0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета въпроса ми е - будите ли бебето , ако е заспало малко преди хранене , в случая моя син е на 21 дена?
« Последна редакция: Март 21, 2011, 14:11:43 pm от Елфи »
*
Аз не съм я будила. Сърце не ми дава като спинка детето  :D Първия месец правеше паузи и х4часа.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
И аз не будя..И на мен сърце не ми дава особено като е сладичко заспало и чак си се усмихва на сън :) Иначе ние от самото начало нямаме режим на храненето-когато е гладен той си го показва и то как.. детето само си "прави" режима в нашия случай  :D Има моменти в които спинка повече от 4 часа-и тогава не го будя!
по предната тема за ноктенцата-аз ги отрязах преди 10 дни-бяха многооо дълги.И сега пак са за рязане.Иначе сме с ръкавички да не се драскаме.Слава Богу ги търпи... Само шапката ни е голям зор  :?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
А на краката режете ли им ги?
Понеже аз първите 3 месеца не се сетих изобщо, че и там нокти имат децата:)))
И един ден като видях на Алекс ноктите как са се извили към пръстчето, че и забили леко ме досрамя:)))))
*
Лиско и аз от скоро ги режа на краката  :oops:
Днес обаче сутринта видях, че големия пръст й е зачервен и се притесних може ли да й се забива нокътччето, те са толкова мекички? Ще изчакам още някой ден и ако продължава да е така зачервено ще се консултирам с доки.
Аз режа, че иначе сам ги чупи и ги закача и става една кървава...боли ме като го ледам, той нищо не усеща.
[/url][/url]
*
Здравейте мами! :D
Да се запиша и аз в темата! :D
По въпроса за събуждането - не будя! Той сам си казва кога е гладен! :wink:
За ноктенцата и аз днес се позамислих, че е време да ги подрежа :D
Мисля утре да се пробвам. :wink:
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Момичета как режете ноктетата на краката..Ми те много малки  8O или просто ние сме малки и затова  :D то до 3 месеца може и да станат за рязане.. :) иначе ние от раждането имаме едни малки ноктенца на краката-което било странно за новородените бебета точно  8O ама на ръцете беше орленце :):)
Благодаря ви мили мами за отговорите , ние сме на кърма и се кърмим на 3 часа долу горе, все още не мога да свикна с режима на кърмене на бебето , понякога спи много малко и мога да си го храня на 3 часа , но все заспива в моментите когато идва време за хранене и аз се принуждавам да го будя, вечер последно го храня в 24ч. и после той сам се буди или към 4 ч. или към 5ч.,но през деня е ужас , почти не спи , а ако заспи то става много трудно и  уж е заспал , а не след дълго започват едни ревове , направо ужас. Все се чудя в такъв момент нахранен ли е или нещо друго му има !
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Благодаря ви мили мами за отговорите , ние сме на кърма и се кърмим на 3 часа долу горе, все още не мога да свикна с режима на кърмене на бебето , понякога спи много малко и мога да си го храня на 3 часа , но все заспива в моментите когато идва време за хранене и аз се принуждавам да го будя, вечер последно го храня в 24ч. и после той сам се буди или към 4 ч. или към 5ч.,но през деня е ужас , почти не спи , а ако заспи то става много трудно и  уж е заспал , а не след дълго започват едни ревове , направо ужас. Все се чудя в такъв момент нахранен ли е или нещо друго му има !

Мила моето джудженце по принцип плаче когато е мокър или когато е гладен.. :) Иначе през деня спи...Вечер го къпя по-късно защото го храня и след това спи поне до към 4 часа сутринта. И след това се буди към 7:30.. :) Иначе ние спим на много силни шумове  8O През деня спи без проблем че се чува тв-то,коли,мотори.. Ама вечер мале мале... Като е тихо не иска да заспива :) Та сме подходили по друг начин.Записваме на мобилен телефон мелодия на сешоар и цяла вечер звучи!!! Свиква се милички,свиква се :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Благодаря ви мили мами за отговорите , ние сме на кърма и се кърмим на 3 часа долу горе, все още не мога да свикна с режима на кърмене на бебето , понякога спи много малко и мога да си го храня на 3 часа , но все заспива в моментите когато идва време за хранене и аз се принуждавам да го будя, вечер последно го храня в 24ч. и после той сам се буди или към 4 ч. или към 5ч.,но през деня е ужас , почти не спи , а ако заспи то става много трудно и  уж е заспал , а не след дълго започват едни ревове , направо ужас. Все се чудя в такъв момент нахранен ли е или нещо друго му има !
Рефлукс е това. Рефллукс. През деня.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
За буденето - при нас казват така - до 5кг детето се буди за храна.Над 5кг може да се оставя с пауза от 4-6ч зависи дали е на АМ или кърма.Обяснението - новородените бебета лесно свалят кр.захар(когато не се хранят дълги часове) и така изпадат дълбок сън който за тях е опасен.Ако кърмите или давате АМ изобщо не е нужно да ги святкате,просто го придърпвате - бебетата ядът и насън.

За ноктите - рязала съм ги от самото начало когато станаха за рязане.Но не до "дъно" :)

Др Бърди - към вас - историята е дълга,не знам как ще я скасявам :wink:
Вторник - слюнки и "хъркане нагоре в нослето",иначе носните кухинки - сухи,чисти,дишане без проблем.Отадох го на страхотните лиги които се стичаха и двата зъба които избиха същия ден наведнъж.
Сряда - разстройство.Силно,горящо зачервяване по дупето и навсякъде където е попаднало изпражнение.Подуване в дясно от пениса.Т 37
Четвъртък - разстройство,ужасна миризма.Подуване над пениса.Зачервяването е изключително болезнено,детето изпада в истерия при почистване.Т 37.Следобяда при личния доктор - диагноза - вирусно разстройство,водещо до кожна иритация и подуване(със съмнение че идва или от възпаленото пъпче).Лечение - Барексал 2х половин на ден пактчета за максимум 2дни.Изключително подчетано,че не се дава на деца,но разстройството трябва да бъде спешно овладяно.Крем за дупето - Дактозин.
Петък - няма разстройство.Иритацията по дупето изчезва бързо.До вечерта - почти не се забелязва.Няма болка.Няма Т.
Петък през ноща - Т 40,7. Ибупрофен и спешен кабинет - диагноза - отит в дясно + възпаление на пениса резултиращо в подуване около него.Лечение - Аугументин и Теракортрил за подуването около пениса.
Събота обед - Т 41,друга болница - диагноза - леко ушно възпаление + подуване идващо от пъпа.Лечение - Амоксициклин и Изо Бетадин за мазане с клечка около пъпчето.

Де факто - дала съм 6 приема Амоксициклин и медикам.за Т.До там. Днес бяхме при лекуващия ни лекар.Според него възпалението е вирално(така е и според останалите двама доктори)и не сме за АБ.Само ибупрофен/парацетамол при нужда.

Вашето мнение по диагностиката и лечението и да споделите как да спра АБ?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Отит има ли, или няма?
С пъпните "уточнявания" какво стана? това е? херния, гранулом? урахус?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Отит има ли, или няма?
С пъпните "уточнявания" какво стана? това е? херния, гранулом? урахус?

Отит.Това последно от днес,но е лек.Каза ми,бебета до 6м - АБ,над 6м - нищо,ако до 5 дни няма подобрение,тогава АБ.
Гранулом е,според личния.Според хирурга - не е.Операцията отложихме.Не е херния.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Хм, Вие ме убивате.
Ако е гранулом- третирайте тогава... така ли ще остане това?

За температурата? не знам... без преглед не мога да кажа. Може да е вирусно, но може и да е отит.
Отитите в тази възраст са много опасни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
За ушите - и тримата доктори са единодушни - вирално е.Какво да правя с почнатия АБ? МОга ли да го спра?
Вече се обърках.Отита винаги ли е бактериален?
Отложихме операцията само за сега докато оздравее.Пренасочихме за 1/04
« Последна редакция: Март 22, 2011, 01:12:44 am от Birdie »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не може да спрете АБ... .
Не винаги е бактериален отита... но зависи от общата преценка на нещата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Не може да спрете АБ... .
Не винаги е бактериален отита... но зависи от общата преценка на нещата.

Дам,др Бърди.Току що се "обогатих" със нови знания... :?
Ще си пием АБ-то...
Мен само ме тревожи тази безкрайна висока Т...днес пак 40,2...Сложих свещичка в 16ч,в 18ч беше отпаднал и унил.Т - 40,2.Свещичката намерх в памперса...Ако не дам нищо навреме поддържа тази Т...След 48ч АБ не би ли трябвало да има подобрение?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, би трябвало. Нещо не е наред... може да е инфекциозен екзантем това ( екзантема субитум, 6-та болест)
http://www.evropea.com/sixth_disease.html

( това е обяснение на Братанов ( бивш Бг Педиатър корифей). Но не е особено вярно в много положения. Например обривът не изчезва за 24 часа, а за 24-48 часа. Инкубационният и период не е 17 дена, както пише, а 9 до 10. Има  и други неточности... .

Но може да е и друго. Моля да се свържете с педиатъра си и да обясните че т-та не спада, и няма обяснение и диагноза на състоянието.
« Последна редакция: Март 22, 2011, 01:11:02 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Ноктите на краката на Бобо за първи път му ги изрязах вчера, като изключим палците, които вече няколко пъти подкъсявам. Просто другите пръстчета бяха ужасно малки, а и ноктите явно му растат доста бавно.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.