0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #120 -: Юни 09, 2011, 23:56:10 pm »
Бе хвалби, не хвалби мен ме депресират тия неща. На моя приятелка детето като го питаш на колко годинки е и отговаря "Една". Пие със сламка, от чаша, от обикновенно шише, храни се само...ми на нейния фон Ники ми изостава, Кало го обяви за "малко глупавичък" :x Той нищо не казва, освен Мама, тата, дада, Не, Ам. Къде ти да говори...
А за храненето с лъжичка сам доста деца вече се хранят, нашия цели мама с храна.

след тоя постинг се наложи да ти погледна профила, за да видя колко ти беше голямо детето (имам настройка да не ми излизат подписи на потребители)....

абе жени, спрете се малко и се осъзнайте....
кво ли се обаждам и аз, де... всяка майка трябва да си мине през това състезание, явно :(

"той зъбите си мие с четка, устата бърше със салфетка, редовно свири на тромпет и може да брои до пет"...  :D и е на цяла 1 годинка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #121 -: Юни 10, 2011, 00:01:46 am »
Аз пък Йодасепт и калиев перманганат ако се счупи нокътче :oops:

йодасепт - не. точно преди 1 седмица ми обясни хирург, че това е твърде изгарящо за нежната детска кожа.

Добре, ще го махна. А вместо него? Само спирт и калиев перманганат знам.

За състезанията да, не го очаквах сред "мамешкото" общество и ми идва в повече понякога. Не само за захранването, ходенето и не-знам-какво-си. Просто като започнат да се хвалят и като кажа, че Ники не ходи на гърне още (примерно) го гледат с един тъжен поглед тип "уствено изостало е горкото". Дразни ме ужасно, нерви ме и не знам как да реагирам, Иронията не върши работа, защото отсрещната страна не разбира какво е това.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #122 -: Юни 10, 2011, 00:09:31 am »
вместо йодасепт... ох, имаше една лилава течност, нещо с Ф беше... някоя по-скорошна мама да се сети, че го забравих. трябва да питаш педиатъра най-добре.

а за състезанието... изживяла съм доста тъжни мигове след сравняване на умения и възможности, преди да започна повече да се самоконтролирам, да се водя само по задължителните репери за възрастта и повече да се радвам на детето си, а по-малко да го анализирам. не че ми се удава особено, но имам напредък. а в теб виждам себе си навремето - затова си давам труд да ти пиша тези неща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #123 -: Юни 10, 2011, 00:24:13 am »
Ох, кърлеж.... преди 10 дни извадих на Дани - кошмар изживях и още след всичко изчетено...
Особено с боледуването им сега за капак... добре че днес сме без температура...

Вени, не бързай, като се хвалят хвали се и ти, с уговорката че го е срам пред чужди хора  :wink: Кажи таблицата за умножение знае, ама го е срам  :lol:
Раиса, 2м и половина  са огромна разлика за деца до 1 год. Къде се сравняваш, какво от това, че са с 1 размер...
И моите като тръгнаха на ясла (1г и 4м) се храниха сами, брояха до 5 и знаеха да показват няколко букви - коя е на мама, тати, Криси, Дани, каките... Но това не им пречи и сега да искат да ги храня, като ги питат на колко си години, казват на много, Криси се казва Батко и т.н.
Последни изцепки вчера: Мамо, плюй бебе
Как да плюя бебе
Ми така, плюй да имаме бебе
Нямам бебе, мамо
Тати още не жожил коремчето бебе?
Не е сложил..
Аз кажа тати жожи коремчето бебе вече...

И костилката от череша е плюйка, защото се плюела  :lol:
Нещо много я харесаха тази думичка  :lol:

П.С. Като ги гледам да пооздравяват и на мен ми дойде настроение да пиша, така че простете дългия пост...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #124 -: Юни 10, 2011, 00:33:31 am »
Раиса, 2м и половина  са огромна разлика за деца до 1 год. Къде се сравняваш, какво от това, че са с 1 размер...

Боже как ги махате тези кърлежи...ужас. Аз принципно не съм гнуслива, но само при мисълта детето-кърлеж и лошо ми става.

