0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #180 -: Юни 11, 2011, 12:37:54 pm »
Аз съм слушала много добри отзиви за "Елените" . Комплекс близо до Слънчев Град .
Не съм ходила там, не знам нито цени нито подробности. Но знам че имат много атракциони за децата.
До Сл. бряг :wink: Добър е комплексът - планина и море. Той е от затворения тип комплекси - не се допускат външни хора (само почиващите в хотелите и персонал), с което се избягва лудницата в големите курорти. Не съм почивала там (живея почти до комплекса  :lol:), но съм чувала, че за децата има доста занимания - към всеки хотел си има детски аниматор, но все пак, преди да изберете оферта, попитайте.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 13:21:18 pm от Елфи »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #181 -: Юни 11, 2011, 13:00:50 pm »
 :lol: Чак сега видях какво съм написала...
Докато пишех усетих, че нещо не е наред, поогледах го няколко пъти и пак не се усетих !  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #182 -: Юни 11, 2011, 16:12:20 pm »
blue_sky - за Варна, педиатър д-р Станимир Кирязов. той ни излекува от ваканционната пневмония.
обаче съм му загубила координатите. много моля, ако варненските мами ги знаят - нека ги напишат тук в темата - и за мен, и за Блускай.

тази година за пръв път отиваме на море в натоварения сезон. досега винаги сме ходили през юни, от съображенията на Инке-Тинке.

бяхме днес на детски празник в новата клиника на д-р Владимиров... беше прекрасно, толкова деца... Мишанта дръпна такова слово, че разрева половината аудитория, включително доктора, който ми сподели после, че за пръв път се просълзява от години наред. беше много щастлив... хубав ден е днес.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #183 -: Юни 11, 2011, 16:13:37 pm »
Аз не познавам дете на 2 г и 8 м. което е изцяло на памперс, да не се храни самостоятелно и да не се облича само.

да те запозная с моя син? точно това беше на 2 г. и 8 м.

И с моя също мога да те запозная :). Още е с памперс, а току що стана на 3 г. Като родих малкия си син почти го бяхме отказали, но изведнъж спря да си казва и си върши голямата работа в него. Предполагам е от ревност и желание и на него да му мия дупето като на бебето. Опитваме се да го научим да се облича сам-но е инат и не иска-прави някои неща, но без желание. Храни се с вилица и с ръце сам, а с лъжица се полива.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 16:20:51 pm от Tutto_bene »
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #184 -: Юни 11, 2011, 16:16:50 pm »
Eхоооо, няма ли някой да си направи труда да ми отговори. :D :D

А сега сериозно:

В случай на ухапване от кърлеж, наблюдавайте мястото поне 3 седмици след ухапването.

На Дара, 1 ден след като й го извадихме вече не се виждаше нищо. След около 2 седмици се появи червено петно,което се пробразува в характерното за Борлеоза/Лаймска болест/ червено кръгче.
Адашче, вомитусхила го взимай смело. Ползавала съм го и за двамата. Няма ограничение за възрастта, а на Анди го давах като беше на 5 месеца. За другото не мога да ти кажа.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #185 -: Юни 11, 2011, 16:29:22 pm »
бяхме днес на детски празник в новата клиника на д-р Владимиров... беше прекрасно, толкова деца... Мишанта дръпна такова слово, че разрева половината аудитория, включително доктора, който ми сподели после, че за пръв път се просълзява от години наред. беше много щастлив... хубав ден е днес.

Нов дом за нови мечти!Нека се случат!

 :oops: Аз от почти четири години мечтая за този момент...
Но не се овладях, плаках и говорех!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #186 -: Юни 11, 2011, 16:37:56 pm »
Аз пък търся под наем апартамент във Варна за 10 дена през август. Да има поне спалня и хол! Не мога да си представя как ще се помещаваме трима души в една стая, затова не искам хотел.
Също така моля и за препоръка за добър педиатър в града. Дано не се наложи!
Деси, това което бях дала в една от темите на ДРЗ не те ли устройва?

Мими, не бяха ли едни студия, за които говориш? Помня, че ги гледах, но не ми се иска да сме всички в една-единствена стая в продължение на 10 дена. Просто не сме свикнали и повече ще се изнервим взаимно отколкото да си починем.

