0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #80 -: Февруари 22, 2012, 18:04:18 pm »
Джам, нашият стол е този http://www.mothercare.com/Maxi-Cosi-Rodi-AirProtect/dp/B0056GJJ14?ie=UTF8&ref=sr_1_70&nodeId=42764041&sr=1-70&qid=1314564605, купен от същия сайт на същата цена, с доставката ни излезе точно 250лв. Доволна съм, Габи си спи в него без проблем на дълъг път.

Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #81 -: Февруари 22, 2012, 18:25:40 pm »
jam, a който не ще да има фейсбук, може ли да прочете статията?
mytoys.de си ми доставиха двата стола до офиса ми в София, преди около месец. Просто си ги поръчах през сайта. Доставката си беше съвсем стандартна за нашата зона - 15 евро, при това общо за 3 стола. Даже този за племенницата ми дойде 2-3 дни по-рано, т.е. куриерът намина 2 пъти, но не са ми начислили по-висока доставка. Maxi Cosi и аз много ги заглеждах, много са красиви. Но нямат изофикс. То дано не се налагат да се тества сигурността...

мини, много хубаво, че имате такова училище. успех на Стефи!

« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 18:38:26 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #82 -: Февруари 22, 2012, 18:38:58 pm »
Мидж, късмет!
Уайти, аз съм много доволна от тапицерията на стола, не сме имали проблеми с изпотяването, не запарва, изобщо мога само суперлативи да дам за това столче!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #83 -: Февруари 22, 2012, 19:02:17 pm »
еее, мармот- как да нямат изофикс, бе
всички и кошницата си имат- отделно се продава базата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #84 -: Февруари 22, 2012, 20:08:13 pm »
Благодаря ви!

Мини, страхотно звучи училището на Стефи. Успех! А ПМГ е много добър вариант  :wink:

блу, много се вълнувам за теб и стискам палци!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #85 -: Февруари 22, 2012, 20:56:49 pm »
Историята има добър край...
Ще бъде изплатена помощта, попълнили са нови документи,
както и за още една допълнителна, явно са попаднали на служителка днес!
Щастлива съм!

Честито училище на новозаписаните...

Лисоно любима, при вас все е филм! :kiss: ви сИте


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #86 -: Февруари 22, 2012, 21:50:07 pm »
много се радвам, мише, браво :)
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #87 -: Февруари 22, 2012, 22:06:59 pm »
Сега виждам, че сте подхванали темата за училището. Моето дете тръгна на 7г. и 6м. съвсем умишлено. Досвидя ми се да я пусна по-рано, дадох й още една година безгрижие и не съжалявам. Ами че те на 6г.  още миришат на бебета!

Аз тръгнах на 6г и няма и месец дори. Аз и сега съм една торба цимент човек, смятайте на 6 как съм се огъвала под чантата  :lol: Не ми е било трудно - можех и да пиша и да чета - майка ми е начална учителка, сещайте се. След години й наложих вето над дъщеря ми в това отношение - никакво четене и писане преди 1 клас - е, справя си се детето отлично, че и стипендия за отличен успех взима, фръц. (да си похваля чадото и аз)  :lol:
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 22:10:35 pm от Елфи »
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #88 -: Февруари 22, 2012, 22:38:51 pm »
мармот, много странно. На линка, който си дала, пише, че само в Германия се доставя.  8O  Или поне на мен така ми излиза.
Но ако може джам да си го вземе за 275 лв. от английския амазон, ще й излезе по-евтино отколкото май тойс, защото там доставката е 16 евро.
Ако искате утре да звъня да проверя каква е истината, само ми кажете!

Благодаря ви за стиснатите палци, но този път страшна каръщина ме гони! Дано все пак не се оказа права! Най-тържествено обещавам, че ще си в сложа в подписа, че вярвам в чудеса.  :lol: :lol: :lol:

мини, умееш не само триста и петдесет милиона други неща, но явно и по планирането си те бива.

Лека ви нощ!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #89 -: Февруари 22, 2012, 23:06:19 pm »
jam, a който не ще да има фейсбук, може ли да прочете статията?

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2104579/The-magic-1950s-suburbia-socks-darned-baths-shared-kids-roamed-wild.html

скролваш надолу до синьото каре - "Congratulations to all my friends who were born in the 1940s, 50s and 60s."