Знам че е голяма разлика, но нейното го извадиха по-рано и върви дребничко. Дара пък върви едра и се срещнаха точно по средата.
Не ме разбирайте погрешно, нито сравнявам децата, нито искам моето бързо да порасне или нещо такова. Просто за нула време се промениха ! До вчера освен че изглеждаха еднакво - и двете не можеха да правят нищо  :D а сега разликата е огромна, чак сега си пролича. Това ми беше мисълта, че хем имат огромна разлика ( за тази възраст ) хем чак сега, за 2 седмици, тази разлика си пролича.

Така като ви чета се радвам че познавам малко майки и не ходя по градинки . Само да се вкарвам в мисли...

Апропо - напълно осъзнавам глупостта си  :lol: Много ми е мерак да видя Дара как ходи, казва нещо...мама..чакам с нетърпение ! :) А в същото време знам, че проходи ли - ще давам мило и драго да си стои кротка в количката  :lol:
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #125 -: Юни 10, 2011, 01:45:11 am »
Леле, само аз ли не се притеснявам за развитито на детето си и го намирам за съвсем ОК? Че не ми е и хрумвало да го сравнявам с други бебета...явно съм смотла, освен че съм твърде споко.  :lol:
Също така, май само аз от познатите ми си мечтая Дани да е мързеливец /класически мързел, не да има проблем/ и да иска да се вози в количката поне до 3  :lol: и да не прохожда рано-рано /втората дископатия на мама я потвърди скенера/

Много ми харесва "хипохондричният списък", благодаря че го допълвате, като заключите тази тема, ще събера всичко в едно файлче и ще си го принтна.

Дано седмицата завърши със здраве за всички и никакъв дъжд!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #126 -: Юни 10, 2011, 02:01:33 am »
Жбрул, не си само ти. Аз си говоря, ама честно казано не съм се притеснила въобще.Иска ми се да прави неща може би по-скоро от нетърпение да я видя как ги прави, не толкова от притеснение.
 Пределно ми е ясно, че децата са различни и това кога проходило няма кой знае какво значение за развитието им. Не говорим за някакви фрапиращи разлики, но няколко месеца са си съвсем в рамките на нормалното.  Дето вика баща ми, важното е да проходи преди да  тръгне на училище.

 Б.


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #127 -: Юни 10, 2011, 06:36:57 am »
вместо йодасепт... ох, имаше една лилава течност, нещо с Ф беше... някоя по-скорошна мама да се сети, че го забравих. трябва да питаш педиатъра най-добре.

Джам, а дали не е Пиоктанин, преди около година
педиатърката ни го предписа на Калина повода зверски подсечено дупе.
С него се тушира промита рана!Действа изключително ефикасно.
Наскоро след 3те ягоди дето изяде пак се наложи да го ползвам,
за три дни минаха раните!

Мими, бързо възстановяване на болните зайковци!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #128 -: Юни 10, 2011, 07:48:48 am »
Лелее, като ви гледам с какви неща разполагате в аптечките и ме хваща  :oops:... Разполагаме с един панадол, една морска вода за носа и топуцина, дето мислех да го подарявам, но явно ще трябва да си го запазя.
z22, за какво ползваш калциевия глюконат  :ask: Изписаха го на Илияна, като се разболя, но забравих да питам за какво е...
Това със сравняването на децата ми е ужасно неприятно. Около нас се заформи група с десетина бебета се около възрастта на Илияна и всеки ден е едно и също. От "Ауууу, ама тя не се ли обръща още", през как не съм и давала пюрета, сокчета, зрънчо и какво ли още не, та до това защо и как съм я облякла, гушнала, сложила и т.н. От приказки излиза, че само аз не съм наясно как да я гледам  :lol:

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #129 -: Юни 10, 2011, 09:16:05 am »
Не знам, мен никога не ме е притеснявало това какво правят или не могат да правят децата ми, особено пък Елена :lol: Хората правилно са казали, че второто пораства без да разберем, ами има нещо вярно да ви кажа. Така че, момичета ако можете да постигнете това - да си гледате децата като "втори" е най-добре и за двете страни :wink: А това с гърнетата винаги ме е потрисало, писала съм поне 100 пъти и тук, безумие е това за мен. Имаше едно момиченце в нашата градина, 2 седмици по-малко от Деси. Още на 1г. и 8-9м., майка й й свали памперса, ами няма да ви казвам на какво се нагледах. Детето върви и пикае, ака, каквото се сетите, тя крещи след него и носи по 5 ката дрехи и това продължи 3-4м. По същото време и на Деси за един ден й махнахме памперса на 2.2г. и не сме имали никакви проблеми. Така че Вени, другия път като те попитат дали ходи на гърне, кажи че си мързелива майка и не ти се перат на ден по 10 чифта наакани гащи :wink:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #130 -: Юни 10, 2011, 09:37:51 am »
Джам ,сигурно за  Фуксин става дума.

Ади,давам го като има пресипнал глас,дразни го гърлото и като има суха кашлица.Ако аз имам пресипнал глас ,пия калций разтворим на Сандоз.

Аз за щастие го пропуснах тоз момент със съревнованието,споровете за захранването,гърнето,ЕБХ и т.н.Първите близо 2г. от живота на детето ми ,изкарахме в Белгия,където захранване на 2м изобщо не може да стане и дума,деца на по 3г-4 г. се возят в колички ,някои и памперси носеха,та за гърнета на 8м. никой не е и споменавал,не е имало съревнования нито за развитието,нито за "кой има маратонки Адидас и тениска Найк" :lol:
<br />
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #131 -: Юни 10, 2011, 10:22:53 am »
Здравейте,

най-големи критики за гърнето и храненето (липса на детски шоколади, полезни млечни напитки с какао и др в менюто) съм отнасяла от свекървата и сестрата на мъжа ми. Вече съм леля на прекрасни близнаци на година и два месеца и само ехидно подпитвам за гърнето, менюто... Е не са на гърне, нито пият какао и ядат шоколад  :lol:

Повечето дечица, около нас, проходиха след годинката. Моето на година и месец.

Мини, оздравявайте бързо!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #132 -: Юни 10, 2011, 10:37:53 am »
Абе какви шоколади бе хора, 3 в 1 е истината :D
Ще го превъзмогна и това съреднование, просто не разбирам кому е нужно :lol:
Стеф, много добра идея с таблицата за умножение :lol:
Джам, благодаря ти за съветите, много внимателно ги чета 8)

Мини, как е Стеф Литъл?

Мен Ники вчера щеше да ме свитне без малко. спя си аз, той до мен и по едно време прааас - нещо яко ме удря в гърлото и ме затиска. Будя се кашляйки, а той нашия си преметнал крачето през врата ми и си спи човека :D
[/url][/url]
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #133 -: Юни 10, 2011, 10:49:35 am »
Леле, само аз ли не се притеснявам за развитито на детето си и го намирам за съвсем ОК?
Не си само ти. Аз като цяло с майки по градинките не общувам, а сега вече, като почнах и работа - съвсем. Но мен педиатърката се опитва да ми вкарва паники (не, че й се давам, де). Миналият месец на консултацията (9 м) ме пита: "Може ли да казва "боц"?" и, докато й отговарям, че може, тя застава до него, свила ръка пред себе си и, без да си изпъне пръста, му вика "Дай боц!". Съответно, Бобо не реагира (същевременно се опитва да й гепи очилата, те са далеч по-интересни). Педката се смръщва, поглежда ме и вика "А лампата знае ли къде е?". Аз отговарям - "Ми, не знае, щото не съм му казвала къде е. Брои ли се, че от четвърти месец поглежда в правилната  посока, като го попитам "къде е котето"?". Не се брояло (?!?). Следващ въпрос - а знае ли как прави котето? Ми, не - отговарям - не ми е хрумнало да го уча на това. Ооо, до другият месец ТРЯБВАЛО да знае!  8O Баси! Сега съм в драма  :lol: ще се брои ли това, че започва да казва "Дадада" и да се опитва да пее мелодията на една от играчките си, като я види (пингвин, който пее "там там дам ти дам...")? Сигурно не...  :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #134 -: Юни 10, 2011, 10:56:27 am »
брех таз лампа, не било измислица на свекърва ми значи :lol:
Разказва ми жената, с насмешка разбира се, как едно време било много важно на еди колко си месеца да показва бебето къде е лампичката - разказва ми, че то на тази възраст може 10 други неща да прави, дето са за по-голяма възраст, но ако не покаже лампичката - значи проблем! Много съм се чудела на този разказ, защото никога не съм случвала на лекар, който да ги пита къде е лампата. Но явно все пак не е мит :)

