0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ами аз пиша че е много, но Вие не вярвате... .
Те там в Бг дават безумни дози- 3.000-4.000 Е дневно... че и повече.
Вигантол бе по "икономичен" на Единци/капка. Спряха го и го заместиха с това Деавит, с хиляда единици в капка.


А на моето бебе са изписвали по 15 капки Вигантол на 4 месечна възраст... Добре, че човек има от къде да получава повече информация в днешно време.


*
Аз от седмица не давам вит.Д и съм в размисъл какво да правя. Чета, смятам и ми става все по-омотано по въпроса /сефте  :lol:/

Малкият, яде 4 пъти в денонощие по 200мл. АМ /Хумана-1/. Досега му давах вит.Д от този: http://www.apotheke-online-internet.de/p1565980_vigantoletten-500-tabletten.html

Питах педиатърката за дозите - мрак и мъгла й е явно. Нещо ми смота, че поне до годината да съм давала "профилактично" и нямало значение дозата, то не можело да се предозира...абе да не обяснявам, ясно ви е.

При тези количества АМ, които поема и при условие, че няма никакви проблеми към момента - да давам ли, да не давам ли допълнително вит.Д се чудя и не мога да се начудя. Мнения?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Осигурете сигурно 600-800 Е дневно.
След като захраните, или увеличите млякото, и като се има пред вид че извеждате често, може да давате до 12м възраст, но в тези рамки- Коригирайте даването "надолу" ако смятате че от храна или от извеждане детето е с удовлетворени дневни нужди.
Ако една капка е 400Е, може спокойно да давате до 12м възраст без опасност от предозиране.
И спокойно може да пропускате 1-2 дози /седмично, ако се случи.
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 02:19:05 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря ви Д-р Бърди! Този вит.Д е на таблетки, но едва ли има значение, важни са единиците предполагам? Сега ще седна да сметна акуратно колко ги докарва на 24 часа с АМ и ако са достатъчно, мисля да не давам таблетки.
Иначе дребното човече е навън, поне 6 часа в светлата част на деня /без да го пържа директно на слънце естествено/. Изключение са последните 3 дни адски жеги тук, но това е временно. Мисля да го захранвам след около 3 седмици и когато го направя, предполагам пак трябва да сметна количеството АМ, което поема и дали му стига пустия вит.Д  :lol: Ами...ще смятаме, само да са добре децата.

По моя преценка /но аз не съм педиатър/ - дневните му нужди са удовлетворени, но все пак...не съм толкова самонадеяна, че да не попитам който разбира ;)

Благодаря!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
 Здравейте,мами на момченца,я кажете по повод темата с пишонката...педиатърите ви налагат ли се с разбирането им по повод забелването.Нашата бе категорична,че ще горешим въпроса до 6ти месец.Нямало да стане от само себе си, а аз определено съм привърженик на другата теория...Оф,това много ме притеснява...







дидон, не й давай да пипа, категорично й забрани да го прави и я следи в ръцете, защото са много бързи. Нашата се опита, аз скочих. На 6-ия месец тръгна да го праща на хирург. Казах й, че това няма да стане. Опита се да ми скръцне със зъби, че носела отговорност за здравето на детето. Отговорих й, че ще подпиша, каквото иска по отношение на пишката му, но никой няма да я пипа. Не сме имали повече спорове.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Педиатърката ни не пипа там.И на мен не ми дава да пипам.Само на прегледа леко преглежда-ама много внимателно..И това е..То много мнения по тази тема
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
@saraapl

Само едно мнение има по тази тема.
Не може да има "второ", "трето" и т.н. , щом са грешни.

Иначе изглежда чудесно и хапва добре и винаги е в настроение... . :D
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 11:02:00 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
 Оф,дано да се разберем като интелигентни хора...
 Благодаря за подкрепата, наистина ми е необходима...
*
Дидон, също не съм позволявала да пипат пишката на Дани. Ти си МАЙКА и става каквото ти кажеш и позволиш, независимо от мненията и щенията на педиатрите и който и да било. Не забелвам, мия докъдето се отваря т.е. баща му върши тази работа, като по-компетентен по тези въпроси  :lol: и детето си е ОК, поне засега. Не поддавай на натиск за каквото и да било по потмошение на детето си, когато си убедена, че твоето е "по-правилно".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Didon няма да пипат там, забрани категорично! Бащата какво мисли?
[/url][/url]
*
 Преди да се роди му казах всичко изчетено  и той беше на моето мнение.Обаче при първото идване на педиатъра в нас, зададох и въпроса и тя каза до 6ти месец ще решим проблема...После мъжа ми казва,щом трябвало... 8O
 Не знам,явно се колебае кое е правилно...
 
Здравейте!
Имам нужда от помощ! Бебка (6 мес.) е в края на лечение от бронхиолит с инхалаторен вентолин (0,15мл на 8 часа, защото е ок. 7200. Вчера лекарката вече не чуваше хрипчета на слушалката, започнахме да разреждаме приемите, но тази сутрин бебето се събуди със зачервени долни клепачи.
Нищо друго не сме променили, освен че дадох зеленчуково пюре с ориз (до сега беше приемала само зеленчуково). От два-три дни има и лек секрет от половите органи...
Просто се видях в чудо!
Педиатърката ни е спокоен човек, казва да не се тревожа, можело да я е ухапал комар 8O.. Абе, какъв ти комар, бебето е с ДВА зачервени клепача. Сякаш и леко подути...
(Страхувам се, защото от нейното спокойствие баткото лежа в болница с пневмония, след като тя го следеше редовно и той поддържаше много висока температура 5 дни!)
Моля за помощ!
Чудя се на какъв специалист да водя бебето, както и на какво може да се дължи това зачервяване. Четох, че може да е и от жегите, да не достигат течности, но тя по принцип не пие вода, не иска, а нощес беше гладна и изпи доста (може би към 50 мл)и ето ти сутринта  osi_12;
За секрета знам, че трябва да се изследва, ще се пробвам да изкрънкам направление за детски гинеколог, ако не стане - ще плащаме.
Ако може, препоръчайте специалист и за този проблем!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Чудя се на какъв специалист да водя бебето, както и на какво може да се дължи това зачервяване. Четох, че може да е и от жегите, да не достигат течности, но тя по принцип не пие вода, не иска, а нощес беше гладна и изпи доста (може би към 50 мл)и ето ти сутринта  osi_12;
За секрета знам, че трябва да се изследва, ще се пробвам да изкрънкам направление за детски гинеколог, ако не стане - ще плащаме.
Ако може, препоръчайте специалист и за този проблем!
Ами няма друг специалист освен педиатър. Какъв ще да е този детски гинеколог за 6 месечно бебе -не знам, да кажат другите дали има такъв, но аз поне не съм чувала. Секрета може и педиатърката да го прати за изследване. Била ли е на антибиотик скоро? Не е задължително да трябва да се изследва, ако е след антибиотик може и да си мине сам.
На клепачите има ли секрет?
Щях да ти кажа да я заведеш на алерголог, но понеже скоро бяхме и много малко неща могат да се изследват на толкова малко бебе. Казаха ми да чакам до 1 годинка за да направят тестовете за алергия и и взеха само кръвни, но вие дори не ядете оше нещата, за които моята я тестваха.
 
Какво като не пие вода, мляко нали пие - давай и каквато течност пие.

Боби
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 19:07:52 pm от Bobbie »


  
*
Вече се обърках съвсем с този вит. Д. Нали, ако бебето пие над 500 мл АМ не е нужно допълнителен прием на вит. Д? Сега започнахте да говорите за 1 литър.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Дидонче,за пишката и аз като питах док.каза,че той щял да я оправи към 6-7месец.Аз започнах сама към 3.месец да му я забелвам и то без да дърпам докъдето се отваря сама кожата и това го правя на всяка баня във водата.Нямам намерение той да дърпа и т.н А за вит.Д аз  също се обърках,но ще давам по 1 капка и толкоз.Шашнах се от инфо  osi_12

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Вече се обърках съвсем с този вит. Д. Нали, ако бебето пие над 500 мл АМ не е нужно допълнителен прием на вит. Д? Сега започнахте да говорите за 1 литър.
Минимум 500. С корекцията на дозите, 600-700 дневно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Защо не забелвате вие пишките, момичета? Или аз нещо не съм разбрала, че четох набързо? :oops:
При нас таткото го прави на всяка баня и сме стигнали някъде до половината, защото като говорих с педиатърката тя каза, ако не се справя аз след това на хирург.

Имам и още един въпрос. Как намалихте храненията на бебета си? Ние все още сме на 6 хранения :oops: Не мога да махна нощното. Последното му хранене в 21.30 и после се буди в 4.30(това не мога да го махна). Опитвам с водичка, с чай, със залъгалга - не и не. Трябва да го сложа на гърда та било то и за 5мин и тогава заспива.
« Последна редакция: Юли 13, 2011, 16:39:20 pm от Nataly* »
*
Натали, не го махай, защо да го махаш. Паузата от 7 часа която прави е ок. Деси пиеше мляко в 5-6 сутринта до 3.5г. :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Ели, и моето мнение е да оставиш детето да си яде щом иска.
И тримата в нас ядяха нощем до година и 2 месеца. Сами се отказаха.
Има деца и на 6 месеца сами си променят режима, има такива и до годината се будят да пият мляко. Не го мъчи.