0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Благодаря, дИвойки (очевидно бивши:-) !
Сами, а вие в Горна Баня при кой лекар бяхте?
Аз си предпочитам Токуда де, щото ми е по-удобно, но ако не успея да си запиша час за там, да знам и за ГБ
Надин, един от ортопедите от Горна Баня работи в център Детско Здраве на Ами Буе. Д-р Алексиев. Запиши си час ако искаш за там, иначе в ГБ ще чакаш заедно със старите и болни хора, доколкото знам не дават път на майките.
[/url][/url]
*
Здравейте мами!Ние днес бяхме на консултация и при въпрос дали да спрем Деавита-а/заради слънчевото време и излизането ни навън/,педиатърът каза да не го спирам да давам по 2 капки ,защото му била голяма фонтанелата на бебо.Кажете това притеснително ли е?Аз да си призная нищо не съм чела за това. :oops:

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Момичета, какво давате на децата при разстроиство?
Малките племенници, на 8 месеца са, имат и двамата разстроиство, единия вече пет дни, от днес и братчето му, даваме им прахчета, лекарката ги изписа.
Казала е, че е летен вирус, да не им се дава месо, и че много деца са така в момента.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Йоана имаше разстройство почти цял месец преди да се покаже първото зъбче. Ходихме в Токуда при д-р Масларска и тя ни изписа Биогайа - 2*5 капки и Protexin Restore - по 1 прахче на ден. Доволна съм, помогна.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
За разтройството при нас помагаше примерно 3 дни само на кърма /това в случай че са кърмени/. Сега вече се справяме със запичащи храни- пюре от щипки, оризова каша и т.н., като в същото време избягвам дразнещите стомаха храни- доматите най-вече. Това при нас слава Богу действа, но ако става въпрос за вирус, не знам  :?

П.С: И Био Гайя сме ползвали също


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Йоана имаше разстройство почти цял месец преди да се покаже първото зъбче. Ходихме в Токуда при д-р Масларска и тя ни изписа Биогайа - 2*5 капки и Protexin Restore - по 1 прахче на ден. Доволна съм, помогна.

Карамелче, искаш да кажеш, че един месец е имала разстройство, и след капките се е оправила ли малката?От зъбчето ли смятате, че е било така?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Не може да има разстройство от зъби, още повече 1 месец.
За разстройството има лечебна Хумана (много ефикасна според мен). Ако са захранени децата се дават запичащи храни - картофи, моркови, ориз, ябълка, шипка. При нас действа и чай с коричка от нар. Дренките също запичат - може от тях в чая. Но най-важното е задължително консултация с лекар, вероятността от обезводняване на малките деца е много голяма.
Чай от шипки също стяга стомахчето, без захар разбира се и би помогнал да не се обезводни детето, докато е на диета заради разстройството.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Здравейте мами!Ние днес бяхме на консултация и при въпрос дали да спрем Деавита-а/заради слънчевото време и излизането ни навън/,педиатърът каза да не го спирам да давам по 2 капки ,защото му била голяма фонтанелата на бебо.Кажете това притеснително ли е?Аз да си призная нищо не съм чела за това. :oops:

1. Попитай я с какво да смениш Деавит-а. Ние в началото бяхме с него защото в аптечната мрежа нямаше Вигантол. Педиатърката ми обясни, че с него трябва много да се внимава, за да не се предозира вит.А който също съдържа.
2. Не се притеснявай, че продължавате с капките. Ние също сме така, защото е изцяло на кърма. В АМ си има добавен вит.Д.  Вие на кърма ли сте?
3.Колко голяма каза, че е фонтанелата та си се притеснила?
« Последна редакция: Юли 08, 2011, 16:34:27 pm от Nataly* »
*
Момичета, нали не вярвате наистина, че с капки био гая ще излекувате разстройство? :wink:
*
Благодаря Натали ,че ми отговори.Ами не каза колко е голяма,просто каза да продължавам с Деавит ,защото му била още голяма фонтанелата.На АМ сме.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #852 -: Юли 08, 2011, 17:36:55 pm »
Момичета, нали не вярвате наистина, че с капки био гая ще излекувате разстройство? :wink:
Стефи, искам само да кажа, че забелязвам от мненията ти и тук и в други теми, че си човек, който мисли рационално и не се подава на всякакви слухове и „всеизвестни факти“. Просто исках да кажа, че уважавам подобни хора и ще продължавам да те чета с удоволствие, дори и понякога да не сме на едно мнение ( това си е нормално). Извинявам се за спама.
« Последна редакция: Юли 08, 2011, 17:46:41 pm от Bobbie »


