0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #20 -: Февруари 21, 2012, 17:11:51 pm »
Здравейте,момичета!Лека и здрава седмица,да няма болни деца и майки.
Интересува ме детски невролог-за Варна четох,че няма кой знае какви алтернативи.Ако може да ме ориентирате за София.Ще идвам в София другата седмица,ако мога да съчетая нещата ще е идеално.Ива я мъчи едно главоболие и личния иска консултация с детски невролог.Предварително благодаря!
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #21 -: Февруари 21, 2012, 18:11:53 pm »
Пими, за невролог не мога да ти помогна, но  като гледам възрастта на дъщеря ти искам да те успокоя. Страдала съм от такова нещо през време на пубертета и ме водиха тогава нагоре -надолу. Правиха ми снимки и още не помня какви работи и накрая един доктор в Първа детска, която вече не съществува ни каза че всичко е от пубертета и ще отшуми. Така и стана, но разбира се е хубаво да я видят лекари и дано няма нищо.
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2012, 19:16:42 pm »
Не ми допада разделянето по набори - момиченце, родено в началото на годината в почти всички случаи ще е доста по-напреднало от момченце, родено в края на годината...

По мои наблюдения, момиченце, родено в края на годината най-вероятно ще е по-напреднало от момченце, родено в началото на годината... :wink:

Но все някак трябва да ги разделят, според мен по набори е ок. В България се допуска по-ранно тръгване, на 6г., ако родителите преценят.

Един колега на мъжа ми много държи второто им дете да тръгне на 6, защото дванадесетокласниците на 18г още си учели прилежно, а 19-годишните били по-разхайтени. Това го бил наблюдавал във випуска на голямото им дете, което тъкмо завърши Американския колеж.

Аз много мисля и премислям, но май сърцето ми казва, че предпочитам да си имат още малко детство. Градината им е добра, много искам да останат там и за предучилищната група. Единственото, което може да ме накара да ги запиша на предучилищна в училище, е ако това ще гарантира място в 1 клас в добро училище. Но пък за 1-4 клас знам, че най-важно е каква ще е учителката, и чак след това училището само по себе си.

Дани категорично не искам да го пращам по-рано. Той вече има страшна жажда да учи и в последните няколко месеца изведнъж сам пожела да пише букви, но концентрацията е още много краткотрайна. Ако Диманка беше родена в началото на годината, щях да ги пусна заедно двамата. Но тя е през октомври, та всеки ще си върви с набора.

Съвет - някои училища имат дни на отворени врати, вижте на сайтовете и идете. В детските градини често също се организират срещи с училищата от квартала за родителите на 4 група. При нас беше преди 2 седмици, аз ходих, макар че голямото дете е 3 група, просто да видя и чуя, да почна да се ориентирам отнякъде.

Ще я нищим още темата, то сега се почва...

pimi, детски невролози в Сф, които аз знам:
доц. Литвиненко - завежда неврологичната клиника на УСБАЛ Педиатрия http://www.detskabolnica.com/index.php?option=com_content&view=article&id=19&Itemid=16
Работи и в МЦ Детско здраве, тук прегледите не са по каса (30 или 40 лв беше), но пък часовете се спазват http://www.zdraveto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=25

Чувала съм  добри отзиви и за д-р Христова в Токуда, нямам лични впечатления обаче http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/347/%D0%95%D0%BA%D0%B8%D0%BF
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 19:28:45 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #23 -: Февруари 21, 2012, 19:54:03 pm »
Миналата седмица пратих мейл на един футболен клуб, за да запиша Симеон да тренира. Днес получавам отговор:
"Госпожо, моля Ви, изчакайте детето да стане поне на 5 години и тогава го запишете".
Гледам с недоумение известно време и после проверявам изпратените данни. Писала съм рождена дата 26.10.2010 :)
:jump12:
Гане, ти защо се тревожиш, моят син почна първи клас без дума да знае на немски и се справя чудесно, не се тревожи излишно.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #24 -: Февруари 21, 2012, 20:46:10 pm »
  :sunshine:, спорна и здрава седмица...

Наш Митак, ако успея да сколасам да събера всички резултати от изследванията утре
+бележка от личната и всичко е наред тръгва на градина...школото ще го преболедувам по-натам!
Но съм си харесала едно тук в квартала, ако ни се падне и госпожата на Бате
от преди години ще бъде фантастичен късмет!

