0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
О да! Пробвах Фризвом, Аптамил АР и Хумана АР. НАН АР даде най-добър резултат. Няма запичане, няма повръщане  :D Усмихнато и доволно дете!
*
Илейни, пишеш, че през деня Никол е на хладно, това значи ли, че през нощта не е? Т.е. спи на друга температура, в неохладена стая примерно?

Матракът на основната кошара на Дани е съвсем обикновен някакъв, даже не помня марката, просто ми го докараха от магазина от който взех мебелите му. Не е двулицев...абе - никакви екстри, но мокро от пот - няма. Последните дни дори, пак спи с онази бебешката си "подпиралка", че иска на една страна, пък не му е удобно да се крепи сам и пак няма мокро / а тя допълнително стопля все пак/. Не е да не се поти по принцип и да "не може", като му е топло - поти са та се лее чак. Навън, на разходка в топлото, дори съм преобличала, толкова мокър е ставал.

Преди да набиваш пари в нов матрак, пробвай да регулираш температурата в стаята в която спи просто.

За млякото - не мога да се изкажа, че отдавна го бистрим, а ти все се тревожиш. Д-р Бърди ще помогне там. Ама ето - щом сте на АР мляко, не е страшно, че пие по-малко, а и тя си изглежда супер, стига се панира! :D
Дани може да е бяс и каприз за какво ли не, но виж за ядене и пиене - извадих късмет. Щом нещо тече от биберон - пие и не пита, мляко, чай, вода, Колийф, последно и вит.Ц пи, а аз се тревожех, че ще плюе защото е кисело... - няма възражения човека. Дано и с лъжицата се спогодят така добре.  :lol:
« Последна редакция: Юли 15, 2011, 01:38:17 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
 Камбозолка,аз имам такъв протектор,но все още не го слагам, стува ми се,че допълнително ще му запарва.
 какво направих с матрака, обърнах го от "зимната" страна.Е, проблема се реши. Няма мокри петна, поне за тези две денонощия,а температурите са същите. Или са объркали етикета, или тази кокосова подложка,която напипвам от "зимната" страна, е по-добрия вариант...

 Да споделя, нашия юнак си върти главата на двете страни още от 6ти, 7ми ден. Прави го както по гръб, така и по корем. Аз доста го държа по корем,а и той дава признаци, че му харесва. Настрани не обича да спи. Когато е по корем задържа главичката си изправена за повече от 5 секунди. Споделям го по повод обсъждане преди време как трябва да спи новороденото. Ние настрани НЕ можем.

 До момента нито веднъж не е повръщал
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ние настрани НЕ можем.
Ми то и без това трябва да  е по гръб.

Б.


  
Боби, тук май в повечето болници казват на майките да слагат децата настрани. В Токуда ги слагаха по гръб и обръщаха главата на една страна, така правех и аз. На който не му е удобно обаче си показва ;) Дидон, имай предвид, че се смята, че доносените бебета имат изграден рефлекс и не биха се задушили, дори да повърнат, легнали по гръб - поне така бях чела.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, тук май в повечето болници казват на майките да слагат децата настрани. В Токуда ги слагаха по гръб и обръщаха главата на една страна, така правех и аз. На който не му е удобно обаче си показва ;) Дидон, имай предвид, че се смята, че доносените бебета имат изграден рефлекс и не биха се задушили, дори да повърнат, легнали по гръб - поне така бях чела.
А тук казват по гръб и го повтарят по милион пъти и брошурки правят и не знам какво си. Това е защото е част от мерките за предотватяване синдрома на внезапната смърт и от както са зпаочнали да ги спазват с около 50% са ги намалили.

Б.


  
*
Боби, тук май в повечето болници казват на майките да слагат децата настрани. В Токуда ги слагаха по гръб и обръщаха главата на една страна, така правех и аз. На който не му е удобно обаче си показва ;) Дидон, имай предвид, че се смята, че доносените бебета имат изграден рефлекс и не биха се задушили, дори да повърнат, легнали по гръб - поне така бях чела.
А тук казват по гръб и го повтарят по милион пъти и брошурки правят и не знам какво си. Това е защото е част от мерките за предотватяване синдрома на внезапната смърт и от както са зпаочнали да ги спазват с около 50% са ги намалили.

