0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #100 -: Юни 09, 2011, 21:59:39 pm »
Момичета, как са прегледите при доктор Масларски? В смисъл с предварително записан час ли, ако е нещо непредвидено може ли да се иде без час? Колко се чака, ако има часове спазват ли се?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #101 -: Юни 09, 2011, 22:07:03 pm »
Еее безценни сте !
Благодаря ! и аз ще се възползвам от списъка за морето :)

Стеф аз съм в шок  8O :lol:
Браво !

Да ви питам, момиченцата кога прохождат горе-долу ?
И кога е нормално да каже някакви първи думички ? Дара нищо не казва осъзнато.
Някакви нейни си плямпа, но до там.

На моята приятелка бебето ( малко над 10 м ) прави разни неща, майка й я е научила... Много се забавлявах, за мен беше много изненадващо, че толкова малко бебе разбира какво й се говори. Може да "дава пет", да показва колко ще порасне ( вдига си ръцете над главата ), ако яде и й поискаш - подава да си хапнеш  :D абе супер сладка е ! Целува ти носа ( облиза го ) и разни такива дребни неща, но аз гледам ей така  8O :lol:

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #102 -: Юни 09, 2011, 22:08:24 pm »
Благодаря ви, Джаме, Стефи, Мими!! Златни сте!   :)

Такъв репелент, който се пръска, не ми трябва за толкова малко бебе, дето не играе по тревата, нали?


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #103 -: Юни 09, 2011, 22:10:05 pm »
Да кажем, че взимам и Вентолин, Флудитек и Проспан. Обикновенно давам проспан при нужда, ако се задълбочи проблема, звъня на педиатъра и решаваме за останалото.
Олинт също винаги присъства...
Хидратин Алфа и нещо против ухапвания от комари и слънцезащитно. С това и списъка на jam нашата аптечка за път приключва.

3в1 не мога да изпия цяло, става ми лошо, алкохол не мога да пия, става ми лошо, не пуша от момента в който видях положителния тест за бременност. Бира също не мога да пия, газирано също. Само кола много рядко и я "джуркам" 30 минути със захар...
Казвам, че не мога, защото от тези напитки ми става лошо. Представям си какво влияние имат те върху едно дете... Ужасно се дразня когато кажат, дай му мъничко или пръста да топне, нищо му няма. Аз пък си мисля, какво ли ще спечели, като опита? То бирата, алкохола и кафето са изключително полезни и е много важно да топим пръста... Както и да е, не съдя никой, всеки си знае. Аз съм против....

Не се гордея, срам ме е. Как един път не успях да вляза в тон с компанията и да кажа наздраве, а сега те вече и за това не ме броят. След някой месец, ще ме преместят при децата  :lol:


Мини, оздравявайте бързо..

« Последна редакция: Юни 09, 2011, 22:13:53 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #104 -: Юни 09, 2011, 22:27:58 pm »
Раиска, едва ли има голяма разлика при момиченца и момченца, всичко си е до дете, според мен. Деси проходи на 10 м., за по малко от 2 седмици тичаше вече, Ели проходи на 11м., но и до сега като трябва да слезе от тротоар например му се чуди 15 секунди :lol: За говоренете пък си е още по индивидуално. Елена на 1г. и 3м. започна да говори, на 1г. и 5м. правеше изречения вече и можеше да се води смислен разговор с нея, но това е заради сестра й, поне така си мисля, малките копират всичко :) Никога не съм ги учила на разни "маймунски" номера целенасочено. Когато му дойде времето като му помахаш наприемр за довиждане и то ще отвърне, така че колкото по-късно проходи и проговори по-добре за теб :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #105 -: Юни 09, 2011, 22:31:19 pm »
Момичета, как са прегледите при доктор Масларски? В смисъл с предварително записан час ли, ако е нещо непредвидено може ли да се иде без час? Колко се чака, ако има часове спазват ли се?

