0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #40 -: Февруари 22, 2012, 10:27:29 am »
Поне в нашия район, във всички училища вече има тестове за входящо ниво в 1 клас. Това разбрах на срещата с училищата от района. Мисля, че ги има навсякъде в БГ вече. Но те не се ползват за прием. Прави се събеседване с приетите и вече записани деца, след приема. Целта е да се ориентира учителя, който ги поема, с какво ще си има работа. Също, в по-големи училища тези тестове се ползват за разпределение по паралелки - да се постигне равномерно входящо ниво между различните паралелки. Нашата детска градина също прави такива тестове за изходящо ниво на края на всяка година.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #41 -: Февруари 22, 2012, 10:38:31 am »
Олелеее, колко драми за записване в 1 клас!
А едно време наистина беше лесно!

Относно главоболието - имах такъв период, оказа се предозиране в вит.А. Тогава имах жестоки кожни проблеми и го приемах в промишлени количества. Оказа се, че като го спреш почват едни болки, едно чудо...Очите и ушите също може да са причина.

Според мен тестовете са хубава идея, ако показват в каква област има наклонности детето.
Например някои деца имат наклонности в областта на математиката и по-добре там да се развиват по-усилено. А деца, които изявяват наклонности в изкуствата и литературата - забравете да са успешни математици :lol:
[/url][/url]
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #42 -: Февруари 22, 2012, 10:39:49 am »
Пими,
препоръчвам ти д-р Йолова от Терапията. Аз водих моето момиченце при нея заради заекването. Тя приема във високата сграда на Терапията, там където е отделението по Неврология на ет. 14. Плащаш си 30лв. за прегледа при нея. Хареса ми - обърна ни доста внимание. Ако искаш, ще ти пратя телефона и.
Също добра е Ралчева - пак е от Терапията. Тя приема в ДКЦ-то и работи с Касата. Но ако днес звъннеш, ще ти дадат час за след месец и половина.

Училището все още е далече във времето при нас, не съм решила да тръгнат на навършени 7, нищо, че към септември месец вече ще са на 7 и половина. Ще учат в най-близкото до нас у-ще "Христо Ботев" в Русе си минава за много добро училище. :wink:
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 10:43:20 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #43 -: Февруари 22, 2012, 11:00:19 am »
Весела и наистина топла седмица на всички. И здрава най-вече.
Вени, не знам кое едно време имаш пред вид, но мнооого отдавна се ходеше задължително в училището по район. Имаше и една такава система - бъдещите класни ръководителки, които ще поемат първи клас, да обикалят по адрес, всички подлежащи на записване. Може и да е било в периода на прехода, когато родителите можеха да избират между поне 2 училища. Но като дете на начална учителка, помня как през 3 - 4 години майка ми с едни списъци обикаляше квартала, да си записва бъдещите ученици. Не е много лесно за учителите, но мисля, че е удачно за родителите.
При нас е треска за детски градини още, но малката така или иначе ще тръгне на 6 навършени, тъй като е родена средата на ноември. Ако я пратя в годината в която навършва 6, тя ще тръгне на 5 години и 10 месеца. Ми рано ми се вижда, ако и да е момиче (по-бързо развиваща се ... уж :wink:).
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #44 -: Февруари 22, 2012, 11:06:39 am »
е, не чак толкова отдавна. По-скоро времето преди многото инфо в нета :lol:
в нашия квартал има две училища в първа част които са съответно спортно и с паралелка за рисуване. Майка ми нямаше много инфо от нета и ме записа в това срисуването, което се оказа плюс :lol:

И ние сме на вълна ясла. За тази, за която ви казах, че чувам лоши отзиви, поразпитах още и сега пък чувам добри. При всички положения, явно зависи от лелките. Но ще опитам в нея, защото в големите студове Ники плачеше и не мога да си предствя да трябва да ида да го взема по спешност и да го мъкна до нас ревейки. А ние сме с една кола и няма как да я ползвам аз, че мъжо работи на Околовръстното :lol: Трябва да ходи на работа :wink:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #45 -: Февруари 22, 2012, 11:15:07 am »
Олелеее, колко драми за записване в 1 клас!

драмите са много по-големи, отколкото тези за записване в детска градина, ама просто не ти е опряло до там още...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #46 -: Февруари 22, 2012, 11:31:56 am »
искам да попитам за мнение и препоръка онези от вас, които вече са купили детски столчета за кола за тегловната група 15-36 кг (над 4 години).

