0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« -: Февруари 20, 2012, 10:39:56 am »
Обещават да е по топла,което веднага се отрази на настроението ми заедно със слънцето навън :).Пожелавам ви да сте здрави и също да се радвате на слънчевото време!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2012, 10:58:09 am »
Слънчева и здрава седмица на всички !  :)
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2012, 10:59:47 am »
Дано да е по-топла цялата и да няма болести . :rainbow: sun

Ако посоката, в която си се запътил ти носи радост, не питай какъв ще е пътят, просто върви!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2012, 16:09:33 pm »
Определено днес хубавото време веднага се отрази на всички!
Липсват пишещите тук, явно са по разходки! :D

За нас седмицата започна с посещение на педиатъра. :( Вчера след като обиколихме неотложен кабинет и спешен инфекциозен и не можаха да ни поставят диагноза, днес се оказа, че сме с алергичен обрив. Нормално било за руси, синеоки и бели! 8O :(
Сега поне 2 седмици са ни забранени ядки, цитруси, сокове, шоколади  :oops:
Вероятно едно КИВИ се оказа причинителя! 8O 8O 
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2012, 16:12:58 pm »
Хубава седмица! И по-здрава!

Много ме разсмяхте с тези гащи он ор гащи офф :) Чакаме още.

Дъщерята на братовчедка ми е родена в Щатите, вкъщи говореха и на двата езика. Като беше на 2г., правеше точно такива смешни изречения като "Дай ми apple-ка".

yana-v, бързо оправяне на детенцето! И аз знам за кивито, че може да е силен алерген.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2012, 17:36:27 pm »
Яна,мъхестите плодове са алергени,наистина е от кивито.Голямото ми момче също е русо и бело и...алергично :?.Бързо се възстановявайте и дано не остане за постоянно!

Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2012, 23:02:15 pm »
Хубава, топла, слънчева седмица!
Дано всички да са здрави и да се радват на приятното време!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2012, 10:38:15 am »
Здрава и хубава седмица и от нас :)
Гледам всички са навън в топлото време :) И ние изчезваме навън сега :)
[/url][/url]
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2012, 11:02:57 am »
Слънчева и успешна седмица и от нас!
Яна, тази алергия да не е строфулус? И Ники имаше веднъж такива алегригчни обриви. Докторката каза да внимаваме много с ягоди, киви, цитруси, мед, ядки и най-вече фъстъци, шоколад, белтък, бобови храни - фасул, леща, грах и рибни консерви. Всичко това са забранени храни. Странното е, че аз не бях давала нищо от това, защото той беше на 1.6м тогава, но не бях сигурна дали някоя от бабите не е дала цитрусов плод или друго :? С подходящото лечение алергията отмина, но си пазя списъка със забранените храни и винаги имам едно наум.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2012, 12:40:33 pm »
Миналата седмица пратих мейл на един футболен клуб, за да запиша Симеон да тренира. Днес получавам отговор:
"Госпожо, моля Ви, изчакайте детето да стане поне на 5 години и тогава го запишете".
Гледам с недоумение известно време и после проверявам изпратените данни. Писала съм рождена дата 26.10.2010 :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #10 -: Февруари 21, 2012, 13:58:28 pm »
Хахаха а сега да те видя с какво ще се оправдаеш като вече не си и кърмачка :lol: :lol:
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2012, 14:01:16 pm »
представям си те как са гледали  :lol:
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #12 -: Февруари 21, 2012, 14:17:49 pm »
Да е топла седмицата и да са здрави децата. И ние, де! :)

Аз също все още много внимавам със "забранените" храни, макар че напредваме с възрастта. Все още не знаем що е то цитрус, шоколад, ядки. Има време и за тези неща.
За сметка на това обожаваме "абъ-ка" /ябълка/, "Ку-ша" /круша/, "ка" /краставица, кашкавал/, "кю-те"/кюфте/ :D

При нас продължава да е весело.Аз съм на работа от средата на декември, а децата са вкъщи с баба и дядо. Всяка обедна почивка препускам да храня и преспивам. Тати си е тук от месец и помага много. Отложих яслата за известен период от време. За щастие не сме боледували тази есен и зима, с изключение на едни сополки преди 3 седмици, разминахме се само с тях. Пу.пу. Да не ме чуе дявола.

