0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма изобщо такова нещо.
Дневните дози за деца са днес около 600-800 дневно, за деца до 12м възраст, като трябва да се отчита и изпитото с АМ тук.
Всичко над това е тежко предозиране... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #861 -: Юли 09, 2011, 14:07:56 pm »
Няма изобщо такова нещо.
Дневните дози за деца са днес около 600-800 дневно, за деца до 12м възраст, като трябва да се отчита и изпитото с АМ тук.
Всичко над това е тежко предозиране... .
Изивнявам се докторе, не исках да споря с Вас, защото сте лекар, но в случая не сте прав.  Не знам от къде идва тази информация, но до сега няма един описан случай на предозиране в посочените от мен дози.  Това което казвам са препоръките на педиатричните асоциации, защото в тези дози се знае, че е безопасно. Реално обаче дори не е изчислено с колко точно се предозира, да не говорим, че през няколко години качват препоръчителните дози.
Интересен факт е, че няма описан нито един случай на предозиране при възрастни взимали до 40 000 единици, така че се предполага, че дозата за предозиране при деца също е много по-висока.
« Последна редакция: Юли 09, 2011, 14:14:56 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Има редица, и обширни, проучвания за вредите от високи дози вит Д.
Особено във връзка с вреда на бъбречната функция в дългосрочен и необратим аспект.
От редица проучвания също така е ясно че, в дневни дози 600-800Е кръвната концентрация на  25 OH формата на вит Д е в нормални граници. Затова и са тези 600-800Е.

Освен това, самият Вит Д е токсична субстанция, когато се дава в неразумни дози.

Не може в медицината " по Български"! с "презумпции". " Ама, какво ще му стане на детето??"
Мисли се, и тогава се действа. Много и дълбоко се мисли... .
"На око", " Дай му, пък ще видим", " Ами, от зъбки има 1 месец диария"  << всичко това е примитивно и не работи! Води до гафове също. Грозни и големи гафове.
« Последна редакция: Юли 09, 2011, 14:26:09 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #863 -: Юли 09, 2011, 14:36:45 pm »
Има редица, и обширни, проучвания за вредите от високи дози вит Д.
Особено във връзка с вреда на бъбречната функция в дългосрочен и необратим аспект.
От редица проучвания също така е ясно че, в дневни дози 600-800Е кръвната концентрация на  25 OH формата на вит Д е в нормални граници. Затова и са тези 600-800Е.
Бихте ли ми  посочли къде мога да намеря подобни изследвания, защото витамин Д ми е интерес от доста години и не съм се сблъсквала с такова изследване в описаните дози? В първичната литература не знам да има подобни описания, но може да съм изпуснала нещо или по-късно да е опровергано. Това, което написах за дозата ( макар аз лично да смятам,че е прекалено ниска за днешните затворени в къщи и покрити с анти- УВ кремчета деца) е официалното становище на американската педиатрична асоциация.


Боби

П.П.Всъщност сега забелязах - за какво е спорът като 1 литър АМ има 400Е, т.е. като се дадат 400Е отгоре стават точно толкова, колкото сте написал - 800Е ? Това е което съм казала, че е безопасно със сигурност. Аз лично не се и съмнявам, че до няколко години ше ни вдигнат пак дозите - в последните години няколко пъти ги вдигат за възрастни.
« Последна редакция: Юли 09, 2011, 14:47:47 pm от Bobbie »


  
*
 Благодаря за отговорите.
 Да,Биби, изцяло сме на кърма.Калоян съвсем лекичко оригва.После заспива на рамото,гърдите ми ,както го чакам ... Слагам го легнал и след малко се буди и почват едни мъчещи физиономии.Като го взема отново в ръце и вземе,че пусне някоя оригня :)

 Да ви питам сега още нещо. Понеже ползвам таблетки за стерилизация...та бях оставила една биба за повече от половин час.Каучукова , и гледам,променила и се е цвета.Да я хвърлям ли?

 И другото, ако се цедя малко преди кърмене,да може по-лесно бебо да стигне до по-хранителното мляко...като време колко да цедя.Едно засмукване на помпата предполагам,че тегли повече от засмукване на бебчето или греша  :?

 И другото, ако се цедя малко преди кърмене,да може по-лесно бебо да стигне до по-хранителното мляко...като време колко да цедя.Едно засмукване на помпата предполагам,че тегли повече от засмукване на бебчето или греша  :?