д-р Масларски не записва часове - отивате и чакате. приема на нечетни дати сутрин, на четни дати следобед.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #106 -: Юни 09, 2011, 22:34:13 pm »
...или Топоцин. Аз нося и Фусидин, капки за уши, капки за очи.

абе и аз нося това, ама ме беше срам да не ме вземете за хипохондричка :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #107 -: Юни 09, 2011, 22:35:44 pm »
Раиса, много бързаш с говоренето. То моето отроче е все още с 5 думи в речника.  :lol: Иначе се опитва да повтаря, но излиза нещо съвсем различно от реалността.

джам, споко! Мен отдавна са ме обявили за такава.  :lol:

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #108 -: Юни 09, 2011, 22:37:14 pm »
...или Топоцин. Аз нося и Фусидин, капки за уши, капки за очи.

абе и аз нося това, ама ме беше срам да не ме вземете за хипохондричка :)
Хаха, аз не съм си признала за Вентолина, Флексотида, Сингулара, Елкома и още 2-3 неща  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #109 -: Юни 09, 2011, 22:40:43 pm »
във връзка с лекарствата и пътуването. докато синът ми беше бебе, ходехме само на места, където знаех, че има на разположение педиатър. предварително се снабдявах с координати на местен педиатър.

преди 2 години, Марти изкара бронхопневмония в разгара на почивката ни на море. ако не бяхме във Варна, не знам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #110 -: Юни 09, 2011, 23:00:54 pm »
...или Топоцин. Аз нося и Фусидин, капки за уши, капки за очи.

абе и аз нося това, ама ме беше срам да не ме вземете за хипохондричка :)
Хаха, аз не съм си признала за Вентолина, Флексотида, Сингулара, Елкома и още 2-3 неща  :lol:

Аз пък Йодасепт и калиев перманганат ако се счупи нокътче :oops:
[/url][/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #111 -: Юни 09, 2011, 23:02:49 pm »
във връзка с лекарствата и пътуването. докато синът ми беше бебе, ходехме само на места, където знаех, че има на разположение педиатър. предварително се снабдявах с координати на местен педиатър.

преди 2 години, Марти изкара бронхопневмония в разгара на почивката ни на море. ако не бяхме във Варна, не знам...
В тази връзка изобще не ме е срам да си призная, че тази годишната ни почивка в Сапарева баня е свързана с добри връзки в болницата в Дупница, като дестинацията е само на час път от София. Пиша това от позицията на майка, която откара кошмарно "море" миналото лято, в резултат на което детето ми за малко да не бъде прието в инхекциозна болница. Благодаря на доктор Мангъров, че не ни прие в клиниката, а ни лекува стационарно.
На моята приятелка бебето ( малко над 10 м ) прави разни неща, майка й я е научила... Много се забавлявах, за мен беше много изненадващо, че толкова малко бебе разбира какво й се говори. Може да "дава пет", да показва колко ще порасне ( вдига си ръцете над главата ), ако яде и й поискаш - подава да си хапнеш  :D абе супер сладка е ! Целува ти носа ( облиза го ) и разни такива дребни неща, но аз гледам ей така  8O :lol:
Аз пък ненавиждам такива родителски хвалби, но все по-често ще се сблъскваш с тях. За мен децата не следва да се дресират, а това , което описва по- скоро ми прилича на дресировка. Всяко дете си е индивидуално. Моето например, на  почти четири години знае всички букви, чете три ичетири буквени думи, знае числата до двадесет, смята с плюс и минус едно, но и с топ не можеш да го заставиш да рисува, моделира, говора му е неправилен - бъка местоимения, глаголни времена и говори като цигане /разбирай примерно "Той не искаш да пея"/.  
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #112 -: Юни 09, 2011, 23:12:27 pm »
Оооо, Лейди, да ти е живо и здраво детето, гледам днес имате празник!

Бе хвалби, не хвалби мен ме депресират тия неща. На моя приятелка детето като го питаш на колко годинки е и отговаря "Една". Пие със сламка, от чаша, от обикновенно шише, храни се само...ми на нейния фон Ники ми изостава, Кало го обяви за "малко глупавичък" :x Той нищо не казва, освен Мама, тата, дада, Не, Ам. Къде ти да говори...
А за храненето с лъжичка сам доста деца вече се хранят, нашия цели мама с храна.

[/url][/url]
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #113 -: Юни 09, 2011, 23:20:49 pm »
Smaraidi, без час е, както е писала Джам. Има телефони на болница Вита където може да попиташ кога е на смяна. Схемата е както писа Джам, но понякога я променя, макар и рядки. Наскоро отидохме да завардим ред от по-рано за следобеден преглед, оказа се, че е сутринта, та го хванахме на тръгване.  
Иначе се чака, има много малки фенове той. Кристина го боготвори.
Почти всеки път след преглед той ми изкарва акъла, винаги казва със супер сериозен тон - Криси, сега чичо ще каже нещо много сериозно на мама и тати, при което аз опулвам очи, а той казва - сега като излезете от тук е наложително да купите на Криси дъвки  :lol: или нещо от сорта и аз се връзвам.

Раиса, Кристина проходи на година и два-три месеца.
За проговарянето - изключително рано. Не е имала бебешки език.
Но както знаем, тези неща са индивидуални.


jasmin_veni, рано е да се притесняваш  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #114 -: Юни 09, 2011, 23:28:10 pm »
Абе Жаси ти си седнала да се притесняваш, че само мама и тате казвал. Ивана нищо свързано не казва, само имитира разни жестове. Мама и тата са само срички, а не с някакво значение. Иначе непрекъснато си бърбори нещо на някакъв си свой език. То аз и не виждам кога ще проговори, като в момента различни хора и говорят на 3 различни езика.  Иначе в детската я научиха с ръце да се храни, но в къщи я храня аз, че да не ми прави мърсотия. Сега и освобождавам едно място където са плочки на земята и ще я оставям вече там на нейният стол да се маже колкото иска, пък после ще се къпем и ще чистим пода. Иначе не виждам как ще се научи, ако не я оставя да пробва. Аз повече се изнервям, че не е проходила още. Вече над 4 месеца обикаля цялата къщя държейки се за неща, катери се, но да се пусне я е страх.

Лейди, честит рожден ден на детенцето ти. Иначе за дресировката - не е точно така, защото им помага да си развиват мозъчетата. Пък е и майтап :-)


  
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #115 -: Юни 09, 2011, 23:31:35 pm »
Аз в къщи един Аналгин нямам,но тръгнем ли някъде с Жорето,събирам аптеката  :lol: и после си ги връщам неизползвани( за щастие).
За температура взимам :Нурофен,свещички Ефералган ,Хексалгин.
За разстройство : Ентерол,Хидрасек,Хидратин алфа.
За повръщане:Вомакур (до сега Жоро винаги се е повлиявал само с 1 свещичка).
Взимам и Мукоплант Лека нощ,Ериус сироп,Калциев глюконат,Псило балсам,Хепароид,Назик Кидс.За тези се сещам в момента,ама сигурно и други има.
Аз дето до преди година бях толкова скептична към хомеопатията,сега я използвам за детето ежедневно и съответно в аптечката за път е пълно и с такива неща- за сополи,за кашлица,за гърло ,за какво ли не. :lol:
 Скоро пак стана дума за Анапен - сега имат нещо като промоция -като си купите 1 писалка,ви дават втора безплатна,но срокът на годност на безплатната изтича след половингодина примерно.
 Снощи извадих кърлеж от Жорко.Толкова беше малък ,че направо се чудя как го забелязах изобщо.Беше се забил малко над коремчето гадината. :x

 Райска,не сравнявай с чуждите деца,всяко си е индивидуално.Едни избързват с едно,други с друго.Жоро проходи на 10м. ,но започна да пълзи на 11 . :DНа година и половина казваше малки изречения .А уж момчетата по-бавно се развивали.
Вени,не се шашкай,ще ги научи и Ники тези неща.На моя приятелка момиченцето е с Жорето на години,но проходи 5м. след него(на 1г. и 3м.),проговори доста след него,но сега вече може всичко,което и той и разлика вече няма,даже в някои неща е много по-добра -пеене ,рисуване.
 Той Вики има РД мисля през Юли. :D
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 23:42:38 pm от z22 »
<br />
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #116 -: Юни 09, 2011, 23:42:29 pm »
Лейди честит рожденник !!!  :D