Аз на такава малка бебешка възраст също никога не съм дресирала да показват това и онова. Ако хората го правят като начин на общуване и забавление с детето - ок, но за да се убедиш в някакви достигнати нива от развитието му по този начин, ми се струва безмислено и абсолютно ненужно.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #135 -: Юни 10, 2011, 10:56:37 am »
 :lol: Е това от лекар не го очаквах !
Това означава ли, че ако не науча Дара да прави "боц" в близкия месец ( което ми е доста селско ) детето ми ще изостава в развитието си...  :lol:

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #136 -: Юни 10, 2011, 11:06:12 am »
Включвам се накрая на седмицата след няколко месечно отсъствие  :oops:
Много неща ни се струпаха за последните 4 месеца и да си кажа право още не съм се окопитила.
Скорострелно си купихме къща, още по-скорострелно трябваше да я ремонтираме, като през това време аз започнах нова работа.
Резултатът е, че единствената напълно готова стая в апартамента е на Боян /естествено/ и аз не предвиждам в близките 2-3 години да приключим с ремонтите  :lol:

Боян, пък от 4 дни е с температура и както онзи ден му нямаше нищо, от вчера е с гнойна ангина. За пръв път ми се случва като си отвори устата да му видя сливицата, буквално опряна на езика, голяма колкото малък орех.
Аз съм на работа и не мога да отсъствам, за това го гледат баби, а аз се чувствам адски виновна за това, че детето е болно а аз не съм до него  :?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #137 -: Юни 10, 2011, 11:10:11 am »
тези "задължителни умения" с лампата и "боц"-а имат дълбоко в себе си причина, друг е въпросът, че тя е позабравена и изкривена от много хора, вкл. лекари.

идеята е да се провери дали детето осъществява контакт, дали следи с поглед, дали реагира на гласова команда, дали сочи с пръст в указана посока (разбира се, че не е нужно да е точно лампата!). това са проверки на нервно-психическото развитие и се правят, но не абсолютизирано и не преждевременно. не е идеята да дресираме бебетата да правят задължително боц, да показват с ръце колко големи ще станат и да сочат лампата, защото това е задължително умение на 9-10 месеца... :) както си мислят повечето баби, например.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #138 -: Юни 10, 2011, 11:12:15 am »
Коки, бързо да се оправя Боби! А за другите неща - чесито! Да си ползвате със здраве новата къща (то ясно, че ремонтите нямат край) и много успехи и развитие на новата работа!
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #139 -: Юни 10, 2011, 11:12:48 am »
Мен Ники вчера щеше да ме свитне без малко. спя си аз, той до мен и по едно време прааас - нещо яко ме удря в гърлото и ме затиска. Будя се кашляйки, а той нашия си преметнал крачето през врата ми и си спи човека :D
Хи хи хи :) Ми нещо не си слушала през деня явно, дааа! :)

Раиска, задълбително да научиш Даря на боц, ей! :) Ти пък не виждам изобщо причина да се притесняваш. Много си е добре детето - живичко, ритка, гледа, наблюдава, смее се, пие си млякото от шишето за 15 секунди. Абсолютна сладурана е тая Дария. Моята е същата фога.

Ако ще сравняваме с другите деца по градинките, ми се струва, че нашите даже са прекалено диви.  :lol: Бебетата на моите приятелки си лежат, ядат си, возят се кротко в количките и си гледкат. А моето беснее, гъне се, иска да гледа, върти се, хвърля играчките от количката и "говори" през цялото време, в което не спи. И най-важното, усмихва се на всички, иска всичко да пипне. Според мен това е достатъчен показател, че е добре. Пък кога и дали се обръща към лампата, и дали дава боц и дали ще седи на гърне скоро, ми е все тая честно казано.
То всъщност как да знае за лампата и подобни като аз не съм я учила.  :lol: Но пък си играе на активната гимнастика, гледа зайчето у дома и във всяка свободна минута си играе с нас с баща и.  :P