0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #140 -: Юни 10, 2011, 11:19:55 am »
jam, точно това имах предвид - ясно, че това са показатели за двигателно и умствено развитие, но е смешно, когато педиатър не ти "признава" вариация на тези действия, а държи точно те да бъдат демонстрирани от детето.

Иначе за котето открих съвсем случайно, че го търси с поглед, явно непрекъснато съм повтаряла "къде е котето? ето го котето!"  :lol:, но не е било с цел да го науча. После вече (за да изчеткам баща му) го научих да "отговаря правилно" на въпроса "къде е тати?". Сега проблемът е, че не знае "къде е мама?"  :lol: :lol: :lol:

А за правенето на "боц" - не, че ми е селско, но е доста тъпо и го усвои почти веднага - но беше супер пасивен, просто изчакваше да го пипна по пръста. Много по-интересно ми беше кога ще се усети, че като натиска с показалец копчето, си пуска музиката на играчката - това се случи наскоро и мисля, че вече наистина доказва някакво умение.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #141 -: Юни 10, 2011, 11:29:07 am »
Като говорите за развитие
Старая се да не сравнявам Боян с другите деца.
Той не може да рисува елементарни неща за неговата възраст /по-важното е, че изобщо и не иска/
Не обича да си играе с много деца,  понякога и едно му е много.
Не обича да свири, въпреки че има музикални инструменти. Не обича и спорта.
Не обича и не опитва нищо ново. Не се пуска по пързалка с главата надолу, освен ако не се пусна аз преди него, не обича люлки, да се катери, абе дай му пясък и колички и да чете. Много чете и всяка игра обръща на четене, във всичко вижда букви.
Не ми харесва това изобщо, ама...

П.П. Цветенце, благодаря за пожеланията.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #142 -: Юни 10, 2011, 14:49:07 pm »
Като говорите за развитие
Старая се да не сравнявам Боян с другите деца.
Той не може да рисува елементарни неща за неговата възраст /по-важното е, че изобщо и не иска/
Не обича да си играе с много деца,  понякога и едно му е много.
Не обича да свири, въпреки че има музикални инструменти. Не обича и спорта.
Не обича и не опитва нищо ново. Не се пуска по пързалка с главата надолу, освен ако не се пусна аз преди него......

У нас живее Набор Близнак на Боби, виж той люлка обича може и час да се люлее
и да разказва за Халата, тримата братя и златната ябълка!
Сега съм спокойна,  аз все отдавам това поведение на Митака
на неходенето на градина и общуването му основно с Калина!

Кроки, много се радвам за вас!
В здраве и сговор да живеете в новия дом!
И още една детска да обзаведете!Скоро  yahoo_17 :flower: :sunshine:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #143 -: Юни 10, 2011, 14:58:31 pm »
не мога да не споделя - страшно вярвам в долното

http://www.youtube.com/watch?v=ZHCuA0KnITY&feature=player_embedded#at=17
В очакване ....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #144 -: Юни 10, 2011, 15:01:45 pm »
Ох и Мони все още не иска боц да прави, сега вече се притесних сериозно  :lol:
С Мони пускаме преводача на гугъл и пишем някои думички. Така понаучи разни нещица, интересно и е, когато жената и ги произнася. Вчера реших да се пошегувам малко, като и казах да отиде в банята на англииски. Отсреща се получи една тъпа физиономия, стисна устата, както когато се инати и ми даде пълен игнор. Помислих се, че реагира така, защото не е разбрала или защото не и говоря на Български, казах, маме има ли проблем, кажи, какво стана. Отсреща ми се заяви, че си играе и няма да се къпе. Тогава аз се заинатих и и обясних, че няма да ходи ако ми го каже на англииски. последваха 15 минути пъшкане и питане,коя след коя буква следват за да напише в преводача: Не искам да се къпя и да го чуе, как се изговаря... :lol:
А в банята отиде така или иначе, но при нас трябва да е със съпротива и пазарлък...

Искам да попитам, има ли някой с тапия по англииски, който да има опит в оформянето на документи.(Технически текст). Много ми е важно. Искам малко уроци от човек, който е запознат. Трябва ми два три пъти в месеца максимум, за по час два и разбира се, ще си плащам за труда. Ще ми се да е познат или поне виртуално познат. Ако някоя от вас има опит и сега е по майчинство, ще е супер и мисля, че ще имат полза и двете страни...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #145 -: Юни 10, 2011, 15:08:03 pm »
не мога да не споделя - страшно вярвам в долното

http://www.youtube.com/watch?v=ZHCuA0KnITY&feature=player_embedded#at=17

Да, аз съм на същото мнение. За провала на едно дете, седи огромния провал на неговите родители...Затова, когато мина в махалата и видя онези малки дечица, който пускат в кофите, така ме стиска сърцето. Ако можех да ги взема, да ги изкъпя и облека, да ги нахраня с чиста и прясна храна, да ги прегърна и да им кажа, че са очарователни и много обичани, едва ли ще удрят с камъни колата ми, ще ме псуват и ще искат да вадят домати от кофите. Много ме боли, много...Но, коя ли съм аз. Ако можех на всички да помогна, кой ли щеше да може да помогне на мен...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #146 -: Юни 10, 2011, 15:14:34 pm »
Днес получих странна покана за приятелство във ФБ и поразгледах разни профили. Ето на какво попаднах, ако ви е интересно:

DULA семинар:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150103711396384.267145.673686383

Родилница:
http://www.facebook.com/pages/%D0%A0%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0/136421849705292


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #147 -: Юни 10, 2011, 15:18:32 pm »
Искам да попитам, има ли някой с тапия по англииски, който да има опит в оформянето на документи.(Технически текст). Много ми е важно.
Lidia, не съм сигурна дали бих ти свършила работа (т.е. какво точно имаш предвид под тапия - филолог ли, или друго специализирано образование?), но да си предложа все пак услугите :) - аз съм с английска ЕГ, освен това съм официален преводач, със собствена фирма за преводи. Ако мислиш, че може да съм ти от помощ, пиши ми - ако има как, ще измислим някакъв начин (предвид това, че ще трябва да става дистанционно - аз съм във Варна, а ти доколкото знам, не си :wink:) Е, не съм в майчинство вече - ходя на работа, но все ще намеря време да помогна на съфорумка :)


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #148 -: Юни 10, 2011, 15:28:25 pm »
Раши, ето какво вземам аз:

1. Панадол или Нурофен сироп, плюс капки Хексалгин
2. Смекта против диария
3. Свещички Вомитусхил против повръщане
4. Ксизал на капки против алергия
5. Фенистил гел за мазане против ухапвания на насекоми
6. Капки за нос
7. Термометър
8. Лейкопласт


Момичета, да поискам и аз малко съвет.

Тътуваме и ние следващата седмица цялото кралско войнство на море и понеже Дара толкова малка не сме я водили никъде освен при баба й, та нямам опит с бебета.
2. Смекта против диария
3. Свещички Вомитусхил против повръщане
4. Ксизал на капки против алергия

Тези неща стават ли за бебета?

Мисля, че на репилентите пише за над 2 години?

Благодаря

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #149 -: Юни 10, 2011, 15:33:49 pm »
И ние плануваме "почивка" на море... Ще сме в първата половина на юли, че таткото има работа тогава в БГ и ми се ще да е на северното черноморие, че да е по-хладно. Все още не мога да си харесам хотел, та ако имате идеи, споделете, моля :) Трябва да е подходящо и за бебето и за баткото.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #150 -: Юни 10, 2011, 15:36:16 pm »
на Албена е най-подходящо за малки деца. но за конкретен хотел не мога да посъветвам.
ако не Албена, то Св.Константин и Елена.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #151 -: Юни 10, 2011, 15:52:58 pm »
Искам да попитам, има ли някой с тапия по англииски, който да има опит в оформянето на документи.(Технически текст). Много ми е важно.
Lidia, не съм сигурна дали бих ти свършила работа (т.е. какво точно имаш предвид под тапия - филолог ли, или друго специализирано образование?), но да си предложа все пак услугите :) - аз съм с английска ЕГ, освен това съм официален преводач, със собствена фирма за преводи. Ако мислиш, че може да съм ти от помощ, пиши ми - ако има как, ще измислим някакъв начин (предвид това, че ще трябва да става дистанционно - аз съм във Варна, а ти доколкото знам, не си :wink:) Е, не съм в майчинство вече - ходя на работа, но все ще намеря време да помогна на съфорумка :)

Тапията не ми е важна, ще ти пиша на лични малко по-късно. :flower:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #152 -: Юни 10, 2011, 15:53:53 pm »
Ние ще ходим в "Азалия" на Константин и Елена.Много ни го хвалиха хотела,с частен плаж е,утра ол инклузив.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #153 -: Юни 10, 2011, 15:56:42 pm »
Днес получих странна покана за приятелство във ФБ и поразгледах разни профили. Ето на какво попаднах, ако ви е интересно:

DULA семинар:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150103711396384.267145.673686383

Родилница:
http://www.facebook.com/pages/%D0%A0%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0/136421849705292

А тея няма да мирясат...дивя се на нахалството, да ти пращат те покана...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #154 -: Юни 10, 2011, 16:06:32 pm »
Към Албена се заглеждам и аз...
На Св. Константин и Елена бяхме преди 2 години, не съм очарована, не ми се повтаря.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #155 -: Юни 10, 2011, 16:24:54 pm »
Ани, миналата година ние бяхме във вили Магнолия / Албена!
+ монтираха допълнително креватче за Калина
+ поддържат чисто, учтив персонал
+ храна, винаги има какво да се желае, но като цяло добре, има избор!

- най-големия, плажа е далече
(това не ни спираше, но ходехме рано сутрин само до обед,
изключая деня на посещението на скъпото лисичо семейство!
- много хора, липса на шезлонги
(мъжа ми ходеше всяка сутрин в 6.30-7 и с кроса слагаше и кърпите)
- най-неприятното 1000 човека на плажа една тоалетна
(бг манталитет, всички с ентеровирус  :( )
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #156 -: Юни 10, 2011, 18:24:05 pm »
Да се "похваля" - наддали сме доста, че и пораснали на ръст. Ще си продължа с малко странната схема на смесено хранене, освен ако акулката не реши да я смени  :wink: Обаче падна голям рев не веднага след ваксините, а малко по-късно, дадох малко панадол, както ми каза лекарката, дано не вдигне температура довечера..
За аптечката- не давате ли и вит. Д все още или не го броите към лекарствата?

Ултра, за мен любим БГ курорт е Златните и съм нарочена, че имам свойството да избирам най-добри хотели за дадена цена  :wink: Веднъж харесах хотел Берлин (беше част от немска верига хотели), ходихме с наши приятели с малко дете- останахме доволни, беше преди 2 години и имаше пакет HB+ (за пръв път видях такъв пакет -с лек обяд), но мисля че вече са на ол инклузив. Курортът е спокоен, но има забавления и чист като за БГ, разбира се. Аз бих препоръчала гърция обаче -има много добри хотели, за деца вкл. на много добри цени без опасност от натравяне. То големите редовно се връщат с гастро проблеми, а за малчовците не ми се мисли какъв риск е по нашето море.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #157 -: Юни 10, 2011, 18:34:04 pm »
И аз съм ЗА Албена!


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #158 -: Юни 10, 2011, 18:49:27 pm »
Ние ще ходим в "Азалия" на Константин и Елена.Много ни го хвалиха хотела,с частен плаж е,утра ол инклузив.

дайте изгодни оферти ол инклузив моля
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #159 -: Юни 10, 2011, 19:08:06 pm »
Искате ли в понеделник да разпитам шефа ми? Преди да дойде при нас е бил на Златните и познава хотелите.