Пими, заведи я нека си спокойна, но и аз страдах от подобно в пубертета,
както Шаноар описа и отшумя с времето!

Аз имам следното питане...дано има кой да ми даде рамо с инфо!
Малко предистория...
Майка ми от години помага на едно семейство с леко умствено изоставане!
Преди месец едната дъщеря роди бебче момченце имат си всичко в битов план,
намерихме количка, и легълце намерих безвъзмезно, но те вече бяха
взели едно срещу скромна сума, но питането ми е за друго!
Подали са документи за еднократна помощ при раждане и днес са получили отказ,
на основание прекъснати здравни осигуровки на бащата с който живеят заедно,
но нямат брак, който също така е припознал детето...Майката е на 27 и с пенсия от ТЕЛК...
Те утре ще направят постъпки да изяснят ситуацията, но никъде не намерих кога се отказва тази помощ!
Майка се притеснява някой да не спекулира със състоянието им,
а аз се надявам нещата да се подредят така, че да си получат сумата!

Предварително благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #25 -: Февруари 21, 2012, 21:06:46 pm »
хм, мише, това за първи път го чувам. нека се посъветват с юрист, но няма абсолютно никаква логика, тази еднократна помощ не е обвързана с бащата, самотните майки как получават, просто няма смисъл...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #26 -: Февруари 21, 2012, 21:35:42 pm »
Мишанта, прочети това:
http://xn--2011-f4df8acr0bcxk4a.com/?p=336
там пише и за други възможности за помощ.

еднократната помощ при раждане се отпуска съгласно закона за семейните помощи. там пише, че майката има право на помощ при раждане, освен ако детето не е оставено в институция. толкоз.
нищо общо няма тая помощ с неплатените здравни осигуровки на бащата. някой се опитва да ги изиграе.

ето и текста на закона.
www.mlsp.government.bg/bg/law/law/ZSPD.doc
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #27 -: Февруари 21, 2012, 21:52:44 pm »
Благодаря ви!

Стефи, ако се наложи и с юрист ще ги срещнем!

Джам, нощес ще погледна и другите възможности!
Закона преди малко го прегледах и на майка го прочетох!

Това ми е най-голямата тегоба...някой да не се опитва да им я отнеме,
именно защото самата помощ няма отношение към здравно или социално осигуряване!
Лоши хора има много, видят човек със специфични нужди и се възползват,
те са оправни иначе и двете сестри са с образование,
а майка им работеше до пенсия като чистачка, трудолюбиви хора са.
Утре ще отидат с отказа при кмета, майка ми вече е говорила с него,
за късмет в селото ще има и социален работник от близкия град!

Да видим...

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #28 -: Февруари 21, 2012, 22:08:52 pm »
Мише, това е безумие, за първи път чувам да е отказано еднократна помощ за раждане на дете на някого. Доколкото аз знам условието е да е живородено и да не е оставено на пълна държавна издръжка-толкоз. Какви здравни застраховки, какви пет лева.
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #29 -: Февруари 22, 2012, 00:07:59 am »
Боже, какво безумие!!!!
Да са живи и здрави хора като Мишето и майка й, че оказват помощ на такива семейства!
 :bighug:

Как не ги е срам тези служители бе, как?
Мише, драсни два-три реда до Господарите. Да не се окаже, че е масова практика да се злоупотребява с помощите при хора в неравностойно положение и да не се окаже, че отиват в нечий джоб?! Няма да се изненадам, ако се окаже така.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #30 -: Февруари 22, 2012, 07:28:39 am »
Здравейте,момичета!Лека и здрава седмица,да няма болни деца и майки.
Интересува ме детски невролог-за Варна четох,че няма кой знае какви алтернативи.Ако може да ме ориентирате за София.Ще идвам в София другата седмица,ако мога да съчетая нещата ще е идеално.Ива я мъчи едно главоболие и личния иска консултация с детски невролог.Предварително благодаря!
Аз също като shanoar искам до добавя, че целият пуберитет си изкарах в жестоки главоболия. Естествено, добре е да се прегледа, но просто казвам, за упсокоение, че не е задължително да е нещо. Може от промяна нахормините да става, знам ли. Дано всичко да е наред.

