0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #220 -: Февруари 25, 2012, 11:43:11 am »
още четиво - този път за големи:
http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=410&aid=9777
Хубава статия, в големи размисли ме хвърли от сутринта Иска ми се да коментирам, но сякаш е по-удобно в специална тема да го правим - тук се преплитат дискусиите

пп Моля някоя добра душа да ми подскаже къде е точката на кредора :oops:
Пиша от чужд компютър и не мога да се ориентирам

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #222 -: Февруари 25, 2012, 15:15:10 pm »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #223 -: Февруари 25, 2012, 15:45:51 pm »
Материалът е доста пресилен и тенденциозен, дете на 5 няма как да не е видяло как се отваря книга, освен ако няма нито една. Чудесно е да се обвинят майките, които цял ден гледат сериали или обикалят салони за красота, докато отрочетата са поверени на учителките, в немърливост. Но какво да каже средностатистическата европейска жена, която работи по 8 часа, има 2 часа да се придвижи до дома, да сготви пълноценна храна, да изпере, да изчисти и да отдели поне час два на децата. Естествено нямам предвид свръхжените и супермайките, които ще разкостят подобно мнение, че стига да има желание - има време за всичко - не всички са надарени с такива способности. Факт е, че преди 10-15 години жените имаха повече време, повече спокойствие. Сигурна съм, че всяка от нас намира поне 1% за себе си упрек в тази статия ... Материалът аз лично смятам, че е написан на база няколко фрапантни случая и на тази база е изграден цялостен профил на съвременните майки, защото децата нямат вина то е ясно. Едно дете е възможно да не е могло да се облича, друго да не може да играе, трето не е чело книжки - но генерални изводи накрая - всички деца са захвърлени на институциите ... Факт е, че родителите имат все по-малко време за децата, но това в 99% не е техен избор.
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 16:04:09 pm от cygnus »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #224 -: Февруари 25, 2012, 17:41:31 pm »
Петгодишни деца не знаят как се отваря книга
АМи какъв резултат очакват, като се водят по разни модерни теории как детето трбявало само да подсказва как да се развива, а ние само да ги подкрепяме, не активно да ги учим.  И като станат на възраст, в която вече се сравняват с другите, защото все пак това е училишето, в един момент започват да изостават.


  
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #225 -: Февруари 26, 2012, 00:23:40 am »
още четиво - този път за големи:
http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=410&aid=9777
Хубава статия! Джам, краднах я и я споделих във ФБ, дано не възразяваш. Повече хора трябва да я прочетат.

Аз и тук да си задам въпроса от съседна тема: препоръчайте ми читава лаборатория, в която да вземат коректно секрет от носоглътка и на резултатите да може да се вярва. За София питам. Не ни се е налагало до момента и наистина не знам къде да я заведа.
Благодаря!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #226 -: Февруари 26, 2012, 00:44:25 am »
препоръчайте ми читава лаборатория, в която да вземат коректно секрет от носоглътка и на резултатите да може да се вярва. За София питам. Не ни се е налагало до момента и наистина не знам къде да я заведа.
Благодаря!

на мен са ми отказвали в лаборатория да вземат на детето секрет от носоглътка. казаха, че това трябва да се извърши от лекар и на тях им било забранено да правят такава манипулация.
нека педиатърът на детето да вземе секрета, той се поставя в контейнер с транспортна среда и си го носите в лабораторията за изследване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #227 -: Февруари 26, 2012, 09:00:20 am »
В лабораториите взимат от нослето и някои от гърлото, но от носоглътката само лекар. Аз бих се доверила на УНГ, поради нерезултатни опити от други. Принципно на нас винаги ни взимат от носоглътката секрет, не само от носа или гърлото, то е пак според зависи де, но като цяло най вече от там.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #228 -: Февруари 26, 2012, 19:27:37 pm »
Благодаря ви!
Ще ходим при педиатъра значи. Искаше ми се да го избегнем, защото там винаги е навалица и все болни, но няма как.