0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #60 -: Февруари 22, 2012, 15:01:15 pm »
На 02/03 отивам за заповед от Фонда  :lol: Да се похваля само минавам
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #61 -: Февруари 22, 2012, 15:13:43 pm »
е хайде честито, а по коледа ще чакаме да се хвалиш и с друго :wink:
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #62 -: Февруари 22, 2012, 15:14:14 pm »
midge, късмет!!!

jam, и аз избирах между Cybex и Romer Kidfix, водена от резултатите от оценките тук http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/. Cybex е малко тесен, това му е единствения недостатък. Купих този http://www.mytoys.de/catalog/search?query=romer+kidfix+cow&submit.x=0&submit.y=0&productsPerPage=40 х2, много съм доволна, децата спят много удобно и много си харесват тапицерията на кравички. На blue_sky е Romer Kidfix SICT, това със страничните възглавници е полезно, но за нас става много широк така. М/у другото, брандираните седалки в тази група на Опел са точно Romer Kidfix с друга тапицерия.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #63 -: Февруари 22, 2012, 15:17:45 pm »
мидж, успех!

Една статия, която ме накара да се замисля.
http://www.webcafe.bg/id_798228124_Vkashti_s_deteto_-_dobre_ili_zle

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #64 -: Февруари 22, 2012, 15:28:46 pm »
Мисля, че за столчетата беше до 36 килограма или до 150 см. височина. Май и възраст имаше, но не съм сигурна.
pimi, Димитровград си е малък град, бе душо. :D. Нямам информация как е било в големите градове.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #65 -: Февруари 22, 2012, 15:52:55 pm »
midge, имаш и моите пожелания късмет  :hug2:

Джам , на Митака е същия показан от Ганка, поръчах онлайн от ТУК
Според мен е много удобен, ние предимно на дълъг път сме го тествали!
Не се е оплакал, спи си всеки път!

Във връзка с питането ми снощи...
Имало е среща със социален работник,
дали са им нови документи, ако се получи ново размотаване
майка ще отиде с тях и с разпечатания закон в Социални грижи!
Много ви благодаря!

Обедно си пребих главата лошо, подхлъзнах се тичайки да видя за какво се вдига врява
и сега лежа с огромна цицина...пак имах късмет, че мъжа ми си идваше ...
Митака ми донесе телефона, а големия човек беше тук пет минути по-късно.
Как не получи инфаркт като ни завари тримата да лежим на земята не знам!

Полага ми се едно кисело мляко вредни днес, това във връзка със статията на Блу!
Шегувам се, никога не съм приемала времето с децата като
"принудителния домашен затвор"...крайно е...  
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 15:54:30 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #66 -: Февруари 22, 2012, 15:59:21 pm »
Мише, статията ме накара да се замисля за чисто финансовата страна на нещата от гледна точка на държавата. Че тези жени могат да генерират БВП, а нямат възможност, дори и да имат желание.
В Германия също има много дискусии по този въпрос. И там местата не достигат, особено за деца до 3 г. Това е една от основните причини там жените, които искат да правят кариера, да не раждат. А те никак не са малко. И друго нещо има - различно им е мисленето от нашето все пак. Ако за теб и мен кариерата не е важна, а децата - са, те биха могли да се откажат от дете в името на кариерата. Не всички, но определено доста повече го има отколкото в България.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #67 -: Февруари 22, 2012, 16:00:37 pm »
благодаря ви за мненията! като поразгледах, май ще се спра на Рьомер пак.

мармотче, как ти го доставиха стола от Mytoys?

тук гледам, продават Britax Romer - това нали е същото като Рьомер, но е за продажба в други страни?
http://www.detski-sedalki.com/%d1%81%d1%82%d0%be%d0%bb%d1%87%d0%b5-%d0%b7%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b0-kid-plus-sict

ама тук 380 лв, а в Майтойс - 270 лв
http://www.mytoys.de/R%C3%B6mer-R%C3%B6mer-Auto-Kindersitz-Kid-Plus-Sict-Trendline-Felix-2012/Stiftung-Warentest-ADAC-Auto-K/Auto-Kindersitze/KID/de-mt.ba.ca02.01.03.02/2136160


blue_sky, аз гледах максимално да си седим в столчето, щото си е с 5-точков колан, все пак. за килограмите сме още в нормата на стола почти, но на ръст стърчи, разбира се. което е опасното.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #68 -: Февруари 22, 2012, 16:05:15 pm »
джам, амазон ще ти го докарат до България. Май тойс казват, че този продукт само в Германия се доставя. Или търси от английските сайтове!
За амазон - като поръчваш и даваш адрес в Бг, може малко да се качи цената, защото ДДС-то в Германия е 19 %, а в Бг - 20 %. Веднъж така поръчвах един речник за брат ми и ми направи впечатление.

Лис, при теб не може да няма случка.  :lol:

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #69 -: Февруари 22, 2012, 16:06:40 pm »
Джам, ние сме с Конкорд:
http://www.bebemarket.bg/bg/item/%D0%BE%D1%82-15-%D0%B4%D0%BE-36-%D0%BA%D0%B3/Transformer-XT-2011-Mocca-%2815-36%D0%BA%D0%B3%29---Concord-4463.html
Много се колебаех между него и Макси кози
http://nedelcev.bg/brand-products/view/bid/7/bcid/425/bpid/270/
Взехме Конкорда заради изофикса. Май не беше най-добрият избор. :?
Да питам ползващите Сувех - не се ли изпотяват децата от тапицерията? Ходих да ги гледам и ми се сториха ужасно изкуствени.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #70 -: Февруари 22, 2012, 16:09:30 pm »
Блу, статията е добре написана, но коментарите под нея са потресаващи!
И аз искам и кариера и деца, ама като се върна на работа знам какво ще ми покажат и може да забравите за всяка защита от закона.
От кариерата засега се отказвам и ще търся други начини за развитие.

Мидж, стискам ти палци!
[/url][/url]
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #71 -: Февруари 22, 2012, 16:10:54 pm »
Вени, не съм чела коментарите.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #72 -: Февруари 22, 2012, 16:13:26 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #73 -: Февруари 22, 2012, 16:19:55 pm »
Уайти, Митака си се поти много изначално, но не съм забелязала
да е повече в стола. Иначе към него продават ТОВА, но същата работа може да свърши и памучна пеленка!
Подготвила се бях лятото, като пътувахме до морето, да му подложа, но не се наложи!
А и него си го преобличам често по друга причина, повръщането!

Малкия стол е RÖMER, но материята на Сувех ми допада повече!

Айде и Джам, даде четиво...
После затъпявали сме били у дома...Зачатие си е дистанционен университет!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #74 -: Февруари 22, 2012, 16:20:48 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=7M-Q_FKR9o4

Ирина, на Стефания купих този модел стол, сега търся такъв и на Преслава /че тя и на кг и на см доста вече е извън Приорито/
жалко, че не мога да падна на хубав търг, на Стефания чисто нов ми излезе 120 лева с доставката от Ибей /тук са поне двойно/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #75 -: Февруари 22, 2012, 16:22:37 pm »
едно четиво и от мен, струва си да се прочете докрай

http://www.facebook.com/comtrans?sk=notes#!/notes/irina-popova/congratulations-to-all-my-friends-who-were-born-in-the-1940s-50s-and-60s/307689352622022
страхотно е, мисля че важи na 100% и за 70s
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #76 -: Февруари 22, 2012, 16:28:30 pm »
видях сега в английския амазон, че това столче Бритакс/Рьомер, с доставката до Бг ще ми излезе 274 лв. ако го купя от Бг, е 380 лв. продавачът е самият Амазон.

въпросът ми е - къде пристига пратка на такава стойност - на митницата или къде? дали подлежи на допълнителни мита и данъци? има ли шанс да ми я откраднат в нашите пощи? все пак е едро нещо... а, и кой поема гаранцията в такива случаи?

тез неща не са ми ясни хич.

мини, при теб как беше с доставката от ибей?
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 16:30:45 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #77 -: Февруари 22, 2012, 16:41:53 pm »
пратки между страни, участващи в ЕС не се облагат допълнително
от амазон не съм получавала- но вероятно ще ти дойдат по пощата
аз от англия ползвах превозвач- със всичките куриерски такси ми излезе 120 лева, иначе столчето ми го хванах на около 100-на лева на търг /чисто ново, с документи и международна гаранция/
от кой амазон гледаш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #78 -: Февруари 22, 2012, 16:48:42 pm »
Aз също исках Рьомер.Преди това имахме и макси кози и рьомер и рьомера ни харесваше повече.В Тойса обаче не го доставят до тук и за това взехме като това на Мини.В Айко бяха на промоция и излизаха 198 лв. ,в Тойса беше същата цена намален,така че го взехме от БГ.Те в АЙко май постоянно имат някакви промоции на столчетата.Има и полегнало положение за спане,но не е чак като предишното.Удобно му е столчето,ползва го 10-тина месеца вече.
 За разликата между наборчетата - доста е видна в групата на Жоро.Той е от най-големите там и си личи в много отношения.Като слушам някои от дечицата как още не могат и да говорят много,а той разговаря като възрастен.Освен това на таблото изнасят ,какво са правили през деня и там също се вижда.Въпреки това,не съм сигурна,че ще го пусна на 6г. и 6м. ,май ми се ще да се порадва повече на безгрижието,не че после са свръх грижи де. :lol:
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #79 -: Февруари 22, 2012, 16:57:27 pm »
Да, връщам се това да пиша- записах Стефания на училищна предучилищна, в училище само до 4 клас- училището е с прекрасно име в града ни, учителките много добри.
Ще тръгне в първи клас на 6,6, а на 5,6 ще е в предучилищна :)
избрах го, защото:

1. учат само малки деца в него
2. на две крачки от нас е
3. целият учебен процес ще й е там- няма да започне предучилищна подготовка в градина, а после да се мести в училище в първи клас
4. ходят по пантофи в класните стаи /като в ДГ/
5. има строг пропускателен режим в училището

Живи и здрави, мисля си след това да продължи в някое от езиковите училища, или в паралелка след 4 клас в ПМГ тук в града :)
само университета не съм избрала  :D

Мидж- супер е това, на слуки да е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит