0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Смарайдии,няма нищо притеснително да даваш кашите,защо така се притесняваш немога да разбера,това е продукт от сумати време на пазара,колко бебета са отгледани с тях а ти сега се притесняваш....и моето ги яде и е добре.Ваща педиатърка какво мисли по въпроса ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Ще пробвам с крачетата, четох че и с масаж на коремчето ставало, ама незнам, дано да стане, че да не се мачи горкия.А дали ще има ефект ако изпия сок от круши или нещо друго за разхлабване?

На нас най-много ни помагаха глицериновите свещички! Но преди да купим сме оправяли положението с повечко вода, масажи и 2.5мл Дуфалак. Сега се сещам и за термометър в дупето. По-късно след като се оказа, че наистина сме си с перманентен запек минахме на Фризо Вом и сега всичко е ок!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Ще пробвам с крачетата, четох че и с масаж на коремчето ставало, ама незнам, дано да стане, че да не се мачи горкия.А дали ще има ефект ако изпия сок от круши или нещо друго за разхлабване?

Чуспи, добре ли наддава бебо?

При нас се беше получил лъжовен запек, на беба не и стигаше кърмата и аз като теб дохранвах малко с АМ. Говорих с педиатърката и тя прецени, че е от недостиг, посъветва ме да дохранвам на всяко кърмене и беба се изака. Но да спомена, че на мен кърмата ми се оказа недостатъчна като направихме пробно кърмене. Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Момичета помагайте с инфо.Макси от 3 седмици е със гъсти бели сополки.Не е болен.Просто нослето му е запушено.Промивам му нослето с физ.разтвор.Пуснах му секрет и излязоха умерено количество стафилококи аериус (ако правилно разчитам).Частния педиатър каза нищо да не предприемам.А педиатърката по здр.каса ми каза да му слагам за 1 седмица капки тобрекс и да почиствам с физиологичен разтвор.И сега се чудя какво да правя.Та ако някой се сблъсквал с подобно нещо моля да сподели какво е предприел.Надявам се и Birdie да се включи.
Благодаря предварително! :P
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Бактробан, но се убедете първо че посявките са коректни. Тоест, Стафилококите са вътре от нослето, а не обрани около ноздрите отдолу ( където нормално има Стафилокок).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
 д-р Бърди,по повод "забелването" искам да ви питам,при положение, че съм решила да НЕ го правя, до какво се свежда хигиената на пишката...трябва ли да отдръпвам, до където може кожичката, или именно това е част от самото забелване?

 Извинявам се, ако въпроса ми Ви се стори глупав, но дори и там, където чета за отричане на забелването споменават за това отдръпване от родителите на кожичката при тоалет и вече се обърках
didon, аз не съм д-р Бърди, но тъй като си задавах същия въпрос, стигнах до извода, че няма как да поддържаш хигиена на пишката, без да отдръпнеш кожичката. Въпросът е да няма напрежение, да не натискаш, да не дърпаш - никакви грубости. При Бобо се вижда вече "напредък" в сравнение с първоначалния вид, въпреки че почистването го извършвам съвсем нежно. В началото кожичката му беше като прищипната над главичката, въобще не се изглаждаше при подръпване назад. В момента това прищипване липсва. Пак казвам, въпросът, според мен, е да се прави нежно и внимателно, без да се цели по-бързото забелване. Д-р Бърди, моля, поправете ме, ако греша.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

tanj74  и ние имахме точно такива бактерии, правих промивки с физ. разтовр,инхалации и мажех с Бактробан, д-р Масларска ми ги изписа. На след. преглед вече нямаше нищо.

didon, аз също забелвам леко пишлето, защото може да стане мн тежка инфекия, при Марти се получи леко зачервяване и правих специални промивки, мога да видя как се казва препарата, а на съседите детето лежа в болница и от 2 седм не може да се оправи от тежка инфекция. На нас д-р Масларска и уролог ни препоръча забелване около 1 год на детето.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не се забелва, не се пипа.
Това е нормалното състояние на кожичката.
Не знам за каква "инфекция" говорите, но това физиологично състояние не предизвиква нито "инфекция", нито "сериозна инфекция" нито уроинфекция.