  
*
 Здравейте,момичета!
 Искам да ви питам,правите ли нещо,когато бебето хълца или просто си го оставяте да си мине. Нашия юнак,докато беше в корема изобщо не хълцаше.Ела да го видите сега.
 Другото,което искам да ви питам,нещо имаме проблем с оригването и после като заспим се започват едни физиономии,та не знам дали не е заради това,че не се оригва и има газове.Мисля,че май няма още колики,знам ли?
*
Дидон, за хълцането аз нищо не съм правила освен да и предложа вода, която тя упорито отказваше. С оригването имахме проблем приблизително до края на първия месец. Трябваше и доста време... двадесетина минути понякога. Имало е случаи да я оставя за 2-3 мин. и пак да я вдигна и тогава си се оригваше без проблем. Имаше и случай, дето засичах по часовник с един "професор" 45 мин без резултат...
Коликите можеш да ги познаеш по характерното за повечето деца свиване на крачетата и стискане на юмручета. Приятелски съвет - не чакай да се появят, за да се запасиш с нещо за облекчаване, като дойде момента (пожелавам ти да го пропуснете) да имаш нещо под ръка.

*
Дидон, остави го да си хълца, всъщност на тях не им е и неприятно това /както е при възрастните например/. Можеш да предложиш водичка, но практиката сочи че ако ще хълца - и с водичката си продължава. Не се тревожи от това, с времето - все по-рядко ще хълца и за по-кратко.
Не винаги се оригват след хранене явно. Поне Дани в началото съм го чакала по половин час и нищо, а после като го вдигам по друг повод - бух една моооощна  :lol: Отдавна дори не го навдигам след хранене, но това са си "специфики" при моето дете, а и той е по-голям. Та това само за информация го споделям, ти си го оригвай докато се опознаете добре, възможно е да му е тежко, ако не се оригне след хранене и от опитите да го направи - се разхълцват :)

Дано няма колики, или да минат леко, че аз не искам да си го спомням това време...  :? За съжаление - няма как да не ги познаеш, ако са колики - щом не си истерясала - значи няма засега  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Дидон, кърмите ли се? Ако се кърмите не се оригват. Поне Ивана никога не се оригваше и ми казаха, че било, защото се кърми. Ама вече нямам спомен дали се оригваше като ядеше от шише. 
Съгласна със с Жбрул - според мен бебетата обичат да хълцат. Ивана обичаше. 

Боби


  
*
Дидонче,аз като хълца давам вода,когато пие спира ама понякога не иска да пие и си хълца.Не се притеснявай Тео е заспивал хълцайки.
За оригването наистина отначало и аз го чаках доста време да се оригне,но като не се оригваше после ми връщаше храна дори докато го кърмех.А пък коликите ще ти познаеш,както ти е писала Ади.И наистина си вземи да имаш нещо у дома,за да не тичате под пара до аптеката,въпреки че аз изчаках и тогава взехме и дори не сме го изразходвали цялото шише Инфакол-просто се разминахме без силни колики.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Благодаря Натали ,че ми отговори.Ами не каза колко е голяма,просто каза да продължавам с Деавит ,защото му била още голяма фонтанелата.На АМ сме.

Говори с нея да ти смени Деавит-а при всички положения. Също така се консултирай за дозата след като сте на АМ. Защото както всички майки тук са писали в него си има определено количество вит.Д. Ние сме на кърма само и не мога да съм точна в преценката си, но винаги ме е било страх повече от предозирането отколкото от малката доза.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #859 -: Юли 09, 2011, 13:05:13 pm »
Витамин Д трудно ще предозираш, защото за витамин Д никой не знае точните дози, но според специалиситите препоръчваните дози вероятно са по-малки от нужното. Казват ти например да даваш 400 единици, а твоето тяло като седи на слънце прави до 10-15 0000 единици.
Това, което ни казват ( и през няколко години го сменят за възрастни),не е някаква доза, която са изчислили по някакъв точен начин, а е едно към гьотере. Аз лично съм много ЗА витамин Д-то, защото е доказано, че даването му в ранна възраст намалява риска от определени автоимунни заоблявания. Ако детето пие по-малко от 950мл Ам на ден, пак се препоръчва да се дава. Ако обаче го държите честно изложено на слънце, тогава предполагам не би било наложително. Проблема е, че ние не си показваме децата на слънце и днешните деца масово са с недостиг на витамин Д.Иначе никой нямаше да има нужда от допълнително витамин Д, ако седяха изложени на слънце.


Боби