Не ми допада разделянето по набори - момиченце, родено в началото на годината в почти всички случаи ще е доста по-напреднало от момченце, родено в края на годината...
Тук пък ги делят мисля от средата на годината до средата на другата или нещо от сорта. Ама както и да го гледаш в един клас винаги ще има деца с около година разлика.
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 07:36:12 am от Bobbie »


  
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #31 -: Февруари 22, 2012, 08:45:20 am »
Да, то освен по набори по какво да ги делят 6-7г. :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #32 -: Февруари 22, 2012, 08:53:21 am »
Да, то освен по набори по какво да ги делят 6-7г. :wink:
Мисля,че има и някакви тестове за готовност. За предучилишната поне съм чувала, защото от нея после зависи кога ще започнеш училище.


  
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #33 -: Февруари 22, 2012, 08:58:04 am »
И аз мисля че има при вас и в европа, но в Бг до колкото знам има входящи за първи клас за някой училища само, не на всякъде.
Абе голяма дилема ще е и това, до сега се борихме за ДГ, сега за училище, ужас :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #34 -: Февруари 22, 2012, 09:06:53 am »
И аз мисля че има при вас и в европа, но в Бг до колкото знам има входящи за първи клас за някой училища само, не на всякъде.
Абе голяма дилема ще е и това, до сега се борихме за ДГ, сега за училище, ужас :lol:
При нас май е по-желание, ако детето е родено някъде точно между двата набора ( или както там ги групират). Това е за предучилишнтата, която тук е задължителна.  Според мен при вас поне е добре, че можете да се борите. Тук, ако си в държавно училище, те разпределят по район и нямаш избор.


  
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #35 -: Февруари 22, 2012, 09:10:47 am »
Аз като виждам момиченца, даже и някои момченца от групата на Тони, родени в началото на годината  на какъв етап са и ми се иска да не сме толкова назад. Сега да не си помислите, че съм се притеснила, не вявам и на детето да прави впечатление, но все пак, е малко дразнещо винаги да не се справяш, като някои от можещите например. Сигурна съм обаче, че ако в училищата има входен тест, всички родители ще скочат. От една страна големите уж дърпат малките, обаче пък големите , какво правят ...?

Ето вижте снимка за св.Валентин, каква огромна разлика има в групата на Тони  :wink: :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #36 -: Февруари 22, 2012, 09:31:11 am »
Наде, ръста изобщо не е показателен, Деси също е в края на годината, има деца родени януари в нейната група, ами тя и едно момченце са равни на ръст и са най-високи в групата.
Абе ще се справят децата, важното е да попаднат на свестни учителки, които да ги мотивират и да ги научат да харесват училището :)
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #37 -: Февруари 22, 2012, 10:14:57 am »
Пими, за главоболието - моя приятелка горе-долу на тази възраст, на която е твоето дете имаше такъв проблем и след като ходиха при невролози, изведнъж някой се сети да и проверят очите. Оказа се астигматизъм, който може да предизвика тези болки заради усилието, което несъзнателно правиш, за да коригираш зрението без помощта на очила или лещи. Сложиха очилата и главата спря да я боли. Ако скоро не я е преглеждал очен лекар, бихте могли да проверите и това. Успех!
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #38 -: Февруари 22, 2012, 10:23:58 am »
А Стеф, не визирах ръста. Виж на моето не му пука, а малката госпожица как кокетно позира.Писах ви, че има момиченца които искат да са гаджета и да се женят за Тони, до скоро не ги отразяваше /близо година/ е вече и той искал да се жени за Маги, защото тя искала. В смисъл, че по късно съзряват повечето момчета и трябва някак си да се обръща внимание и на това. Не само да ми се оплакват ,как тичал и как беснеел, ами нормално, какво друго да прави на тази възраст. И въобще лятото имаше пък момченца, които се вълнуваха и говориха по един начин, обаче някак си сина ми не обръщаше внимание или пък ги гледаше някак по бебешки. Сега той вече е на същата тази възраст и виждам, как започва да разсъждава като тях тогава. Макар разликата да е в месеци, си личи много явно още. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #39 -: Февруари 22, 2012, 10:26:48 am »
Дени, не е заради езика, той говори много добре. Притеснявам се, защото нещо не виждам желание да учи, в българското училище опитахме да го прехвърлим в първи клас както си беше, обаче не хареса явно учителката и ревеше и не искаше да ходи там. На една приятелка момчето се разболява в буквалния смисъл на думата, не иска да ходи. Освен това за тук си чела каква е системата, а аз като всяка майка искам да има възможност да учи по-нататък :( Изобщо имам хиляди въпроси и притеснения в главата си :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю