0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #80 -: Юни 09, 2011, 13:50:12 pm »
Уххх това, което сте написали за откраднати колички и колела - трябва да го покажа на свеки. Като й обяснявам аз, защо нЕма как да си сваля количката, да я оставя пред блока и да се върна за малкия, понеже количка - няма да намеря долу - не й се вярва на жената. "Ма кой би посегнал да открадне бебешка количка?" е въпроса й.  :lol: То ако има начин да ми свалят гащите от задника без да усетя - и тях ще откраднат за съжаление, какво да говорим за нещо на колелца и без надзор.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #81 -: Юни 09, 2011, 13:54:49 pm »
Мини,леко да се размине на Стефи!
Аз днес останах тотално втрещена.Все мислех че съм виждала всичко,обаче това изби рибата тотално.Гледам една позната майка на площадката носи 3в1,по едно време обаче вместо тя да го изпие го даде на 2 годишното си момиченце 8O.Попитах я как така ще му дава кафе,а тя ми отвръща че то това толкова и кафе имало в него и малката много обичала да пие всеки ден по едно.Казах й да ли да почерпя детето и цигара,а тя ме изгледа все едно аз съм малоумната.Божеее,думи немам вече...

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #82 -: Юни 09, 2011, 14:03:42 pm »
Привет, дано всички болничета се оправят бързо  :crossfingers:

Елена, ако е хапнала скоро и не е наакана, не бързай да я приспиваш и гушкаш - ние имахме случаи да мрънка често посред нощ и тъкмо да дам биба или друго (биберона вършеше чудеса) той заспива сам така внезапно, както е започнал.

Бебе Самуил става днес на 2 месеца  :D утре сме на консултация и ваксини, та да попитам тази комбинираната ваксина на 2 месец ли е, от която можело да вдигне температура? Трябва ли нещо да си приготвя за утре?
Ще питам утре и за това, че ака на 4 дни напоследък? Засега пробвах с чай Блевит - веднъж имаше ефект, незнам дали от чая, но сега вече пак е трети ден без ако и няма ефект. Знам че се писа някъде, но не откривам, вие мислите ли че трябва да пробвам с нещо друго вече? Иначе си хапва добре и е сравнително ОК, само от време на верме за кратко като че ли го мъчи нещо- дали са колики или от запек не мога да съм сигурна.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #83 -: Юни 09, 2011, 14:10:16 pm »
ей това за кафето ме уби, честно 8O
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #84 -: Юни 09, 2011, 14:13:39 pm »
Аааааа, parsi, стига беее, вярно ли му даде 3 в 1 8O Божке, тия хора полудяха. То това нещо е по-вредно и от кафенцето даже. Направо някои хора не бива да стават родители....съжалявам, че го казвам точно тук.

Бързо оздравяване на всички дечица и по-малко тревоги за мамите.

Стеф, ужасно неприятна случка, дано все пак се намери количката. Какви хора има, направо нямам думи. Все си мисля, че нищо вече не може да ме учуди, ама ей на - намира се някой екземпляр.

Нашият татко се завърна най-после от мисията в Либия и сме много щастливи. Габи толкова се промени за тези 40-тина дни, че сякаш е друго дете. А той като я видя, милия колко е пораснала, направо му се скъса сърцето колко е пропуснал. Дано да нямат повече мисии, че.....

Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #85 -: Юни 09, 2011, 14:45:18 pm »

Аз днес останах тотално втрещена.Все мислех че съм виждала всичко,обаче това изби рибата тотално.Гледам една позната майка на площадката носи 3в1,по едно време обаче вместо тя да го изпие го даде на 2 годишното си момиченце 8O.Попитах я как така ще му дава кафе,а тя ми отвръща че то това толкова и кафе имало в него и малката много обичала да пие всеки ден по едно.Казах й да ли да почерпя детето и цигара,а тя ме изгледа все едно аз съм малоумната.Божеее,думи немам вече...

Е това ме утрепа,нямам думи!!!!!!!!!!!!Моето е на 11 и не съм си и помисляла да и дам да си близне кафе,а тя на 2 годишно.Е за сметка на това-може да ме увикате но от чашката на тати знае вкуса на биричката.