Б.

 Да, и аз бях чела и гледала филми именно за това.В болницата, обаче ми казваха друго...Е, той юнака сам си избра,не мож го накара настрани да спи и това си е
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Здравейте!
Бебето на сестра ми е на почти 11 месеца. От известно време отказва да яде твърда храна, почти само на кърма е, не пие вода, приема я само под формата на разреден айран - 100-150 мл. на ден. Отказва всяка друга течност. Памперсът през нощта е почти сух, през деня прави паузи на 2-5 часа. Понякога урината е жълта. Раздразнителен е, подути са му венците.
Нормално ли е да пишка толкова рядко? Кърми го на поискване и не знае колко точно мляко приема. Поти се много.
Тя се притеснява да не се обезводни.
Дидон, имай предвид, че се смята, че доносените бебета имат изграден рефлекс и не биха се задушили, дори да повърнат, легнали по гръб - поне така бях чела.

Това не е вярно,казвам го за съжаление от не точно личен опит,но баща ми го изпита на собсвения си гръб за съжаление.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Д-р Бърди, имам два неизяснени въпроса  във връзка със захранването, над които си блъскам главата доста време и нямам обянсния.

1. Как е възможно едно бебе да е алергично към храна, която опитва за първи път?Никой няма антитела към нещо, с което не е имал достъп.  Нали в крайна сметка, за да си създаде антитела трябва първо имунната система да „види“ антигена и второ да мине време да създаде антителата. Би трябвало при тези първични алергии въобще да няма антитела, а да се активират само неспецивичните имунни клетки и фактори. При това положени от какъв зор ми правиха на детето тестове за алегии към неща, половината от които не е пробвало? И в тази връзка, как ние като майки можем да следим за истинска алергична реакция преди да са минали поне 1-2 седмици,че да има време за антителата да се създадат. Всеки ти казва, ако 3-4 дена няма нищо, захранил си успешно с даданета храна значи, а реално тази алергия би трябвалод а се прояви по-късно.  Не го разбирам това.   

2.  Другото, което не разбирам е защо масово се твъди, че едва ли не ако дадеш някоя си храна малко по-рано, тя би имала различен ефект. Не говоря за прекалено ранното захранване, а за случаи в по-късна възраст. Например ядките са силен алерген, но дали ще го дадеш на 1 годинка и тогава ще се създаде алергията или ще го дадеш на 3 и тогава ще се създаде - каква е разликата? Предпоставката да развиеш алергии е генетична, така че не разбирам как по-късното даване на фъстъци примерно би имало някакво значение.  Изкюлчение е разбира се прекалено ранното захранване, преди да се е затворила бариерата в червата им - не говоря за тези случаи.

Ще съм ви страшно благодарна, ако можете да ми отговорите на тези въпроси. От няколко месеца се чудя и нямам отговор.


Боби
« Последна редакция: Юли 16, 2011, 06:23:03 am от Bobbie »


  
*
 Аз имам отново един въпрос по повод пишонките на момченцата.
 Така, аз няма да забелвам,но в някои статии обясняват как може леко да се издърпва кожичката, само до там, докъдето позволява, за почистване. Това изобщо необходимо ли е или точно това е част от т.н "забелване"
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди, имам два неизяснени въпроса  във връзка със захранването, над които си блъскам главата доста време и нямам обянсния.

1. Как е възможно едно бебе да е алергично към храна, която опитва за първи път?Никой няма антитела към нещо, с което не е имал достъп.  Нали в крайна сметка, за да си създаде антитела трябва първо имунната система да „види“ антигена и второ да мине време да създаде антителата. Би трябвало при тези първични алергии въобще да няма антитела, а да се активират само неспецивичните имунни клетки и фактори. При това положени от какъв зор ми правиха на детето тестове за алегии към неща, половината от които не е пробвало? И в тази връзка, как ние като майки можем да следим за истинска алергична реакция преди да са минали поне 1-2 седмици,че да има време за антителата да се създадат. Всеки ти казва, ако 3-4 дена няма нищо, захранил си успешно с даданета храна значи, а реално тази алергия би трябвалод а се прояви по-късно.  Не го разбирам това.  

2.  Другото, което не разбирам е защо масово се твъди, че едва ли не ако дадеш някоя си храна малко по-рано, тя би имала различен ефект. Не говоря за прекалено ранното захранване, а за случаи в по-късна възраст. Например ядките са силен алерген, но дали ще го дадеш на 1 годинка и тогава ще се създаде алергията или ще го дадеш на 3 и тогава ще се създаде - каква е разликата? Предпоставката да развиеш алергии е генетична, така че не разбирам как по-късното даване на фъстъци примерно би имало някакво значение.  Изкюлчение е разбира се прекалено ранното захранване, преди да се е затворила бариерата в червата им - не говоря за тези случаи.

Ще съм ви страшно благодарна, ако можете да ми отговорите на тези въпроси. От няколко месеца се чудя и нямам отговор.


Боби

1. Ако реакцията към храна е ИгЕ предизвикана ( медирана), класическа, то тя настъпва от минута до час след приеане на провокиращата храна. За деца, това касае храни като  яйчен белтък, соя, овесени ядки, фъстъци и подобни, ягоди, царевица ( най-значимите в практиката). Към по-нетипичните изяви на една хранителна алергия може да отнесете:

* подуване на лицето, ушите, необичаен сърбеж по ушите, странни червеникави петна по лицето минути след консумиране на подозрителна храна.

Тестовете за Алергии при деца ( кожни, патч) не са много достоверни до известна възраст. Същото важи и за РАСТ тестовете, в смисъл, че негативната реакция може и да не е достоверна, а позитивната не винаги е наистина "позитивна", ако детето клинично няма симптоми. Тоест, резултатите от тези тестове, когато са положителни, винаги се разглеждат в контекста на клиничната изява на вероятна алергия. Това е и един от най-големите "грехове" на фамозният Софийски алерголог, когато на "лек" отговор към редица храни, детето е поставяно на "тежки" и ограничителни "диети" с месеци. Което е убийствено, и без смисъл и полза. Нито обосновано.

Смисълът на постепенно въвеждане на храните е да се ( един вид) тестува детето за ОСТРА алергична реакция към нова по вид храна. Ако повторите храната през 2-3 дена, и нямате реакция, вероятно няма да имате такава. Освен това постигате един вид и "десенсибилизация" с постепенно въвеждане на нова храна на принципа- по-малък вероятен алерген- по слаба по тежест реакция (макар и това да не е абсолютно). Такава е логиката. Освен това с разделното въвеждане на храни може по-точно да разграничите на коя от тях детето отговаря ( вероятно ще отговори).

2. Въпросът е в пропускаемостта на чревната лигавица към различни субстанции. Което е свързано с нейната зрялост. Което пък е свързано с хронологичната възраст.

Елдата е един от най-силните хранителни алергени. В Япония от нея се правят така нар. "soba noodles". Които от своя страна са един от двата най-важни алергена за Японската популация.
Докато за Европа това е целината и царевицата.
За САЩ- фъстък и ядки, поради навикът им да ползват фъстъчено масло и деривати широко в кулинарията. Което е свързано най-вече с финансови съображения ( кравето масло е доста по-скъпо като продукт). Вероятно... .

Пак лекция стана това... .  :wink:
« Последна редакция: Юли 16, 2011, 13:40:03 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Момичета, с какво се справяте с комарите? Тези машинките за контактите с пълнителите ефикасни ли са и безопасни ли са за бебета?
Снощи в стаята имаше поне 2-3 комара и това при спуснати комарници навсякъде :?. Добре, че са похапнали от мен(вероятно след това са умрели :lol:) и татко му, а не са добарали Алекс.
*
Натали, мрежа на кошарата и гривна на крака ;) Обикновените машинки не стават за бебета. Има на Екслендър и Чико (на батерии за количка, ставали и за вътре), обаче с доставката и на двете ударих на камък. Уж ги има на всякъде, но... Не са кой знае колко скъпи около 20 лв.
Гривната, ми я предложиха в аптеката, питах лекарката каза, че била ОК. Слагам я на крака, за да не я пипа и лапа. Смея да твърдя, че е ефикасна и аз ползвам такава.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Д-р Бърди,благодаря. Само малко уточнения, защото не разбрах добре отвогорите.