джам, благодаря ти много за педиатъра!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #187 -: Юни 11, 2011, 17:55:53 pm »
Браво на Мишанта  :) дано има повече такива радостни дни в новата клиника  :D

Момичета помагайте - след гадните ваксини вдигнахме през нощта температура 38гр., дадох му панадол и най-накрая заспа, а и ние -беше най-гадната ми нощ до сега. Но сега отново ми се струва топъл, но като измерих темп е 37,3, но много е неспокоен, постоянно мрънка/стене, и не може да заспи цял ден   :( Чудя се да дам ли пак -за трети път от вчера следобед  :( или да изчакам ако вдигне повече. Нещо друго може ли да се направи за облекчение? Вие имали ли сте проблеми след тези ваксини и наистина ли 2 и 3 прием е с по-силна реакция??  :o
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #188 -: Юни 11, 2011, 18:29:42 pm »
За ваксините не мога да помогна моите деца не са вдигали такава тем или вече не помня,а за вируса на морето си беше от фе......във водата и на плажа на Златните,когато излязоха епикризите им и ми ги  пратиха в София по пощата,не беше от храна.
Затова тази година съм резервирала апартамент в обратна посока в Созопол и за началото на юли,исках края на юни,но няма да ме огрее с тези отпуски по график и с работата ми.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 18:31:23 pm от asi73 »
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #189 -: Юни 11, 2011, 18:32:37 pm »
Сами защо не звъннеш на педиатърката си?
Аз на моята след ваксина й давам профилактично панадол през 4 часа 3 пъти. Не зная до колко е правилно (правя го по съвет на педиатърката), но до сега не ми е вдигала темп.
Елените имат и мн добър спа център.  :wink:
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #190 -: Юни 11, 2011, 18:34:55 pm »
Спа център и деца или ние понеже сме с две нямаме време и да ядем ние като хората.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #191 -: Юни 11, 2011, 18:38:50 pm »
Аси73 ние за сега се с едно и то кротанче :lol: Остава ми време да поглезя малко и себе си.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #192 -: Юни 11, 2011, 18:41:40 pm »
Моите са страхонти деца,послушни и разбрани,но пак си трябват четири очи и не сядат за минута,а аз съм свикнала да ги гледам нон стоп,на плажа няма лягане дори за 5 минути все правим нещо и ги гледам,а след това пак си е денонощно обслужване нищо,че вече са по големи.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #193 -: Юни 11, 2011, 19:29:16 pm »
Панадола доколкото знам е през 6 часа за бебе. Друго, което се прави след ваксина е компрес на мястото на убождането.
Ние да се похвалим, днес ставаме на 10 месеца.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 19:31:21 pm от shanoar »
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #194 -: Юни 11, 2011, 19:52:56 pm »
Шаноар ами честити ви 10месеца  :lol: Растат като гъбки децата!
На листовката на Панадола пише през 4 часа.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #195 -: Юни 11, 2011, 21:02:42 pm »
не съм чела листовката на Панадола, но и на нас педиатърът ни го е изписвал през 6 часа, Нурофен - през 8, а Хексалгин - през 12.

аз винаги бих звъннала на педиатъра, когато имам въпрос относно проблем на малко бебе...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #196 -: Юни 11, 2011, 21:41:20 pm »
Панадола е през 4 часа,а Нюрофена през 6.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #197 -: Юни 11, 2011, 22:02:17 pm »
Браво на Мишанта  :) дано има повече такива радостни дни в новата клиника  :D

Момичета помагайте - след гадните ваксини вдигнахме през нощта температура 38гр., дадох му панадол и най-накрая заспа, а и ние -беше най-гадната ми нощ до сега. Но сега отново ми се струва топъл, но като измерих темп е 37,3, но много е неспокоен, постоянно мрънка/стене, и не може да заспи цял ден   :( Чудя се да дам ли пак -за трети път от вчера следобед  :( или да изчакам ако вдигне повече. Нещо друго може ли да се направи за облекчение? Вие имали ли сте проблеми след тези ваксини и наистина ли 2 и 3 прием е с по-силна реакция??  :o
С риск да ме оплюете, защото не еднократно съм изказвала негативното си мнение от хомеопатията. Единственото позитивно нещо от тези "илачи" /може и да е добро стечение на обстоятелствата/ е даването на Туя 1 час преди ваксинация. Може и след това. Иначе давала съм Панадол и през 4 часа. От доктор Мангъров пък разбрах, че за да се постигне действието на Панадола, не се дава дозата, предписана на опаковката, а се изчислява.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #198 -: Юни 11, 2011, 22:04:20 pm »
Координатите на Кирязов - 0888349269 052/621721
На мобилния отговаря той лично, стационарния е  в клиниката -  Аврора /дано не бъркам името/
Аз лично съм много доволна от него, Бърди също го е препоръчвал.

За панадола, не знам, но на Нурофена вчера му четох пак листовката и си пише през 8 часа!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #199 -: Юни 11, 2011, 22:14:02 pm »
asi73,
в Созопол не ходете на плаж "Харманите", за да си спестите проблемите, които сте имали.Централният градски плаж е много по-чист и поддържан. Страхотен за малки деца е и плажът на къмпинг "Златна рибка"- непосредствено преди Созопол ако се идва от Бургас- ако сте с кола е на ок. 5мин., има и градски автобуси дотам на 30 мин.- водата е плитка и чиста.
Аз си падам леко екстремист и всеки ден изминаваме с колата по 50 км., за да ходим на юг по диви плажове.
Не яжте нищо от заведенията по крайбрежната алея на новия град- всяка година има проблеми.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.