Злати-подкрепям те,познавам много жени,които просто не е трябвало да стават майки!Сори,че го казвам,но е така!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #86 -: Юни 09, 2011, 14:45:53 pm »
Сами, ние точно такава ваксина имахме вчера. педиатърът предписа парацетамол, дадох профилактично вчера, но най-много вдигна 37,6. Не било задължително да вдигат температура, така че спокойно. Предупреди ме, че бебето може да е ревливо. Е, плака цал следобед, но през нощта спа като къпан  :D

parsi това с 3 в 1 е ужас  8O Ми то като им харесва що ли не им даваме и водка, пица и цигарка ? Наистина то в това 3 в 1 има сигурно повече химия от истинското кафе...

jasmin_veni за крадени колички бях чувала, но да ти се изпикаят в количката просто е върхът на злобата 8O Не ми го побира главата просто...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #87 -: Юни 09, 2011, 15:48:02 pm »
Всички болни дечица бързичко да оздравяват!
Мини за Стеф, много прегръдки от нас!

Стефи и аз с розовия си манталитет все още се надявам
някой да е прибрал количката, но...оскотяха хората и нищо не ги спира!
След случая с коликата на Синьо кокиче, аз внимавам дори и в поликлиниката,
или моля след мен който е да я пази или колкото и да е малък кабинета вкарвам вътре!

Парси, ще те гледа втренчето, как не я е срам, кафе да дава на детето,
после чудо се чудим защо токсикологията е пълна с малолетни!Боже, пази децата!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #88 -: Юни 09, 2011, 15:51:30 pm »
Абе това с 3в1 е луда работа. Аз в момента не си позволявам да пия такива напитки, пък какво да кажем за малко дете. Ама хора всякакви.
За количките не съм изненадана. Дори като ходим на доктор гледам с мен да има някой, който да стой при количката докато сме на преглед. В тая държава всеки гледа да открадне. Няма да забравя на абитуриентския бал на зълва ми бяха изнесли рамките на  легла (за да има повече място в стаята) отвън на етажа и на следващия ден ги нямаше 8O. И това е направено от съсед, не от някой друг.
На болните дечица пожелавам бързо да оздравяват.

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #89 -: Юни 09, 2011, 16:34:41 pm »
Мини,леко да се размине на Стефи!
Аз днес останах тотално втрещена.Все мислех че съм виждала всичко,обаче това изби рибата тотално.Гледам една позната майка на площадката носи 3в1,по едно време обаче вместо тя да го изпие го даде на 2 годишното си момиченце 8O.Попитах я как така ще му дава кафе,а тя ми отвръща че то това толкова и кафе имало в него и малката много обичала да пие всеки ден по едно.Казах й да ли да почерпя детето и цигара,а тя ме изгледа все едно аз съм малоумната.Божеее,думи немам вече...
Не е за вярване. Мили Боже...Пък аз първото си кафе изпих на 16 -колко ли съм била задръстена?! Наистина Господ да пази децата!
<br />[link=http:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #90 -: Юни 09, 2011, 17:00:19 pm »
Ами то от такива майки и Господ не може да ги опази дечицата. Ужас просто. Нямам думи колко са безотговорни масово родителите към децата си. Особено на тема храна и напитки. Гледам сте подхванали другата ми болна тема в една съседна, ама още не съм се наканила да пиша там, че направо бълвам змии и гущери що се касае до хранене на деца и затлъстяване при същите.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #91 -: Юни 09, 2011, 17:05:18 pm »
И ние имаме една майка в градинката, чието дете сръбваше по-малко 3/1 и си топеше в него солетите и бисквитите.
Може това да е ново течение сред тинейджърите във възраст 2-3 годинки.

Шашави хора.

Да се оправят болните дечица.

 Аз днес бях а контролна снимка и нещата не са добре. Вирусна била пневмонията и лекарката препоръча след като Кристина е се е разболяла преди мен, а после и заедно сме боледували да направим снимка, въпреки, че тя в момента е ОК.... Малко прокашля на моменти, но аз го отдавам на остатъчна.
Казах на Масларски, че аз съм с пневмония и дали да снимам Криси, но той каза - не.
Много му вярвам, харесвам си го като лекар и сега се чудя какво да направя. Малко ще ми е гузно да го пренебрегна но ме гложди. Утре може би ще направим снимка..все пак.
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 17:10:31 pm от Nina »
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #92 -: Юни 09, 2011, 17:05:54 pm »
Привет и от мен - все по-трудно ми става да се вписвам и по един път седмично...

Гане, да са ти живи и здрави племенниците и много да ви радват! Прекрасни имена имат. :)

Мини, съжалявам да чуя, че Стефи пак е със спазъм, дано бързо се оправи! На адашчето поне лятото му се разминават, не че като вдигна преди няма и месец 39 и личната веднага му писа антибиотика, че да не направел спазъм...

Това, за кафето не е за вярване  8O

Аз приемам съвети как да накарам дете на 2,4 да яде. Моя синковец е само на АМ и плодове в къщи и от време на време, хляб или някоя обикновена бисквита или солета, кога се сетя да купя последните две. Вечер като питам какво ще яде се казва "супа" и като му дам не я и опитва. На яслата и там не яде. Само не знам откъде има енергия като за трима... Мен ме притеснява факта, че не яде месо, а все си мисля че на тая възраст е важно... Благодаря, предварително за съветите, че може да не успея да пиша пак, но пък си чета почти редовно.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #93 -: Юни 09, 2011, 17:56:37 pm »
Нинче, не е лесна твоята! Дано бързо ви минава!

Парси, как кафе на 2 годишно дете бре? Лелей, какви хора!

А моята шефка днес ме направи на маймуна. Още не мога да повярвам. Имахме среща, на която отидох с детето с количката. Тя не се появи изобщо. Чакала съм я повече от час, а тя не намери време да се обади или да пише смс. Била в много важна среща. Обадиха ми се след 2 часа, и то не тя, ами една колежка, да ми кажат, че шефката била заета. А аз глупачката вися и чакам, звъня по телефона, и не смея да си тръгна, защото ми е шефка! Много голяма глупачка се почувствах! Не е истина просто! Как може да разиграва така майка с бебе не знам. Нищо човешко не остана у нас хората, ей!   8O

Момичета, имам нужда от съвет. Понеже юли ще пътуваме в чужбина и се чудя какви лекарства да взема за бебо. Ще взема Панадол. А друго ще ми трябва ли? Мислех си за репелент за бебето, нещо против разстройство и повръщане и нещо антиалергично. Но си мисля, че не бих и дала лекарство без да е предписано от лекар. Та знам ли. Дали да не взема само Панадола и примерно антиалергично (сироп ли, какво ли?), а пък ако не дай си боже има нещо, да тичам в спешен център там.
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 18:06:02 pm от Раши »


*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #94 -: Юни 09, 2011, 20:06:20 pm »
Хора, нашата количка се намери, една майка я е прибрала снощи, не се отчайвайте, има светлина в тунела :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #95 -: Юни 09, 2011, 20:24:15 pm »
Хора, нашата количка се намери, една майка я е прибрала снощи, не се отчайвайте, има светлина в тунела :lol:

божке, аз дет съм толкоз черногледа, да взема да позная... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #96 -: Юни 09, 2011, 20:27:02 pm »
Раши, ето какво вземам аз:

1. Панадол или Нурофен сироп, плюс капки Хексалгин
2. Смекта против диария
3. Свещички Вомитусхил против повръщане
4. Ксизал на капки против алергия
5. Фенистил гел за мазане против ухапвания на насекоми
6. Капки за нос
7. Термометър
8. Лейкопласт

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #97 -: Юни 09, 2011, 21:07:13 pm »
Джаме,злато си!От този списък ще се възползвам и за морето  :).

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #98 -: Юни 09, 2011, 21:42:24 pm »
само да допълня и един оксикорт е хубаво да имате за рани :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #99 -: Юни 09, 2011, 21:47:14 pm »
...или Топоцин. Аз нося и Фусидин, капки за уши, капки за очи.