впечатление съм останала. Но тя пък имаше очевадно антиотношетние към сина ми, сега малко го прикрива, но си личи.
Виждам обаче огромна разлика в тържествата с другите групи, нашите също са интересни, но бледнеят на фона на другите. Още много разлики виждам с другите групи, но на такива случихме. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #110 -: Февруари 23, 2012, 12:28:33 pm »
Абсолютно по същия начин са и нашите учителки, веднъж присъствах на открит урок, втория път отидоха баба им и дядо им. Всички деца вдигат ръка, но госпожите вдигат само 3 едни и същи. След това ми се оплакаха децата, мамо вдигах ръка, но госпожата вдига само Д, А и Н. Останалите майки пък изобщо не са изненадани, така си е от 1 група при нас - все едни и същи деца се вдигат и лансират. Ние сме редовни в градината едва последната година, но и преди това явно е било само така. А и не върви да им кажеш, защото после могат да си го изкарат на децата ...
Иначе учителката, която ги пое в началото беше направо съкровище, такова обаяние и талант да общува с децата, от старата генерация, много слънчева жена, но се пенсионира и беше само в първа група.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 12:41:42 pm от cygnus »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #111 -: Февруари 23, 2012, 14:12:40 pm »
Че вие не го ли помните тоя номер, на открити уроци се изпитват само отличниците. Толкова бях свикнала с тая практика, че в 10 клас най-безсрамно изнудвах учителката по литература с предстоящия открит урок. Ми тъй де ще ми оформя тя 5-ца само въз основа на писмени работи. Че аз дори с преписване повече от 5 на писмен няма как да изкарам.
И да, откритите уроци не са за родителите, а за оценка на нивото на учениците и най-вече на учителите.
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #112 -: Февруари 23, 2012, 14:15:06 pm »
Че вие не го ли помните тоя номер, на открити уроци се изпитват само отличниците. Толкова бях свикнала с тая практика, че в 10 клас най-безсрамно изнудвах учителката по литература с предстоящия открит урок. Ми тъй де ще ми оформя тя 5-ца само въз основа на писмени работи. Че аз дори с преписване повече от 5 на писмен няма как да изкарам.
И да, откритите уроци не са за родителите, а за оценка на нивото на учениците и най-вече на учителите.


 :jump12: Безсрамница :lol: :lol:
Разказвай за изнудването, това е ценен опит за поколенията :lol:
[/url][/url]
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #113 -: Февруари 23, 2012, 14:23:11 pm »
Аз пък в 11 клас имах 2-ка на съчинение. Вдигнах скандал, че на свободно съчинение, няма как да се пише двойка, ако няма граматични или стилистични греши и направих революция. Е оставиха ме в крайна сметка нарочно на матура без да ми кажат, че съм за там, като подправиха дневника със срочната и годишна оценка. Разбрах един ден преди матурата, когато си носех снимки за дипломата. Писаха ми 2, после пак 2 и накрая след сериозен скандал се назначи арбитраж, от там 6 и 4 = 5. Изгониха и двете даскалици по литература, но ми опропастиха до някъде живота. Имам и още случки с даскалици и то винаги при завършването на даден етап. Още помня и в ДГ, и в училището до 7-ми клас ... така, че си имам няколко наум.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #114 -: Февруари 23, 2012, 14:34:21 pm »
И да, откритите уроци не са за родителите, а за оценка на нивото на учениците и най-вече на учителите.

ммм, зависи за какви открити уроци става дума. ти говориш за уроци в средното училище.

открит урок в детската градина би следвало да е точно за родителите - да видят какво правят децата им там през деня, как се занимават.
оценка на учителите винаги може да се направи - директорката няма нужда от открит урок, за да влезе в стаята и да гледа какво става.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #115 -: Февруари 23, 2012, 14:36:32 pm »
Пеш, в нашето училище преди почти 30 години не беше така и учителките гледаха да включат почти целия клас - вдигаха кажи речи всички. Това в нашата ДГ е просто очебийно за всички - гора от ръце и винаги трима вдига - едни и същи  :x Просто няма как да остане незабелязано... На мен ми дреме мислиш, аз знам какво знаят и могат моите, но децата искат да се включат в часа и това ги смущава.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 14:39:00 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #116 -: Февруари 23, 2012, 14:41:18 pm »
ти поне намекна ли на госпожата, че родителите са забелязали това и не са доволни?
има достатъчно начини да се отправи корективно мнение, което да хване дикиш. питам те, защото виждам колко много те е засегнала тая случка (и с пълно право!).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #117 -: Февруари 23, 2012, 14:46:07 pm »
а пък нас само на тържества и сценки ни канят, до сега на открит урок не сме били.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #118 -: Февруари 23, 2012, 14:47:41 pm »
И да, откритите уроци не са за родителите, а за оценка на нивото на учениците и най-вече на учителите.

ммм, зависи за какви открити уроци става дума. ти говориш за уроци в средното училище.

открит урок в детската градина би следвало да е точно за родителите - да видят какво правят децата им там през деня, как се занимават.
оценка на учителите винаги може да се направи - директорката няма нужда от открит урок, за да влезе в стаята и да гледа какво става.
И аз така мисля. На нашите открити уроци в градината на Денис никога не е имало инспектори да оценяват учителите.
cygnus, и при нас беше същата работа, вдигат се 3-4 деца на останалите им отмаляват ръцете от вдигане ама нъц...
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #119 -: Февруари 23, 2012, 14:48:35 pm »
Нали писах, притеснява ме после да не се отрази на отношението към децата :( Може би не съм права в този случай и при следваща подобна ситуация няма да си затрая.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 14:56:42 pm от cygnus »