1.Това много сериозно ме обърка. От къде ще ги има това бебе тези ИгЕ?  Знаете антигена трябва да се срещне с Б клетка, тя трябва да се активизира, трябва да сигнализира за правенето на подобни и т.н. и т.н. докато в крайна сметка се изградят антитела. Целият този процес отнема седмици. Чисто физиологично погледнато, не би трябвало да е възможно едно бебе да има ИгЕ към нещо, което не е виждало през живота си.

2. Кога узрява напълно чревната лигавица?


  
*
Nataly*, aditoo , такива бебешки машинки срещу комари има и в "Джъмбо" за около 6-7лв. мисля. Пак са ултразвукови /те всички такива джаджи са на еднакъв принцип, независимо от марката/. Такава ползвах миналото лято за мъжа ми по-скоро /мен не ме хапят гадовете/, носех си я вързана на дамската чанта и я оставях в близост до него. Имаше файда да ви кажа. Е, ако сте сред рояк комари - все ще ви хапне някой, но ако са "по-разреденички"  :lol: - ще опазите бебетата.

Дани нещо не го обичат комарите /за щастие/. Където и да сме, колкото и хора да има - всички са изядени от-до, само аз и бебето - не. Явно сме мнооого гадни на вкус и двамата  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Доктор Бърди, снабдих се с бананова каша на Хумана. Но на нея пише, че съдържа обезмаслено прясно мляко.  В сайта на Хумана е уточнено, че млякото в тази каша е различно от АМ и е един вид преход към обикновеното краве мляко, само дето е обезмаслено в кашата.Мога ли да я дам при положение, че бебето ми е с чувствителен стамах- колики и яде Нан сензитив? Също съдържа и царевичен грис, досега не е опитвал царевична каша.
Пише на кашата да не се дава при алергия към белтъка на кравето мляко.
Да я предлагам ли или отива за кучето?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Ние купихме от аптека едни лепенки, с формата на Смайлче са.Лепят се на леглото и действат 24ч.

 До колкото знам,най-желаната кръжна-комарна група е 0  :)
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!


 До колкото знам,най-желаната кръжна-комарна група е 0  :)

И Ицо и Алекс са "0". Ако е така значи в нас пада пир. :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди,благодаря. Само малко уточнения, защото не разбрах добре отвогорите.

1.Това много сериозно ме обърка. От къде ще ги има това бебе тези ИгЕ?  Знаете антигена трябва да се срещне с Б клетка, тя трябва да се активизира, трябва да сигнализира за правенето на подобни и т.н. и т.н. докато в крайна сметка се изградят антитела. Целият този процес отнема седмици. Чисто физиологично погледнато, не би трябвало да е възможно едно бебе да има ИгЕ към нещо, което не е виждало през живота си.

2. Кога узрява напълно чревната лигавица?
1. Ами, има ги. От раждането :)

Има и референтни стойности за него в детската възраст
Пъпна връв: < 0.35 kU/l;
До 6м: < 2.0 kU/l;
6м-2 г: до 3.8 kU/l;
2-5 г: до 16.0 kU/l;
5-8 г: до 26.2 kU/l;
8-12 г: до 34.6 kU/l;
12-16 г: до 26.3 kU/l.

При контакт с алерген ( и в рамките на 1 тип свръхчувствителност) ИгЕ отключват верига на "събития".

2. След 12-14м възраст. И все пак зависи... .

Защо не питате Педиатъра си? :)
Все лекции ме карате да изнасям... .   8O   :wink:
« Последна редакция: Юли 16, 2011, 14:45:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.