Така че... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Не се забелва, не се пипа.
Т.е. грешно ли е разбирането ми? Как мием, ако не пипаме? Пак повтарям - говоря за съвсем нежно издърпване назад, без натиск и усилие.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Това може.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
   Днес бяхме при педиатъра и аз повдигнах отново темата за забелването...
   След изказването ми, че не искам да се забелва, че аз при къпане ще го отдръпвам съвсем леко и нежно,както Камбозолка описва, ми беше отговорено: "Добре,до 6тия месец го прави и ако не е станало аз ще го оправя" . Изцъклих се и казах, че точно това не искам, че изобщо не е задължително да става до 6тия месец и т.н. Цитирах и д-р Бранков. Тогава ми бе отговорено, че именно негови пациенти имали страшно много проблеми...Също, че смегмата била причинител на страшно много уроинфекции, защото имало много голяма вероятност да попадне в пениса...
   Не съм си променила позицията и ще я отстоявам. Дано всичко да е наред...

 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Игнорирайте казаното. Не отговаря на съвременните схващания по въпроса.
Не мисля че Проф. Д-р Бранков "има много проблеми с неговите пациенти", както е казано.
Проф. Д-р Бранков е опитен и добър професионалист- това мога да твърдя и от лични контакти, които през годините имам с него.

Спокойно... . И оставете детето на спокойствие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Ех, ама как обичат да вкарват хората във филми, и как само убедително звучат. Даже и факти и статистика още малко ще изкара- колко са "жертвите" на еди си кой доктор....

Напомня ми на това, как преди време на мен ми казаха, че трябвало да ми правят коремна операция и да ми премахната едната тръба, защото това било начина да се премахне извънматочна бременност....и какви били тия лапароскопии....защото много сме четяли в интернет, за това умирали толкова хора.... 8O
Добре, че много четях в интернет, та сега има кой да осмисля живота ми...и точно тази "ненужната" тръба си свърши работата...

Извинявам се за офа, но много се напрягам от такива изказвания на доктори....


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Didon,някои неща са толкова дълбоко загнездени в главите на хората, че факти не ги интересуват. За съжаление това е и при някои лекари (а не би трябвало). Според мен ти си казала каквото има да се казва, от сега нататък просто забраняваш и не влизаш в спорове. Казваш: „-Такива са ми разбиранията“ и толкова. Има хора, за които фактите са без значение, те си знаят тяхното. Най-лошото е, че са мнозинство и като решиш да спориш с такива хора те просто ще ти посочат, че едва ли не как може да си толкова загубена, да не знаеш нещо, което  на всички е ясно :-)
А педиатърката, ако смяташ, че е толкво нагла, че да го направи въпреки искането, по-добре я смени. Не ти трябва лекар, с който не можеш още от сега да се разбереш.


Боби


  
*
Didon
А педиатърката, ако смяташ, че е толкво нагла, че да го направи въпреки искането, по-добре я смени. Не ти трябва лекар, с който не можеш още от сега да се разбереш.


Боби

 Искрено се надявам  и вярвам, че не е... Странно ми е, че е млада и без да искам да дискриминирам по-възрастните специалисти, винаги съм смятала,че съвременните,млади специалисти, са в крак с последните открития и изследвания...
 
 Искам да ви питам и друго нещо, правите ли ваксина на вашите бебчета срещу Ротавирус?
*
Дидонка, аз мисля да правя Ротарикс.

*
Дидонче,аз не съм правила и мисля да не правя.Тя се прави доколкото знам до 6 месеца.Те толкова ги боцкат до 5 месец,че не ми иска и това да му давам.
Аз правя същото като Камбозолка,а не мисля да давам на док.да го дърпа,защото знам племенника после не можеше да пишка 2-3 дни.И въпреки това пак му зарастна и пак го водиха на хирург...А да те наплашат със статистка знаят  :?

Аз само знам, че в САЩ и Канада и някои др страни още при рабдането детето се обрязва, за по-добра хигиена. Всичко мои приятели с момченца го направиха преди навършване на годинка на детето.
И пак казва, че на моя приятелка, поради не добра хигиена на пишлето, детето получи мн тежка инжекция.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Аз само ще допълня, като човек, който за съжаление трябваше много да чете и да се образова по въпросите на уроинфекциите и бъбречните такива, та само ще ви кажа, че това с не добрата хигиена е абсолютен мит. Живеем в 21 век, всички спазваме определни хигиенни норми, няма средностатистическо семейство, което да не си къпе децата ежедневно, така че Николинка, това дете не е получило "много тежка уроинфекция" от не спазване на хигиена, повярвай ми, за всяка такава инфекция си има друга причина.
Много ми е мъчно, когато хора образовани, мислещи и знаещи се опитват да си скрият главата в пясъка, буквално с подобни елементарни обяснения. Да, за мен това си е абсолютно несериозно и безотговорно. Когато имаме проблем трябва да търсим причината за него, а не да се скриваме дори и от самите себе си, защото така ни е по-лесно и "защо да се притесняваме излишно, нищо му няма на детето".