За дресировката не знам...аз за пръв път виждам подобно нещо ( имам много малко приятелки с деца ) и ми беше много интересно и забавно. Възхищавах се на малкия човек, който разбира какво му говориш.
Това дете върви като размери като Дара, нищо че е с 2.5 м по-голямо . Но до сега бяха съвсем еднакви и сега изведнъж - голяма разлика. Тя казва мама, тате - осъзнато ! Сочи с ръка като иска да й дадеш нещо...прави въпросните дресировки, лази... Сега виждам голяма разлика между децата ни, Дара не може нищо от изброените. Просто някак много бързо "дръпна" другарчето...за 10-15 дни ! Преди това си бяха едно към едно с моето дете, не можеш да кажеш кое е по-голямо.

Знам че е индивидуално, по-скоро идеята ми беше кога най-рано мога да очаквам такова раздвижване. Виждам я вече че много иска да се движи ( но не и да пълзи ! ). Изобщо не иска да стои седнала/легнала - иска да я държа с ръце и да гони кучето :)
За говоренето, питах за прости думи, а не чак сложна реч. Такива - мама, тате ... или каквото казват децата :)

Днес гледах стари снимки, после като си гушнах детето  8O тя вече е много голяма. Кога порасна бебенцето ми...  :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #117 -: Юни 09, 2011, 23:47:23 pm »
така че колкото по-късно проходи и проговори по-добре за теб :lol: :lol:

Да :)

Току що ме заля с...въпроси и разсъждения.

Мамо, ти като станеш баба ще умреш ли....
Аз не искам да умираш, мамо, искам и тримата да сме цял живот млади...
А като умрем на какво ще станем...ей, мамоо, на мухиии, не, по-добре на калинки.
Да, на калинки.

Аз почти мълчах.

 :lol:

Понякога ми иде да си откъсна главата.

Поздрави,
бъдеща калинка /в следващото прераждане/.

Вики на Лейдито няма РД, мама не е сктуализирала лентата ;)
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 23:51:13 pm от Nina »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #118 -: Юни 09, 2011, 23:48:13 pm »
Вени, Митака още се прави на терикат да го храня на 4г!
-Мамо помогни ми!- но забележете само ако е нещо което не обича,
ела да видиш пица като направя или кюфте , няма нужда да подканвам даже!
Сам си слага чиния, вилица и салфетка!
Толкова ми е ужасно това с дресировката...
Калина не показвала колко голяма ще стане,
вече е почти на две, а видите ли не показва с пръстче, че е на една!

Стефи, не всичко е загубено значи, браво!

Относно педиатрите и почивката, за щастие снаха ми е лекар
и когато бяхме в Гърция преди две лета бях спокойна бидейки тя с нас!
За аптечката, списъка на Джам и допълненията присъстват и в нашата.
Плюс Арника крем, отскоро и гранули, Калина е неспасяема.
Още съм в шок, привечер щях да й отнеса главата с люлката.
За миг и вече беше зад гърба ми и под люлката,
здрава да е, ето някой свише я сапаси от нейната си майка!
Такъв апокалипсис ми се завъртя, че ми се повръщаше от тревога и уплаха!

Зори, добре че си го видяла, толкова са опасни тея гадини!

Лейди Честит Празник - здраво, умно и усмихнато момче!
Все да те радва и гордее!

Хахаха Нинко и аз искам калинка!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #119 -: Юни 09, 2011, 23:50:02 pm »
Аз пък Йодасепт и калиев перманганат ако се счупи нокътче :oops:

йодасепт - не. точно преди 1 седмица ми обясни хирург, че това е твърде изгарящо за нежната детска кожа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!