0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #40 -: Юни 07, 2011, 21:46:14 pm »
Ултра, искам да те питам, тези кожи, които естонците ползват как се поддържат? Перат?  И имаш ли представа колко струват?
Благодаря ти! :)
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #41 -: Юни 07, 2011, 22:35:56 pm »
Виж тази в Ларедут:
http://www.laredoute.fr/vente-protection-de-siege-en-peau-d-agneau.aspx?productid=324207724&documentid=669310&categoryid=111139617&numberpage=3&pos=27_n_n
Цената там е 44,90 евро.
Благодаря за идеята за камиончето, но от днес сме на вълна конче за бутане- ще видя за това в Хиполенд! :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #42 -: Юни 07, 2011, 22:40:03 pm »
Благодаря, Инке!  :)
Пише, че се пере, май. Не разбирам французки, но универсала за градуси ми подсказа.
30 градуса като за вълнени дрехи.  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #43 -: Юни 07, 2011, 22:41:06 pm »
Нине, нема да питаме защо се интересуваш от овчи кожи, но ще си направиме съответните изводи  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #44 -: Юни 07, 2011, 23:00:41 pm »
Нине, нема да питаме защо се интересуваш от овчи кожи, но ще си направиме съответните изводи  :lol:

Нцъ  :wink:

Даже като се замислих сега, по-скоро за мене си бих я ползвала.

Нося си, Джаме, една двустранна бронхопневмония и нищо друго.

Едни колега навремето ми развиваше някакви теории как вълната била универсална. И ми стана любопитно как се поддържа, колко струва и прочие.
Пък дай Боже за колички да я ползваме...феновете.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #45 -: Юни 08, 2011, 07:01:37 am »
Нинко, сетих се за един бабина метода дето майка
ни прилагаше когато имахме възпаление на дихателните пътища!
Намазваше над гърдите с малко мас и поставяше върху намазаното
квадратно парче обработена агнешка кожа напръскана със спирт(ракия),
за мен спирт защото от миризмата на ракия повръщах,
и обличаше по-стегнат потник да държи парчето неподвижно!
Колко е било ефикасно не си спомням, но ме затопляше
и веднага заспивах и не ми е било неприятно!

Бързо възстановяване!

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #46 -: Юни 08, 2011, 08:12:41 am »
Нина, не съм те засичала отдавна по форума и много се радвам да те "видя"!
Надявам се вкъщи сте добре и Криси расте и радва мама :P

Овчите кожи и аз съм виждала, че много ги ползват по немско и австрийско (лятото по жегите включително).

Inke Tinke, едно такова конче за бутане се оказа може би най-любимата играчка на Симона, много е играла с него. Тази година лятото, като се преселим към Варна, съм планирала Антон да го наследи, но ще я видим тя какво мисли по въпроса :lol: И много здраво излезе (хем е втора ръка купувано), все навън по улиците е карано и що бордюри е очукало.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #47 -: Юни 08, 2011, 09:11:01 am »
Трябва си помощ! Аз маникюра още го докарвам само наполовина... Но вчера имаше някакъв чуден момент, в който дребното не пищя и аз си взех вана! Вана! Гореща, с много пяна, само за мен и не се чуваше кански вой отникъде! И така цели 15 минути...  :P Въпреки това още се разтапям от кеф като си спомня - нищо, че вече ми се струва, че е било преди векове. 3-часовия интервал на хранене кара дните ми да изглеждат някак си много повече, не знам защо... А сега, с развитоето на белите дробове на ситнежа - Ептен!

Когато Моника седна на гърне, аз се къпех, тя седеше на гърнето и зяпаше. В противен случай квартала разбираше, че съм в банята, дори при нея да има 20 човека.
Ако не иска на гърне, столче и така. Под контрол  :lol:
Един ден ми зададе въпроса, защо се кося и реших, че приключваме с подобен род преживявания...но тя вече знаеше, че съм там и наминаваше от време на време да ме провери. Това беше с присъствието на човек в къщи, когато бяхме сами я слагах в коритото, къпех се и я изплаквах и нея. изобщо и сега правим подобни лупинги, но тогава си беше приключение...  :lol: Ама така ми липсва бебешкото дупе да го намачкам, а сега като я мачкам, тя започва да се сърди и да философства и изобщоо  :lol:

Баба ми ме е лекувала с подобни методи, белтък и сапун, вълна и нам кво си. Спомнях си, как спех като гипсирана и ревях цяла нощ. То си беше изтезание...
И все бях с вълнено елече, и все топли неща пиех и все бях болна... Затова сега Моника пие студени неща, яде сладолед,излиза по фанела да викне баща си при -15 и т.н. По всички антизакони на баба ми и свекърва ми...

Нина при мен са ползвали вълната която е стригана от овцата, изпрана и готова да се преде (нали така с вретено да не се изложа  :lol:) Та с нея и други екстри ме мажеха, така с готова и преработена, незнам дали е същото. Ще ти даде всеки един човек гледащ животни. Нали ти трябва една шепа...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #48 -: Юни 08, 2011, 09:32:45 am »
За гражданчета (както се изразяваше една съседска баба) майка ми ползваше вариант мед, отгоре памук и върху тях някоя блузка/тениска. Не си спомням да ми е било неприятно, обаче нямам и спомен дали е действало. Според майка ми било панацея...

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #49 -: Юни 08, 2011, 10:03:35 am »
Нине, съжалявам да го чуя... пожелавам бързо оздравяване!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #50 -: Юни 08, 2011, 10:13:25 am »
Благодаря ви, момичета. Ще се оправя, лошото е, че от 3-4 години хич ме няма, а това ми е втората двутранна пневмония за 3 години. Междувременно други болежки. :)
Но...зарекох се, че всичко променям и ще стана нов човек.

Цвете, чета ви :)

Кристина расте,радва ме, радва бабите, дядовците, баща си, така ни радва понякога, че свят ни се извива. Обсебваща лъвица, хитра.
Ходеше на детска, но за лятото я спирам, че боледуваше, а аз всичко прихващам. Хубавото е, че не боледува тежко, но е често, а аз прихващам и се тръшкам трижди по-тежко.
По фина е станала, то зер от въздух се дебелее. В детската градина е на принудителна диета. Почти не щеше да яде. Същинска йога.

Аз ви чета, много се радвам на дечицата, да са живи и здрави!  :D
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #51 -: Юни 08, 2011, 11:16:46 am »
Нина, кожата се пере в пералнята на 30 градуса и със специален препарат (поне така казват братята немци):



Има кожи и в май тойс, ако решиш да се комбинираш с някого ...


Между другото, и аз имам чувството, че взех да прихващам всичко от яслата. Тази година просто ми се разказа играта.  :?


Хубав ден на всички!  :D

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #52 -: Юни 08, 2011, 13:21:34 pm »
Да за прихващането на вируси от градината и аз съм така. Моника го избутва за ден-два, а аз след нея се влача седмица. АБ не съм пила, оцелявам засега и така, но е факт, че все ми има нещо... Варицелата беше черешката...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #53 -: Юни 08, 2011, 13:26:44 pm »
Аз поне варицелата съм я карала, а маймунчо е ваксиниран.  :wink:

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #54 -: Юни 08, 2011, 14:00:55 pm »
Варицела още не сме карали,но всички болести и аз ги карам след тях или паралелно,но си ги влача по 10 и повече дни,а на тях им минава за 4,5.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #55 -: Юни 08, 2011, 15:54:22 pm »
Аз поне варицелата съм я карала, а маймунчо е ваксиниран.  :wink:
И аз се чудя дали да не ваксинирам Боби... Симеон изкара много тежко варицелата и ми се ще да спестя това изживяване на малкия. Някакви отзиви за ваксината можеш ли да ми дадеш?
За овчите кожи - тук и по-евтино се намират, ако търсиш:
http://www.okidoki.ee/ru/item/941393/
Но и в България има овце :wink:

Гледам днес новини. Съобщават, че уволнили някакви полицаи от Пловдивско, срещу които имало над 1000 оплаквания от граждани, че са били рекетирани. Не разбирам - защо са се натрупали толкова оплаквания без да се вземат мерки? В Естония корупция няма сред полицаите, защото полицейските коли са оборудвани със записващи устройства. Идеята е била да се записва всичко, което става на пътя и да не може да се оспорва после. Допълнителен бонус е и това, че се записват самите полицаи, та няма как да си искат (не че бг колегите им няма да намерят начин, де). Преди време ви бях разказвала как полицейска кола с пусната сирена спря на пешеходна пътека и ми даде предимство, макар аз да исках да ги пропусна и да не бях слязла още от тротоара. Тогава си мислех, че го правят само за да дават пример, а всъщност се оказва, че записващото устройство се включва автоматично като се пуснат сирените ;)

Едни познати с количка-тандем имаха проблем с някакъв баровец пред блока им, който паркираше на тротоара, вместо зад блока на паркинга. Направиха му забележка, че не могат да минават с децата по тротоара заради него, после му оставиха предупредителна бележка под чистачките и като не подейства и това снимаха колата как е паркирана. Било достатъчно само да изпратиш снимката на мейла на полицията и ако се вижда добре регистрационни я номер и е описано какво е нарушението, собственикът автоматично получава в пощата си фиш с глоба. Глобата се събира също автоматично от банковата сметка на нарушителя.
Съседът вече си паркира отзад на паркинга.

Знам, че е неприложимо за България и по-специално за София. Не го пиша, за да ви дразня :wink:
« Последна редакция: Юни 08, 2011, 16:09:24 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #56 -: Юни 08, 2011, 16:04:10 pm »
относно ваксината срещу варицела - Бърди и Европа още изчакват и са скептични. ваксинират яко в САЩ. четох мед.статии с мнения, че неизкарването на вируса на варицелата (поради ваксиниране) е вероятно да доведе до по-често и по-тежко преболедуване от втората проява - херпес зостер.

не ръгайте излишно чушки в боба, мисля аз... срещу ротавирус ваксинира ли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #57 -: Юни 08, 2011, 16:12:07 pm »
срещу ротавирус ваксинира ли?

да! скоро ще сложим и втората доза. варицелата беше нищо в сравнение с ротавирусната ни инфекция, та за тази ваксина не съм имала никакви колебания.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #58 -: Юни 08, 2011, 16:22:20 pm »
относно ваксината срещу варицела - Бърди и Европа още изчакват и са скептични. ваксинират яко в САЩ. четох мед.статии с мнения, че неизкарването на вируса на варицелата (поради ваксиниране) е вероятно да доведе до по-често и по-тежко преболедуване от втората проява - херпес зостер.

не ръгайте излишно чушки в боба, мисля аз... срещу ротавирус ваксинира ли?


джам, моят и срещу двете е ваксиниран. В наше село са стандартни ваксини.

ултра, нямам отзив за ваксината срещу шарките поне за момента. Сложиха му я, като беше на година.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #59 -: Юни 08, 2011, 16:46:49 pm »
Момичета, трябва ми съдействие за адрес в Германия, на който да изпратя една стока от Ибей и после да ми се препрати до тук по ДЧЛ. Ще се радвам, ако някой се отзове и ми съдейства.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит