0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #200 -: Юни 11, 2011, 22:53:25 pm »
Панадола е през 4 часа,а Нюрофена през 6.

цитирам от листовката на Нурофен:

"Температура, предизвикана от имунизация:

- Дайте 2.5ml Ако е необходимо дайте още 2.5ml 6 часа по-късно - Не давайте повече от две дози по 2,5ml за 24 часа.

Ако температурата не се понижава, не давайте трета доза. Консултирайте се задължително с лекуващия лекар.

Температура и болка:

Този лекарствен продукт е за кратковременна употреба.

Ако симптомите на вашето дете продължат повече от 3 дни, консултирайте се с лекуващия лекар.
• Кърмачета от 3 до 6 месеца: Една доза от 2.5ml се приема 3 пъти дневно за 24 часа.

• Кърмачета от 6 до 12месеца: Една доза от 2.5ml се приема 3-4 пъти за 24 часа

• Деца от 1 до 3 години: Една доза от 5ml се приема 3 пъти за 24 часа

• Деца от 4 до 6 години: 7,5ml ( 5ml+2.5 ml) доза се приема 3 пъти за 24 часа

• Деца от 7 до 9 години: Две 5ml дози се приемат 3 пъти за 24 часа.

• Деца от 10 до 12 години: Три 5ml дози се приемат 3 пъти дневно за 24 часа.

ясно се вижда, че се дава през 8 часа!

цитирам от сайта на Панадол - има сайт на български език:

За да сте сигурни, че винаги давате точната доза, използвайте дадените указания и помнете, че трябва да давате Panadol за деца на всеки 4-6 часа, но не повече от четири дози на 24 часа.

тоест, в крайна сметка, трябва да се дава през 6 часа, за да се спази правилото не повече от 4 дози за 24 часа.

информацията е на една ръка разстояние
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 23:15:01 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #201 -: Юни 11, 2011, 23:00:16 pm »

тоест, в крайна сметка, трябва да се дава през 6 часа, за да се спази правилото не повече от 4 дози за 24 часа.

информацията е на една ръка разстояние

Изобщо не съм стигнала до това изречение. За мен 3 пъти за 24 часа си е на 8 часа  :oops:
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #202 -: Юни 11, 2011, 23:13:27 pm »
На листовката на Панадол суспензия пише: Дозата може да се повтаря на всеки 4 часа, но не повече от 4 дози за 24 часа, а на Панадол Супозитории от 4 до 6 часа.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #203 -: Юни 11, 2011, 23:13:49 pm »

тоест, в крайна сметка, трябва да се дава през 6 часа, за да се спази правилото не повече от 4 дози за 24 часа.

информацията е на една ръка разстояние

Изобщо не съм стигнала до това изречение. За мен 3 пъти за 24 часа си е на 8 часа  :oops:

крокиии, това изречение е за Панадола, не за Нурофена!! :)

цитирала съм двете листовки - първо тая на Нурофен, после на Панадол.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #204 -: Юни 11, 2011, 23:14:36 pm »
Деси, апартамента до нас (на нашия етаж) е свободен и го дават под наем.
Можете ли да ми дойдете дето се вика на една ръка разстояние:)?
Напълно обзаведен е, нов с климатици. 3 стаен. Мога да питам колко наем ще му иска комшията и ще се пазаря:))))))Дължи ми услуга:)))))))
Съвсем сериозна съм и като дойдеш за ДРЗ ще го погледнеш ако искаш и ще прецениш ако ви устройват условията:)
Съвсем близо сме до Морската градина, до централната пешеходна зона и вече може спокойно да се намират места за паркиране:)))))

Ирина, тъкмо щях да питам как е минало празненството и прочетох:)
Нека са здрави и много успехи на екипа на д-р Владимиров.

И аз препоръчвам д-р Кирязов. Много съм доволна.

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #205 -: Юни 11, 2011, 23:17:29 pm »
бяхме днес на детски празник в новата клиника на д-р Владимиров... беше прекрасно, толкова деца... Мишанта дръпна такова слово, че разрева половината аудитория, включително доктора, който ми сподели после, че за пръв път се просълзява от години наред. беше много щастлив... хубав ден е днес.

Нов дом за нови мечти!Нека се случат!

 :oops: Аз от почти четири години мечтая за този момент...
Но не се овладях, плаках и говорех!



