0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хайде добър ден от мен! :D

Хубава и прохладна седмица ви пожелавам! Всички деца да са здрави, а майките спокойни.  8)

Никол днес яде оризова каша с кеф. Камък ми падна от сърцето, честно ви казвам. На обяд не пожела да яде зеленчуковото пюре. Но, имам надежда, че ще се разберем с нея!  :wink:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #1 -: Юни 06, 2011, 12:14:05 pm »
една много интересна статия за Естония, препоръчвам (не е по темата за майчинството):
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=9324&sectionid=5&id=0001201
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #2 -: Юни 06, 2011, 12:20:15 pm »
Снищи четох статията и плаках. С истински, горчиви сълзи на обида от нашата действителност и страдание за нашия народ.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #3 -: Юни 06, 2011, 12:34:04 pm »
Направо ми иде да си стегна багажа за Естония.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #4 -: Юни 06, 2011, 13:09:11 pm »
привет от мен в новата тема  :D Лека седмица с много усмивки  :lol:

Сега вече излизаме повече навън и нямам много време за интернет вече.. Но е истинско удоволствие да наблюдавам всички промени в бебчо- гукането (от напъване започва да хълца и накрая се ядосва  :lol:), чакане на акото (след 4 дни и един специален чай тази сутрин имаше резултат  :wink:) и  пр.  Повече е буден, но от вчера има чувство че му се спи, но трудно се приспива, само с биба и става нервен.
Вече се надявам, че мога малко да се отпусна и да погледна и себе си- коя бях всъщност 8)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #5 -: Юни 06, 2011, 13:32:43 pm »
Здравейте, здрава и усмихната седмица от нас. Нашето чедо откри, че може да пищи и сега го прави с пълно гърло, след което се залива от смях.

Вече се надявам, че мога малко да се отпусна и да погледна и себе си- коя бях всъщност 8)
Ако успееш кажи как, че до момента постижение ми е едно единствено лакиране на нокти. Нещо ми липсва организация, или ми трябва помощ...

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #6 -: Юни 06, 2011, 13:33:17 pm »
Привет и от нас :)
Весела и слънчева седмица на всички :)

Вчера не успях да се похваля, че Ники се учи да изкачва и да слиза по стълби, хванат за ръчичика, естетсвено :lol: Не знам защо, ама съм мнооого горда от този факт, вчера 30 минути практикувахме слизане и качване и му беше много забавно :lol:
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #7 -: Юни 06, 2011, 14:03:01 pm »
Статията за Естония е добра и положението наистина е розово, ама ако имаш работа...
Да се похваля - днес Симеон е канен на рожден ден - за първи път откакто сме тук :)
Вчера бяхме пак на един празник на открито с един куп безплатни забавления за децата, организиран от Младежкия център. Учуди ме колко малко хора имаше - в България ако има толкова безплатни неща на едно място ще е претъпкано :)
Както и да е - снимах ви една детска количка с овча кожа малко преди да си тръгнем от празника. Беше около 30 градуса ;)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #8 -: Юни 06, 2011, 14:40:25 pm »
Хубава седмица и от нас!
Аз имам един въпрос.Онзи ден бяхме в контакт с едно дете,което от днес е с варицела.Какъв е шанса и ние да сме се заразили и кога би се проявила шарката?Питам,защото искрено се притеснявам-на 21.06. трябва да пътуваме за море.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #9 -: Юни 06, 2011, 14:44:04 pm »
Дано да е здрава, слънчева и спокойна седмицата!
Варицелата може да се прояви и след 20 тина дена, така беше при мен. Шансът да сте заразени според мен е доста голям!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #10 -: Юни 06, 2011, 14:52:25 pm »
Хубава седмица и от нас!
Аз имам един въпрос.Онзи ден бяхме в контакт с едно дете,което от днес е с варицела.Какъв е шанса и ние да сме се заразили и кога би се проявила шарката?Питам,защото искрено се притеснявам-на 21.06. трябва да пътуваме за море.

Да кажем 50 на 50...
Дано ви пропусне шарката...

Весела седмичка и здрави дечица и родители  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #11 -: Юни 06, 2011, 14:58:27 pm »
варицелата е силно заразна, най-често около 14-тия ден след контакта се проявава, но инкубационният период е 21 дни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #12 -: Юни 06, 2011, 15:24:20 pm »
Благодаря ви!Дано ни подмине...

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #13 -: Юни 06, 2011, 16:33:18 pm »
parsi, да допълня за варицелата - хората са заразни 2 дни преди да им избият пъпките. Дано ви се размине.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #14 -: Юни 06, 2011, 16:39:52 pm »
parsi, да допълня за варицелата - хората са заразни 2 дни преди да им избият пъпките. Дано ви се размине.
Уф,ми то точно преди 2 дни бяха заедно,а днес онова детенце се изпъпчило.Дано,дано...

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #15 -: Юни 06, 2011, 17:27:21 pm »
Здравейте, здрава и усмихната седмица от нас. Нашето чедо откри, че може да пищи и сега го прави с пълно гърло, след което се залива от смях.
Вече се надявам, че мога малко да се отпусна и да погледна и себе си- коя бях всъщност 8)
Ако успееш кажи как, че до момента постижение ми е едно единствено лакиране на нокти. Нещо ми липсва организация, или ми трябва помощ...
Трябва си помощ! Аз маникюра още го докарвам само наполовина... Но вчера имаше някакъв чуден момент, в който дребното не пищя и аз си взех вана! Вана! Гореща, с много пяна, само за мен и не се чуваше кански вой отникъде! И така цели 15 минути...  :P Въпреки това още се разтапям от кеф като си спомня - нищо, че вече ми се струва, че е било преди векове. 3-часовия интервал на хранене кара дните ми да изглеждат някак си много повече, не знам защо... А сега, с развитоето на белите дробове на ситнежа - Ептен!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #16 -: Юни 06, 2011, 17:37:30 pm »
Момчета, да почерпя, днес станах леля на Деа и Рая, 2700 тежки и 48 см големи! Много съм щастлива! Голям кеф е да си леля :mrgreen:

Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #17 -: Юни 06, 2011, 17:43:02 pm »
Лека и усмихната седмица и от нас милички :)
Аз имам да се похваля че официално ми дават отпуската която ми се полагаше а толкова време не ми даваха че нали работата ми е важна.. Както и да е.На работа съм официално на 01.09 което ме радва защото ще съм с бебко още 3 месеца :) Тъкмо на 01.09 той тръгва и на детска :) Охх казвам ви днес като ми се обади шефа и камък ми пдна от сърцето :)
Иначе сега на 10.06 сме на контролен преглед да се теглим и мерим :) Нямам търпение макар че аз и в нас си правя сметките  :wink:
Бебко вчера за първи път кусна малко пюре :) Много му хареса на милото че само се смееше и си мисля че искаше още..Ама това беше половин лъжичка :) Мисля си че няма да има проблем със захранването..Поне плодовите пюрета ги хареса(то и аз ги харесах-много са вкусни ) :)
това е от нас засега..Отиваме малко на разходка  :)

Надин ти на 3 часа ли храниш бебко? Няма ли да е по-спокоен ако си хапва когато иска?Аз определено имам време да си "спомня коя съм" :) ама и бебко е спокоен да ви кажа...Изкарвам го навън да се умори от разходката.И нямам проблеми в нас. Но то си е до бебето.

ПП: Гане честито мила :) Да са живи и здрави принцесите Деа и Рая :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #18 -: Юни 06, 2011, 18:04:55 pm »
Гане,честито!Да са ти живи и здрави племенниците! :)

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #19 -: Юни 06, 2011, 18:10:28 pm »
Честито, Гане!  :)

Браво, Сарче! Три месеца повече с бебко са безценни! :)

Ултра, количката с овча кожа направо кърти! :)



*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #20 -: Юни 06, 2011, 18:41:57 pm »
Честито, лельо!

Едно време когато не е имало кувьози в овчи кожи са гледали недоносените бебета.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #21 -: Юни 06, 2011, 19:01:06 pm »
Едно време когато не е имало кувьози в овчи кожи са гледали недоносените бебета.
А у шопско в памук или вълна на врата на фурната. Това съвсем сериозно, свеки е отгледана така ;)
Гане, честито! Нека са живи и здрави! )Бебета да има, само такива новини да се чуват!!!
Сара, и от теб хубави новини, поне лятото ще изкарате 24/7 заедно :)

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #22 -: Юни 06, 2011, 20:11:33 pm »
Че това си е било кувьоз-познавам и аз човек роден в 7 месец и гледан така, даже са викали попа да го кръщава, за да не умре некръстен т.е. чакали са го да мре, ама не би :D
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #23 -: Юни 06, 2011, 20:40:00 pm »
 :lol: ама наистина кърти тази количка !

Гане Честито !!!
Живи и здрави да са принцесите с най-хубавите имена  :D
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #24 -: Юни 06, 2011, 21:19:20 pm »
Надин ти на 3 часа ли храниш бебко? Няма ли да е по-спокоен ако си хапва когато иска?
Той на толкова си поисква обикновено :-) Още не е почнал да да увеличава паузите, нямам търпение да стане на 3-4 месеца и да се поукроти малко. Сега си е непрекъсната екзистенциална криза...

Гане, страхотни имена имат племенниците ти, да са живи и здрави и хубави като тях!
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #25 -: Юни 06, 2011, 21:29:26 pm »
Запис и от мен в новата тема. Много слънчева и хубава седмица.

Иначе сега на 10.06 сме на контролен преглед да се теглим и мерим :) Нямам търпение макар че аз и в нас си правя сметките  :wink:

Ей ама и ние на 10.06 сме на доктор - да видим колко сме пораснали :lol:.

Гане, честито. Да са живи и здрави малките принцеси. Ей ама си имаме и адашка :lol:
« Последна редакция: Юни 06, 2011, 21:31:44 pm от tucy »

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #26 -: Юни 06, 2011, 21:31:53 pm »
Гане, честити племенници! Да са ти живи и здрави и много да слушат леля си :lol:

На мен ми е много мъчно, че Ники е по-дребен от връстниците си. Масово са 75-80 см. той милия 73см. :?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #27 -: Юни 06, 2011, 21:41:11 pm »
3-часовия интервал на хранене кара дните ми да изглеждат някак си много повече, не знам защо... А сега, с развитоето на белите дробове на ситнежа - Ептен!

а след 3 години ще си спомняш с копнеж за онова време, когато имаше ангажимент само веднъж на 3 часа - да го нахраниш, преобуеш и подрускаш да заспи отново... :) и ще се чудиш как си могла тогава да се чувстваш уморена и заета постоянно.

способностите ни се разтеглят с времето ,като балон...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #28 -: Юни 06, 2011, 22:26:55 pm »
Статията щеше да е страхотна, ако не беше толкова тъжна.
Но дори на пръв поглед, чисто визуално - няма база за сравнение м/у Бойко Борисов и Март Лаар...
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #29 -: Юни 06, 2011, 22:53:51 pm »
Хубава седмица и от нас!

Днес ни върнаха от яслата, защото им казах, че вчера бяхме с малко разстройство. Заведох го на лекар, който не установи нищо особено. Назначи ни едни прахчета и каза да пие безлактозно мляко, докато не премине и ми даде бележка утре да го пращам на ясла.
Така че, днес си починахме, а баба и дядо, които са ни гости, получиха като бонус още един ден присъствие.  :D

Прочетох статията за Естония. Да, съгласна съм. Ноооо за някои неща сме по-напред от доста по-богати европейски страни. Например докато личните ни документи са с биометрични данни и 300 милиона защити, в Люксембург снимката на шофьорската книжка все още се залепя с лепило. Да не говорим, че се кара не само там, а и в други държави със стари регистрационни номера, които са си все още валидни. Не са уеднаквени. Книжките от ГДР са си също все още валидни.

     

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #30 -: Юни 07, 2011, 00:10:24 am »
здравейте,

да се запиша и аз при вас, ако има някой още не разбрал, моето бебе Ади  се роди на 25ти май. засега сме ок, дори по темата, вчера сколасах с маникюра и педикюра. дано не ми е за последно.

искам да питам - ако има между вас  хора, които използват слингове, от каква възраст ги слагахте в тях? моята е от тези, при които шаловете се прекръстосват на гърдите и бебето седи в тях, но ми се струва твърде натоварвашо за таза и гърба й, макар че на слинга пише, че е от новородено нататък и, че позата била подходяща за новородено, но се питам вие какъв опит имате.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #31 -: Юни 07, 2011, 06:35:25 am »
Здрава с повече  :sunshine:  и с по-малко дъжд и добро настроение седмица!

Честито  :flower:Гане, здраве и щастие за порастналата фамилия!
Нека ви радват и усмихват малките човчета!Прекрасни имена!
Нека им носят много късмет!

Добре дошла Елена, аз не съм ползвала слинг, дано се включи майка с опит!

Джам, честно казано, ако Ани не бе потвърдила някои факти от статията,
с примери още преди да я прочета, щях да си мисля, че не е съвсем реална!
Тъжен и много натоварващ е паралела с България!

Апропо, овчата кожа ме съкруши  :lol:, но порядки и приоми всякакви!
Само да са здрави децата, пък всеки си знае!
В миналото моята баба, тогава още момиче, работила в горско стопанство
претърпява инцидент - затрупва я мокра пръст.
Спасяват я за щастие, но именно в овчи кожи е била увивана
докато се възстанови телесната температура!

Ние сме добре в края на тази седмица ще "отлитаме" на ЮГ,
започвам да се подготвям за великото преселение на народите!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #32 -: Юни 07, 2011, 10:20:27 am »
искам да питам - ако има между вас  хора, които използват слингове, от каква възраст ги слагахте в тях?
Имаме слинг и си го ползваме редовно. Беше около месец когато го пробвахме за първи път. Определено и беше удобно. Питала съм двама ортопеди и две педиатърки всички на мнение, че била най-подходящата поза. Тежестта била разпределена на голяма площ и нямало никакъв проблем. Даже било препоръчително за момичета да се носят по-често, точно заради тазобедрените стави.
Ако е шал без халки като моя мога да ти намеря в нета как да слагаш малката и в легнало положение, но на Илияна така не и беше удобно и си останахме само с пробата.

Че това си е било кувьоз-познавам и аз човек роден в 7 месец и гледан така, даже са викали попа да го кръщава, за да не умре некръстен т.е. чакали са го да мре, ама не би :D
Свеки и тя така, ама ей на оценяла...
Пак се олях

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #33 -: Юни 07, 2011, 12:37:51 pm »
Хубава и най-вече здрава седмица!
Ганка, честити племеннички!Да са живи и здрави!
Абе, явно има нещо в тая овча кожа, защото гледам и в  Ларедут ги продават!
Момичета, откъде да намеря камионче за бутане с крака- търсих в Джъмбо- няма, гледах в още 1-2 магазина- все са някакви мотори и такива засукани возила за над 50лв. Моят хубостник се е побъркал по тия камиончета- като види ги краде от децата и после не ще да им ги връща.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #34 -: Юни 07, 2011, 12:44:14 pm »
В хиполенд винаги е имало по 3-4 модела, ако имаш на близо провери и там :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #35 -: Юни 07, 2011, 12:47:11 pm »
Гане, аз вчера пропуснах да ти честитя племенниците, да са ти живи и здрави. представям си семейните събирания какъв купон ще е. моята има едни племенници 6 месеца по-големи от нея и ще ги събираме за първи път в събота.

а за кожите - тук са навсякъде и ги ползват и зиме и лете и казват, че поддържат еднаква температура, като е студено топлят, а като е топло не дават да се прегрее. на мен ми се вижда странно да я сложа на 30 градуса в кожа, но ако се замислим хората на село и в жегите си ходят с вълнени дрехи. не знам.

адито, мерси за инфото. аз ще я изчакам още седмица две и пак ще я пробвам. моят слинг е от тези с халките, но то принципа е един и същ. и пак по този повод, как сте лятото със слинговете, не е ли много топло в тях?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #36 -: Юни 07, 2011, 13:23:17 pm »
дървена люлка за по-големи дечица да сте виждали да продават? в хиполенд има една дървена, с предпазител, но ми изглежда доста малка като площ на седалката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #37 -: Юни 07, 2011, 14:17:08 pm »
честито на леля Ганка, да са здрави и весели племенничките  :D

Относно организацията на времето, започвам да се замислям че май първите седмици, когато ми беше най-трудно, повече намирах време да подремна и почина, а сега почти за нищо не ми стига времето. Но явно защото тогава ми помагаха, за да се възстановя по-лесно, а сега съм сама, а и в първите 20 дни не излизахме, а сега докато си оправя чантата, облека мен и детето, въпреки скоростта която съм набрала си изисква време.. Обаче всички, които като мен са свикнали от работата си да организират времето си, мисля че може да приложим опита си в къщи  :wink: Аз установих, че лично време всички имаме някакво, зависи от детето и периода му, но от нас зависи как ще разпределим това време - в интернет, да подремнем, маска и маникюр -НО само по едно нещо ни се полага  :?. Ето времето в интернет минава неусетно, но аз лично изглажда ще трябва да го намаля за да мога да си почина по друг начин ако искам. Тази вечер се разминах с концерт на Стинг (мислех мъжа ми да направи сефтето си с хранене на детето)- много ме е яд. Но имам утешителна награда - от вчера съкровището започна да пее (оо-о -точно като гълъбче  :lol:) ще го слушам него с удоволствие :D

Ивате ли представа на тази възраст от какво се плюнчи толкова? И езичето си държи леко напред, като плезене от време на време..
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #38 -: Юни 07, 2011, 17:36:35 pm »
Да се похваля - днес бяхме на плуване за бебета :)
Беше приятно и релаксиращо преживяване. Започнах толкова рано защото Боби има повишен мускулен тонус, предполагам ще ходим и на рехабилитация от другата седмица и исках да знам предварително как ще се чувства в басейн.
Вчера на рождения ден Симеон е гледал с децата един час звездите в планетариума. Прибрахме си го много впечатлен -вече е категоричен, че ще става космонавт.

За храненето на 3 часа - не го приемайте като бреме, момичета, това е начин на живот :) За мен е много по-лесно да храня бебето, макар и 8 пъти на денонощие, отколкото баткото с неговите злояди претенции :lol: Онзи ден успях да го накарам да яде гъби и зелен лук, което си е огромно постижение. Правих тази рецепта:
http://goodfood.bg/recipes/pasta-na-furna-s-shunka-i-gybi/
Всички в семейството сме категорични, че това е най-вкусната паста, която сме яли :)
(чедъра ми се стори безумно скъп, замених го с кашкавал и добавих половин триъгълник синьо сирене)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #39 -: Юни 07, 2011, 21:37:12 pm »
Браво, Ултра! Чувала съм много хубави неща за плуването за бебета! Дано помогне!

Храненето, май наистина е по-добре да е често, отколкото да е злоядо детето. Много е кофти като не иска да яде. Дъщеря ми засега само каши не отказва. Но, важното е да похапва. Ако ми надебелее, ще и намаля дозата.  :lol:

Сами, и на мен така ми се ходеше на Стинг!  :? Много ми е любим! За сега няма как да оставя Никол за твърде много часове. А и днес съм рожденичка, та водих татко и на пицария и на бира. Вместо да се видим и да поседим, ние се налапахме с по една голяма пица и успахме и айде у дома :) Другият път с по-свежа глава и за по-дълго, хехе!  :lol:


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #40 -: Юни 07, 2011, 21:46:14 pm »
Ултра, искам да те питам, тези кожи, които естонците ползват как се поддържат? Перат?  И имаш ли представа колко струват?
Благодаря ти! :)
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #41 -: Юни 07, 2011, 22:35:56 pm »
Виж тази в Ларедут:
http://www.laredoute.fr/vente-protection-de-siege-en-peau-d-agneau.aspx?productid=324207724&documentid=669310&categoryid=111139617&numberpage=3&pos=27_n_n
Цената там е 44,90 евро.
Благодаря за идеята за камиончето, но от днес сме на вълна конче за бутане- ще видя за това в Хиполенд! :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #42 -: Юни 07, 2011, 22:40:03 pm »
Благодаря, Инке!  :)
Пише, че се пере, май. Не разбирам французки, но универсала за градуси ми подсказа.
30 градуса като за вълнени дрехи.  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #43 -: Юни 07, 2011, 22:41:06 pm »
Нине, нема да питаме защо се интересуваш от овчи кожи, но ще си направиме съответните изводи  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #44 -: Юни 07, 2011, 23:00:41 pm »
Нине, нема да питаме защо се интересуваш от овчи кожи, но ще си направиме съответните изводи  :lol:

Нцъ  :wink:

Даже като се замислих сега, по-скоро за мене си бих я ползвала.

Нося си, Джаме, една двустранна бронхопневмония и нищо друго.

Едни колега навремето ми развиваше някакви теории как вълната била универсална. И ми стана любопитно как се поддържа, колко струва и прочие.
Пък дай Боже за колички да я ползваме...феновете.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #45 -: Юни 08, 2011, 07:01:37 am »
Нинко, сетих се за един бабина метода дето майка
ни прилагаше когато имахме възпаление на дихателните пътища!
Намазваше над гърдите с малко мас и поставяше върху намазаното
квадратно парче обработена агнешка кожа напръскана със спирт(ракия),
за мен спирт защото от миризмата на ракия повръщах,
и обличаше по-стегнат потник да държи парчето неподвижно!
Колко е било ефикасно не си спомням, но ме затопляше
и веднага заспивах и не ми е било неприятно!

Бързо възстановяване!

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #46 -: Юни 08, 2011, 08:12:41 am »
Нина, не съм те засичала отдавна по форума и много се радвам да те "видя"!
Надявам се вкъщи сте добре и Криси расте и радва мама :P

Овчите кожи и аз съм виждала, че много ги ползват по немско и австрийско (лятото по жегите включително).

Inke Tinke, едно такова конче за бутане се оказа може би най-любимата играчка на Симона, много е играла с него. Тази година лятото, като се преселим към Варна, съм планирала Антон да го наследи, но ще я видим тя какво мисли по въпроса :lol: И много здраво излезе (хем е втора ръка купувано), все навън по улиците е карано и що бордюри е очукало.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #47 -: Юни 08, 2011, 09:11:01 am »
Трябва си помощ! Аз маникюра още го докарвам само наполовина... Но вчера имаше някакъв чуден момент, в който дребното не пищя и аз си взех вана! Вана! Гореща, с много пяна, само за мен и не се чуваше кански вой отникъде! И така цели 15 минути...  :P Въпреки това още се разтапям от кеф като си спомня - нищо, че вече ми се струва, че е било преди векове. 3-часовия интервал на хранене кара дните ми да изглеждат някак си много повече, не знам защо... А сега, с развитоето на белите дробове на ситнежа - Ептен!

Когато Моника седна на гърне, аз се къпех, тя седеше на гърнето и зяпаше. В противен случай квартала разбираше, че съм в банята, дори при нея да има 20 човека.
Ако не иска на гърне, столче и така. Под контрол  :lol:
Един ден ми зададе въпроса, защо се кося и реших, че приключваме с подобен род преживявания...но тя вече знаеше, че съм там и наминаваше от време на време да ме провери. Това беше с присъствието на човек в къщи, когато бяхме сами я слагах в коритото, къпех се и я изплаквах и нея. изобщо и сега правим подобни лупинги, но тогава си беше приключение...  :lol: Ама така ми липсва бебешкото дупе да го намачкам, а сега като я мачкам, тя започва да се сърди и да философства и изобщоо  :lol:

Баба ми ме е лекувала с подобни методи, белтък и сапун, вълна и нам кво си. Спомнях си, как спех като гипсирана и ревях цяла нощ. То си беше изтезание...
И все бях с вълнено елече, и все топли неща пиех и все бях болна... Затова сега Моника пие студени неща, яде сладолед,излиза по фанела да викне баща си при -15 и т.н. По всички антизакони на баба ми и свекърва ми...

Нина при мен са ползвали вълната която е стригана от овцата, изпрана и готова да се преде (нали така с вретено да не се изложа  :lol:) Та с нея и други екстри ме мажеха, така с готова и преработена, незнам дали е същото. Ще ти даде всеки един човек гледащ животни. Нали ти трябва една шепа...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #48 -: Юни 08, 2011, 09:32:45 am »
За гражданчета (както се изразяваше една съседска баба) майка ми ползваше вариант мед, отгоре памук и върху тях някоя блузка/тениска. Не си спомням да ми е било неприятно, обаче нямам и спомен дали е действало. Според майка ми било панацея...

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #49 -: Юни 08, 2011, 10:03:35 am »
Нине, съжалявам да го чуя... пожелавам бързо оздравяване!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #50 -: Юни 08, 2011, 10:13:25 am »
Благодаря ви, момичета. Ще се оправя, лошото е, че от 3-4 години хич ме няма, а това ми е втората двутранна пневмония за 3 години. Междувременно други болежки. :)
Но...зарекох се, че всичко променям и ще стана нов човек.

Цвете, чета ви :)

Кристина расте,радва ме, радва бабите, дядовците, баща си, така ни радва понякога, че свят ни се извива. Обсебваща лъвица, хитра.
Ходеше на детска, но за лятото я спирам, че боледуваше, а аз всичко прихващам. Хубавото е, че не боледува тежко, но е често, а аз прихващам и се тръшкам трижди по-тежко.
По фина е станала, то зер от въздух се дебелее. В детската градина е на принудителна диета. Почти не щеше да яде. Същинска йога.

Аз ви чета, много се радвам на дечицата, да са живи и здрави!  :D
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #51 -: Юни 08, 2011, 11:16:46 am »
Нина, кожата се пере в пералнята на 30 градуса и със специален препарат (поне така казват братята немци):



Има кожи и в май тойс, ако решиш да се комбинираш с някого ...


Между другото, и аз имам чувството, че взех да прихващам всичко от яслата. Тази година просто ми се разказа играта.  :?


Хубав ден на всички!  :D

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #52 -: Юни 08, 2011, 13:21:34 pm »
Да за прихващането на вируси от градината и аз съм така. Моника го избутва за ден-два, а аз след нея се влача седмица. АБ не съм пила, оцелявам засега и така, но е факт, че все ми има нещо... Варицелата беше черешката...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #53 -: Юни 08, 2011, 13:26:44 pm »
Аз поне варицелата съм я карала, а маймунчо е ваксиниран.  :wink:

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #54 -: Юни 08, 2011, 14:00:55 pm »
Варицела още не сме карали,но всички болести и аз ги карам след тях или паралелно,но си ги влача по 10 и повече дни,а на тях им минава за 4,5.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #55 -: Юни 08, 2011, 15:54:22 pm »
Аз поне варицелата съм я карала, а маймунчо е ваксиниран.  :wink:
И аз се чудя дали да не ваксинирам Боби... Симеон изкара много тежко варицелата и ми се ще да спестя това изживяване на малкия. Някакви отзиви за ваксината можеш ли да ми дадеш?
За овчите кожи - тук и по-евтино се намират, ако търсиш:
http://www.okidoki.ee/ru/item/941393/
Но и в България има овце :wink:

Гледам днес новини. Съобщават, че уволнили някакви полицаи от Пловдивско, срещу които имало над 1000 оплаквания от граждани, че са били рекетирани. Не разбирам - защо са се натрупали толкова оплаквания без да се вземат мерки? В Естония корупция няма сред полицаите, защото полицейските коли са оборудвани със записващи устройства. Идеята е била да се записва всичко, което става на пътя и да не може да се оспорва после. Допълнителен бонус е и това, че се записват самите полицаи, та няма как да си искат (не че бг колегите им няма да намерят начин, де). Преди време ви бях разказвала как полицейска кола с пусната сирена спря на пешеходна пътека и ми даде предимство, макар аз да исках да ги пропусна и да не бях слязла още от тротоара. Тогава си мислех, че го правят само за да дават пример, а всъщност се оказва, че записващото устройство се включва автоматично като се пуснат сирените ;)

Едни познати с количка-тандем имаха проблем с някакъв баровец пред блока им, който паркираше на тротоара, вместо зад блока на паркинга. Направиха му забележка, че не могат да минават с децата по тротоара заради него, после му оставиха предупредителна бележка под чистачките и като не подейства и това снимаха колата как е паркирана. Било достатъчно само да изпратиш снимката на мейла на полицията и ако се вижда добре регистрационни я номер и е описано какво е нарушението, собственикът автоматично получава в пощата си фиш с глоба. Глобата се събира също автоматично от банковата сметка на нарушителя.
Съседът вече си паркира отзад на паркинга.

Знам, че е неприложимо за България и по-специално за София. Не го пиша, за да ви дразня :wink:
« Последна редакция: Юни 08, 2011, 16:09:24 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #56 -: Юни 08, 2011, 16:04:10 pm »
относно ваксината срещу варицела - Бърди и Европа още изчакват и са скептични. ваксинират яко в САЩ. четох мед.статии с мнения, че неизкарването на вируса на варицелата (поради ваксиниране) е вероятно да доведе до по-често и по-тежко преболедуване от втората проява - херпес зостер.

не ръгайте излишно чушки в боба, мисля аз... срещу ротавирус ваксинира ли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #57 -: Юни 08, 2011, 16:12:07 pm »
срещу ротавирус ваксинира ли?

да! скоро ще сложим и втората доза. варицелата беше нищо в сравнение с ротавирусната ни инфекция, та за тази ваксина не съм имала никакви колебания.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #58 -: Юни 08, 2011, 16:22:20 pm »
относно ваксината срещу варицела - Бърди и Европа още изчакват и са скептични. ваксинират яко в САЩ. четох мед.статии с мнения, че неизкарването на вируса на варицелата (поради ваксиниране) е вероятно да доведе до по-често и по-тежко преболедуване от втората проява - херпес зостер.

не ръгайте излишно чушки в боба, мисля аз... срещу ротавирус ваксинира ли?


джам, моят и срещу двете е ваксиниран. В наше село са стандартни ваксини.

ултра, нямам отзив за ваксината срещу шарките поне за момента. Сложиха му я, като беше на година.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #59 -: Юни 08, 2011, 16:46:49 pm »
Момичета, трябва ми съдействие за адрес в Германия, на който да изпратя една стока от Ибей и после да ми се препрати до тук по ДЧЛ. Ще се радвам, ако някой се отзове и ми съдейства.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #60 -: Юни 08, 2011, 17:08:32 pm »
Нина, много съжалявам да чуя за здравословнте проблеми! Бързо оздравяване и възстановяване желая!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #61 -: Юни 08, 2011, 19:31:29 pm »
Съседът вече си паркира отзад на паркинга.

Знам, че е неприложимо за България и по-специално за София. Не го пиша, за да ви дразня :wink:

 8O
Дрън - дрън ! Баш си го пишеш за да ни дразниш !  :lol:
Ама то какво да ни дразниш, аз на Симеоновско шосе тротоар нямам, така че няма кой къде да ми спира  :lol:

Мини, имам приятел студент в Германия. Ако никой друг не се отзове - мога да го юрна.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #62 -: Юни 08, 2011, 20:39:01 pm »
по повод кожите - перете си ги в пералнята на програма за вълна с препарат за вълна или със специален препарат, който производителите обикновено продават също. и се сушат както си сушите вълнените пуловери.

ултра, извинявай, но колко е голям твоя бебок? аз също мисля моята да я водя на плуване, но не знам откога и затова те питам.

пуснете малко линкове за ваксините моля ви, че на мен сега ми предстои да ваксинираме бебето за всичко и много съм се замислила кои да правим и кои не. като цяло се опасявам от ваксините, но и болестите не са за пренебрегване, така че не знам какво ще правим. ще съм благодарна за инфо
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #63 -: Юни 08, 2011, 20:45:34 pm »
Елена, набери в Гугъл "имунизационен календар" и ще ти излезе най-новия календар. Слагат се всички ваксини от него, там ще видиш коя кога се слага. Аз лично не бих пропуснала ваксина. Да, има рискове, но според мен рискът да не я сложиш е по-голям. На Никол не сме слагали Ротарикс само. Но, тя не е от задължителните. Някои мои познати сложиха и нея, понеже имат и по-големи деца и са страдали много от разстройства и обезводнявания. Успех!  :wink:


Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #64 -: Юни 09, 2011, 00:10:46 am »
Jami, в Германия масово ваксинират против варицела.

Против ротавирус, ваксината /поне при новородени/ трябва да се направи до 12 седмица. Така ми обясни педиатърката за Калоян.
За по-късна възраст - не знам.

Мини, изпращам ти адреса си на лични.
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 00:20:12 am от albenanedelcheva »

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #65 -: Юни 09, 2011, 09:28:57 am »
Оф, аман от Бг действителността, така ми се е натрупало, но за тази тема е подходящ само последния най-пресен случай. Снощи сме си забравили детската количка в градинката пред блока, в която вече 4.6г. пребиваваме, пълна с играчки разбира се. Сетихме се тази сутрин и още в 8 часа слязохме да си я търсим, има барче в градинката където обикновено майките оставят нечии забравени вещи. Да ама не, никой не беше чувал за нашата количка. Някой просто е решил че му трябва и си я отнесал. Не че ми трябва вече, но беше хубава, здрава количка, която можеше да изгледа поне още 2 деца :x
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #66 -: Юни 09, 2011, 09:33:16 am »
хех, те ни откраднаха заключеното колело от заключената кооперация, ти количка очакваш на пътя да оставят
наглеждай продавалника евентуално  :x
Стефания агейн със спазъм, урбазони- пълна програма
да му се не знае и света
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #67 -: Юни 09, 2011, 09:38:09 am »
О ние имаме едно откраднато, заключено на охраняван паркинг-двор с огромна ограда, пропусквателен режим и видео и човешко наблюдение :lol:
Дано се оправя бързо адашката, измъчи се горкото :(
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #68 -: Юни 09, 2011, 10:19:57 am »
StefiZ, съжалявам за неприятната случка. Разпитайте все пак майките там. По мои наблюдения ходят една и съща компания. Може пък някоя от тях да я е прибрала (макар, че всички ми изглеждат ужасно прости жени и честно не вярвам, че ще ти кажат истината :(). На мен лично ми е супер неприятна цялата им компания -всички непрекъснато крещят, или по децата, или си викат помежду си, ама Мия напоследък много си играе в пясъчника, та затова ходим там по-често.
Нина бързо оздравяване. Мини и на твоята девойка също.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #69 -: Юни 09, 2011, 10:27:19 am »
Стефи, дано да се окаже, че някоя позната майка я е прибрала и ще ви се обади да си я вземете.
иначе ми се струва изключително греховно нещо да откраднеш бебешка количка - нещо като да откраднеш камбаната на църквата...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #70 -: Юни 09, 2011, 10:59:56 am »
На Бръмбъзела от ЛЛЛ й откраднаха и количката и колелото на големия й син (4г.)
На друга мама от бг мама един път й откраднаха количката, а после се изпикаха върху новата и трябваше да се хвърли. На трета мама от Пловдив също й я откраднаха.
Не се заблуждавай Джам, крадат и не им дреме.
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #71 -: Юни 09, 2011, 11:36:16 am »
Бени, мерси за съдействието, ще пиша по-натам, че продавача е тежка гемия
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #72 -: Юни 09, 2011, 11:44:57 am »
Свате, съжалявам да прочета, че малката се е присъединила към нашия отбор... Дано се оправи бързо...
Стефи, дано да я намерите, макар  че се съмнявам...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #73 -: Юни 09, 2011, 11:47:22 am »
Мими, да не чува дявола, Стеф ми е със спазъм- дано Преслава не наследи баща си
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #74 -: Юни 09, 2011, 11:57:49 am »
се изпикаха върху новата и трябваше да се хвърли

 8O 8O 8O

Съжалявам да чуя че има болни дечица  :( Да оздравяват бързо !
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #75 -: Юни 09, 2011, 12:17:08 pm »
Мими, да не чува дявола, Стеф ми е със спазъм- дано Преслава не наследи баща си
Аз разбрах, че за Стефи става дума, ама за мен и тя е малка  :)
А за по-малката - пупу
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #76 -: Юни 09, 2011, 12:27:39 pm »
дано се оправят децата.  моята девойка пак се събужда през час нощес.
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #77 -: Юни 09, 2011, 12:36:27 pm »
Здравейте, хайде и ние да се включим вече при вас.  :D
Елена, дано да се нормализира съня на малката сладурка, нашата пък през деня спи много неспокойно, постоянно се стряска в съня си и подскача цялата.
Стефи, не се знае, може да са останали съвестни хора и да са прибрали количката на съхранение и да ти я върнат.
Ох, като прочета за болни дечица чак сърцето ме боли, дано бързо да се оправят.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #78 -: Юни 09, 2011, 13:28:40 pm »
Бързо да се оправят всички болни дечица!

Ох, Стефи, толкова неприятно ми стана от разказа ти - представих си колко тъпо и горчиво ти е от тази случка. Дано наистина все пак някой я прибрал, за да я върне!

Не бяха ли откраднали на Синьо Кокиче количката,оставена пред лекарския кабинет, докато тя е на преглед с детето в поликлиниката?...Има ужасни хора.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #79 -: Юни 09, 2011, 13:29:46 pm »
Много грозно това с количките, еххх!

Мини, бързо оздравяване на детенце и да не се повтаря!
Да оздравяват и другите дечица!


*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #80 -: Юни 09, 2011, 13:50:12 pm »
Уххх това, което сте написали за откраднати колички и колела - трябва да го покажа на свеки. Като й обяснявам аз, защо нЕма как да си сваля количката, да я оставя пред блока и да се върна за малкия, понеже количка - няма да намеря долу - не й се вярва на жената. "Ма кой би посегнал да открадне бебешка количка?" е въпроса й.  :lol: То ако има начин да ми свалят гащите от задника без да усетя - и тях ще откраднат за съжаление, какво да говорим за нещо на колелца и без надзор.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #81 -: Юни 09, 2011, 13:54:49 pm »
Мини,леко да се размине на Стефи!
Аз днес останах тотално втрещена.Все мислех че съм виждала всичко,обаче това изби рибата тотално.Гледам една позната майка на площадката носи 3в1,по едно време обаче вместо тя да го изпие го даде на 2 годишното си момиченце 8O.Попитах я как така ще му дава кафе,а тя ми отвръща че то това толкова и кафе имало в него и малката много обичала да пие всеки ден по едно.Казах й да ли да почерпя детето и цигара,а тя ме изгледа все едно аз съм малоумната.Божеее,думи немам вече...

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #82 -: Юни 09, 2011, 14:03:42 pm »
Привет, дано всички болничета се оправят бързо  :crossfingers:

Елена, ако е хапнала скоро и не е наакана, не бързай да я приспиваш и гушкаш - ние имахме случаи да мрънка често посред нощ и тъкмо да дам биба или друго (биберона вършеше чудеса) той заспива сам така внезапно, както е започнал.

Бебе Самуил става днес на 2 месеца  :D утре сме на консултация и ваксини, та да попитам тази комбинираната ваксина на 2 месец ли е, от която можело да вдигне температура? Трябва ли нещо да си приготвя за утре?
Ще питам утре и за това, че ака на 4 дни напоследък? Засега пробвах с чай Блевит - веднъж имаше ефект, незнам дали от чая, но сега вече пак е трети ден без ако и няма ефект. Знам че се писа някъде, но не откривам, вие мислите ли че трябва да пробвам с нещо друго вече? Иначе си хапва добре и е сравнително ОК, само от време на верме за кратко като че ли го мъчи нещо- дали са колики или от запек не мога да съм сигурна.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #83 -: Юни 09, 2011, 14:10:16 pm »
ей това за кафето ме уби, честно 8O
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #84 -: Юни 09, 2011, 14:13:39 pm »
Аааааа, parsi, стига беее, вярно ли му даде 3 в 1 8O Божке, тия хора полудяха. То това нещо е по-вредно и от кафенцето даже. Направо някои хора не бива да стават родители....съжалявам, че го казвам точно тук.

Бързо оздравяване на всички дечица и по-малко тревоги за мамите.

Стеф, ужасно неприятна случка, дано все пак се намери количката. Какви хора има, направо нямам думи. Все си мисля, че нищо вече не може да ме учуди, ама ей на - намира се някой екземпляр.

Нашият татко се завърна най-после от мисията в Либия и сме много щастливи. Габи толкова се промени за тези 40-тина дни, че сякаш е друго дете. А той като я видя, милия колко е пораснала, направо му се скъса сърцето колко е пропуснал. Дано да нямат повече мисии, че.....

Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #85 -: Юни 09, 2011, 14:45:18 pm »

Аз днес останах тотално втрещена.Все мислех че съм виждала всичко,обаче това изби рибата тотално.Гледам една позната майка на площадката носи 3в1,по едно време обаче вместо тя да го изпие го даде на 2 годишното си момиченце 8O.Попитах я как така ще му дава кафе,а тя ми отвръща че то това толкова и кафе имало в него и малката много обичала да пие всеки ден по едно.Казах й да ли да почерпя детето и цигара,а тя ме изгледа все едно аз съм малоумната.Божеее,думи немам вече...

Е това ме утрепа,нямам думи!!!!!!!!!!!!Моето е на 11 и не съм си и помисляла да и дам да си близне кафе,а тя на 2 годишно.Е за сметка на това-може да ме увикате но от чашката на тати знае вкуса на биричката.

Злати-подкрепям те,познавам много жени,които просто не е трябвало да стават майки!Сори,че го казвам,но е така!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #86 -: Юни 09, 2011, 14:45:53 pm »
Сами, ние точно такава ваксина имахме вчера. педиатърът предписа парацетамол, дадох профилактично вчера, но най-много вдигна 37,6. Не било задължително да вдигат температура, така че спокойно. Предупреди ме, че бебето може да е ревливо. Е, плака цал следобед, но през нощта спа като къпан  :D

parsi това с 3 в 1 е ужас  8O Ми то като им харесва що ли не им даваме и водка, пица и цигарка ? Наистина то в това 3 в 1 има сигурно повече химия от истинското кафе...

jasmin_veni за крадени колички бях чувала, но да ти се изпикаят в количката просто е върхът на злобата 8O Не ми го побира главата просто...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #87 -: Юни 09, 2011, 15:48:02 pm »
Всички болни дечица бързичко да оздравяват!
Мини за Стеф, много прегръдки от нас!

Стефи и аз с розовия си манталитет все още се надявам
някой да е прибрал количката, но...оскотяха хората и нищо не ги спира!
След случая с коликата на Синьо кокиче, аз внимавам дори и в поликлиниката,
или моля след мен който е да я пази или колкото и да е малък кабинета вкарвам вътре!

Парси, ще те гледа втренчето, как не я е срам, кафе да дава на детето,
после чудо се чудим защо токсикологията е пълна с малолетни!Боже, пази децата!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #88 -: Юни 09, 2011, 15:51:30 pm »
Абе това с 3в1 е луда работа. Аз в момента не си позволявам да пия такива напитки, пък какво да кажем за малко дете. Ама хора всякакви.
За количките не съм изненадана. Дори като ходим на доктор гледам с мен да има някой, който да стой при количката докато сме на преглед. В тая държава всеки гледа да открадне. Няма да забравя на абитуриентския бал на зълва ми бяха изнесли рамките на  легла (за да има повече място в стаята) отвън на етажа и на следващия ден ги нямаше 8O. И това е направено от съсед, не от някой друг.
На болните дечица пожелавам бързо да оздравяват.

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #89 -: Юни 09, 2011, 16:34:41 pm »
Мини,леко да се размине на Стефи!
Аз днес останах тотално втрещена.Все мислех че съм виждала всичко,обаче това изби рибата тотално.Гледам една позната майка на площадката носи 3в1,по едно време обаче вместо тя да го изпие го даде на 2 годишното си момиченце 8O.Попитах я как така ще му дава кафе,а тя ми отвръща че то това толкова и кафе имало в него и малката много обичала да пие всеки ден по едно.Казах й да ли да почерпя детето и цигара,а тя ме изгледа все едно аз съм малоумната.Божеее,думи немам вече...
Не е за вярване. Мили Боже...Пък аз първото си кафе изпих на 16 -колко ли съм била задръстена?! Наистина Господ да пази децата!
<br />[link=http:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #90 -: Юни 09, 2011, 17:00:19 pm »
Ами то от такива майки и Господ не може да ги опази дечицата. Ужас просто. Нямам думи колко са безотговорни масово родителите към децата си. Особено на тема храна и напитки. Гледам сте подхванали другата ми болна тема в една съседна, ама още не съм се наканила да пиша там, че направо бълвам змии и гущери що се касае до хранене на деца и затлъстяване при същите.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #91 -: Юни 09, 2011, 17:05:18 pm »
И ние имаме една майка в градинката, чието дете сръбваше по-малко 3/1 и си топеше в него солетите и бисквитите.
Може това да е ново течение сред тинейджърите във възраст 2-3 годинки.

Шашави хора.

Да се оправят болните дечица.

 Аз днес бях а контролна снимка и нещата не са добре. Вирусна била пневмонията и лекарката препоръча след като Кристина е се е разболяла преди мен, а после и заедно сме боледували да направим снимка, въпреки, че тя в момента е ОК.... Малко прокашля на моменти, но аз го отдавам на остатъчна.
Казах на Масларски, че аз съм с пневмония и дали да снимам Криси, но той каза - не.
Много му вярвам, харесвам си го като лекар и сега се чудя какво да направя. Малко ще ми е гузно да го пренебрегна но ме гложди. Утре може би ще направим снимка..все пак.
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 17:10:31 pm от Nina »
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #92 -: Юни 09, 2011, 17:05:54 pm »
Привет и от мен - все по-трудно ми става да се вписвам и по един път седмично...

Гане, да са ти живи и здрави племенниците и много да ви радват! Прекрасни имена имат. :)

Мини, съжалявам да чуя, че Стефи пак е със спазъм, дано бързо се оправи! На адашчето поне лятото му се разминават, не че като вдигна преди няма и месец 39 и личната веднага му писа антибиотика, че да не направел спазъм...

Това, за кафето не е за вярване  8O

Аз приемам съвети как да накарам дете на 2,4 да яде. Моя синковец е само на АМ и плодове в къщи и от време на време, хляб или някоя обикновена бисквита или солета, кога се сетя да купя последните две. Вечер като питам какво ще яде се казва "супа" и като му дам не я и опитва. На яслата и там не яде. Само не знам откъде има енергия като за трима... Мен ме притеснява факта, че не яде месо, а все си мисля че на тая възраст е важно... Благодаря, предварително за съветите, че може да не успея да пиша пак, но пък си чета почти редовно.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #93 -: Юни 09, 2011, 17:56:37 pm »
Нинче, не е лесна твоята! Дано бързо ви минава!

Парси, как кафе на 2 годишно дете бре? Лелей, какви хора!

А моята шефка днес ме направи на маймуна. Още не мога да повярвам. Имахме среща, на която отидох с детето с количката. Тя не се появи изобщо. Чакала съм я повече от час, а тя не намери време да се обади или да пише смс. Била в много важна среща. Обадиха ми се след 2 часа, и то не тя, ами една колежка, да ми кажат, че шефката била заета. А аз глупачката вися и чакам, звъня по телефона, и не смея да си тръгна, защото ми е шефка! Много голяма глупачка се почувствах! Не е истина просто! Как може да разиграва така майка с бебе не знам. Нищо човешко не остана у нас хората, ей!   8O

Момичета, имам нужда от съвет. Понеже юли ще пътуваме в чужбина и се чудя какви лекарства да взема за бебо. Ще взема Панадол. А друго ще ми трябва ли? Мислех си за репелент за бебето, нещо против разстройство и повръщане и нещо антиалергично. Но си мисля, че не бих и дала лекарство без да е предписано от лекар. Та знам ли. Дали да не взема само Панадола и примерно антиалергично (сироп ли, какво ли?), а пък ако не дай си боже има нещо, да тичам в спешен център там.
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 18:06:02 pm от Раши »


*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #94 -: Юни 09, 2011, 20:06:20 pm »
Хора, нашата количка се намери, една майка я е прибрала снощи, не се отчайвайте, има светлина в тунела :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #95 -: Юни 09, 2011, 20:24:15 pm »
Хора, нашата количка се намери, една майка я е прибрала снощи, не се отчайвайте, има светлина в тунела :lol:

божке, аз дет съм толкоз черногледа, да взема да позная... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #96 -: Юни 09, 2011, 20:27:02 pm »
Раши, ето какво вземам аз:

1. Панадол или Нурофен сироп, плюс капки Хексалгин
2. Смекта против диария
3. Свещички Вомитусхил против повръщане
4. Ксизал на капки против алергия
5. Фенистил гел за мазане против ухапвания на насекоми
6. Капки за нос
7. Термометър
8. Лейкопласт

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #97 -: Юни 09, 2011, 21:07:13 pm »
Джаме,злато си!От този списък ще се възползвам и за морето  :).

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #98 -: Юни 09, 2011, 21:42:24 pm »
само да допълня и един оксикорт е хубаво да имате за рани :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #99 -: Юни 09, 2011, 21:47:14 pm »
...или Топоцин. Аз нося и Фусидин, капки за уши, капки за очи.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #100 -: Юни 09, 2011, 21:59:39 pm »
Момичета, как са прегледите при доктор Масларски? В смисъл с предварително записан час ли, ако е нещо непредвидено може ли да се иде без час? Колко се чака, ако има часове спазват ли се?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #101 -: Юни 09, 2011, 22:07:03 pm »
Еее безценни сте !
Благодаря ! и аз ще се възползвам от списъка за морето :)

Стеф аз съм в шок  8O :lol:
Браво !

Да ви питам, момиченцата кога прохождат горе-долу ?
И кога е нормално да каже някакви първи думички ? Дара нищо не казва осъзнато.
Някакви нейни си плямпа, но до там.

На моята приятелка бебето ( малко над 10 м ) прави разни неща, майка й я е научила... Много се забавлявах, за мен беше много изненадващо, че толкова малко бебе разбира какво й се говори. Може да "дава пет", да показва колко ще порасне ( вдига си ръцете над главата ), ако яде и й поискаш - подава да си хапнеш  :D абе супер сладка е ! Целува ти носа ( облиза го ) и разни такива дребни неща, но аз гледам ей така  8O :lol:

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #102 -: Юни 09, 2011, 22:08:24 pm »
Благодаря ви, Джаме, Стефи, Мими!! Златни сте!   :)

Такъв репелент, който се пръска, не ми трябва за толкова малко бебе, дето не играе по тревата, нали?


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #103 -: Юни 09, 2011, 22:10:05 pm »
Да кажем, че взимам и Вентолин, Флудитек и Проспан. Обикновенно давам проспан при нужда, ако се задълбочи проблема, звъня на педиатъра и решаваме за останалото.
Олинт също винаги присъства...
Хидратин Алфа и нещо против ухапвания от комари и слънцезащитно. С това и списъка на jam нашата аптечка за път приключва.

3в1 не мога да изпия цяло, става ми лошо, алкохол не мога да пия, става ми лошо, не пуша от момента в който видях положителния тест за бременност. Бира също не мога да пия, газирано също. Само кола много рядко и я "джуркам" 30 минути със захар...
Казвам, че не мога, защото от тези напитки ми става лошо. Представям си какво влияние имат те върху едно дете... Ужасно се дразня когато кажат, дай му мъничко или пръста да топне, нищо му няма. Аз пък си мисля, какво ли ще спечели, като опита? То бирата, алкохола и кафето са изключително полезни и е много важно да топим пръста... Както и да е, не съдя никой, всеки си знае. Аз съм против....

Не се гордея, срам ме е. Как един път не успях да вляза в тон с компанията и да кажа наздраве, а сега те вече и за това не ме броят. След някой месец, ще ме преместят при децата  :lol:


Мини, оздравявайте бързо..

« Последна редакция: Юни 09, 2011, 22:13:53 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #104 -: Юни 09, 2011, 22:27:58 pm »
Раиска, едва ли има голяма разлика при момиченца и момченца, всичко си е до дете, според мен. Деси проходи на 10 м., за по малко от 2 седмици тичаше вече, Ели проходи на 11м., но и до сега като трябва да слезе от тротоар например му се чуди 15 секунди :lol: За говоренете пък си е още по индивидуално. Елена на 1г. и 3м. започна да говори, на 1г. и 5м. правеше изречения вече и можеше да се води смислен разговор с нея, но това е заради сестра й, поне така си мисля, малките копират всичко :) Никога не съм ги учила на разни "маймунски" номера целенасочено. Когато му дойде времето като му помахаш наприемр за довиждане и то ще отвърне, така че колкото по-късно проходи и проговори по-добре за теб :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #105 -: Юни 09, 2011, 22:31:19 pm »
Момичета, как са прегледите при доктор Масларски? В смисъл с предварително записан час ли, ако е нещо непредвидено може ли да се иде без час? Колко се чака, ако има часове спазват ли се?

д-р Масларски не записва часове - отивате и чакате. приема на нечетни дати сутрин, на четни дати следобед.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #106 -: Юни 09, 2011, 22:34:13 pm »
...или Топоцин. Аз нося и Фусидин, капки за уши, капки за очи.

абе и аз нося това, ама ме беше срам да не ме вземете за хипохондричка :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #107 -: Юни 09, 2011, 22:35:44 pm »
Раиса, много бързаш с говоренето. То моето отроче е все още с 5 думи в речника.  :lol: Иначе се опитва да повтаря, но излиза нещо съвсем различно от реалността.

джам, споко! Мен отдавна са ме обявили за такава.  :lol:

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #108 -: Юни 09, 2011, 22:37:14 pm »
...или Топоцин. Аз нося и Фусидин, капки за уши, капки за очи.

абе и аз нося това, ама ме беше срам да не ме вземете за хипохондричка :)
Хаха, аз не съм си признала за Вентолина, Флексотида, Сингулара, Елкома и още 2-3 неща  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #109 -: Юни 09, 2011, 22:40:43 pm »
във връзка с лекарствата и пътуването. докато синът ми беше бебе, ходехме само на места, където знаех, че има на разположение педиатър. предварително се снабдявах с координати на местен педиатър.

преди 2 години, Марти изкара бронхопневмония в разгара на почивката ни на море. ако не бяхме във Варна, не знам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #110 -: Юни 09, 2011, 23:00:54 pm »
...или Топоцин. Аз нося и Фусидин, капки за уши, капки за очи.

абе и аз нося това, ама ме беше срам да не ме вземете за хипохондричка :)
Хаха, аз не съм си признала за Вентолина, Флексотида, Сингулара, Елкома и още 2-3 неща  :lol:

Аз пък Йодасепт и калиев перманганат ако се счупи нокътче :oops:
[/url][/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #111 -: Юни 09, 2011, 23:02:49 pm »
във връзка с лекарствата и пътуването. докато синът ми беше бебе, ходехме само на места, където знаех, че има на разположение педиатър. предварително се снабдявах с координати на местен педиатър.

преди 2 години, Марти изкара бронхопневмония в разгара на почивката ни на море. ако не бяхме във Варна, не знам...
В тази връзка изобще не ме е срам да си призная, че тази годишната ни почивка в Сапарева баня е свързана с добри връзки в болницата в Дупница, като дестинацията е само на час път от София. Пиша това от позицията на майка, която откара кошмарно "море" миналото лято, в резултат на което детето ми за малко да не бъде прието в инхекциозна болница. Благодаря на доктор Мангъров, че не ни прие в клиниката, а ни лекува стационарно.
На моята приятелка бебето ( малко над 10 м ) прави разни неща, майка й я е научила... Много се забавлявах, за мен беше много изненадващо, че толкова малко бебе разбира какво й се говори. Може да "дава пет", да показва колко ще порасне ( вдига си ръцете над главата ), ако яде и й поискаш - подава да си хапнеш  :D абе супер сладка е ! Целува ти носа ( облиза го ) и разни такива дребни неща, но аз гледам ей така  8O :lol:
Аз пък ненавиждам такива родителски хвалби, но все по-често ще се сблъскваш с тях. За мен децата не следва да се дресират, а това , което описва по- скоро ми прилича на дресировка. Всяко дете си е индивидуално. Моето например, на  почти четири години знае всички букви, чете три ичетири буквени думи, знае числата до двадесет, смята с плюс и минус едно, но и с топ не можеш да го заставиш да рисува, моделира, говора му е неправилен - бъка местоимения, глаголни времена и говори като цигане /разбирай примерно "Той не искаш да пея"/.  
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #112 -: Юни 09, 2011, 23:12:27 pm »
Оооо, Лейди, да ти е живо и здраво детето, гледам днес имате празник!

Бе хвалби, не хвалби мен ме депресират тия неща. На моя приятелка детето като го питаш на колко годинки е и отговаря "Една". Пие със сламка, от чаша, от обикновенно шише, храни се само...ми на нейния фон Ники ми изостава, Кало го обяви за "малко глупавичък" :x Той нищо не казва, освен Мама, тата, дада, Не, Ам. Къде ти да говори...
А за храненето с лъжичка сам доста деца вече се хранят, нашия цели мама с храна.

[/url][/url]
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #113 -: Юни 09, 2011, 23:20:49 pm »
Smaraidi, без час е, както е писала Джам. Има телефони на болница Вита където може да попиташ кога е на смяна. Схемата е както писа Джам, но понякога я променя, макар и рядки. Наскоро отидохме да завардим ред от по-рано за следобеден преглед, оказа се, че е сутринта, та го хванахме на тръгване.  
Иначе се чака, има много малки фенове той. Кристина го боготвори.
Почти всеки път след преглед той ми изкарва акъла, винаги казва със супер сериозен тон - Криси, сега чичо ще каже нещо много сериозно на мама и тати, при което аз опулвам очи, а той казва - сега като излезете от тук е наложително да купите на Криси дъвки  :lol: или нещо от сорта и аз се връзвам.

Раиса, Кристина проходи на година и два-три месеца.
За проговарянето - изключително рано. Не е имала бебешки език.
Но както знаем, тези неща са индивидуални.


jasmin_veni, рано е да се притесняваш  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #114 -: Юни 09, 2011, 23:28:10 pm »
Абе Жаси ти си седнала да се притесняваш, че само мама и тате казвал. Ивана нищо свързано не казва, само имитира разни жестове. Мама и тата са само срички, а не с някакво значение. Иначе непрекъснато си бърбори нещо на някакъв си свой език. То аз и не виждам кога ще проговори, като в момента различни хора и говорят на 3 различни езика.  Иначе в детската я научиха с ръце да се храни, но в къщи я храня аз, че да не ми прави мърсотия. Сега и освобождавам едно място където са плочки на земята и ще я оставям вече там на нейният стол да се маже колкото иска, пък после ще се къпем и ще чистим пода. Иначе не виждам как ще се научи, ако не я оставя да пробва. Аз повече се изнервям, че не е проходила още. Вече над 4 месеца обикаля цялата къщя държейки се за неща, катери се, но да се пусне я е страх.

Лейди, честит рожден ден на детенцето ти. Иначе за дресировката - не е точно така, защото им помага да си развиват мозъчетата. Пък е и майтап :-)


  
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #115 -: Юни 09, 2011, 23:31:35 pm »
Аз в къщи един Аналгин нямам,но тръгнем ли някъде с Жорето,събирам аптеката  :lol: и после си ги връщам неизползвани( за щастие).
За температура взимам :Нурофен,свещички Ефералган ,Хексалгин.
За разстройство : Ентерол,Хидрасек,Хидратин алфа.
За повръщане:Вомакур (до сега Жоро винаги се е повлиявал само с 1 свещичка).
Взимам и Мукоплант Лека нощ,Ериус сироп,Калциев глюконат,Псило балсам,Хепароид,Назик Кидс.За тези се сещам в момента,ама сигурно и други има.
Аз дето до преди година бях толкова скептична към хомеопатията,сега я използвам за детето ежедневно и съответно в аптечката за път е пълно и с такива неща- за сополи,за кашлица,за гърло ,за какво ли не. :lol:
 Скоро пак стана дума за Анапен - сега имат нещо като промоция -като си купите 1 писалка,ви дават втора безплатна,но срокът на годност на безплатната изтича след половингодина примерно.
 Снощи извадих кърлеж от Жорко.Толкова беше малък ,че направо се чудя как го забелязах изобщо.Беше се забил малко над коремчето гадината. :x

 Райска,не сравнявай с чуждите деца,всяко си е индивидуално.Едни избързват с едно,други с друго.Жоро проходи на 10м. ,но започна да пълзи на 11 . :DНа година и половина казваше малки изречения .А уж момчетата по-бавно се развивали.
Вени,не се шашкай,ще ги научи и Ники тези неща.На моя приятелка момиченцето е с Жорето на години,но проходи 5м. след него(на 1г. и 3м.),проговори доста след него,но сега вече може всичко,което и той и разлика вече няма,даже в някои неща е много по-добра -пеене ,рисуване.
 Той Вики има РД мисля през Юли. :D
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 23:42:38 pm от z22 »
<br />
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #116 -: Юни 09, 2011, 23:42:29 pm »
Лейди честит рожденник !!!  :D

За дресировката не знам...аз за пръв път виждам подобно нещо ( имам много малко приятелки с деца ) и ми беше много интересно и забавно. Възхищавах се на малкия човек, който разбира какво му говориш.
Това дете върви като размери като Дара, нищо че е с 2.5 м по-голямо . Но до сега бяха съвсем еднакви и сега изведнъж - голяма разлика. Тя казва мама, тате - осъзнато ! Сочи с ръка като иска да й дадеш нещо...прави въпросните дресировки, лази... Сега виждам голяма разлика между децата ни, Дара не може нищо от изброените. Просто някак много бързо "дръпна" другарчето...за 10-15 дни ! Преди това си бяха едно към едно с моето дете, не можеш да кажеш кое е по-голямо.

Знам че е индивидуално, по-скоро идеята ми беше кога най-рано мога да очаквам такова раздвижване. Виждам я вече че много иска да се движи ( но не и да пълзи ! ). Изобщо не иска да стои седнала/легнала - иска да я държа с ръце и да гони кучето :)
За говоренето, питах за прости думи, а не чак сложна реч. Такива - мама, тате ... или каквото казват децата :)

Днес гледах стари снимки, после като си гушнах детето  8O тя вече е много голяма. Кога порасна бебенцето ми...  :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #117 -: Юни 09, 2011, 23:47:23 pm »
така че колкото по-късно проходи и проговори по-добре за теб :lol: :lol:

Да :)

Току що ме заля с...въпроси и разсъждения.

Мамо, ти като станеш баба ще умреш ли....
Аз не искам да умираш, мамо, искам и тримата да сме цял живот млади...
А като умрем на какво ще станем...ей, мамоо, на мухиии, не, по-добре на калинки.
Да, на калинки.

Аз почти мълчах.

 :lol:

Понякога ми иде да си откъсна главата.

Поздрави,
бъдеща калинка /в следващото прераждане/.

Вики на Лейдито няма РД, мама не е сктуализирала лентата ;)
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 23:51:13 pm от Nina »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #118 -: Юни 09, 2011, 23:48:13 pm »
Вени, Митака още се прави на терикат да го храня на 4г!
-Мамо помогни ми!- но забележете само ако е нещо което не обича,
ела да видиш пица като направя или кюфте , няма нужда да подканвам даже!
Сам си слага чиния, вилица и салфетка!
Толкова ми е ужасно това с дресировката...
Калина не показвала колко голяма ще стане,
вече е почти на две, а видите ли не показва с пръстче, че е на една!

Стефи, не всичко е загубено значи, браво!

Относно педиатрите и почивката, за щастие снаха ми е лекар
и когато бяхме в Гърция преди две лета бях спокойна бидейки тя с нас!
За аптечката, списъка на Джам и допълненията присъстват и в нашата.
Плюс Арника крем, отскоро и гранули, Калина е неспасяема.
Още съм в шок, привечер щях да й отнеса главата с люлката.
За миг и вече беше зад гърба ми и под люлката,
здрава да е, ето някой свише я сапаси от нейната си майка!
Такъв апокалипсис ми се завъртя, че ми се повръщаше от тревога и уплаха!

Зори, добре че си го видяла, толкова са опасни тея гадини!

Лейди Честит Празник - здраво, умно и усмихнато момче!
Все да те радва и гордее!

Хахаха Нинко и аз искам калинка!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #119 -: Юни 09, 2011, 23:50:02 pm »
Аз пък Йодасепт и калиев перманганат ако се счупи нокътче :oops:

йодасепт - не. точно преди 1 седмица ми обясни хирург, че това е твърде изгарящо за нежната детска кожа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #120 -: Юни 09, 2011, 23:56:10 pm »
Бе хвалби, не хвалби мен ме депресират тия неща. На моя приятелка детето като го питаш на колко годинки е и отговаря "Една". Пие със сламка, от чаша, от обикновенно шише, храни се само...ми на нейния фон Ники ми изостава, Кало го обяви за "малко глупавичък" :x Той нищо не казва, освен Мама, тата, дада, Не, Ам. Къде ти да говори...
А за храненето с лъжичка сам доста деца вече се хранят, нашия цели мама с храна.

след тоя постинг се наложи да ти погледна профила, за да видя колко ти беше голямо детето (имам настройка да не ми излизат подписи на потребители)....

абе жени, спрете се малко и се осъзнайте....
кво ли се обаждам и аз, де... всяка майка трябва да си мине през това състезание, явно :(

"той зъбите си мие с четка, устата бърше със салфетка, редовно свири на тромпет и може да брои до пет"...  :D и е на цяла 1 годинка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #121 -: Юни 10, 2011, 00:01:46 am »
Аз пък Йодасепт и калиев перманганат ако се счупи нокътче :oops:

йодасепт - не. точно преди 1 седмица ми обясни хирург, че това е твърде изгарящо за нежната детска кожа.

Добре, ще го махна. А вместо него? Само спирт и калиев перманганат знам.

За състезанията да, не го очаквах сред "мамешкото" общество и ми идва в повече понякога. Не само за захранването, ходенето и не-знам-какво-си. Просто като започнат да се хвалят и като кажа, че Ники не ходи на гърне още (примерно) го гледат с един тъжен поглед тип "уствено изостало е горкото". Дразни ме ужасно, нерви ме и не знам как да реагирам, Иронията не върши работа, защото отсрещната страна не разбира какво е това.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #122 -: Юни 10, 2011, 00:09:31 am »
вместо йодасепт... ох, имаше една лилава течност, нещо с Ф беше... някоя по-скорошна мама да се сети, че го забравих. трябва да питаш педиатъра най-добре.

а за състезанието... изживяла съм доста тъжни мигове след сравняване на умения и възможности, преди да започна повече да се самоконтролирам, да се водя само по задължителните репери за възрастта и повече да се радвам на детето си, а по-малко да го анализирам. не че ми се удава особено, но имам напредък. а в теб виждам себе си навремето - затова си давам труд да ти пиша тези неща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #123 -: Юни 10, 2011, 00:24:13 am »
Ох, кърлеж.... преди 10 дни извадих на Дани - кошмар изживях и още след всичко изчетено...
Особено с боледуването им сега за капак... добре че днес сме без температура...

Вени, не бързай, като се хвалят хвали се и ти, с уговорката че го е срам пред чужди хора  :wink: Кажи таблицата за умножение знае, ама го е срам  :lol:
Раиса, 2м и половина  са огромна разлика за деца до 1 год. Къде се сравняваш, какво от това, че са с 1 размер...
И моите като тръгнаха на ясла (1г и 4м) се храниха сами, брояха до 5 и знаеха да показват няколко букви - коя е на мама, тати, Криси, Дани, каките... Но това не им пречи и сега да искат да ги храня, като ги питат на колко си години, казват на много, Криси се казва Батко и т.н.
Последни изцепки вчера: Мамо, плюй бебе
Как да плюя бебе
Ми така, плюй да имаме бебе
Нямам бебе, мамо
Тати още не жожил коремчето бебе?
Не е сложил..
Аз кажа тати жожи коремчето бебе вече...

И костилката от череша е плюйка, защото се плюела  :lol:
Нещо много я харесаха тази думичка  :lol:

П.С. Като ги гледам да пооздравяват и на мен ми дойде настроение да пиша, така че простете дългия пост...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #124 -: Юни 10, 2011, 00:33:31 am »
Раиса, 2м и половина  са огромна разлика за деца до 1 год. Къде се сравняваш, какво от това, че са с 1 размер...

Боже как ги махате тези кърлежи...ужас. Аз принципно не съм гнуслива, но само при мисълта детето-кърлеж и лошо ми става.

Знам че е голяма разлика, но нейното го извадиха по-рано и върви дребничко. Дара пък върви едра и се срещнаха точно по средата.
Не ме разбирайте погрешно, нито сравнявам децата, нито искам моето бързо да порасне или нещо такова. Просто за нула време се промениха ! До вчера освен че изглеждаха еднакво - и двете не можеха да правят нищо  :D а сега разликата е огромна, чак сега си пролича. Това ми беше мисълта, че хем имат огромна разлика ( за тази възраст ) хем чак сега, за 2 седмици, тази разлика си пролича.

Така като ви чета се радвам че познавам малко майки и не ходя по градинки . Само да се вкарвам в мисли...

Апропо - напълно осъзнавам глупостта си  :lol: Много ми е мерак да видя Дара как ходи, казва нещо...мама..чакам с нетърпение ! :) А в същото време знам, че проходи ли - ще давам мило и драго да си стои кротка в количката  :lol:
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #125 -: Юни 10, 2011, 01:45:11 am »
Леле, само аз ли не се притеснявам за развитито на детето си и го намирам за съвсем ОК? Че не ми е и хрумвало да го сравнявам с други бебета...явно съм смотла, освен че съм твърде споко.  :lol:
Също така, май само аз от познатите ми си мечтая Дани да е мързеливец /класически мързел, не да има проблем/ и да иска да се вози в количката поне до 3  :lol: и да не прохожда рано-рано /втората дископатия на мама я потвърди скенера/

Много ми харесва "хипохондричният списък", благодаря че го допълвате, като заключите тази тема, ще събера всичко в едно файлче и ще си го принтна.

Дано седмицата завърши със здраве за всички и никакъв дъжд!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #126 -: Юни 10, 2011, 02:01:33 am »
Жбрул, не си само ти. Аз си говоря, ама честно казано не съм се притеснила въобще.Иска ми се да прави неща може би по-скоро от нетърпение да я видя как ги прави, не толкова от притеснение.
 Пределно ми е ясно, че децата са различни и това кога проходило няма кой знае какво значение за развитието им. Не говорим за някакви фрапиращи разлики, но няколко месеца са си съвсем в рамките на нормалното.  Дето вика баща ми, важното е да проходи преди да  тръгне на училище.

 Б.


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #127 -: Юни 10, 2011, 06:36:57 am »
вместо йодасепт... ох, имаше една лилава течност, нещо с Ф беше... някоя по-скорошна мама да се сети, че го забравих. трябва да питаш педиатъра най-добре.

Джам, а дали не е Пиоктанин, преди около година
педиатърката ни го предписа на Калина повода зверски подсечено дупе.
С него се тушира промита рана!Действа изключително ефикасно.
Наскоро след 3те ягоди дето изяде пак се наложи да го ползвам,
за три дни минаха раните!

Мими, бързо възстановяване на болните зайковци!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #128 -: Юни 10, 2011, 07:48:48 am »
Лелее, като ви гледам с какви неща разполагате в аптечките и ме хваща  :oops:... Разполагаме с един панадол, една морска вода за носа и топуцина, дето мислех да го подарявам, но явно ще трябва да си го запазя.
z22, за какво ползваш калциевия глюконат  :ask: Изписаха го на Илияна, като се разболя, но забравих да питам за какво е...
Това със сравняването на децата ми е ужасно неприятно. Около нас се заформи група с десетина бебета се около възрастта на Илияна и всеки ден е едно и също. От "Ауууу, ама тя не се ли обръща още", през как не съм и давала пюрета, сокчета, зрънчо и какво ли още не, та до това защо и как съм я облякла, гушнала, сложила и т.н. От приказки излиза, че само аз не съм наясно как да я гледам  :lol:

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #129 -: Юни 10, 2011, 09:16:05 am »
Не знам, мен никога не ме е притеснявало това какво правят или не могат да правят децата ми, особено пък Елена :lol: Хората правилно са казали, че второто пораства без да разберем, ами има нещо вярно да ви кажа. Така че, момичета ако можете да постигнете това - да си гледате децата като "втори" е най-добре и за двете страни :wink: А това с гърнетата винаги ме е потрисало, писала съм поне 100 пъти и тук, безумие е това за мен. Имаше едно момиченце в нашата градина, 2 седмици по-малко от Деси. Още на 1г. и 8-9м., майка й й свали памперса, ами няма да ви казвам на какво се нагледах. Детето върви и пикае, ака, каквото се сетите, тя крещи след него и носи по 5 ката дрехи и това продължи 3-4м. По същото време и на Деси за един ден й махнахме памперса на 2.2г. и не сме имали никакви проблеми. Така че Вени, другия път като те попитат дали ходи на гърне, кажи че си мързелива майка и не ти се перат на ден по 10 чифта наакани гащи :wink:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #130 -: Юни 10, 2011, 09:37:51 am »
Джам ,сигурно за  Фуксин става дума.

Ади,давам го като има пресипнал глас,дразни го гърлото и като има суха кашлица.Ако аз имам пресипнал глас ,пия калций разтворим на Сандоз.

Аз за щастие го пропуснах тоз момент със съревнованието,споровете за захранването,гърнето,ЕБХ и т.н.Първите близо 2г. от живота на детето ми ,изкарахме в Белгия,където захранване на 2м изобщо не може да стане и дума,деца на по 3г-4 г. се возят в колички ,някои и памперси носеха,та за гърнета на 8м. никой не е и споменавал,не е имало съревнования нито за развитието,нито за "кой има маратонки Адидас и тениска Найк" :lol:
<br />
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #131 -: Юни 10, 2011, 10:22:53 am »
Здравейте,

най-големи критики за гърнето и храненето (липса на детски шоколади, полезни млечни напитки с какао и др в менюто) съм отнасяла от свекървата и сестрата на мъжа ми. Вече съм леля на прекрасни близнаци на година и два месеца и само ехидно подпитвам за гърнето, менюто... Е не са на гърне, нито пият какао и ядат шоколад  :lol:

Повечето дечица, около нас, проходиха след годинката. Моето на година и месец.

Мини, оздравявайте бързо!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #132 -: Юни 10, 2011, 10:37:53 am »
Абе какви шоколади бе хора, 3 в 1 е истината :D
Ще го превъзмогна и това съреднование, просто не разбирам кому е нужно :lol:
Стеф, много добра идея с таблицата за умножение :lol:
Джам, благодаря ти за съветите, много внимателно ги чета 8)

Мини, как е Стеф Литъл?

Мен Ники вчера щеше да ме свитне без малко. спя си аз, той до мен и по едно време прааас - нещо яко ме удря в гърлото и ме затиска. Будя се кашляйки, а той нашия си преметнал крачето през врата ми и си спи човека :D
[/url][/url]
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #133 -: Юни 10, 2011, 10:49:35 am »
Леле, само аз ли не се притеснявам за развитито на детето си и го намирам за съвсем ОК?
Не си само ти. Аз като цяло с майки по градинките не общувам, а сега вече, като почнах и работа - съвсем. Но мен педиатърката се опитва да ми вкарва паники (не, че й се давам, де). Миналият месец на консултацията (9 м) ме пита: "Може ли да казва "боц"?" и, докато й отговарям, че може, тя застава до него, свила ръка пред себе си и, без да си изпъне пръста, му вика "Дай боц!". Съответно, Бобо не реагира (същевременно се опитва да й гепи очилата, те са далеч по-интересни). Педката се смръщва, поглежда ме и вика "А лампата знае ли къде е?". Аз отговарям - "Ми, не знае, щото не съм му казвала къде е. Брои ли се, че от четвърти месец поглежда в правилната  посока, като го попитам "къде е котето"?". Не се брояло (?!?). Следващ въпрос - а знае ли как прави котето? Ми, не - отговарям - не ми е хрумнало да го уча на това. Ооо, до другият месец ТРЯБВАЛО да знае!  8O Баси! Сега съм в драма  :lol: ще се брои ли това, че започва да казва "Дадада" и да се опитва да пее мелодията на една от играчките си, като я види (пингвин, който пее "там там дам ти дам...")? Сигурно не...  :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #134 -: Юни 10, 2011, 10:56:27 am »
брех таз лампа, не било измислица на свекърва ми значи :lol:
Разказва ми жената, с насмешка разбира се, как едно време било много важно на еди колко си месеца да показва бебето къде е лампичката - разказва ми, че то на тази възраст може 10 други неща да прави, дето са за по-голяма възраст, но ако не покаже лампичката - значи проблем! Много съм се чудела на този разказ, защото никога не съм случвала на лекар, който да ги пита къде е лампата. Но явно все пак не е мит :)

Аз на такава малка бебешка възраст също никога не съм дресирала да показват това и онова. Ако хората го правят като начин на общуване и забавление с детето - ок, но за да се убедиш в някакви достигнати нива от развитието му по този начин, ми се струва безмислено и абсолютно ненужно.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #135 -: Юни 10, 2011, 10:56:37 am »
 :lol: Е това от лекар не го очаквах !
Това означава ли, че ако не науча Дара да прави "боц" в близкия месец ( което ми е доста селско ) детето ми ще изостава в развитието си...  :lol:

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #136 -: Юни 10, 2011, 11:06:12 am »
Включвам се накрая на седмицата след няколко месечно отсъствие  :oops:
Много неща ни се струпаха за последните 4 месеца и да си кажа право още не съм се окопитила.
Скорострелно си купихме къща, още по-скорострелно трябваше да я ремонтираме, като през това време аз започнах нова работа.
Резултатът е, че единствената напълно готова стая в апартамента е на Боян /естествено/ и аз не предвиждам в близките 2-3 години да приключим с ремонтите  :lol:

Боян, пък от 4 дни е с температура и както онзи ден му нямаше нищо, от вчера е с гнойна ангина. За пръв път ми се случва като си отвори устата да му видя сливицата, буквално опряна на езика, голяма колкото малък орех.
Аз съм на работа и не мога да отсъствам, за това го гледат баби, а аз се чувствам адски виновна за това, че детето е болно а аз не съм до него  :?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #137 -: Юни 10, 2011, 11:10:11 am »
тези "задължителни умения" с лампата и "боц"-а имат дълбоко в себе си причина, друг е въпросът, че тя е позабравена и изкривена от много хора, вкл. лекари.

идеята е да се провери дали детето осъществява контакт, дали следи с поглед, дали реагира на гласова команда, дали сочи с пръст в указана посока (разбира се, че не е нужно да е точно лампата!). това са проверки на нервно-психическото развитие и се правят, но не абсолютизирано и не преждевременно. не е идеята да дресираме бебетата да правят задължително боц, да показват с ръце колко големи ще станат и да сочат лампата, защото това е задължително умение на 9-10 месеца... :) както си мислят повечето баби, например.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #138 -: Юни 10, 2011, 11:12:15 am »
Коки, бързо да се оправя Боби! А за другите неща - чесито! Да си ползвате със здраве новата къща (то ясно, че ремонтите нямат край) и много успехи и развитие на новата работа!
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #139 -: Юни 10, 2011, 11:12:48 am »
Мен Ники вчера щеше да ме свитне без малко. спя си аз, той до мен и по едно време прааас - нещо яко ме удря в гърлото и ме затиска. Будя се кашляйки, а той нашия си преметнал крачето през врата ми и си спи човека :D
Хи хи хи :) Ми нещо не си слушала през деня явно, дааа! :)

Раиска, задълбително да научиш Даря на боц, ей! :) Ти пък не виждам изобщо причина да се притесняваш. Много си е добре детето - живичко, ритка, гледа, наблюдава, смее се, пие си млякото от шишето за 15 секунди. Абсолютна сладурана е тая Дария. Моята е същата фога.

Ако ще сравняваме с другите деца по градинките, ми се струва, че нашите даже са прекалено диви.  :lol: Бебетата на моите приятелки си лежат, ядат си, возят се кротко в количките и си гледкат. А моето беснее, гъне се, иска да гледа, върти се, хвърля играчките от количката и "говори" през цялото време, в което не спи. И най-важното, усмихва се на всички, иска всичко да пипне. Според мен това е достатъчен показател, че е добре. Пък кога и дали се обръща към лампата, и дали дава боц и дали ще седи на гърне скоро, ми е все тая честно казано.
То всъщност как да знае за лампата и подобни като аз не съм я учила.  :lol: Но пък си играе на активната гимнастика, гледа зайчето у дома и във всяка свободна минута си играе с нас с баща и.  :P


Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #140 -: Юни 10, 2011, 11:19:55 am »
jam, точно това имах предвид - ясно, че това са показатели за двигателно и умствено развитие, но е смешно, когато педиатър не ти "признава" вариация на тези действия, а държи точно те да бъдат демонстрирани от детето.

Иначе за котето открих съвсем случайно, че го търси с поглед, явно непрекъснато съм повтаряла "къде е котето? ето го котето!"  :lol:, но не е било с цел да го науча. После вече (за да изчеткам баща му) го научих да "отговаря правилно" на въпроса "къде е тати?". Сега проблемът е, че не знае "къде е мама?"  :lol: :lol: :lol:

А за правенето на "боц" - не, че ми е селско, но е доста тъпо и го усвои почти веднага - но беше супер пасивен, просто изчакваше да го пипна по пръста. Много по-интересно ми беше кога ще се усети, че като натиска с показалец копчето, си пуска музиката на играчката - това се случи наскоро и мисля, че вече наистина доказва някакво умение.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #141 -: Юни 10, 2011, 11:29:07 am »
Като говорите за развитие
Старая се да не сравнявам Боян с другите деца.
Той не може да рисува елементарни неща за неговата възраст /по-важното е, че изобщо и не иска/
Не обича да си играе с много деца,  понякога и едно му е много.
Не обича да свири, въпреки че има музикални инструменти. Не обича и спорта.
Не обича и не опитва нищо ново. Не се пуска по пързалка с главата надолу, освен ако не се пусна аз преди него, не обича люлки, да се катери, абе дай му пясък и колички и да чете. Много чете и всяка игра обръща на четене, във всичко вижда букви.
Не ми харесва това изобщо, ама...

П.П. Цветенце, благодаря за пожеланията.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #142 -: Юни 10, 2011, 14:49:07 pm »
Като говорите за развитие
Старая се да не сравнявам Боян с другите деца.
Той не може да рисува елементарни неща за неговата възраст /по-важното е, че изобщо и не иска/
Не обича да си играе с много деца,  понякога и едно му е много.
Не обича да свири, въпреки че има музикални инструменти. Не обича и спорта.
Не обича и не опитва нищо ново. Не се пуска по пързалка с главата надолу, освен ако не се пусна аз преди него......

У нас живее Набор Близнак на Боби, виж той люлка обича може и час да се люлее
и да разказва за Халата, тримата братя и златната ябълка!
Сега съм спокойна,  аз все отдавам това поведение на Митака
на неходенето на градина и общуването му основно с Калина!

Кроки, много се радвам за вас!
В здраве и сговор да живеете в новия дом!
И още една детска да обзаведете!Скоро  yahoo_17 :flower: :sunshine:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #143 -: Юни 10, 2011, 14:58:31 pm »
не мога да не споделя - страшно вярвам в долното

http://www.youtube.com/watch?v=ZHCuA0KnITY&feature=player_embedded#at=17
В очакване ....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #144 -: Юни 10, 2011, 15:01:45 pm »
Ох и Мони все още не иска боц да прави, сега вече се притесних сериозно  :lol:
С Мони пускаме преводача на гугъл и пишем някои думички. Така понаучи разни нещица, интересно и е, когато жената и ги произнася. Вчера реших да се пошегувам малко, като и казах да отиде в банята на англииски. Отсреща се получи една тъпа физиономия, стисна устата, както когато се инати и ми даде пълен игнор. Помислих се, че реагира така, защото не е разбрала или защото не и говоря на Български, казах, маме има ли проблем, кажи, какво стана. Отсреща ми се заяви, че си играе и няма да се къпе. Тогава аз се заинатих и и обясних, че няма да ходи ако ми го каже на англииски. последваха 15 минути пъшкане и питане,коя след коя буква следват за да напише в преводача: Не искам да се къпя и да го чуе, как се изговаря... :lol:
А в банята отиде така или иначе, но при нас трябва да е със съпротива и пазарлък...

Искам да попитам, има ли някой с тапия по англииски, който да има опит в оформянето на документи.(Технически текст). Много ми е важно. Искам малко уроци от човек, който е запознат. Трябва ми два три пъти в месеца максимум, за по час два и разбира се, ще си плащам за труда. Ще ми се да е познат или поне виртуално познат. Ако някоя от вас има опит и сега е по майчинство, ще е супер и мисля, че ще имат полза и двете страни...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #145 -: Юни 10, 2011, 15:08:03 pm »
не мога да не споделя - страшно вярвам в долното

http://www.youtube.com/watch?v=ZHCuA0KnITY&feature=player_embedded#at=17

Да, аз съм на същото мнение. За провала на едно дете, седи огромния провал на неговите родители...Затова, когато мина в махалата и видя онези малки дечица, който пускат в кофите, така ме стиска сърцето. Ако можех да ги взема, да ги изкъпя и облека, да ги нахраня с чиста и прясна храна, да ги прегърна и да им кажа, че са очарователни и много обичани, едва ли ще удрят с камъни колата ми, ще ме псуват и ще искат да вадят домати от кофите. Много ме боли, много...Но, коя ли съм аз. Ако можех на всички да помогна, кой ли щеше да може да помогне на мен...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #146 -: Юни 10, 2011, 15:14:34 pm »
Днес получих странна покана за приятелство във ФБ и поразгледах разни профили. Ето на какво попаднах, ако ви е интересно:

DULA семинар:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150103711396384.267145.673686383

Родилница:
http://www.facebook.com/pages/%D0%A0%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0/136421849705292


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #147 -: Юни 10, 2011, 15:18:32 pm »
Искам да попитам, има ли някой с тапия по англииски, който да има опит в оформянето на документи.(Технически текст). Много ми е важно.
Lidia, не съм сигурна дали бих ти свършила работа (т.е. какво точно имаш предвид под тапия - филолог ли, или друго специализирано образование?), но да си предложа все пак услугите :) - аз съм с английска ЕГ, освен това съм официален преводач, със собствена фирма за преводи. Ако мислиш, че може да съм ти от помощ, пиши ми - ако има как, ще измислим някакъв начин (предвид това, че ще трябва да става дистанционно - аз съм във Варна, а ти доколкото знам, не си :wink:) Е, не съм в майчинство вече - ходя на работа, но все ще намеря време да помогна на съфорумка :)


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #148 -: Юни 10, 2011, 15:28:25 pm »
Раши, ето какво вземам аз:

1. Панадол или Нурофен сироп, плюс капки Хексалгин
2. Смекта против диария
3. Свещички Вомитусхил против повръщане
4. Ксизал на капки против алергия
5. Фенистил гел за мазане против ухапвания на насекоми
6. Капки за нос
7. Термометър
8. Лейкопласт


Момичета, да поискам и аз малко съвет.

Тътуваме и ние следващата седмица цялото кралско войнство на море и понеже Дара толкова малка не сме я водили никъде освен при баба й, та нямам опит с бебета.
2. Смекта против диария
3. Свещички Вомитусхил против повръщане
4. Ксизал на капки против алергия

Тези неща стават ли за бебета?

Мисля, че на репилентите пише за над 2 години?

Благодаря

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #149 -: Юни 10, 2011, 15:33:49 pm »
И ние плануваме "почивка" на море... Ще сме в първата половина на юли, че таткото има работа тогава в БГ и ми се ще да е на северното черноморие, че да е по-хладно. Все още не мога да си харесам хотел, та ако имате идеи, споделете, моля :) Трябва да е подходящо и за бебето и за баткото.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #150 -: Юни 10, 2011, 15:36:16 pm »
на Албена е най-подходящо за малки деца. но за конкретен хотел не мога да посъветвам.
ако не Албена, то Св.Константин и Елена.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #151 -: Юни 10, 2011, 15:52:58 pm »
Искам да попитам, има ли някой с тапия по англииски, който да има опит в оформянето на документи.(Технически текст). Много ми е важно.
Lidia, не съм сигурна дали бих ти свършила работа (т.е. какво точно имаш предвид под тапия - филолог ли, или друго специализирано образование?), но да си предложа все пак услугите :) - аз съм с английска ЕГ, освен това съм официален преводач, със собствена фирма за преводи. Ако мислиш, че може да съм ти от помощ, пиши ми - ако има как, ще измислим някакъв начин (предвид това, че ще трябва да става дистанционно - аз съм във Варна, а ти доколкото знам, не си :wink:) Е, не съм в майчинство вече - ходя на работа, но все ще намеря време да помогна на съфорумка :)

Тапията не ми е важна, ще ти пиша на лични малко по-късно. :flower:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #152 -: Юни 10, 2011, 15:53:53 pm »
Ние ще ходим в "Азалия" на Константин и Елена.Много ни го хвалиха хотела,с частен плаж е,утра ол инклузив.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #153 -: Юни 10, 2011, 15:56:42 pm »
Днес получих странна покана за приятелство във ФБ и поразгледах разни профили. Ето на какво попаднах, ако ви е интересно:

DULA семинар:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150103711396384.267145.673686383

Родилница:
http://www.facebook.com/pages/%D0%A0%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0/136421849705292

А тея няма да мирясат...дивя се на нахалството, да ти пращат те покана...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #154 -: Юни 10, 2011, 16:06:32 pm »
Към Албена се заглеждам и аз...
На Св. Константин и Елена бяхме преди 2 години, не съм очарована, не ми се повтаря.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #155 -: Юни 10, 2011, 16:24:54 pm »
Ани, миналата година ние бяхме във вили Магнолия / Албена!
+ монтираха допълнително креватче за Калина
+ поддържат чисто, учтив персонал
+ храна, винаги има какво да се желае, но като цяло добре, има избор!

- най-големия, плажа е далече
(това не ни спираше, но ходехме рано сутрин само до обед,
изключая деня на посещението на скъпото лисичо семейство!
- много хора, липса на шезлонги
(мъжа ми ходеше всяка сутрин в 6.30-7 и с кроса слагаше и кърпите)
- най-неприятното 1000 човека на плажа една тоалетна
(бг манталитет, всички с ентеровирус  :( )
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #156 -: Юни 10, 2011, 18:24:05 pm »
Да се "похваля" - наддали сме доста, че и пораснали на ръст. Ще си продължа с малко странната схема на смесено хранене, освен ако акулката не реши да я смени  :wink: Обаче падна голям рев не веднага след ваксините, а малко по-късно, дадох малко панадол, както ми каза лекарката, дано не вдигне температура довечера..
За аптечката- не давате ли и вит. Д все още или не го броите към лекарствата?

Ултра, за мен любим БГ курорт е Златните и съм нарочена, че имам свойството да избирам най-добри хотели за дадена цена  :wink: Веднъж харесах хотел Берлин (беше част от немска верига хотели), ходихме с наши приятели с малко дете- останахме доволни, беше преди 2 години и имаше пакет HB+ (за пръв път видях такъв пакет -с лек обяд), но мисля че вече са на ол инклузив. Курортът е спокоен, но има забавления и чист като за БГ, разбира се. Аз бих препоръчала гърция обаче -има много добри хотели, за деца вкл. на много добри цени без опасност от натравяне. То големите редовно се връщат с гастро проблеми, а за малчовците не ми се мисли какъв риск е по нашето море.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #157 -: Юни 10, 2011, 18:34:04 pm »
И аз съм ЗА Албена!


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #158 -: Юни 10, 2011, 18:49:27 pm »
Ние ще ходим в "Азалия" на Константин и Елена.Много ни го хвалиха хотела,с частен плаж е,утра ол инклузив.

дайте изгодни оферти ол инклузив моля
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #159 -: Юни 10, 2011, 19:08:06 pm »
Искате ли в понеделник да разпитам шефа ми? Преди да дойде при нас е бил на Златните и познава хотелите.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #160 -: Юни 10, 2011, 19:52:38 pm »
И ние плануваме "почивка" на море... Ще сме в първата половина на юли, че таткото има работа тогава в БГ и ми се ще да е на северното черноморие, че да е по-хладно. Все още не мога да си харесам хотел, та ако имате идеи, споделете, моля :) Трябва да е подходящо и за бебето и за баткото.

Айде при нас в Каварна :lol:
Ние ще ходим втората част на юли, от 18ти нататък. Няма как да се засечем. Но препоръчвам Каварна, Балчик и околностите за почивка с деца. И е хладно и не е претъпкано с туристи.

Албена е много добре като вариант, препоръчвам :)

Е точно днес водихме със снаха ми разговора за посочването с пръст и т.н. Миии, не мога да убедя и туй то.
[/url][/url]
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #161 -: Юни 10, 2011, 20:08:55 pm »
Ние сме на Равда отново, 3-та година с Кристина, много доволни.
Сравнително малък хотел със затворен доста голям двор с ливада и сенчести кипариси. Познаваме си хората от хотела, имат дете на възраст на Кристина и по-малко внуче. Много са отговорни и сме спокойни, знаят и педиатри и всичко необходимо.
Много чисто. Манджи за Кристина.
Дано всичко е наред, плануваме след 2 седмици.

А днес се оказа, че Кристина е май, май с проблем...за който се опасявах. Имаме снимка, но ни предстоят още изследвания, има все пак светлина в тунела.
Аз още две седмици у нас. За мен си. Туй чудо няма минаване.   
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #162 -: Юни 10, 2011, 21:24:30 pm »
Мини,за оферти други не знам.На нас този ни го препоръча друго семейство което пета поредна година ходи там и са очаровани.Аз лично отзиви мога да дам след посещението :).Ето ти линк да разгледаш за всеки случай http://www.azaliahotel.com/read.php?name=1&lang=bg

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #163 -: Юни 10, 2011, 21:33:07 pm »
Като сте хванали темата за хотелите, да ви питам. Ние до морето няма да стигнем тази година, но ако знаете някой приличен хотел в район с минерална вода ще съм много благодарна. И още нещо, при захранване нова храна и на път  не се дава нали?
Малко са ми малоумни въпросите, но нещо съвсем оглупях напоследък...

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #164 -: Юни 10, 2011, 21:51:20 pm »
Ние сме на Албена, миналата година се канехме там да сме, но ни спря дългия път, аз бременна, с малко дете. Тази обаче сме там. Избрахме хотел на плажа, та да правим по малък преход.
А списъка с лекарствата си го записах, аз освен панадол и нурофен нямам нищо. Ползвала съм лекарства само 2 пъти, дано и не се налага де.
Относно децата, хич не съм и сравнявала едно с друго. За Алекс знаех че в някой неща ще бъде по назад. В други  избърза. Проходи сравнително рано, но пък проговори доста късно - едва от 5-6 месеца.
Вяра обаче е доста различна във всяко едно отношение. Често казано ако тя беше първо, а Алекс второ дете, бих се притеснила.
Но както и Стефи каза, оставила съм и двамата да си учат нещата сами с времето си. То затова си имам и две бебета все още, с разликата, че едното говори и ходи, а другото не. Аз не познавам дете на 2 г и 8 м. което е изцяло на памперс, да не се храни самостоятелно и да не се облича само. Няма да забрава как скочих на една позната, която ми казваше, че второ дете не се гледа като първо. Е сега всеки ден си го повтарям и за пореден път се уверявам, че израза "питай патило, а не старило" си е напълно точна.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #165 -: Юни 10, 2011, 22:05:11 pm »
Аз съм слушала много добри отзиви за "Елените" . Комплекс близо до Слънчев Град .
Не съм ходила там, не знам нито цени нито подробности. Но знам че имат много атракциони за децата.

Аз не съм доволна от нашето черноморие. За същите пари, които харчим в тук, в Турция изкарваме 100 пъти по добре и не харчим и лев повече !
Сега с бебето нито имаме толкова пари нито бих била толкова смела...но лятото преди да забременея бяхме в "Белек" и беше страхотно ! Ако се направи по-ранна резервация може да се намери наистина нещо много изгодно. 
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #166 -: Юни 10, 2011, 22:23:09 pm »
Браво, вие на море, а аз тука се скъсвам от работа. Не е чесно. Море най-рано за нас края на август или септември, защото ще правим изолация и аз имам доста неща да отхвърля...С две думи, лоша работа  :lol:. Обаче не пречи да посещаваме честичко хотелче с басейнче за почивните дни... :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #167 -: Юни 10, 2011, 22:28:04 pm »
Специално за Азалия на СвСв КиЕ съм със доволно смесени чуства. Бяхме на Тийм Билдинг там и ни бяха смесили обикновенни посетители (вкл семейства с малки деца) и банда купонджии, които до 7 сутринта не спряха купона и шума  :oops:
Отделно и цените са доволно солени - преди 4 години кайвето беше 3 лева, малката наливна 5 лв, голямата наливна - 8!
От друга страна СПА центъра беше добър, обслужването също. Частният плаж и морето също бяха ОК.

Лично мое мнение е че трябва да подбирате момента на пребиваване, и най-вече да не се сблъсквате с банда програмисти, които се "билдват".

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #168 -: Юни 10, 2011, 22:33:05 pm »
Аз не познавам дете на 2 г и 8 м. което е изцяло на памперс, да не се храни самостоятелно и да не се облича само.

да те запозная с моя син? точно това беше на 2 г. и 8 м.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #169 -: Юни 10, 2011, 22:55:40 pm »
Бяхме на Азалия м. март тази година за втори път. С Никол - за първи. Доволна съм от обслужване и отношение. За цени не мога да коментирам защото бяхме на Ultra All incl.
На мен лично ми харесва на несебър в този хотел http://hotelsolnessebar.com/%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D1%81%D0%BE%D0%BB-%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%B1%D1%8A%D1%80-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B5
Ходили сме някло пъти без дете, но ми допадна много. Храната е добра,има парк, плажа е кофти, но аз не съм любител на търкалянето в пясъка  :wink: Басейнчето ми е достатъчно  :D
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #170 -: Юни 10, 2011, 23:53:24 pm »
Аз пък търся под наем апартамент във Варна за 10 дена през август. Да има поне спалня и хол! Не мога да си представя как ще се помещаваме трима души в една стая, затова не искам хотел.
Също така моля и за препоръка за добър педиатър в града. Дано не се наложи!
« Последна редакция: Юни 10, 2011, 23:55:09 pm от blue_sky »

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #171 -: Юни 11, 2011, 00:10:08 am »
Eхоооо, няма ли някой да си направи труда да ми отговори. :D :D

А сега сериозно:

В случай на ухапване от кърлеж, наблюдавайте мястото поне 3 седмици след ухапването.

На Дара, 1 ден след като й го извадихме вече не се виждаше нищо. След около 2 седмици се появи червено петно,което се пробразува в характерното за Борлеоза/Лаймска болест/ червено кръгче.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #172 -: Юни 11, 2011, 07:55:01 am »
Като сте хванали темата за хотелите, да ви питам. Ние до морето няма да стигнем тази година, но ако знаете някой приличен хотел в район с минерална вода ще съм много благодарна. И още нещо, при захранване нова храна и на път  не се дава нали?
Малко са ми малоумни въпросите, но нещо съвсем оглупях напоследък...
Резевирала съм тук, за първа година ще ходим, но ми изглежда добре: http://house-asia.hit.bg/. Раиса, колкото за хвалбите, аз имам стандартен отговор: "Който иска да се състезава, аз отглеждам дете, не съм тръгнала на състезание" и с това изречение пресичам всички коментари. Благодаря за пожеланията за РД на Вики, но той е другия месец, просто не съм си абдейтвала лентичката.
Аз не познавам дете на 2 г и 8 м. което е изцяло на памперс, да не се храни самостоятелно и да не се облича само.

да те запозная с моя син? точно това беше на 2 г. и 8 м.
И моя беше същата картинка.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 07:58:42 am от lady_11 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #173 -: Юни 11, 2011, 08:17:58 am »
Eхоооо, няма ли някой да си направи труда да ми отговори. :D :D

Бени, за Смектата помня, че още като бебе са ни я предписвали. Вомитусхил е хомеопатия, но не знам нищо за бебета дали е подходяща. не знам и за Ксизала - като беше бебе, на Мартин му предписваха Фенистил на капки вместо Ксизал, като противоалергично. твърде е възможно да са аналози, но може и Ксизала да е по-силен. това всеки аптекар трябва да може да ти каже.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #174 -: Юни 11, 2011, 08:45:15 am »
поне по това, което на мен са ми обяснявали, различните противоалергични влияят на различни реакции- Ксизала добре повлиява алергичен ринит, хрема и т.н, Фенистила кожни обриви, Ериуса покрива дихателните пътища
въпреки, че в листовките им е дадено, че покриват всички видове алергични реакции
в началото на Стефания изписваха Ериус /нашите лекари казват, че е най-пречистения препарат на пазара/, а сега при спазъм й включват ксизал
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #175 -: Юни 11, 2011, 08:52:56 am »
От Азалия са много доволни,имам колежка сега пак е там.
За Златните не бих стъпила скоро с децата,миналата година едвам оживяхме и четиримата бяхме 10 дни във инфекциозна болница във Варна и три дни в 4 звездния хотел на Златните от плануваната 10 дневна почивка и на работа не можах да се върна когато трябва с тоя прекрасен престои във Варна и не бяхме само ние така,болницата се напълни с клиенти на Златни пясъци.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 08:56:57 am от asi73 »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #176 -: Юни 11, 2011, 10:17:40 am »
Навън си е за яке  :evil:
А аз се бях приготвила днес, да опъвам и да пълня басейна... :x
Другата седмица дават също ужасно време. Ще има ли лято тази година?
Да знам, дали да го монтираме изобщо или само ще го гледаме през прозореца  :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #177 -: Юни 11, 2011, 10:23:30 am »
Аз пък търся под наем апартамент във Варна за 10 дена през август. Да има поне спалня и хол! Не мога да си представя как ще се помещаваме трима души в една стая, затова не искам хотел.
Също така моля и за препоръка за добър педиатър в града. Дано не се наложи!
Деси, това което бях дала в една от темите на ДРЗ не те ли устройва?
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #178 -: Юни 11, 2011, 10:49:00 am »
Това, което аз зная за фенистил е, че се предписва за остри реакции и предимно на бебета за не повече от 7 дни, а ксизала на нас ни го изписаха за по-продължително лечение(3-6 месеца). Май всеки лекар ги интерпретира различно
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #179 -: Юни 11, 2011, 12:30:06 pm »
Много сте храбри с морето!В големи, претъпкани курорти посред най-големите жеги!
Аз обичам морето в края на юни- докато е чисто, спокойно и ненаселено. Но втора година вече заради малчо ще го направим в началото на септември- пак има малко хора, но и жеги няма. Рискуваме лошо време и големи вълни, но така ми е по-спокойно. Миналата година от 10 дни 4 не бяха с хубаво време, но пък другите бяха супер. Ние си ходим от над 10 години в един и същи малък хотел в Созопол/ избирам го и защото е град, с болница и спешна помощ, аптеки и магазини/ и там ни осигуриха всичко за бебето. На плаж ходим по на юг по къмпингите или диви плажове- не понасям да се блъскам с хора, а така и водата е чиста.Никой от нас не се разболя, дано и тази година да устискаме!
А, детето не е яло и пило никаква местна храна или напитка- само вода от бутилка и пюрета от бурканче. Мисля и сега така да направим.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #180 -: Юни 11, 2011, 12:37:54 pm »
Аз съм слушала много добри отзиви за "Елените" . Комплекс близо до Слънчев Град .
Не съм ходила там, не знам нито цени нито подробности. Но знам че имат много атракциони за децата.
До Сл. бряг :wink: Добър е комплексът - планина и море. Той е от затворения тип комплекси - не се допускат външни хора (само почиващите в хотелите и персонал), с което се избягва лудницата в големите курорти. Не съм почивала там (живея почти до комплекса  :lol:), но съм чувала, че за децата има доста занимания - към всеки хотел си има детски аниматор, но все пак, преди да изберете оферта, попитайте.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 13:21:18 pm от Елфи »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #181 -: Юни 11, 2011, 13:00:50 pm »
 :lol: Чак сега видях какво съм написала...
Докато пишех усетих, че нещо не е наред, поогледах го няколко пъти и пак не се усетих !  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #182 -: Юни 11, 2011, 16:12:20 pm »
blue_sky - за Варна, педиатър д-р Станимир Кирязов. той ни излекува от ваканционната пневмония.
обаче съм му загубила координатите. много моля, ако варненските мами ги знаят - нека ги напишат тук в темата - и за мен, и за Блускай.

тази година за пръв път отиваме на море в натоварения сезон. досега винаги сме ходили през юни, от съображенията на Инке-Тинке.

бяхме днес на детски празник в новата клиника на д-р Владимиров... беше прекрасно, толкова деца... Мишанта дръпна такова слово, че разрева половината аудитория, включително доктора, който ми сподели после, че за пръв път се просълзява от години наред. беше много щастлив... хубав ден е днес.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #183 -: Юни 11, 2011, 16:13:37 pm »
Аз не познавам дете на 2 г и 8 м. което е изцяло на памперс, да не се храни самостоятелно и да не се облича само.

да те запозная с моя син? точно това беше на 2 г. и 8 м.

И с моя също мога да те запозная :). Още е с памперс, а току що стана на 3 г. Като родих малкия си син почти го бяхме отказали, но изведнъж спря да си казва и си върши голямата работа в него. Предполагам е от ревност и желание и на него да му мия дупето като на бебето. Опитваме се да го научим да се облича сам-но е инат и не иска-прави някои неща, но без желание. Храни се с вилица и с ръце сам, а с лъжица се полива.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 16:20:51 pm от Tutto_bene »
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #184 -: Юни 11, 2011, 16:16:50 pm »
Eхоооо, няма ли някой да си направи труда да ми отговори. :D :D

А сега сериозно:

В случай на ухапване от кърлеж, наблюдавайте мястото поне 3 седмици след ухапването.

На Дара, 1 ден след като й го извадихме вече не се виждаше нищо. След около 2 седмици се появи червено петно,което се пробразува в характерното за Борлеоза/Лаймска болест/ червено кръгче.
Адашче, вомитусхила го взимай смело. Ползавала съм го и за двамата. Няма ограничение за възрастта, а на Анди го давах като беше на 5 месеца. За другото не мога да ти кажа.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #185 -: Юни 11, 2011, 16:29:22 pm »
бяхме днес на детски празник в новата клиника на д-р Владимиров... беше прекрасно, толкова деца... Мишанта дръпна такова слово, че разрева половината аудитория, включително доктора, който ми сподели после, че за пръв път се просълзява от години наред. беше много щастлив... хубав ден е днес.

Нов дом за нови мечти!Нека се случат!

 :oops: Аз от почти четири години мечтая за този момент...
Но не се овладях, плаках и говорех!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #186 -: Юни 11, 2011, 16:37:56 pm »
Аз пък търся под наем апартамент във Варна за 10 дена през август. Да има поне спалня и хол! Не мога да си представя как ще се помещаваме трима души в една стая, затова не искам хотел.
Също така моля и за препоръка за добър педиатър в града. Дано не се наложи!
Деси, това което бях дала в една от темите на ДРЗ не те ли устройва?

Мими, не бяха ли едни студия, за които говориш? Помня, че ги гледах, но не ми се иска да сме всички в една-единствена стая в продължение на 10 дена. Просто не сме свикнали и повече ще се изнервим взаимно отколкото да си починем.

джам, благодаря ти много за педиатъра!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #187 -: Юни 11, 2011, 17:55:53 pm »
Браво на Мишанта  :) дано има повече такива радостни дни в новата клиника  :D

Момичета помагайте - след гадните ваксини вдигнахме през нощта температура 38гр., дадох му панадол и най-накрая заспа, а и ние -беше най-гадната ми нощ до сега. Но сега отново ми се струва топъл, но като измерих темп е 37,3, но много е неспокоен, постоянно мрънка/стене, и не може да заспи цял ден   :( Чудя се да дам ли пак -за трети път от вчера следобед  :( или да изчакам ако вдигне повече. Нещо друго може ли да се направи за облекчение? Вие имали ли сте проблеми след тези ваксини и наистина ли 2 и 3 прием е с по-силна реакция??  :o
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #188 -: Юни 11, 2011, 18:29:42 pm »
За ваксините не мога да помогна моите деца не са вдигали такава тем или вече не помня,а за вируса на морето си беше от фе......във водата и на плажа на Златните,когато излязоха епикризите им и ми ги  пратиха в София по пощата,не беше от храна.
Затова тази година съм резервирала апартамент в обратна посока в Созопол и за началото на юли,исках края на юни,но няма да ме огрее с тези отпуски по график и с работата ми.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 18:31:23 pm от asi73 »
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #189 -: Юни 11, 2011, 18:32:37 pm »
Сами защо не звъннеш на педиатърката си?
Аз на моята след ваксина й давам профилактично панадол през 4 часа 3 пъти. Не зная до колко е правилно (правя го по съвет на педиатърката), но до сега не ми е вдигала темп.
Елените имат и мн добър спа център.  :wink:
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #190 -: Юни 11, 2011, 18:34:55 pm »
Спа център и деца или ние понеже сме с две нямаме време и да ядем ние като хората.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #191 -: Юни 11, 2011, 18:38:50 pm »
Аси73 ние за сега се с едно и то кротанче :lol: Остава ми време да поглезя малко и себе си.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #192 -: Юни 11, 2011, 18:41:40 pm »
Моите са страхонти деца,послушни и разбрани,но пак си трябват четири очи и не сядат за минута,а аз съм свикнала да ги гледам нон стоп,на плажа няма лягане дори за 5 минути все правим нещо и ги гледам,а след това пак си е денонощно обслужване нищо,че вече са по големи.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #193 -: Юни 11, 2011, 19:29:16 pm »
Панадола доколкото знам е през 6 часа за бебе. Друго, което се прави след ваксина е компрес на мястото на убождането.
Ние да се похвалим, днес ставаме на 10 месеца.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 19:31:21 pm от shanoar »
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #194 -: Юни 11, 2011, 19:52:56 pm »
Шаноар ами честити ви 10месеца  :lol: Растат като гъбки децата!
На листовката на Панадола пише през 4 часа.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #195 -: Юни 11, 2011, 21:02:42 pm »
не съм чела листовката на Панадола, но и на нас педиатърът ни го е изписвал през 6 часа, Нурофен - през 8, а Хексалгин - през 12.

аз винаги бих звъннала на педиатъра, когато имам въпрос относно проблем на малко бебе...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #196 -: Юни 11, 2011, 21:41:20 pm »
Панадола е през 4 часа,а Нюрофена през 6.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #197 -: Юни 11, 2011, 22:02:17 pm »
Браво на Мишанта  :) дано има повече такива радостни дни в новата клиника  :D

Момичета помагайте - след гадните ваксини вдигнахме през нощта температура 38гр., дадох му панадол и най-накрая заспа, а и ние -беше най-гадната ми нощ до сега. Но сега отново ми се струва топъл, но като измерих темп е 37,3, но много е неспокоен, постоянно мрънка/стене, и не може да заспи цял ден   :( Чудя се да дам ли пак -за трети път от вчера следобед  :( или да изчакам ако вдигне повече. Нещо друго може ли да се направи за облекчение? Вие имали ли сте проблеми след тези ваксини и наистина ли 2 и 3 прием е с по-силна реакция??  :o
С риск да ме оплюете, защото не еднократно съм изказвала негативното си мнение от хомеопатията. Единственото позитивно нещо от тези "илачи" /може и да е добро стечение на обстоятелствата/ е даването на Туя 1 час преди ваксинация. Може и след това. Иначе давала съм Панадол и през 4 часа. От доктор Мангъров пък разбрах, че за да се постигне действието на Панадола, не се дава дозата, предписана на опаковката, а се изчислява.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #198 -: Юни 11, 2011, 22:04:20 pm »
Координатите на Кирязов - 0888349269 052/621721
На мобилния отговаря той лично, стационарния е  в клиниката -  Аврора /дано не бъркам името/
Аз лично съм много доволна от него, Бърди също го е препоръчвал.

За панадола, не знам, но на Нурофена вчера му четох пак листовката и си пише през 8 часа!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #199 -: Юни 11, 2011, 22:14:02 pm »
asi73,
в Созопол не ходете на плаж "Харманите", за да си спестите проблемите, които сте имали.Централният градски плаж е много по-чист и поддържан. Страхотен за малки деца е и плажът на къмпинг "Златна рибка"- непосредствено преди Созопол ако се идва от Бургас- ако сте с кола е на ок. 5мин., има и градски автобуси дотам на 30 мин.- водата е плитка и чиста.
Аз си падам леко екстремист и всеки ден изминаваме с колата по 50 км., за да ходим на юг по диви плажове.
Не яжте нищо от заведенията по крайбрежната алея на новия град- всяка година има проблеми.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #200 -: Юни 11, 2011, 22:53:25 pm »
Панадола е през 4 часа,а Нюрофена през 6.

цитирам от листовката на Нурофен:

"Температура, предизвикана от имунизация:

- Дайте 2.5ml Ако е необходимо дайте още 2.5ml 6 часа по-късно - Не давайте повече от две дози по 2,5ml за 24 часа.

Ако температурата не се понижава, не давайте трета доза. Консултирайте се задължително с лекуващия лекар.

Температура и болка:

Този лекарствен продукт е за кратковременна употреба.

Ако симптомите на вашето дете продължат повече от 3 дни, консултирайте се с лекуващия лекар.
• Кърмачета от 3 до 6 месеца: Една доза от 2.5ml се приема 3 пъти дневно за 24 часа.

• Кърмачета от 6 до 12месеца: Една доза от 2.5ml се приема 3-4 пъти за 24 часа

• Деца от 1 до 3 години: Една доза от 5ml се приема 3 пъти за 24 часа

• Деца от 4 до 6 години: 7,5ml ( 5ml+2.5 ml) доза се приема 3 пъти за 24 часа

• Деца от 7 до 9 години: Две 5ml дози се приемат 3 пъти за 24 часа.

• Деца от 10 до 12 години: Три 5ml дози се приемат 3 пъти дневно за 24 часа.

ясно се вижда, че се дава през 8 часа!

цитирам от сайта на Панадол - има сайт на български език:

За да сте сигурни, че винаги давате точната доза, използвайте дадените указания и помнете, че трябва да давате Panadol за деца на всеки 4-6 часа, но не повече от четири дози на 24 часа.

тоест, в крайна сметка, трябва да се дава през 6 часа, за да се спази правилото не повече от 4 дози за 24 часа.

информацията е на една ръка разстояние
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 23:15:01 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #201 -: Юни 11, 2011, 23:00:16 pm »

тоест, в крайна сметка, трябва да се дава през 6 часа, за да се спази правилото не повече от 4 дози за 24 часа.

информацията е на една ръка разстояние

Изобщо не съм стигнала до това изречение. За мен 3 пъти за 24 часа си е на 8 часа  :oops:
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #202 -: Юни 11, 2011, 23:13:27 pm »
На листовката на Панадол суспензия пише: Дозата може да се повтаря на всеки 4 часа, но не повече от 4 дози за 24 часа, а на Панадол Супозитории от 4 до 6 часа.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #203 -: Юни 11, 2011, 23:13:49 pm »

тоест, в крайна сметка, трябва да се дава през 6 часа, за да се спази правилото не повече от 4 дози за 24 часа.

информацията е на една ръка разстояние

Изобщо не съм стигнала до това изречение. За мен 3 пъти за 24 часа си е на 8 часа  :oops:

крокиии, това изречение е за Панадола, не за Нурофена!! :)

цитирала съм двете листовки - първо тая на Нурофен, после на Панадол.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #204 -: Юни 11, 2011, 23:14:36 pm »
Деси, апартамента до нас (на нашия етаж) е свободен и го дават под наем.
Можете ли да ми дойдете дето се вика на една ръка разстояние:)?
Напълно обзаведен е, нов с климатици. 3 стаен. Мога да питам колко наем ще му иска комшията и ще се пазаря:))))))Дължи ми услуга:)))))))
Съвсем сериозна съм и като дойдеш за ДРЗ ще го погледнеш ако искаш и ще прецениш ако ви устройват условията:)
Съвсем близо сме до Морската градина, до централната пешеходна зона и вече може спокойно да се намират места за паркиране:)))))

Ирина, тъкмо щях да питам как е минало празненството и прочетох:)
Нека са здрави и много успехи на екипа на д-р Владимиров.

И аз препоръчвам д-р Кирязов. Много съм доволна.

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #205 -: Юни 11, 2011, 23:17:29 pm »
бяхме днес на детски празник в новата клиника на д-р Владимиров... беше прекрасно, толкова деца... Мишанта дръпна такова слово, че разрева половината аудитория, включително доктора, който ми сподели после, че за пръв път се просълзява от години наред. беше много щастлив... хубав ден е днес.

Нов дом за нови мечти!Нека се случат!

 :oops: Аз от почти четири години мечтая за този момент...
Но не се овладях, плаках и говорех!



Да, наистина беше прекрасно! Всички бяха толкова усмихнати... :)
Мише, браво! Прекрасно слово!  :pink_dust_1:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #206 -: Юни 11, 2011, 23:23:02 pm »
бяхме днес на детски празник в новата клиника на д-р Владимиров... беше прекрасно, толкова деца... Мишанта дръпна такова слово, че разрева половината аудитория, включително доктора, който ми сподели после, че за пръв път се просълзява от години наред. беше много щастлив... хубав ден е днес.

Нов дом за нови мечти!Нека се случат!

 :oops: Аз от почти четири години мечтая за този момент...
Но не се овладях, плаках и говорех!



Да, наистина беше прекрасно! Всички бяха толкова усмихнати... :)
Мише, браво! Прекрасно слово!  :pink_dust_1:
Никой ли не я записа тази ревлива Мишка?:)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #207 -: Юни 11, 2011, 23:23:35 pm »
тоест, в крайна сметка, трябва да се дава през 6 часа, за да се спази правилото не пвече от 4 дози за 24 часа.
информацията е на една ръка разстояние
Изобщо не съм стигнала до това изречение. За мен 3 пъти за 24 часа си е на 8 часа  :oops:
крокиии, това изречение е за Панадола, не за Нурофена!! :)
цитирала съм двете листовки - първо тая на Нурофен, после на Панадол.
Опс  :oops:

Не знам защо, но на Боби Панадола изобщо не му действа. Една идея по-добре му влияе Калпола, но това при температура до 37,7-8 над тази - никаква файда.
Нурофена му действа само, ако я хвана около 38.
Свещичките ефералган ги ползвам до 38,5, всичко от там на сетне моря с Хексалгин.
Той вдига 40 градуса за нула време, обаче  :?
За първи път с тази ангина се спря до 39
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #208 -: Юни 11, 2011, 23:25:40 pm »
Кроки, при много деца Панадолът действа само при температури до около 38 градуса.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #209 -: Юни 11, 2011, 23:30:09 pm »
Да, и като е станало дума - страхотна работа вършат при Боби ваните с вода с около градус по-хладка от телесната температура. Усетя ли зора веднага го прилагам. Детето след това се чувства много добре.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #210 -: Юни 12, 2011, 01:03:16 am »
И моята педиатърка ме кара всеки път да давам Туя. Вечерта преди ваксината и сутринта. Ваксините ги слагаме към 10 сутрин.
И Панадол превантивно 2.5 мл. Аз съм давала само ако видя че Т се качва.
Един единствен път имахме проблем и доста се изплаших...За нула време стана всичко...нямаше Т, задряма за 30тина минути на стола, вдигам я да я слагам да спи и я пипам - топла. Меря Т 39 ! Направо ми прилоша...дадох Панадол и я сложих да спи, преди да си легна я пипам - пак топла. Дадох течен аналгин, изчаках и чак когато видях че вече не е топла успях и аз да си легна ( към 2 вечерта ) .
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #211 -: Юни 12, 2011, 01:07:03 am »
За Панадол-а /понеже ми е прясно от днес/ - може да се дава през 4 часа при нужда, като се допуска, че температурата ще се повлияе, преди да се наложи 5-и прием в рамките на 24 часа. Питах лекарката на Дани, ами какво правим ако все пак си има още температура и след 4-и прием под 24 часа? Къде на шега, къде не ми каза: "Е, тогава вече ще даваме нещо сериозно"  :lol:

От два дни, опасенията ми, че бебето ще се окажа в категорията: "колики, липса на пауза, зъби" се потвърдиха  :? Не съм особено хепи и вчера вече се разревах за сефте тази година, след като Дани безутешно се дра със сълзи 3 часа, лапа ръцете, мята се, гърчи се и всички екстри и аз...като кретен - нищо не мога да направя. :x Няма носене, няма гушкане, няма люлка, количка - рееееееев. В пристъп на отчаяние, купих гел "Дентинокс", като нямах никакво очакване да помогне. За щастие - сгреших, има файдица /предполагам, защото още не го боли качествено/. В тази ситуация, ако седне някой да ми философства "колко е съвършена природата" и ще го удуша, честно. На тема зъби конкретно, природата я псувам каруцарски и на глас нЕкой път от доста годинки, но сега покрай бебето съм просто виртуоз - може някой сърбин да ми завиди чак...  :lol:
« Последна редакция: Юни 12, 2011, 01:22:54 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #212 -: Юни 12, 2011, 08:25:54 am »
Jbrul, и ние с тия зъби сме цяла седмица в джаза.
"Изяде" каквото стигна - ръце, дрехи, играчки, включително и едни току що изпрани чорапи... Калгел, Бочко, гризалки/чесалки... каквото ми роди главата това и дадох, но никакъв ефект. Буди се по 100 пъти на нощ и така вече почти седмица  :? Чувствам се безпомощна вече... дано мине по-бързо...

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #213 -: Юни 12, 2011, 10:03:44 am »
Цитат
От два дни, опасенията ми, че бебето ще се окажа в категорията: "колики, липса на пауза, зъби" се потвърдиха   Не съм особено хепи и вчера вече се разревах за сефте тази година, след като Дани безутешно се дра със сълзи 3 часа, лапа ръцете, мята се, гърчи се и всички екстри и аз...като кретен - нищо не мога да направя.  Няма носене, няма гушкане, няма люлка, количка - рееееееев. В пристъп на отчаяние, купих гел "Дентинокс", като нямах никакво очакване да помогне. За щастие - сгреших, има файдица /предполагам, защото още не го боли качествено/. В тази ситуация, ако седне някой да ми философства "колко е съвършена природата" и ще го удуша, честно. На тема зъби конкретно, природата я псувам каруцарски и на глас нЕкой път от доста годинки, но сега покрай бебето съм просто виртуоз - може някой сърбин да ми завиди чак.
:)

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #214 -: Юни 12, 2011, 10:11:58 am »
Здравейте момичета!  :)

И ние сме на вълна зъби. Споко, това е нещо, което минава. Зная, че е трудно да го гледаш как се мъчи, но в крайна сметка е временно. Важното е после да са ни здрави :)
На Никол вчера и изби единия горен зъб и 3 дни беше мъка. Буди се често нощем, все иска да цока, плаче много и така. Поне Т няма този път. Сега чакам да излезе и съседният зъб. Тамън като мине това, ще ни почнат и следващите два зъба  :)
Жбрул, на Никол като че ли Пансорал и помага. Мажа го колкото често се сетя. Той може да се нанася неограничен брой пъти на ден.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #215 -: Юни 12, 2011, 10:46:28 am »
само 20 зъба са, ще оживеете
аз не спя 4 години и половина, Преслава има още 2 зъба и приключваме със зъбната сага
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #216 -: Юни 12, 2011, 10:59:10 am »
само 20 зъба са, ще оживеете
аз не спя 4 години и половина, Преслава има още 2 зъба и приключваме със зъбната сага


Ще оживеем я, къде ще ходим!  :lol: Това да ни е проблемът!  :lol:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #217 -: Юни 12, 2011, 11:37:25 am »
На Ивана първите зъбчета избиха късно - на 10.5 месеца и сега преди няколко дена избиха оше два. Обаче от 4тия месец все си имаше признаци от време на време, че зъби и растат. Лигавеше се много и беше нервна и ревеше. Сега обаче, когато наистина избиха, въобше не се е будела. Беше крива през деня няколко дена, ревеше и си дъвчеше пръстите,  но заспи ли веднъж не е ставала. Понеже я слушан на бебефона и се случи да изплаче за секунди 1-2 пъти на нощ, но аз си мислех, че нещо сънува и не знам от какво е било. Явно при всяко дете си е различно.


  
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #218 -: Юни 12, 2011, 11:54:54 am »
И ние на вълна зъби. Първият ни изникна на 1г. и две седмици! И за да си наваксаме- все пак, докъм 2 годинки трябва да имаме пълен набор- ни растат по 4 наведнъж. Досега само 2 са пробили без болести. Явно имунитетът много пада при никненето.
А за какво постоянно мрънкане става дума! Но вече имаме 10 - остават още толкова и готово!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #219 -: Юни 12, 2011, 12:11:09 pm »
Жбрул, всички минаваме от там.
Мишеее, никой ли не те записа?

За зъбките - зъболекарката ми е против гелове с лидокаин и само дето не ме наби. Препоръча ми Генгигел за деца, който е с хилуронова киселина. Аз имах проблем с един джоб и си купих за мен - наистина, страхотно гелче. Само че и цената му е страхотна, да знаете - 17 лв :oops:
[/url][/url]
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #220 -: Юни 12, 2011, 12:25:33 pm »
И ние сме на вълна зъби:))))) и само след два дни кривене и мрънкане вчера му проби първото зъбче:)))))) Голяма радост,еииии:)))))) Вчера само се чудех на кой да се обадя ,че да се похваля,хахахахахах.Много бях развълнувана.
07.10.2009
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #221 -: Юни 12, 2011, 12:34:04 pm »
Жбрул, всички минаваме от там.
Мишеее, никой ли не те записа?

Жбрулче, ще мине период е...
И е до дете, Митака имаше много тежко зъбоникнене,
хематоми, педиатърката ни ни прати за консултация за хирургична намеса,
която не се състоя, безсънни нощи и много, много сълзи!
Но мина и сега част от спомените ни ...
На Калина с едно две проплаквания на обедния сън и киселост през деня,
не съм разбрала кога излязоха 12 зъба...апропо може да са вече 13!
Но за сметка на това научи брат си да се катери по кухненските столове
и още куп бели за който той за  три и половина години не се сети!

power, честито зайче!

Вени, незнам дали искам някой да ме е снимал,
това са емоции който ще нося в душата си още дълго!
Защото всяка от нас тук носи в сърцето си благодарността към
онези които са й помогнали да чуе най-чаканото - Мамо!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #222 -: Юни 12, 2011, 12:43:46 pm »
o,да- Генгигел-а е супер
давах на Преслава и едни прахчета, Лейди май ме беше светнала
някаква потенция на лайка, хомеопатично, ама пуСто ЕГН- не помня как се казваха
в сайта на Мадъркеър ги има
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #223 -: Юни 12, 2011, 14:37:55 pm »
Деси, апартамента до нас (на нашия етаж) е свободен и го дават под наем.
Можете ли да ми дойдете дето се вика на една ръка разстояние:)?
Напълно обзаведен е, нов с климатици. 3 стаен. Мога да питам колко наем ще му иска комшията и ще се пазаря:))))))Дължи ми услуга:)))))))
Съвсем сериозна съм и като дойдеш за ДРЗ ще го погледнеш ако искаш и ще прецениш ако ви устройват условията:)
Съвсем близо сме до Морската градина, до централната пешеходна зона и вече може спокойно да се намират места за паркиране:)))))


Лис, звучи супер. Благодаря ти! Писах ти на лични. Само забравих, че няма да ни трябва място за паркиране. Гледам да избягвам да се возя в кола извън града. Страх ме е с тези многобройни катастрофи.  :(

Сутринта малкият ми художник изрисувал ламината с черен маркер. След голямо търкане с баща му, почти успяхме да го махнем (че е на хазяите), но май ще търсим още нещо, за да го изчистим съвсем. Сега ми е смешно, но тази сутрин, като звънна малкият будилник в 5,45 и след изрисувания ламинат, хич не ми беше до смях.

Приятна неделя на всички!  :)

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #224 -: Юни 12, 2011, 14:47:29 pm »
:)хубаво ще ми е лятото:)
първо ДРЗ, после цялата ви банда до нас, какво повече му трябва на човек:)))))

Ще дам на Кай да рисува по нашия ламинат.
за примамка, както казах:) ви давам да ни ползвате колата докато сте тук:)))))))))))само в града за да не те е страх:)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #225 -: Юни 12, 2011, 14:53:14 pm »
Честит Микеланджело, Блу! :P

Като заговорихте за облекчаване при зъбоникнене
аз също препоръчвам Гангигел и таблетки Дентокид,
но с една уговорка ползвала съм и двете след 8 - 10 месец!
Първи зъб на Калина на 8 месеца, Митака на 10 месеца,
а в най-тежките моменти на него съм облекчавала с Нурофен,
една доза сутрин и една вечер преди лягане!

Лисицо любима, много съм изкушена от заформящата се компания,
както съм посъбрала багажа, да тръгваме на север не на Юг!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #226 -: Юни 12, 2011, 15:05:22 pm »
Лисо, няма какво да ме подмамваш. Аз съм ти се дала отдавна. Само русата змия да не го удари на ревност!

За зъбите май съм късметлийка - не съм разбрала кога са поникнали или пък може би човекът си е бил крив, но толкова крив колкото и обикновено, та не съм забелязала. Иначе май влизаме в периода на бебешкия пубертет. Хем не може да каже какво иска, хем като не му го дам, се мята на пода и почва да реве като съдран. И като го питам нещо, всичко е "не" и се бута и хвърля. Казаха ми, че почнал да бие децата в яслата, което преди не го е правил. Затова пък миналата седмица се сдърпал с едно дете за играчка и другото го беше ухапало по ръката. Ей такива истории ... Типично по бебешки.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #227 -: Юни 12, 2011, 15:27:13 pm »
И ние ще наминем през Варна за по една бира :D
Резервирах един апартамент между Каварна и Балчик. Дано да е спокойно, че досега винаги извън сезона сме почивали.
Утре ще купуваме самолетни билети и ще плащаме хотела, а документи за бебето нямаме още :lol: Дано се наредят нещата и не изгорим с всички пари.
Недоумявам как може да има българско посолство в Талин с консул, посланик и секретарка, а да не издават пасавани. Та или ще минаваме нелегално границата с естонска лична карта или ще ходим до Финландия за пасаван :balk_132:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #228 -: Юни 12, 2011, 15:29:52 pm »
ултра, ако не издават пасавани, какво правят тогава?  :x

И защо сайтът на Външно твърди, че трябва да могат?
http://www.mfa.bg/bg/29/pages/menu/503
« Последна редакция: Юни 12, 2011, 15:34:16 pm от blue_sky »

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #229 -: Юни 12, 2011, 16:20:52 pm »
Аха... виж подчертания текст. Близо час телефонни разговори сме провели с така наречения консул, но той е категоричен - никакви документи, подписи, заверки и т.н. не прави. Нямал необходимата система...
Не ми е ясно какво точно работят тогава? Като го питах ми каза, че давал информация по телефона :lol: Информация за услугите, които не предоставя...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #230 -: Юни 12, 2011, 16:27:12 pm »
Да излезе тогава в отпуск. Тази информация може да я дава и секретарката!  :x

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #231 -: Юни 12, 2011, 17:36:36 pm »
А на нас сега ни сервираха, че трябва да освобождаваме апартамента...
незнам какво да правя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #232 -: Юни 12, 2011, 17:58:11 pm »
Какъв срок ви дадоха?
На какво основание да го освободите? Що за безобразие?

С какво може да помогнем?
[/url][/url]
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #233 -: Юни 12, 2011, 18:17:28 pm »
Ами ние сме под наем и искат да го продават. До началото на август трябва да освободим...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #234 -: Юни 12, 2011, 18:31:16 pm »
Ох, Мими много неприятна работа:(
то е ясно, че ще трябва да търсите друг, но като знам какво е изнасяне, пренасяне, подреждане, притеснения. Дано бързо намерите друг и по-добър. Ако мога с нещо да помогна съм насреща.

Ани, вие, дето ще наминете през Варна ясно, ама и ние ще дойдем между Балчик и Каварна:))))))
Дано и при вас се подредят нещата не в последния момент.
То да се бяхме уговаряли, нямаше така да се видим:)
Мише, прашай багажа да не ти тежи и идвайте:)
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #235 -: Юни 12, 2011, 20:54:23 pm »
Мими,вие в София ли сте?

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #236 -: Юни 12, 2011, 21:03:16 pm »
Във Варна.
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #237 -: Юни 12, 2011, 21:13:45 pm »
Ясно,исках да помогна,но съм във София.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #238 -: Юни 12, 2011, 22:26:45 pm »
За зъбоникнещите, от моя скромен опит , това в комбинация с Генгигел е най-доброто: http://www.chemistdirect.co.uk/anbesol-teething-gel_1_3353.html
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #239 -: Юни 12, 2011, 22:27:30 pm »
Ясно,исках да помогна,но съм във София.
Благодаря все пак  :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #240 -: Юни 12, 2011, 23:44:30 pm »
Мими, все да не е спокоен човек!
Дано всичко се подреди най-добре за вас, въпреки притесненията! :hug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #241 -: Юни 12, 2011, 23:45:11 pm »
[...]Дани безутешно се дра със сълзи 3 часа, лапа ръцете, мята се, гърчи се и всички екстри и аз...като кретен - нищо не мога да направя. :x

Във връзка със зъбките... Наскоро прочетох в един друг форум, че метална чаена лъжичка (може намокрена със студена вода или не) много облекчавала бебетата... Странно ми прозвуча, но реших да опитам... и нашата сладурана наистина се успокоява, като лапне/дъвче лъжичка...

Иначе и аз много ви благодаря за споделения опит... Задължително ще купя Генгигел...

За зъбките - зъболекарката ми е против гелове с лидокаин и само дето не ме наби. 
Вени, интересно ми стана, защо точно зъболекарката е против. Как влияе лидокаина?




"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #242 -: Юни 13, 2011, 00:00:35 am »
защото лидокаина си е анестетик. Може да е слаб, но е такъв. Един вид да не свиквам детския организъм на анестетици след като има по-модерни и безопасни средства.
Внимавай с чаените лъжички, че на една приятелка това им изигра лоша шега и лекичко чупнаха едното зъбче в края.Как е Аниша?

Мини, как е Стеф?
[/url][/url]
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #243 -: Юни 13, 2011, 00:12:04 am »
Chandra , криотерапия е номерът с охладената лъжичка, чудесно работи доколкото съм виждала при други деца. Лошото в моя случай е, че Дани е още твърде малък за него, но пък зъби ще му никнат ехеееее още година-две, та ще имам време и за тази врътка  :lol: Аналогът на лъжичката са едни бебешки "дъвкалки", пълни с термо-гел. Като този в маските за отекли клепачи, или компресите за гърди. Поставят се замалко в хладилника и се дават на детето. Виждала съм такова нещо преди 4-5 години и за съжаление - не мога да ти кажа откъде да си вземеш, но виж в някой детски магазин, или в нета - сигурно ще ги намериш. Тази джажда, която аз съм виждала поне, имаше вид на дебела пръчка, с дръжка в единия край. Щом ги е имало преди и сега ги има сигурно, изглеждаше удобно нещо. А и така не рискуваш проблемът, който спомена Жаси.



Жаси, лидокаинът си е чуден анестетик и доколкото го има в гелчето за венци, което взех - много добре му понася на бебето. Важното за мен е да го боли по-малко и по-рядко т.е. най-важното. Относно свикването с анестетици на детския организъм от един гел за венци...извинявай, ама небъдна работа е това. Относно лидокаина, лично мен ме тревожеше, че доста често причинява алергични реакции и при първото нанасяне - дебнех за това. Та да не параноясваме дет' се вика. Друг въпрос са личните разбирания и предпочитания на всяка мама с какъв вид лекове, предпочита да третира проблемите на детето си. Там нито споря, нито налагам мнение. Да не излезе друго...
Челният ми опит с всякакви т.нар. хомеопатични чудесии за една каруца пари е крайно негативен. Като бременна се наливах с капки "Вомитусхил" /дано не бъркам името/, смуках таблетки "Емил" и все така ми се гадеше, само дето ръсех по 10, 20, 30 лв. за същите. Та накрая като си купих добрия, стар "Деган" за няма и 4лв. - догади ми се още 5-6 пъти, пих по една таблетка, моментално ми минаваше и....после влязох в 13 ГС.  :lol:
« Последна редакция: Юни 13, 2011, 00:28:39 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #244 -: Юни 13, 2011, 00:28:05 am »
Е, тя е длъжна да ме предупреди и да каже кой гел е по-добър.
Генгигела за мен е по-добър, ако съдя по себе си. Един тъп джоб ми докара безсъние 4 дни (апропо, получих го от стискане на зъби през ноща, след онази новина с домашното раждане) и изхабих цяла тубичка Дентинокс една нощ. На следващата вечер намазах два пъти с Генгигела, след като без да искам сама отворих джоба и го почистих. Значи хем ме болеше от интерденталната, хем имаше остатък в джоба и Генгила много ми помогна.

Вярвай ми, всичко давам за чудотворно гелче когато на Ники му никне зъб. Ако знаеш кви писъци са :( Мислих даже да търся Оражел, купих и детски парацетамол от САЩ (Тиленол) за тежки нощи с температура. Абе като знам, че до 3 години никнат ми става зле. Представям си кътниците като заникнат какво ще е .
Една седмица не дава да мия зъби, накрая баща му ги изми.
[/url][/url]
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #245 -: Юни 13, 2011, 00:37:35 am »
Ще го взема и този Генгигел, много го хвалите :) А явно ще ми трябва дъъълго. Малкия обаче е хитро животинче, много се смях с него. Бързо се светна, че щом искам да му бъркам в устата, после ще му стане гот и ще го отпусне тоя зор с венците. Първите два пъти като му бърках в устата - беше доста възмутен и учуден "мама какво я прихваща". На третия път обаче - зяпаааа и се нагажда да го мажа  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #246 -: Юни 13, 2011, 02:14:08 am »
На третия път обаче - зяпаааа и се нагажда да го мажа  :lol:
Хе-хе, представих си много ясно картинката :lol: И Боби с удоволствие отваря уста като му давам Sab simplex

Мими, много неприятно - точно в отпускарския сезон как ще намерите дългосрочно апартамент... Дано е за добро!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #247 -: Юни 13, 2011, 05:32:08 am »
А вие пробвали ли сте ги тези гелове. Защото аз този на Ивана го пробвах - ми това нещо действа 10тина минутки,а пише да не се слагал на по-чето от 4 часа.

Б..


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #248 -: Юни 13, 2011, 12:17:46 pm »
купих и детски парацетамол от САЩ (Тиленол) за тежки нощи с температура.

тук му викат Панадол. същото е :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!