0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #240 -: Юни 12, 2011, 23:44:30 pm »
Мими, все да не е спокоен човек!
Дано всичко се подреди най-добре за вас, въпреки притесненията! :hug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #241 -: Юни 12, 2011, 23:45:11 pm »
[...]Дани безутешно се дра със сълзи 3 часа, лапа ръцете, мята се, гърчи се и всички екстри и аз...като кретен - нищо не мога да направя. :x

Във връзка със зъбките... Наскоро прочетох в един друг форум, че метална чаена лъжичка (може намокрена със студена вода или не) много облекчавала бебетата... Странно ми прозвуча, но реших да опитам... и нашата сладурана наистина се успокоява, като лапне/дъвче лъжичка...

Иначе и аз много ви благодаря за споделения опит... Задължително ще купя Генгигел...

За зъбките - зъболекарката ми е против гелове с лидокаин и само дето не ме наби. 
Вени, интересно ми стана, защо точно зъболекарката е против. Как влияе лидокаина?




"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #242 -: Юни 13, 2011, 00:00:35 am »
защото лидокаина си е анестетик. Може да е слаб, но е такъв. Един вид да не свиквам детския организъм на анестетици след като има по-модерни и безопасни средства.
Внимавай с чаените лъжички, че на една приятелка това им изигра лоша шега и лекичко чупнаха едното зъбче в края.Как е Аниша?

Мини, как е Стеф?
[/url][/url]
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #243 -: Юни 13, 2011, 00:12:04 am »
Chandra , криотерапия е номерът с охладената лъжичка, чудесно работи доколкото съм виждала при други деца. Лошото в моя случай е, че Дани е още твърде малък за него, но пък зъби ще му никнат ехеееее още година-две, та ще имам време и за тази врътка  :lol: Аналогът на лъжичката са едни бебешки "дъвкалки", пълни с термо-гел. Като този в маските за отекли клепачи, или компресите за гърди. Поставят се замалко в хладилника и се дават на детето. Виждала съм такова нещо преди 4-5 години и за съжаление - не мога да ти кажа откъде да си вземеш, но виж в някой детски магазин, или в нета - сигурно ще ги намериш. Тази джажда, която аз съм виждала поне, имаше вид на дебела пръчка, с дръжка в единия край. Щом ги е имало преди и сега ги има сигурно, изглеждаше удобно нещо. А и така не рискуваш проблемът, който спомена Жаси.



Жаси, лидокаинът си е чуден анестетик и доколкото го има в гелчето за венци, което взех - много добре му понася на бебето. Важното за мен е да го боли по-малко и по-рядко т.е. най-важното. Относно свикването с анестетици на детския организъм от един гел за венци...извинявай, ама небъдна работа е това. Относно лидокаина, лично мен ме тревожеше, че доста често причинява алергични реакции и при първото нанасяне - дебнех за това. Та да не параноясваме дет' се вика. Друг въпрос са личните разбирания и предпочитания на всяка мама с какъв вид лекове, предпочита да третира проблемите на детето си. Там нито споря, нито налагам мнение. Да не излезе друго...
Челният ми опит с всякакви т.нар. хомеопатични чудесии за една каруца пари е крайно негативен. Като бременна се наливах с капки "Вомитусхил" /дано не бъркам името/, смуках таблетки "Емил" и все така ми се гадеше, само дето ръсех по 10, 20, 30 лв. за същите. Та накрая като си купих добрия, стар "Деган" за няма и 4лв. - догади ми се още 5-6 пъти, пих по една таблетка, моментално ми минаваше и....после влязох в 13 ГС.  :lol:
« Последна редакция: Юни 13, 2011, 00:28:39 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #244 -: Юни 13, 2011, 00:28:05 am »
Е, тя е длъжна да ме предупреди и да каже кой гел е по-добър.
Генгигела за мен е по-добър, ако съдя по себе си. Един тъп джоб ми докара безсъние 4 дни (апропо, получих го от стискане на зъби през ноща, след онази новина с домашното раждане) и изхабих цяла тубичка Дентинокс една нощ. На следващата вечер намазах два пъти с Генгигела, след като без да искам сама отворих джоба и го почистих. Значи хем ме болеше от интерденталната, хем имаше остатък в джоба и Генгила много ми помогна.

Вярвай ми, всичко давам за чудотворно гелче когато на Ники му никне зъб. Ако знаеш кви писъци са :( Мислих даже да търся Оражел, купих и детски парацетамол от САЩ (Тиленол) за тежки нощи с температура. Абе като знам, че до 3 години никнат ми става зле. Представям си кътниците като заникнат какво ще е .
Една седмица не дава да мия зъби, накрая баща му ги изми.
[/url][/url]
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #245 -: Юни 13, 2011, 00:37:35 am »
Ще го взема и този Генгигел, много го хвалите :) А явно ще ми трябва дъъълго. Малкия обаче е хитро животинче, много се смях с него. Бързо се светна, че щом искам да му бъркам в устата, после ще му стане гот и ще го отпусне тоя зор с венците. Първите два пъти като му бърках в устата - беше доста възмутен и учуден "мама какво я прихваща". На третия път обаче - зяпаааа и се нагажда да го мажа  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #246 -: Юни 13, 2011, 02:14:08 am »
На третия път обаче - зяпаааа и се нагажда да го мажа  :lol:
Хе-хе, представих си много ясно картинката :lol: И Боби с удоволствие отваря уста като му давам Sab simplex

Мими, много неприятно - точно в отпускарския сезон как ще намерите дългосрочно апартамент... Дано е за добро!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #247 -: Юни 13, 2011, 05:32:08 am »
А вие пробвали ли сте ги тези гелове. Защото аз този на Ивана го пробвах - ми това нещо действа 10тина минутки,а пише да не се слагал на по-чето от 4 часа.

Б..


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #248 -: Юни 13, 2011, 12:17:46 pm »
купих и детски парацетамол от САЩ (Тиленол) за тежки нощи с температура.

тук му викат Панадол. същото е :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!