Защо щв се цедиш, Дидонче ? Ако ака жълто с гранулки, значи стига до задното мляко и няма нужда да цедиш. Ако ака зелено обаче, значи не стига. Тогава, ако цедиш, изкарвай около 20 мл. Или до поомекване на гърдата, по това можеш да прецениш. Но по-добре ръчно, ако ти е удобно, че с помпата да не ти се увеличи кърмата излишно...
*
Боби, доктор Бърди неколкократно е писал, че когато бебе пие над 500 мл АМ за денонощие не е необходим допълнителен прием на вит Д. Не става въпрос за литър мляко.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ако вземете пред вид че дневната нужда се завиши леко, количеството е 600-700 минимум дневно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, доктор Бърди неколкократно е писал, че когато бебе пие над 500 мл АМ за денонощие не е необходим допълнителен прием на вит Д. Не става въпрос за литър мляко.
Да, знам и казвам, че това противоречи на официалните предписания от педиатричната асоцияция, поне тукашната. В 950мл има 400Е, затова са тези предписания.Освен това не е вярно, че всичко над това е грубо предозиране, защото това за което се говори тук е необходимият минимум, не максимум. 25 ОН формата на вит Д на едно бебе изложено на слънце е десетки пъти повече.
 
Б.
« Последна редакция: Юли 09, 2011, 18:09:17 pm от Bobbie »


  
*
Лориан, на Дидон бебето е на няколко дни, нормално е да ака все още зелено. Дидон, кърмата ти в момента е коластра, всичката е хранителна. Според мен не е необходимо да цедиш преди кърмене все още. При нас успокоявах хълцането като ги сложа на гърдата за 1-2 глътки (понеже в началото и те не пиеха вода). Не се оригваха почти никога.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Момичета, как давате Вигантола на бебчовците? Аз го лекичко погалвам на беба брадичката и тя отваря уста, така слагам 2 капки. Педиатърката ми каза да го слагам с лъжичка и малко кърма но тази процедура ми е трудна да я направя сама, пък и силиконовите лъжички не могат да се стерилизират и обилно ги поливам с вряла вода но не се притеснявам.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Дидон, не се цеди все още, всяка капка ти е важна. Носете Калоянче в поза "тигър върху клон", може и да помогне. Всеки родител намира своя чалъм. Ние бяхме с много тежки колики и давахме капки, но по принцип не се препоръчват. Давах след 1ви месец Инфакол английски или Саб Симплекс и Био Гайя /за нея после разбрай, че е излишна/ и изкарваше газовете. Но ние бяхме много, много тежък случай, сън нямахме до 4ти месец от колики, разнасяне на ръце и гушкане.

П.С.Кърмата ти достатъчно ли е?Може да помогнеш да поема с по-малко въздух чрез компресия на гърдата или със затопляне на гърдите преди кърмене, за да се отворят каналите, да потече мляко по-бързоо и да не гълта въздух.
[/url][/url]
*
 Жаси,мисля ,че е достатъчна кърмата.Преглъща много звучно,на два пъти даже се задави,аз го кърмя леко изправен...Също като пробвах да цедя по малко преди кърмене излиза на много силна струя...
 Калоянчо ака жълто.В болницата като че ли имаше повече ядки в акото,много пишка...Нали не мога да предозирам с кърмата.Спомням си,че преди време и някое друго момиче беше питало
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Момичета, как давате Вигантола на бебчовците? Аз го лекичко погалвам на беба брадичката и тя отваря уста, така слагам 2 капки. Педиатърката ми каза да го слагам с лъжичка и малко кърма но тази процедура ми е трудна да я направя сама, пък и силиконовите лъжички не могат да се стерилизират и обилно ги поливам с вряла вода но се притеснявам.

Всъщност исках да кажа, че се притеснявам, че не могат да се  стерилизират.  :oops:


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Здравейте мами и в тази тема,това което искам да питам може би сте го разисквали но нямам време за чете за това към въпроса кога мислите че мога да изкарам на вън малките ми мишчици и с какво да ги обличате вашите слънца вечер в тези жеги
Може да ги извеждаш вече, но не в жегите. Обличай само с едно боди с къс ръкав и тънка пелена отгоре. Пази от  притопляне.
[/url][/url]
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Момичета, как давате Вигантола на бебчовците? Аз го лекичко погалвам на беба брадичката и тя отваря уста, така слагам 2 капки. Педиатърката ми каза да го слагам с лъжичка и малко кърма но тази процедура ми е трудна да я направя сама, пък и силиконовите лъжички не могат да се стерилизират и обилно ги поливам с вряла вода но се притеснявам.

Всъщност исках да кажа, че се притеснявам, че не могат да се  стерилизират.  :oops:



Аз го давам както ти е казала педиатърката в лъжичка с малко кърма. Моите лъжички също не могат да се стерилизират и аз ги измивам с препарат за бебешки шишета и обливам с водата, която му преварявам за пиене, но когато е още доста топличка.
*
Има лъжички на Авент, които могат да се стелиризират.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Има лъжички на Авент, които могат да се стелиризират.

Благодаря, ще си купя такава.  :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Deep, имаме гумена лъжичка на чико, на чиято опаковка пишеше, че може да се стерилизира. Специално за капки я вземах...
Може да ги извеждаш вече, но не в жегите. Обличай само с едно боди с къс ръкав и тънка пелена отгоре. Пази от  притопляне.
Аз съм на същото мнение. Моята госпожица излезе на вън на 7 дни за десетина минути, а на 13 беше на едночасова разходка, само дето тогава беше 5 градуса :)