Да, наистина беше прекрасно! Всички бяха толкова усмихнати... :)
Мише, браво! Прекрасно слово!  :pink_dust_1:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #206 -: Юни 11, 2011, 23:23:02 pm »
бяхме днес на детски празник в новата клиника на д-р Владимиров... беше прекрасно, толкова деца... Мишанта дръпна такова слово, че разрева половината аудитория, включително доктора, който ми сподели после, че за пръв път се просълзява от години наред. беше много щастлив... хубав ден е днес.

Нов дом за нови мечти!Нека се случат!

 :oops: Аз от почти четири години мечтая за този момент...
Но не се овладях, плаках и говорех!



Да, наистина беше прекрасно! Всички бяха толкова усмихнати... :)
Мише, браво! Прекрасно слово!  :pink_dust_1:
Никой ли не я записа тази ревлива Мишка?:)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #207 -: Юни 11, 2011, 23:23:35 pm »
тоест, в крайна сметка, трябва да се дава през 6 часа, за да се спази правилото не пвече от 4 дози за 24 часа.
информацията е на една ръка разстояние
Изобщо не съм стигнала до това изречение. За мен 3 пъти за 24 часа си е на 8 часа  :oops:
крокиии, това изречение е за Панадола, не за Нурофена!! :)
цитирала съм двете листовки - първо тая на Нурофен, после на Панадол.
Опс  :oops:

Не знам защо, но на Боби Панадола изобщо не му действа. Една идея по-добре му влияе Калпола, но това при температура до 37,7-8 над тази - никаква файда.
Нурофена му действа само, ако я хвана около 38.
Свещичките ефералган ги ползвам до 38,5, всичко от там на сетне моря с Хексалгин.
Той вдига 40 градуса за нула време, обаче  :?
За първи път с тази ангина се спря до 39
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #208 -: Юни 11, 2011, 23:25:40 pm »
Кроки, при много деца Панадолът действа само при температури до около 38 градуса.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #209 -: Юни 11, 2011, 23:30:09 pm »
Да, и като е станало дума - страхотна работа вършат при Боби ваните с вода с около градус по-хладка от телесната температура. Усетя ли зора веднага го прилагам. Детето след това се чувства много добре.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #210 -: Юни 12, 2011, 01:03:16 am »
И моята педиатърка ме кара всеки път да давам Туя. Вечерта преди ваксината и сутринта. Ваксините ги слагаме към 10 сутрин.
И Панадол превантивно 2.5 мл. Аз съм давала само ако видя че Т се качва.
Един единствен път имахме проблем и доста се изплаших...За нула време стана всичко...нямаше Т, задряма за 30тина минути на стола, вдигам я да я слагам да спи и я пипам - топла. Меря Т 39 ! Направо ми прилоша...дадох Панадол и я сложих да спи, преди да си легна я пипам - пак топла. Дадох течен аналгин, изчаках и чак когато видях че вече не е топла успях и аз да си легна ( към 2 вечерта ) .
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #211 -: Юни 12, 2011, 01:07:03 am »
За Панадол-а /понеже ми е прясно от днес/ - може да се дава през 4 часа при нужда, като се допуска, че температурата ще се повлияе, преди да се наложи 5-и прием в рамките на 24 часа. Питах лекарката на Дани, ами какво правим ако все пак си има още температура и след 4-и прием под 24 часа? Къде на шега, къде не ми каза: "Е, тогава вече ще даваме нещо сериозно"  :lol:

От два дни, опасенията ми, че бебето ще се окажа в категорията: "колики, липса на пауза, зъби" се потвърдиха  :? Не съм особено хепи и вчера вече се разревах за сефте тази година, след като Дани безутешно се дра със сълзи 3 часа, лапа ръцете, мята се, гърчи се и всички екстри и аз...като кретен - нищо не мога да направя. :x Няма носене, няма гушкане, няма люлка, количка - рееееееев. В пристъп на отчаяние, купих гел "Дентинокс", като нямах никакво очакване да помогне. За щастие - сгреших, има файдица /предполагам, защото още не го боли качествено/. В тази ситуация, ако седне някой да ми философства "колко е съвършена природата" и ще го удуша, честно. На тема зъби конкретно, природата я псувам каруцарски и на глас нЕкой път от доста годинки, но сега покрай бебето съм просто виртуоз - може някой сърбин да ми завиди чак...  :lol:
« Последна редакция: Юни 12, 2011, 01:22:54 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #212 -: Юни 12, 2011, 08:25:54 am »
Jbrul, и ние с тия зъби сме цяла седмица в джаза.
"Изяде" каквото стигна - ръце, дрехи, играчки, включително и едни току що изпрани чорапи... Калгел, Бочко, гризалки/чесалки... каквото ми роди главата това и дадох, но никакъв ефект. Буди се по 100 пъти на нощ и така вече почти седмица  :? Чувствам се безпомощна вече... дано мине по-бързо...