късмет си извадила с Майтойс - в момента столчетата се доставят само в Германия.
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 23:25:30 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #90 -: Февруари 22, 2012, 23:51:15 pm »
понеже ми направи впечатление, че доста от вас с деца, по-малки от моя син, вече са минали на столчета от група 2-3 (15-36 кг), ето какво пише на сайта на Амазон относно прехода от една в друга тегловна група столчета:

When should you move your child up to using a Group 2-3 car seat?

For safety reasons, you should keep your child in each stage for as long as possible -– until they reach the weight limit or their head reaches the top of the seat.
Move from a Group 1 seat when the upper edge of the shell is roughly at eye level of the child or your child exceeds the weight limit. (Преминете от Група 1 към по-горна група, когато горният ръб на черупката е приблизително на нивото на очите на детето или когато детето надвиши горната граница на килограмите.) Do not move too early to a Group 2-3 because these seats are wider to accommodate larger children. Also a younger child's shoulders are too narrow to hold to the safety belt securely. A small child can therefore easily slip out from under the belt, especially when they fall asleep during the journey.
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 23:52:56 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #91 -: Февруари 23, 2012, 00:06:14 am »
Е, Ира- нима Марто не е минал на височина столчето си 1ва група
Преслава от късна есен главата й стърчеше от Макси Кози-то, сега вече е и над 16 кг- как да не минем на следващ вариант
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #92 -: Февруари 23, 2012, 01:50:41 am »
Е, Ира- нима Марто не е минал на височина столчето си 1ва група

главата му стърчи над ръба, да. утре ще видя с колко точно стърчи. аз мислех, че и един пръст да се подаде над ръба - вече е време за смяна, но тез пишат, че може до нивото на очите да стърчи главата, което си е по-голям толеранс.
на килограми още сме таман, горе-долу - 19 кила с дрехите.

не знам как Преслава, дето е с 2,5 години по-малка и значително по-ниска, може да й стърчи главата вече от столчето - явно вашия модел е по-нисък, нямам друго обяснение. при всички случаи, на Мартин столчето му беше таман на 3-годишна възраст.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #94 -: Февруари 23, 2012, 10:00:22 am »
и еленка още си се вози в столче 9-18 кг., висока е 102 см. и тежи около 14 кг., на три години ще стане след 10 дена. Да, леко й стърчи главата, но в никакъв случай не е на нивото на очите. Така че мисля към есента чак да сменяме столчето със следващия клас. Още повече, че това е толкова удобно за спане :lol:
А по тая логика със стърчащите глави, то Деса скоро няма да я хваша и това столче дето е до 36 кг, а тя едвам 18 кг душата :oops:
*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #95 -: Февруари 23, 2012, 10:35:47 am »
Ами Стефи, минавате на вариант седалка за Деси по нататък, щом сте толкова високи. Друго си е столчето верно, но ако много стърчи главата по нататък, това е варианта.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #96 -: Февруари 23, 2012, 10:54:46 am »
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/02/22/1772147_chitatelski_dnevnik_ubivat_matematicheskite_gimnazii/

наистина много лошо решение, дано да не се състои. това беше едно малко изворче на добро образование и просвета.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #97 -: Февруари 23, 2012, 11:02:36 am »
Аз мисля, че няма да закрият приема след 4 клас в МГ, просто ще ги преобразуват в специализирани училища, това закона няма да го забранява. Надявам се ,да има здравомислещи, че иначе съвсем загиваме, като нация ... :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #98 -: Февруари 23, 2012, 11:11:05 am »
Журналистите пак така са го написали все едно закриват МГ-тата, а това не е вярно. Става дума за папралелките в МГ за 5 и 6 клас. По наше време и доста след това ги е нямало (ние кандидатствахме след 6 и след 7 ми клас), а МГ-та си имаше и нацията си я биваше. Става дума все пак за 0,1% от учениците в БГ от даден набор - има няма 500 деца годишно общо. Според мен няма да го приемат или ще се измисли друга форма към самите математически гимназии. Чак да се правали нацията заради това ;)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-топла и слънчева седмицата (20.02-26.02)
« Отговор #99 -: Февруари 23, 2012, 11:19:35 am »
аз не разбирам какво го брига министерството, че имало прием след 4-ти клас към МГ? има интерес, има успеваемост, има резултати, има и пари.

в София, интересът към паралелките в СМГ след 4-ти клас е огромен, просто огромен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!