0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Доктор Бърди, снабдих се с бананова каша на Хумана. Но на нея пише, че съдържа обезмаслено прясно мляко.  В сайта на Хумана е уточнено, че млякото в тази каша е различно от АМ и е един вид преход към обикновеното краве мляко, само дето е обезмаслено в кашата.Мога ли да я дам при положение, че бебето ми е с чувствителен стамах- колики и яде Нан сензитив? Също съдържа и царевичен грис, досега не е опитвал царевична каша.
Пише на кашата да не се дава при алергия към белтъка на кравето мляко.
Да я предлагам ли или отива за кучето?
Какво куче?  8O 8O С бебешки кремчета ли го храните? Браво! Понякога казвам, че живеем във време, когато ( за някои страни) животните си прекарват по-добре от хората.  :wink:

Тук има само две:
http://www.humana.gr/proionta/vrefikes-kremes

И те са за над 6м.

Това, което описвате, не е подходящо. Ако обаче пише "за над 4 м възраст", Хумана знае по-добре и останалото е въпрос на лош превод. Например "обезмаслено мляко" е всъщност "АМ на прах".
« Последна редакция: Юли 16, 2011, 16:29:09 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Здравейте,може ли някой да каже тези пъпки от топлото ли са или може да е от въведена храна ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Доктор Бърди, снабдих се с бананова каша на Хумана. Но на нея пише, че съдържа обезмаслено прясно мляко.  В сайта на Хумана е уточнено, че млякото в тази каша е различно от АМ и е един вид преход към обикновеното краве мляко, само дето е обезмаслено в кашата.Мога ли да я дам при положение, че бебето ми е с чувствителен стамах- колики и яде Нан сензитив? Също съдържа и царевичен грис, досега не е опитвал царевична каша.
Пише на кашата да не се дава при алергия към белтъка на кравето мляко.
Да я предлагам ли или отива за кучето?
Какво куче?  8O 8O С бебешки кремчета ли го храните? Браво! Понякога казвам, че живеем във време, когато ( за някои страни) животните си прекарват по-добре от хората.  :wink:

Тук има само две:
http://www.humana.gr/proionta/vrefikes-kremes

И те са за над 6м.

Това, което описвате, не е подходящо.

Благодаря за отговора! На тази каша пише че е от 4 месец.
Кашите, които показвате ги няма в Бг.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Благодаря много!

Цитат
Защо не питате Педиатъра си? :)
Все лекции ме карате да изнасям... .   8O   :wink:
Ами защото тук чета по-задълбочени обяснения, от които повечето лекари правят :-). Според моята педиатърка няма храни, които да има смисъл да се забавят след 1 годинка и имайки предвид отговора Ви по-горе, има логика.


Всъщност аз знам, че имат ИгЕ, но референтните стойности са за ИгЕ по принцип - измерват си по тежката верига на антитялото, която определя типа ( игЕ, ИгГ и т.н.)и е еднаква за всички Иг от един тип и за всички хора. Това няма връзка със специфичната реакция.

Май въпросът ми е за имунолог,че тук става много дълго. Проблема е, че тези които познавам не са педиатри нито въобще работят с хора  и ще ми кажат същото,  което и аз питам :-). Ей сега ще драсна един имейл  и като получа отговор ще пиша пак по въпроса.
« Последна редакция: Юли 16, 2011, 15:54:55 pm от Bobbie »


  
*
Смарайди предполагам говориш за тази каша http://humana.bg/product/%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%88%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B5/ на Никол й е любимата. Ако имаше лесно да яде само бананова....  :lol:
При нас няма проблем, но и тя няма чувствителен стомах. Така и не разбрах какво е това колики.



*
Смарайди предполагам говориш за тази каша http://humana.bg/product/%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%88%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B5/ на Никол й е любимата. Ако имаше лесно да яде само бананова....  :lol:
При нас няма проблем, но и тя няма чувствителен стомах. Така и не разбрах какво е това колики.





Аха, тази е, Илейни! То май няма бебе дето банановата каша да не е любима  :D.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
хммм явно не ми е интересен въпроса ,щом пак не ми се отговаря ,за втори път вече питам нещо,но няма кой да отговори ................
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
хммм явно не ми е интересен въпроса ,щом пак не ми се отговаря ,за втори път вече питам нещо,но няма кой да отговори ................

нямам голям опит ама съм виждала на детето си пъпчици от топлото и не бяха така..(питах педиатъра).Възможно е да е от храна.С какво ново си захранила Майки скоро?
*
Мънки преди няколко месеца Ники имаше подобни пъпчици.
 Д-р Бърди беше писал да измия със сапун и да сложа пудра, за да видя дали ще се повлияят. Ами изчезнаха за 2дни. Така и не разбрах от какво са.
При нас само че бяха по лицето.
Искрено се надявам да е от жегите, а не алергична реакция :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Мънки, да не го е нахапало нещо?


  
Здравейте,ами боби не ми се вижда да е нахапана :(.
 Днеска са по малко и то доста май наистина ще се окаже че са от жегите,последно като захранване съм вкарала,пиле и фин алабаш доколкото знам не са алергени някакви,ама.......Благодаря за отговорите Момичета ;).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Бебчето ми не е акало от петък ,на кърма сме и от време на време през деня давам и АМ.Напъва се но работата не става, дайте съвет че съм начинаеща и незнам какво да правя.Виждам го че иска да се изака ама не става.

Изчакай го и днеска,знам че е нпормално и по 4 дни да не акат,ако не стане от самосебе си,то опитай с сгъване и разгъване на крачетата,за термометър в дупето съм много против затова не те съветвам,освен ако не екрайно належащо :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Ще пробвам с крачетата, четох че и с масаж на коремчето ставало, ама незнам, дано да стане, че да не се мачи горкия.А дали ще има ефект ако изпия сок от круши или нещо друго за разхлабване?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Бебчето ми не е акало от петък ,на кърма сме и от време на време през деня давам и АМ.Напъва се но работата не става, дайте съвет че съм начинаеща и незнам какво да правя.Виждам го че иска да се изака ама не става.
Нямаш ли достатъчно кърма? Питам, защото моята дъщеря като беше новородена, се запече когато и дадох АМ.
Аз също съм против термометъра. Затова след като изчаках 4 дни, сложих глицеринова свещичка, че поне не е лекарство.  Понеже нямаше за новородени,а имаше за 2 годишни деца, отрязох и сложих само връхчето по съвета на аптекаря.

Боби 


  
*
Ще добавя към Мънки и мсажче с кръгови движения по часовниковата стрелка на коремчето. При нас помагаше когато е беше много запечена.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Да питам когато ходих ме на консултация педиатърката каза,че на едно от момченцата ни единия тестис задържал вода,каза да не се притеснявам ще се оправи до 6 месец,но аз се притеснявам някой да сподели ако е имал такъв проблем
Мънки, само споделям, че така съм чела. Честно казано, не ми е хрумвало да тествам.

Комарите - опаковам кошарата с мрежа, купих я от амазон, не мога да пусна линк в момента, но ги има там. По същия начин процедирам с количката, като излизаме вечер. Въобще - инвестирах във всички видове мрежи.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

оххх ами да и аз мисляда купя една мрежа :),благодаря :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Доктор Бърди, ето тук има разяснение относно кашите с прясно мляко на Хумана:

www.humana.bg/club/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=36.0

Да яде ли бебо от кашата или не?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.