0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ужас... какъв "хирург", какви "пет лева"?
Боже... . Няма край това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Моето дете е на почти 4 години, не съм забелвала, и е далееееч от забелването,но до сега нито личния педиатър, нито частния ми е намеквал нещо за хирург.
До сега Боян не е имал нито една уроинфекция, така че и от хигиенна гледна точка очевидно всичко е наред.
*
speranza, би ли казала как точно правиш забелването и откога започна. нашата лекарка каза, че е рано още, а мен нещо ме е страх да го правя. четох и в други теми и форуми, но всеки съвет и личен опит би бил полезен.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Никакви "забелвания" не се правят!
Не са и нужни!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
 И аз няма да забелвам...
 Ние сме много малки,но да си кажа мнението и аз.Кърмя го на поискване. Записвам в една тетрадка кога е ял и кога спи. До вчера имаше едно спане от 21ч до 23ч. След това хранене и после пак сън до към 3ч. Вчера, обаче си направи нов график.Спа от към 22ч до 2:30ч , после ядохме и после спа до 5ч . На мен нощното хранене не ми тежи.Успявам да заспя на минутата,в която и той се е унесъл. Даже нямам и намерение да бързам с махането му. То, както преди време Жбрул беше разказвала, пада едно сумтене, пъшкане, риткане с крака, та дали ще се събудя за хранене или да видя как е малчугана ми е все тая... :)
 И другото: абе тези шумове от прахосмукачка , сешоари и т.н, наистина им действат страхотно. дали в утробата е имало подобен шум или е нещо друго, обаче е много забавно. В момента, в който започна да чистя, моментално се кротва
При нас го прави таткото и се получи изведнъж , не сме го насилвали изобщо , около мен всички които не са го правили после са посетили хирург и се стига до цепване и разни други манипулации , всеки сам решава какво да прави с детето си ,и едните и другите са прави ,не мисля , че някой може да си наложи мнението що се отнася до собствените ни деца .
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не е нужно да правите тези неща, защото възможността с това да предизвикате проблеми е много голяма.
Ако никой не може да Ви наложи мнение ( особено щом е и професионално), тогава да спрем да посещаваме Педиатър, щом ще си ходим там хей-така за "мнение", което ние преценяваме дали ни изнася, или не.

Не правете глупости, и не пипайте детето.
Ако имате "съмнения", поровете се и почетете, как това е решено на други места.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Разбира се , че мнението на пидиатъра е важно ,аз изцяло се вслушвам в него и до сега съм била доволна от това , което ни е посъветвал, лично педиатъра ни каза да правим това забелване, а щом той го казва , не остава нищо друго освен да го слушаме това все пак му е работата или професията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
В случая - съветът е грешен.
Естествено и - няма "две мнения" по този въпрос.
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 12:48:33 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
speranza, от колко месечна възраст ви каза педиатъра да почнете забелването?
ileini, аз съм ползвала този спрей за обриви по чувствителна кожа (върху разширени вени) - действа охлаждащо и спира сърбежа. в резултат на недразненето на мястото и приложение на други медикаменти локално обрива изчезна. ползвам го и сега при изморени крака върху вените. не знам дали при бебето ти има сърбеж, но препаратът няма да му навреди. как ще му пръскаш обаче, ако е по лицето?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Никакви "забелвания" не се правят!
Не са и нужни!

Добре, докторе, а как тогава се случват нещата после? Всички около нас както беше писано по-горе, ако не са забелили сами после ги пращат на хирург, цепят, правят компреси, става страшно. :? Ние като сме започнали сега да спрем ли?

Жбрул, както винаги изчерпателна и права. :wink: И на Алекс му се появяват същите точици около устата и след охлаждане всичко изчезва. Явно няма да си мъча детето, защото то и на мен ми е по-лесно да "бутна цица и да дремя". :lol: Пък когато реши юе се откаже сам.

Не помня вече pisss   , но почти от началото, и то само леко не силно,но това е препоръка на нашия педиатър, твоя може да не ти го каже да го правиш.
*
Добре де на каква възраст ги пращат да ги цепят? Да позная - на 3-4 год максимум, ми ще пращат щото си мислят, че вече е късно а то дефакто си има още време да се случат нещата.
Не знам, няма да коментирам повече. Аз изхождах от идеята, че щом така са всички бебешки пениси, значи така трябва да бъдат. Майките на момичетата правят ли нещо на половите им органи?
Просто за според мен не ми е работа да пипам там.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Ей, голяма глупост съм направила. :? :( Добре, че не сме стигнали почти до никъде. Спирам с тази лудост! Иде ми да се гръмна!!! :x За всичко съм чела толкова много, как можах за това просто да се предоверя и да не потърся информация!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не пипайте.
Какви неща да се "случват после"?
Не се пипа, просто.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Не пипайте.
Какви неща да се "случват после"?
Не се пипа, просто.

Да, докторе, разбрах Ви.
Добре че темата се повдигна тук.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Здравейте!Аз искам да попитам,има ли някой опит при пъпна херния(доста силно изразена),как третирахте,кога изчезна?Синът ми получи такава на 1 м.,но все още беше малка-не направихме нищо по въпроса по съвет на педиатъра.После хернията стана доста голяма и залепихме с лепенка за пъп.Стоя така един месец детето,но все още не се прибира целият пъп,въпреки че има огромно подобрение.Спрях да лепя,защото в това време се запарва кожата отдолу под лепенката,а и не мисля,че ще постигнем нещо повече.И все пак се надявам наистина с възрастта(както твърди педиатърката)да се оправят нещата съвсем!

*
TINI78, Ан-Мари имаше малка херния, колкото грахово зърно и от първия си месец беше с лепенка. Махнахме я преди месец ( тоест стоя с нея около 3 месеца) и всичко е наред. Сменяхме лепенката само ако имаше зачервено около коремчето или ако е на път да се отлепи.
*
    И аз НЕзабелвам. Писах преди време в същата тема, че на големия ми син забелвах. Но това беше преди 10 години. Яд ме е, ноооо тогава информация само от педиатъра и от бабите.  :(   Сега НЕ пипам там каквото и да ми разправят.

   Напълно съм съгласна с Кроки, че щом така се раждат момченцата, значи така трябва да бъде  :wink:

   Илейни, и ние сме с дребни пъпчици от топлото. Като го изкъпя и да се поохлади се заличават и на следващия ден на нова сметка. Но не го мажа с нищо. За наше нещастие ни се развали климатика точно в най-големите жеги и се спасяваме в сутерените стаи на майка ми - там е рай и без климатик  :D