0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #160 -: Юни 10, 2011, 19:52:38 pm »
И ние плануваме "почивка" на море... Ще сме в първата половина на юли, че таткото има работа тогава в БГ и ми се ще да е на северното черноморие, че да е по-хладно. Все още не мога да си харесам хотел, та ако имате идеи, споделете, моля :) Трябва да е подходящо и за бебето и за баткото.

Айде при нас в Каварна :lol:
Ние ще ходим втората част на юли, от 18ти нататък. Няма как да се засечем. Но препоръчвам Каварна, Балчик и околностите за почивка с деца. И е хладно и не е претъпкано с туристи.

Албена е много добре като вариант, препоръчвам :)

Е точно днес водихме със снаха ми разговора за посочването с пръст и т.н. Миии, не мога да убедя и туй то.
[/url][/url]
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #161 -: Юни 10, 2011, 20:08:55 pm »
Ние сме на Равда отново, 3-та година с Кристина, много доволни.
Сравнително малък хотел със затворен доста голям двор с ливада и сенчести кипариси. Познаваме си хората от хотела, имат дете на възраст на Кристина и по-малко внуче. Много са отговорни и сме спокойни, знаят и педиатри и всичко необходимо.
Много чисто. Манджи за Кристина.
Дано всичко е наред, плануваме след 2 седмици.

А днес се оказа, че Кристина е май, май с проблем...за който се опасявах. Имаме снимка, но ни предстоят още изследвания, има все пак светлина в тунела.
Аз още две седмици у нас. За мен си. Туй чудо няма минаване.   
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #162 -: Юни 10, 2011, 21:24:30 pm »
Мини,за оферти други не знам.На нас този ни го препоръча друго семейство което пета поредна година ходи там и са очаровани.Аз лично отзиви мога да дам след посещението :).Ето ти линк да разгледаш за всеки случай http://www.azaliahotel.com/read.php?name=1&lang=bg

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #163 -: Юни 10, 2011, 21:33:07 pm »
Като сте хванали темата за хотелите, да ви питам. Ние до морето няма да стигнем тази година, но ако знаете някой приличен хотел в район с минерална вода ще съм много благодарна. И още нещо, при захранване нова храна и на път  не се дава нали?
Малко са ми малоумни въпросите, но нещо съвсем оглупях напоследък...

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #164 -: Юни 10, 2011, 21:51:20 pm »
Ние сме на Албена, миналата година се канехме там да сме, но ни спря дългия път, аз бременна, с малко дете. Тази обаче сме там. Избрахме хотел на плажа, та да правим по малък преход.
А списъка с лекарствата си го записах, аз освен панадол и нурофен нямам нищо. Ползвала съм лекарства само 2 пъти, дано и не се налага де.
Относно децата, хич не съм и сравнявала едно с друго. За Алекс знаех че в някой неща ще бъде по назад. В други  избърза. Проходи сравнително рано, но пък проговори доста късно - едва от 5-6 месеца.
Вяра обаче е доста различна във всяко едно отношение. Често казано ако тя беше първо, а Алекс второ дете, бих се притеснила.
Но както и Стефи каза, оставила съм и двамата да си учат нещата сами с времето си. То затова си имам и две бебета все още, с разликата, че едното говори и ходи, а другото не. Аз не познавам дете на 2 г и 8 м. което е изцяло на памперс, да не се храни самостоятелно и да не се облича само. Няма да забрава как скочих на една позната, която ми казваше, че второ дете не се гледа като първо. Е сега всеки ден си го повтарям и за пореден път се уверявам, че израза "питай патило, а не старило" си е напълно точна.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #165 -: Юни 10, 2011, 22:05:11 pm »
Аз съм слушала много добри отзиви за "Елените" . Комплекс близо до Слънчев Град .
Не съм ходила там, не знам нито цени нито подробности. Но знам че имат много атракциони за децата.

Аз не съм доволна от нашето черноморие. За същите пари, които харчим в тук, в Турция изкарваме 100 пъти по добре и не харчим и лев повече !
Сега с бебето нито имаме толкова пари нито бих била толкова смела...но лятото преди да забременея бяхме в "Белек" и беше страхотно ! Ако се направи по-ранна резервация може да се намери наистина нещо много изгодно. 
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #166 -: Юни 10, 2011, 22:23:09 pm »
Браво, вие на море, а аз тука се скъсвам от работа. Не е чесно. Море най-рано за нас края на август или септември, защото ще правим изолация и аз имам доста неща да отхвърля...С две думи, лоша работа  :lol:. Обаче не пречи да посещаваме честичко хотелче с басейнче за почивните дни... :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #167 -: Юни 10, 2011, 22:28:04 pm »
Специално за Азалия на СвСв КиЕ съм със доволно смесени чуства. Бяхме на Тийм Билдинг там и ни бяха смесили обикновенни посетители (вкл семейства с малки деца) и банда купонджии, които до 7 сутринта не спряха купона и шума  :oops:
Отделно и цените са доволно солени - преди 4 години кайвето беше 3 лева, малката наливна 5 лв, голямата наливна - 8!
От друга страна СПА центъра беше добър, обслужването също. Частният плаж и морето също бяха ОК.

Лично мое мнение е че трябва да подбирате момента на пребиваване, и най-вече да не се сблъсквате с банда програмисти, които се "билдват".

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #168 -: Юни 10, 2011, 22:33:05 pm »
Аз не познавам дете на 2 г и 8 м. което е изцяло на памперс, да не се храни самостоятелно и да не се облича само.

да те запозная с моя син? точно това беше на 2 г. и 8 м.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #169 -: Юни 10, 2011, 22:55:40 pm »
Бяхме на Азалия м. март тази година за втори път. С Никол - за първи. Доволна съм от обслужване и отношение. За цени не мога да коментирам защото бяхме на Ultra All incl.
На мен лично ми харесва на несебър в този хотел http://hotelsolnessebar.com/%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D1%81%D0%BE%D0%BB-%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%B1%D1%8A%D1%80-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B5
Ходили сме някло пъти без дете, но ми допадна много. Храната е добра,има парк, плажа е кофти, но аз не съм любител на търкалянето в пясъка  :wink: Басейнчето ми е достатъчно  :D
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #170 -: Юни 10, 2011, 23:53:24 pm »
Аз пък търся под наем апартамент във Варна за 10 дена през август. Да има поне спалня и хол! Не мога да си представя как ще се помещаваме трима души в една стая, затова не искам хотел.
Също така моля и за препоръка за добър педиатър в града. Дано не се наложи!
« Последна редакция: Юни 10, 2011, 23:55:09 pm от blue_sky »

Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #171 -: Юни 11, 2011, 00:10:08 am »
Eхоооо, няма ли някой да си направи труда да ми отговори. :D :D

А сега сериозно:

В случай на ухапване от кърлеж, наблюдавайте мястото поне 3 седмици след ухапването.

На Дара, 1 ден след като й го извадихме вече не се виждаше нищо. След около 2 седмици се появи червено петно,което се пробразува в характерното за Борлеоза/Лаймска болест/ червено кръгче.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #172 -: Юни 11, 2011, 07:55:01 am »
Като сте хванали темата за хотелите, да ви питам. Ние до морето няма да стигнем тази година, но ако знаете някой приличен хотел в район с минерална вода ще съм много благодарна. И още нещо, при захранване нова храна и на път  не се дава нали?
Малко са ми малоумни въпросите, но нещо съвсем оглупях напоследък...
Резевирала съм тук, за първа година ще ходим, но ми изглежда добре: http://house-asia.hit.bg/. Раиса, колкото за хвалбите, аз имам стандартен отговор: "Който иска да се състезава, аз отглеждам дете, не съм тръгнала на състезание" и с това изречение пресичам всички коментари. Благодаря за пожеланията за РД на Вики, но той е другия месец, просто не съм си абдейтвала лентичката.
Аз не познавам дете на 2 г и 8 м. което е изцяло на памперс, да не се храни самостоятелно и да не се облича само.

да те запозная с моя син? точно това беше на 2 г. и 8 м.
И моя беше същата картинка.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 07:58:42 am от lady_11 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #173 -: Юни 11, 2011, 08:17:58 am »
Eхоооо, няма ли някой да си направи труда да ми отговори. :D :D

Бени, за Смектата помня, че още като бебе са ни я предписвали. Вомитусхил е хомеопатия, но не знам нищо за бебета дали е подходяща. не знам и за Ксизала - като беше бебе, на Мартин му предписваха Фенистил на капки вместо Ксизал, като противоалергично. твърде е възможно да са аналози, но може и Ксизала да е по-силен. това всеки аптекар трябва да може да ти каже.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #174 -: Юни 11, 2011, 08:45:15 am »
поне по това, което на мен са ми обяснявали, различните противоалергични влияят на различни реакции- Ксизала добре повлиява алергичен ринит, хрема и т.н, Фенистила кожни обриви, Ериуса покрива дихателните пътища
въпреки, че в листовките им е дадено, че покриват всички видове алергични реакции
в началото на Стефания изписваха Ериус /нашите лекари казват, че е най-пречистения препарат на пазара/, а сега при спазъм й включват ксизал
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #175 -: Юни 11, 2011, 08:52:56 am »
От Азалия са много доволни,имам колежка сега пак е там.
За Златните не бих стъпила скоро с децата,миналата година едвам оживяхме и четиримата бяхме 10 дни във инфекциозна болница във Варна и три дни в 4 звездния хотел на Златните от плануваната 10 дневна почивка и на работа не можах да се върна когато трябва с тоя прекрасен престои във Варна и не бяхме само ние така,болницата се напълни с клиенти на Златни пясъци.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 08:56:57 am от asi73 »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #176 -: Юни 11, 2011, 10:17:40 am »
Навън си е за яке  :evil:
А аз се бях приготвила днес, да опъвам и да пълня басейна... :x
Другата седмица дават също ужасно време. Ще има ли лято тази година?
Да знам, дали да го монтираме изобщо или само ще го гледаме през прозореца  :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #177 -: Юни 11, 2011, 10:23:30 am »
Аз пък търся под наем апартамент във Варна за 10 дена през август. Да има поне спалня и хол! Не мога да си представя как ще се помещаваме трима души в една стая, затова не искам хотел.
Също така моля и за препоръка за добър педиатър в града. Дано не се наложи!
Деси, това което бях дала в една от темите на ДРЗ не те ли устройва?
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #178 -: Юни 11, 2011, 10:49:00 am »
Това, което аз зная за фенистил е, че се предписва за остри реакции и предимно на бебета за не повече от 7 дни, а ксизала на нас ни го изписаха за по-продължително лечение(3-6 месеца). Май всеки лекар ги интерпретира различно
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Re: Прекрасна и гореща юнска седмица (06-12.06.2011)
« Отговор #179 -: Юни 11, 2011, 12:30:06 pm »
Много сте храбри с морето!В големи, претъпкани курорти посред най-големите жеги!
Аз обичам морето в края на юни- докато е чисто, спокойно и ненаселено. Но втора година вече заради малчо ще го направим в началото на септември- пак има малко хора, но и жеги няма. Рискуваме лошо време и големи вълни, но така ми е по-спокойно. Миналата година от 10 дни 4 не бяха с хубаво време, но пък другите бяха супер. Ние си ходим от над 10 години в един и същи малък хотел в Созопол/ избирам го и защото е град, с болница и спешна помощ, аптеки и магазини/ и там ни осигуриха всичко за бебето. На плаж ходим по на юг по къмпингите или диви плажове- не понасям да се блъскам с хора, а така и водата е чиста.Никой от нас не се разболя, дано и тази година да устискаме!
А, детето не е яло и пило никаква местна храна или напитка- само вода от бутилка и пюрета от бурканче. Мисля и сега така да направим.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.