какво сте избрали, защо сте го избрали и откъде го купихте? много ще ми помогнете с мненията си.
благодарение на Ганка, изкарахме 4 щастливи години в нашето прекрасно столче Рьомер Кинг, но вече много му стърчи главата на детето над облегалката и е крайно време да купуваме следващия стол.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #47 -: Февруари 22, 2012, 11:38:13 am »
Джам, и аз така съм в чуденка, нали вчера му продадох стола... Ех, порастнаха си децата верно. Аз обмислям само седалка да взема, че ние не пътуваме вече на дълги разстояния. Продадоха и вилата дядото и бабата, така че пътуваме предимно из града.
Искаше ми се стол в тази категория, но честно много ми е трудно да дам 200 и кусур лева за нещо, което не се ползва редовно. Ако често се ползва, тогава си е сериозна дилема. Ако все пак взема стол, ще е по нисък клас определено.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #48 -: Февруари 22, 2012, 11:45:19 am »
Пими, за главоболието - моя приятелка горе-долу на тази възраст, на която е твоето дете имаше такъв проблем и след като ходиха при невролози, изведнъж някой се сети да и проверят очите. Оказа се астигматизъм, който може да предизвика тези болки заради усилието, което несъзнателно правиш, за да коригираш зрението без помощта на очила или лещи. Сложиха очилата и главата спря да я боли. Ако скоро не я е преглеждал очен лекар, бихте могли да проверите и това. Успех!

Аз съм далече от тая възраст ;), но при мен се получи същото- откакто ми откриха астигматизма и сложихме подходящи стъкла на очилата ми, честото ми главоболие изчезна. Дори и честотата на мигренозните пристъпи доста се разреди.


За училището: Макар и още да ни е прекалено рано да мислим за него, моето мнение към този момент е Виктор да започне училище на 6 навършени. За първия учебен ден ще е на 6 години и 8 месеца, което ми се струва по-подходящо от това да започне година по-късно, когато ще е на почти 8 години. И имайки предвид, че учат 12 години, той ще завърши на 20 - за кое по-напред от там нататък с тоз динамичен живот. ;)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #49 -: Февруари 22, 2012, 12:23:45 pm »
:)))))Ани, пиши направо и Боби за тренировки заедно с Мони:), че после ще му е късно:))))))

Верно, какво ли са си помислили хората:))))))))))))))))))))))

Ние от 2 дни сме си на село с децата и баба:) По цял ден са заровени в снега и се прибират на обяд да се хранят и спят мокри от глава до ръкавици:) Забравят, че са болни, че ги болят коремчетата:) А на село има много, ама много сняг:) Ще изкараме една седмица тук:)))))))) Идвайки на сам закъсахме с колата. Майка ми слезе да бута, гумите пушиха а децата вече втори ден само повтарят как е закъсала колата, баба бута, гума пушак, мама бръм, бръм:) Много са впечатлени от случката:)

Бъдете здрави.
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #50 -: Февруари 22, 2012, 12:35:15 pm »
Благодаря на всички за мненията и съветите.Ние също имаме съмнения,че е от настъпващия пубертет,но лекар ще я види със сигурност.Сега ще звъня телефоните и ще видя какво ще измисля,но ми се иска в София в да я видят.
Относно очите-Ива е с очила още от детската градина-мисля 4 група беше като ги сложихме.Имаше лениво око и астегматизъм.Последно есента ходихме на очен-всичко е наред даже ще ни намалят диоптера вече.Така че очите отпадат като причина.
Дано всичко да е наред,че като я гледам ме боли и мен.Постоянно лежи и дреме,но днес вече я пуснах на училище,стига толкова.Сложих и Нурофен в чантата и така.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #51 -: Февруари 22, 2012, 12:40:15 pm »
Джам, ние като избирахме, моя мъж пак чете краш тестовете и се оказа, че на Cybex столчетата са най-добри от този клас. Ние имаме това

Единственото неудобство е, че като пътува и му се приспи, главата му виси много, неудобно е за спане.
Иначе плюса е, че като порастне още, долната част остава, горната се маха и долната е като подложка за височина.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #52 -: Февруари 22, 2012, 12:43:12 pm »
Поне в нашия район, във всички училища вече има тестове за входящо ниво в 1 клас. Това разбрах на срещата с училищата от района. Мисля, че ги има навсякъде в БГ вече. Но те не се ползват за прием. Прави се събеседване с приетите и вече записани деца, след приема. Целта е да се ориентира учителя, който ги поема, с какво ще си има работа. Също, в по-големи училища тези тестове се ползват за разпределение по паралелки - да се постигне равномерно входящо ниво между различните паралелки. Нашата детска градина също прави такива тестове за изходящо ниво на края на всяка година.
А в нашата градина нищо не се прави. Как тогава децата ще имат еднакъв шанс -точно никак. естествено, че деца от добра градина ще са по-добре подготвени от другите. Направо ми призлява от тази българска действителност -ще трябва да започваме частни уроци от детската градина, ако искаме детето да има някакъв шанс за добро образование. :(
<br />[link=http:
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #53 -: Февруари 22, 2012, 13:04:55 pm »
Нашето столче изглежда като това, което е показала Ганка, но е на чико. Със сигурност в краш тестовете е по назад в класацията. Иначе става на седалка само, също. За спане не е удобно, да, малко се издърпва, но не е като предните.

Мешко, това с тестовете в ДГ чак е смешно, не се шашкай толкова. На времето ние да не би да сме правили, айде моля ти се, та чак и равни шансове щото видиш ли не са правили тестове в края на учебната година в ДГ :lol:
Аз дори предучилищна не съм карала, защото точно тогава дадоха тази възможност за тръгване на 6г., та от трета група директно на 6г. и 1м. тръгнах в първи клас.
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 13:07:27 pm от StefiZ »
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #54 -: Февруари 22, 2012, 13:08:11 pm »
Като става въпрос за столчета, някой може ли да ми каже в кой нормативен документ пише, до каква възраст децата трябва да се возят със столчета или е само препоръчително. Питам, че сме в спор у дома с мъжката част, съответно продиктувана от майка му и баща му.
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 13:09:53 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #55 -: Февруари 22, 2012, 13:17:56 pm »
Перде,
в Закона за движение по пътищата го пише това.
Съответно КАТ са контролиращия орган, а не Агенцията за закрила на детето, примерно :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #56 -: Февруари 22, 2012, 13:24:11 pm »
И аз имам подобен стол като този, който Ганка е сложила, но на Бебекомфорт.
Ако не се лъжа моя е 11-36 кг, защото от бебешкия направо се прехвърлихме на този.
И пак се разглабя до основа и недостатъка е същият - със спането.
Спомням си, че продавачът говореше за материи, които не горят и че можел да се ползва до 12 год. възраст. Не знам дали това е крайната възраст в която е задължително да се ползва стол. Спомням си че на времето беше забранено дете под 12 г. да се вози на предната седалка. Сега не знам ...

При мен гоуем проблем ! Дъртите бързо се отказаха да гледат Дария...преумориха се за няма и 3 седмици. Сега спешно търся детегледачка.
Моля майките с опит в тази сфера да споделят - как са намерили жена, къде да ровя и какво да гледам...всичко което би ми било от полза !
Благодаря предварително.
( 600-650 лв нормално ли е за месец, 8 ч р.д. според вас ? )  
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #57 -: Февруари 22, 2012, 13:25:02 pm »
Ами то в закона пише само за първа седалка на лек автомобил, до 12 год. трябва да е със седалка, за отзад няма. Брех ще излязат прави, пу да му се невиди.

П.П. Да, но по на татък  в чл.137 б, пише системите за безопасност по групи.

1. група 0 - за деца с тегло под 10 kg;

2. група 0+ - за деца с тегло под 13 kg;

3. група I - за деца с тегло между 9-18 кг
 
4. група II - за деца с тегло между 15-25 кг

5. група III - за деца с тегло между 22-36 кг

Така, че аз съм права  :D /ура/, а това че не се сакнкционира е друг въпрос.
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 13:33:11 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #58 -: Февруари 22, 2012, 14:19:42 pm »
Ограничението за столчетата за кола не беше ли до ръст 1.40?

Пеше,класните на бъдещите първокласници все още обикалят по адресите им,поне в по-малките градове като нашия.При нас не идваха,защото лично се познавахме и само си подадох молбата в училище.Попитаха ме при кой госпожа искам да бъде и толкова.
За подготовката за 1 клас не се връзвайте толкова много.Всичко което учат в предучилищната ще го тъпчат първия срок на 1 клас.А то е-събиране от 1-10 и звуков състав на думата-гласна-съгласна.И какво като са го усвоили в предучилищната-ще им е скучно после в училище-патила съм по този параграф.
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #59 -: Февруари 22, 2012, 14:28:54 pm »
Джам, ама вие много икономично го карате. До първокласник го държите в малко столче.  :lol: Ние вече сме с голямо. На кила сигурно може и да сме ви настигнали. Ей това закупих за 135 евро преди няма и два месеца от амазон:



Колебаех се между Рьомер и това, което е показала Ганка. Мисля, че са идентични. Харесаха ми страничните възглавници, които предпазват при страничен удар.
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 14:33:41 pm от blue_sky »