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #213 -: Юни 12, 2011, 10:03:44 am »
Цитат
От два дни, опасенията ми, че бебето ще се окажа в категорията: "колики, липса на пауза, зъби" се потвърдиха   Не съм особено хепи и вчера вече се разревах за сефте тази година, след като Дани безутешно се дра със сълзи 3 часа, лапа ръцете, мята се, гърчи се и всички екстри и аз...като кретен - нищо не мога да направя.  Няма носене, няма гушкане, няма люлка, количка - рееееееев. В пристъп на отчаяние, купих гел "Дентинокс", като нямах никакво очакване да помогне. За щастие - сгреших, има файдица /предполагам, защото още не го боли качествено/. В тази ситуация, ако седне някой да ми философства "колко е съвършена природата" и ще го удуша, честно. На тема зъби конкретно, природата я псувам каруцарски и на глас нЕкой път от доста годинки, но сега покрай бебето съм просто виртуоз - може някой сърбин да ми завиди чак.
:)

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #214 -: Юни 12, 2011, 10:11:58 am »
Здравейте момичета!  :)

И ние сме на вълна зъби. Споко, това е нещо, което минава. Зная, че е трудно да го гледаш как се мъчи, но в крайна сметка е временно. Важното е после да са ни здрави :)
На Никол вчера и изби единия горен зъб и 3 дни беше мъка. Буди се често нощем, все иска да цока, плаче много и така. Поне Т няма този път. Сега чакам да излезе и съседният зъб. Тамън като мине това, ще ни почнат и следващите два зъба  :)
Жбрул, на Никол като че ли Пансорал и помага. Мажа го колкото често се сетя. Той може да се нанася неограничен брой пъти на ден.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #215 -: Юни 12, 2011, 10:46:28 am »
само 20 зъба са, ще оживеете
аз не спя 4 години и половина, Преслава има още 2 зъба и приключваме със зъбната сага
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #216 -: Юни 12, 2011, 10:59:10 am »
само 20 зъба са, ще оживеете
аз не спя 4 години и половина, Преслава има още 2 зъба и приключваме със зъбната сага


Ще оживеем я, къде ще ходим!  :lol: Това да ни е проблемът!  :lol:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #217 -: Юни 12, 2011, 11:37:25 am »
На Ивана първите зъбчета избиха късно - на 10.5 месеца и сега преди няколко дена избиха оше два. Обаче от 4тия месец все си имаше признаци от време на време, че зъби и растат. Лигавеше се много и беше нервна и ревеше. Сега обаче, когато наистина избиха, въобше не се е будела. Беше крива през деня няколко дена, ревеше и си дъвчеше пръстите,  но заспи ли веднъж не е ставала. Понеже я слушан на бебефона и се случи да изплаче за секунди 1-2 пъти на нощ, но аз си мислех, че нещо сънува и не знам от какво е било. Явно при всяко дете си е различно.


  
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #218 -: Юни 12, 2011, 11:54:54 am »
И ние на вълна зъби. Първият ни изникна на 1г. и две седмици! И за да си наваксаме- все пак, докъм 2 годинки трябва да имаме пълен набор- ни растат по 4 наведнъж. Досега само 2 са пробили без болести. Явно имунитетът много пада при никненето.
А за какво постоянно мрънкане става дума! Но вече имаме 10 - остават още толкова и готово!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #219 -: Юни 12, 2011, 12:11:09 pm »
Жбрул, всички минаваме от там.
Мишеее, никой ли не те записа?

За зъбките - зъболекарката ми е против гелове с лидокаин и само дето не ме наби. Препоръча ми Генгигел за деца, който е с хилуронова киселина. Аз имах проблем с един джоб и си купих за мен - наистина, страхотно гелче. Само че и цената му е страхотна, да знаете - 17 лв :oops:
[/url][/url]