0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
 При нас паузата е от 2часа.Понякога се получава и на 2,5ч, но рядко.Предполагам, че е от жегата и ожаднява...знам ли...Аз предлагам водичка, обаче не ни се нрави.Когато е спокоен гледам да поизчакаме още малко с яденето,но понякога е доста нервен и мрънка. Надявам се не е малка паузата!?

 Вчера бяхме на педиатър,качили сме 260гр за 10 дни... Ние имаме хранене към 3 и после към 6 . Обаче като цяло едно хранене отнема един час. Той суче 15 мин,обаче да се оригне,да сменим памперса, да се успокои и унесе...
*
Освен аз и Жбрул има ли други майки, който НЕзабелват?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Вероятно няма- Вие сте единственото положително изключение.
Явно от писане по въпроса полза няма... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
:) И аз не забелвам, но за съжаление не успях да реагирам при първото посещение на ДК- успях да чуя само "Чакайте да видим как е чурката" и докато кажа "Ама..", вече му я бяха забелили. Личната ни се оказа доста пъргава :), а това беше първата стъпка към решението ни да се преместим при друг лекар.
След тази случка 3 дни чурката беше като възпалена и ние не смеехме да я пипнем дори при къпане. Постепенно всичко отшумя и се върна в предходната си позиция- незабелена :) До сега нямаме почти никакъв напредък, но не мисля да предприемаме нещо по въпроса /както примерно са ни съветвали да го водим на хирург/. От изчетеното разбрахме, че при някои деца, това става естествено в пубертета или дори чак при първия полов акт. Направих и собствено "разследване" сред близки и познати от по-старото поколение ;) ...за успокоение :)
Единственото, което ме притеснява е, че съм чела /неофициална информация обаче/, че не е добре, когато насилствено се забели чурката /както при нас се случи/, защото после при зарастването сраствала кожичката и след това още по-трудно се получавали нещата. Моля се това да не е вярно...
« Последна редакция: Юли 13, 2011, 19:14:47 pm от джиджи »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
За какъв "напредък" може да става въпрос на 1г и 4м?
Това става 3-4 години преди пубертета по принцип.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Така е докторе, но имам познати, при които са се случили естествено нещата дори на по-малка възраст. Явно е индивидуално...


Как при първи полови акт бе Джиджи? А до тогава?
Аз не пипам, не смея, не знам как.
[/url][/url]
*
И аз нищо не пипам. Чета и съм доволна, че не ми се налага да правя нищо.  :lol:

*
Дидон ,споко и Теди до 3 месеца ядеше на 2 часа.А нощното хранене сам си го спря и сега не яде през ноща,само при изключение ,когато е неспокоен и не може да заспи .
Това с пишлетата е .....например снаха ми има две момчета,и непрекъснато ми прави забележка ,че пилето трябвало да е в памперса нагоре,а аз винаги го оставам така ,както си е -т.е надолу :DЧетох ,четох и никъде не прочетох довод да е нагоре :ask:

Дидон ,споко и Теди до 3 месеца ядеше на 2 часа.А нощното хранене сам си го спря и сега не яде през ноща,само при изключение ,когато е неспокоен и не може да заспи .
Това с пишлетата е .....например снаха ми има две момчета,и непрекъснато ми прави забележка ,че пилето трябвало да е в памперса нагоре,а аз винаги го оставам така ,както си е -т.е надолу :DЧетох ,четох и никъде не прочетох довод да е нагоре :ask:


Аз ще ти го цитирам ама точно казано от свеки:
"защото пишките на мъжете трябва да могат да сочат нагоре, а не да висят надолу" :lol: :lol: :lol:
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз ще ти го цитирам ама точно казано от свеки:
"защото пишките на мъжете трябва да могат да сочат нагоре, а не да висят надолу" :lol: :lol: :lol:
хе хе - то ако така ставаше  с „правилно“ държане в гащите...


  
Четох ,четох и никъде не прочетох довод да е нагоре :ask:

Има довод да е надолу обаче ;) Ако те интересува, мога да се опитам да изровя къде беше ;)


Жаси, има и такива случаи....не са чести, но ги има /поне по това, което аз съм изчела по въпроса/
« Последна редакция: Юли 13, 2011, 22:12:57 pm от джиджи »


Не пипам, не забелвам, за сега няма проблем.
Докато бяхме с памперс хич и не съм гледала накъде му сочи пишката. Не си създавайте излишни грижи. :)
*
Момичета как се справяте в жегата с тия деца?
Моята е цялата в ситни пъпчици  :(
Днес я водих при личната и ми изписа това http://apteka.framar.bg/30015722/%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-100-%D0%BC%D0%BB-borola#.Th4CY2Gn5ZB
Някой има ли отзиви за този препарат?
*
Ами как,навън сме до 11.00 и после излизаме чак към 19.30.А у дома е или по памперс или по боди,ама колко пъти сме стояли докато е топло хич не му е добре.Става неспокоен и нощно време е много задушно и се върти по цяла нощ,хем спи по боди :?.
Хахахаха ,Жаси това е добър довод ама е права Боби,че не опира само до това....Те в родилно казаха защо ама аз кат не помня,нещо беше свързано с охлаждането на тестесите,ама не помня,бях още много разконцентрирана и так
а :oops:

Хахахаха ,Жаси това е добър довод ама е права Боби,че не опира само до това....Те в родилно казаха защо ама аз кат не помня,нещо беше свързано с охлаждането на тестесите,ама не помня,бях още много разконцентрирана и так[/color]а :oops:

 8O Ново 20

Ето една полезна статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=966

и още:
http://pippilotamentolka.wordpress.com/2011/01/17/phimosa/
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 00:26:29 am от джиджи »


*
Натали, аз съм от тези които "запънаха краката", при всякакви съвети да спирам "насилствено" едно хранене, въпреки че аз съм с АМ, шишета и пр., не е като да бутна цицата и да дремя  :lol: Дани започна да прави сериозна нощна пауза от няма и месец, сам. Както се казва - от единия ден за другия се получи, просто веднъж не се събуди на 5-я час да яде и така си останаха нещата. Няколко дни преди това, увеличи дозата на млякото "със замах" от 160 мл. на 200 мл.. Той за всичко е така, няма преходи и ала-бала човека  :lol: Не съжалявам, че за пореден път реших да не насилвам нещата, а да изчакам той да направи дадено нещо, когато се чувства готов за това. И преди време когато ми набиваха, че твърде малко ядял - не го насилвах да яде повече, никакъв режим не съм се опитвала аз да му налагм, въпреки че ми е било много тегаво на моменти да следвам неговия, но все пак го намирам за по-правилното и в полза на детето като поведение. Хич не твърдя, че аз постъпвам най-добре, просто споделям при нас как е, защото децата ни са на една възраст. Доколкото имам наблюдения при познати, кърмачетата по-късно спират някое хранене, не от глад толкова, а защото гърдата ги успокоява и им става гот да я подъвчат малко. Но и това си е просто теория, не е нужно при вас да е така. Допускам, че до седмица-две и Алекс ще спре с това будене в "ранната утрин". Дано!

За памперса и посоката на пишката, да си призная нито в болницата, нито педиатърката ни е казвала нещо. Единствено баща му един ден ми каза да я слагам нагоре. Питах защо и ми вика: "Ми защото е по-удобно, нали и аз имам"  :D За удобното - вероятно е прав, но какви са медицинските обосновки за едното, или другото - тепърва чета сега. В момента специално, слагам на Дани памперс 4-ка, за да му е по-удобно в жегите и предвид колко му е голям памперса- няма значение накъде я слагам, защото тя си се вее свободно накъдето си ще. :lol:

Илейни, откакто са адските жеги, вече 5-и ден при нас - само на климатик вирее моичкият. Аз обичам топло и ми е ОК, дори при температури около 30 градуса и отгоре, но той пощръклява, ако е горещо и се почва рев, кривене... Затова, навсякъде у нас държа 24-25 градуса, седим си в къщи и има мир. Извеждам след 19ч. тези дни, а вчера дори не го извеждах, беше 29 градуса и към полунощ тука. Днес бяхме на климатик у нас, на климатик в колата, на климатик в МОЛ-а и така. Разходих го половин час на открито към 21 ч., е изпоти се, разпищя се и си го прибрах на хладното и кротна. Много майки около мен - не искат да пускат климатици, не знам какъв е този страх, а децата им също са нервни, потни, неспящи и изтормозени от жегата, обаче - не та не, да не настинело детето. И хич не се й разправям вече, всеки си решава за своето хлапе кое как. ;)
Дани няма обриви, но съм забелязала че като му е топло - около устата му избиват едни ситни червени пъпчици, или по-скоро точици, защото не са релефни и като го охладя - моментално изчезват. Тях конкретно ги отдавам на жегата, в комбинация с точенето на лиги от напиращите зъби... За щастие - не се задържат и дано така си остане.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Освен аз и Жбрул има ли други майки, който НЕзабелват?
И аз НЕ забелвам, както става ясно от постовете ми. Не давам да се пипа, карам се с педиатърката и отказвам да ходя на хирург.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Жбрул, как обличаш Дани като сте на климатик?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Виждам , че говорите за забелването на чурките , не знам за вас , но ние си я забелваме от почти новороден и преди да навърши нашия бебешок 4 месеца бяхме я забелили вече, педиатърът каза че това е супер и вечесме спокойни , че няма да ходим на хирург.Относно буденето нашия се буди между 5.00 и 6.30ч , всеки път е различно , понякога аз сама го будя защото усещам напрегнати гърдите ми.И на мен ми се ще да се буди вече по-късно, но докато се кърмим сигурно ще е така.Смятаме да слагаме климатик , защото то не се живее в тия жеги и за детето не е добре ,когато се внимава смятам че няма проблем с това , няма да го пускам срещу него директно и ще стане работата.Момичета някой имал ли е проблем с даването на АМ , аз опитвам да го науча от поне месец и половина но не иска и да го куса , а кърмата ми намалява , всички млека почти сме пробвали , но не ги иска , моля ви споделете ако сте имали подобен проблем.