Желая успешна седмица на всички. :)
 
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2012, 14:20:58 pm »
Миналата седмица пратих мейл на един футболен клуб, за да запиша Симеон да тренира. Днес получавам отговор:
"Госпожо, моля Ви, изчакайте детето да стане поне на 5 години и тогава го запишете".
Гледам с недоумение известно време и после проверявам изпратените данни. Писала съм рождена дата 26.10.2010 :)
:lol: Случвало ми се е и на мен.
Снощи обсъждаме с мъжа ми, че Моника другата година септември ще е първи клас. Какво училище да изберем, в кое контрола е на ниво и достъпа на външни лица е ограничен. Но беше просто коментар на предстоящото. Тя уж не слушаше а си рисуваше. В един момент писна и каза, че не желае да слуша за тъпото училище!  8O Поразпитах. Съседчето което е първи клас и казало, че е много гадно и досадно и тя сега не иска да ходи в училище  :lol:. Викам от сега ли маме започна да не искаш  :lol: Отвърна ми: Отсега ли маме за училище ми говориш  :lol:

Желая здрава, весела, слънчева и усмихната седмица на всички.  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2012, 14:42:03 pm »
ох, започна се вече с треската за училищата, направо не мога да повярвам, кога се тревожехме за пюрета и захранване, кога стана време за училище...

дайте да обсъдим тая тема - родителите на по-големшките деца. почнахте ли да мислите за училище вече, тръгване на 6 или на 7, предучилищната къде, а критериите за избор на школо?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2012, 14:47:12 pm »
Миналата седмица пратих мейл на един футболен клуб, за да запиша Симеон да тренира. Днес получавам отговор:
"Госпожо, моля Ви, изчакайте детето да стане поне на 5 години и тогава го запишете".
Гледам с недоумение известно време и после проверявам изпратените данни. Писала съм рождена дата 26.10.2010 :)

 :jump12:

Ей на това му се вика "амбициозна майка". ;)


Здрава и усмихната седмица и от нас. :)
Толкова го чакахме това слънце и то като дойде, взехме че се поразболяхме. Засега Виктор е само с червено гърло и прокашля, но се надявам да ни се разминат другите екстри.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2012, 15:13:26 pm »
Хахаха а сега да те видя с какво ще се оправдаеш като вече не си и кърмачка :lol: :lol:
Сега оправданието ми е, че съм на диета :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2012, 15:39:24 pm »
Джам, мога да разкажа как е тук :) Ние септември вече ще сме ученици. Мина ни теста за училище, казаха ни, че сме годни, сега вече чакаме април месец, за да го запишем - пуснаха ни и писмото с адреса на училището и датата за записване. Знам, че получаваме списък от училището, в който има с най-големи подробности какво трябва да се купи и по колко бройки.
Честно казано много ми е притеснено :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2012, 15:53:02 pm »
Аз нямам голям избор - ако останем в Белгия, на есен ще е ученик, даже преди да е станал на 6. Мога да го отложа с една година след разговори с директор, учители и психолог, който да докаже, че детето не е готово, но на предварителния тест се оказа, че Симеон разбира всички необходими указания и се справя със задължителния минимум.
Ако се приберем (което едва ли ще стане), ще го пусна догодина, за мен още не е готов.
Има вариант и да се преместим отново, тогава , ако се налага ще се съобразяваме с местната система, а ако не - ще го пусна догодина :)
Не ми допада разделянето по набори - момиченце, родено в началото на годината в почти всички случаи ще е доста по-напреднало от момченце, родено в края на годината...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #19 -: Февруари 21, 2012, 16:46:06 pm »
Ние сме решили, че Мия ще тръгне на училище при навършени 7 години. Имаме добри отзиви за 23 училище, което ни е и в района. Логопедката също ни го препоръча като прогресивно училище. Имат изучаване и на италиански език. За предучилищната не сме мислили, но вероятно ще е в градината, макар че едва ли ще научи нещо там. Но ако е към училище, ще трябва някой да я взима доста по-рано, което се явява проблем всъщност.
<br />[link=http: