0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Благодаря ти,Зайче,нашата беше ,колкото орех-сега е като грахче.Явно трябва да полепя още известно време.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Особено важно е:

* каквото и да е състоянието на детето след 6-7 годинка, и да има фимоза, то това не е свързано с  не практикуването на "забелвания". Тоест, чак след 6-7 ( понякога и около 13-14) се оценяват нещата СПОКОЙНО. В 90-98% от децата кожичката естествено се отдръпва с годините, а в болшинството от децата това става и много, много по рано.
* "забелванията" сами могат да предизвикат фимоза поради замърсяване и манипулации.
* Природата не ражда всички деца с фимоза, че да чака ние да я "коригираме".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Особено важно е:

* каквото и да е състоянието на детето след 6-7 годинка, и да има фимоза, то това не е свързано с  не практикуването на "забелвания". Тоест, чак след 6-7 ( понякога и около 13-14) се оценяват нещата СПОКОЙНО. В 90-98% от децата кожичката естествено се отдръпва с годините, а в болшинството от децата това става и много, много по рано.
* "забелванията" сами могат да предизвикат фимоза поради замърсяване и манипулации.
* Природата не ражда всички деца с фимоза, че да чака ние да я "коригираме".

 Това ще си го копирам и ще си го сложа в портфейла...да не забравя да го кажа на педиатър,в случай, че се стигне до словесна атака.
 Този въпрос ме вълнува още щом разбрах, че съм бременна с момченце и от питането ми други материали, съм го решила...НЕ на ЗАБЕЛВАНЕТО

 Искам да питам мамите, дали са имали подобен проблем, не е здравословен, но все пак...Матрака на леглото на Калоян е на "Хепи дриим". Уж двулицев,с лятна и зимна страна. Всеки път, когато сложа детето да спи в леглото си, след това има мокро петно под него, а и самото дете е мокро. Когато спи на дивана на пеленка или примерно в коша за новородено, няма такъв проблем. Дали матрака не е скапан / изв за израза/ и да го запарява!
*
Здравейте и от мен,и аз искам да попитам нещо за забелването-аз съм туркиня/казвала съм го,но някой може да не знае/и незнам дали знаете че на определена възраст момчетата се водят на хирург да им режат кожичката,та искам да попитам някой дали знае задължително ли е до тогава да е забелена :?Мен все още ме е страх да пипам там,понеже си мисля че ще го заболи малчо.
А когато дойде момента за хирург ще го пратя с баща му :oops:

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Искам да питам мамите, дали са имали подобен проблем, не е здравословен, но все пак...Матрака на леглото на Калоян е на "Хепи дриим". Уж двулицев,с лятна и зимна страна. Всеки път, когато сложа детето да спи в леглото си, след това има мокро петно под него, а и самото дете е мокро. Когато спи на дивана на пеленка или примерно в коша за новородено, няма такъв проблем. Дали матрака не е скапан / изв за израза/ и да го запарява!

А имаш ли протектор на матрака или директно върху него има чаршафи? Защото аз така купих един протектор и го сложих и се потеше това дете и мокро беше..Та после се усетих че протектора нали е направен да предпазва матрака и съответно има нещо като гума( не знам как да го обясня по друг начин)..
*
 Не съм слагала протектор,директно чаршафче и то от хасе...  :?
По отношение на забелването - в Оценка на моториката д-р Бърди си е дал труда подробно да обясни за случая, плюс е дал линк към бг-мама, към тема, в която не само той, като медицинско лице, обсъжда проблема. Наистина, понякога опцията "търси" помага много.

По отношение на климатика - ами съвсем наскоро обсъждахме на дълго и на широко темата, въпрос на 2-3 страници е да се види всичко споделено по въпроса.

дидон, купи си протектор за матрак - има едни с ластици, с които просто обличаш матрака, отдолу са гумирани, отгоре са памучни - много е удобно. 35 лв. някъде беше цената, има ги в магазините за мебели, където продават матраци, както и в бебешките магазини. За момента 1 ти е предостатъчен, дори и да го изцапа по някакъв начин, изсъхва за ден. Като тръгнете да махате нощния памперс, сигурно още поне един ще е нужен - но дотогава има време.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Жбрул, как обличаш Дани като сте на климатик?

Ами с боди го обличам и толкова. :D За мен няма значение дали температура от 24-25 градуса е "естествена" т.е. ако сме навън на такава, или съм я докарала в къщи с климатика. Следователно, обличам го така както считам, че е подходящо за определени градуси, а не според това дали сме навън, у нас, на климатик, на парно... У нас няма климатик който да духа директно в детето. Пуснала съм ги всичките, отворени са вратите, с цел температурата да е еднаква в цялото жилище и дребния си е ОК. При нощния сън - мятам му едно чаршафче, ако го изрита 2-3 пъти - не завивам повече, явно му е неприятно и топло така.

Натали, правилно си решила да не се "бориш с нощното хранене". Алекс сам ще те "нарита" по този въпрос, когато си реши. :lol: За забелването, наистина спрете да го правите най-добре. Д-р Бърди е обяснявал многократно и подробно защо не трябва, от тази практика - ползи няма да има, а вреди са доста вероятни. Лично аз, не упреквам повечето майки, че я вършат тази глупост, защото натискът на родата по въпроса е едно, но когато и почти всеки педиатър в България припява на роднините, че трябвало да се забелва, майките решават, че наистина трябва.


И аз да не остана по-назад сега по въпроса: "ма този и онзи каза..."  :oops: Дани от близо месец е на 4 хранения за 24 часа, от по 200мл. АМ, очаквам тези дни да повиши пак дозата. Детето е здраво, жизнено /даже твърде, без ръце останах/, наддава добре, няма нищо което да притеснява мен, или педиатрите, които го следят.
Обаче все пак ми се вмята постоянно, как 4 хранения за 24 часа били твърде малко за 5-месечно бебе. ОК, ама аз какво да направя, дори и да е така?! Яде колкото иска и когато иска, не мога да го накарам насила, а и да можех - не бих. Мисля да захранвам след 2-3 седмици обаче и всички схеми, които разглеждам са направени за повече брой хранения отколкото Дани има. Като заместя АМ с това и онова и ще му стане твърде малко АМ ми се струва... Някакви мнения по въпроса?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Никакви мнения.
От 50 години се повтаря че 4 хранения (през 6 часа) са си нормални за деца над 3-4 месеца, ако детето наддава добре.
Защо казвам "от 50 години"?
Дълга История...
Преди 6-7 години, когато се връщах в София, на Славейков ми попадна Издание "Педиатрия" от 1943 на Проф.Пфаундлер ( немец, голям корифей Педиатър с много богата частна практика >>като опит имам пред вид<<). Издание, преведено на Български, моля! В годините на войната това! Антикварно вече през 2005... .
Купих си го, и разсъждавам над него вече доста години... .

Той там дори забранява хранене под 6 часа за деца над 4-5 месеца!
Та така... .
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 23:56:21 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Никакви мнения.
От 50 години се повтаря че 4 хранения (през 6 часа) са си нормални за деца над 3-4 месеца, ако детето наддава добре.


Жив и здрав да сте Д-р Бърди! И аз ще пускам принтера като някои по-горе и ще показвам това ви мнение на..."разни хора". :lol: Не съм лекар, но все пак съм му майка на това дете и все твърдя, че имам понятие добре ли е зле ли е, ама като ми се запени някой насреща и  :x
За протокола: бебето ми се роди на 17.02. - 2,830кг и 47 см., изписаха го 2,600. Преди две седмици - беше 7кг и 66 см. Колкото и да не съм спец - на мен си ми изглежда като да наддава добре.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Оставете детето на спокойствие.
Има други по-приятни неща за занимаване през лятото.

Добре да пускате принтера, ама ще Ви казват " той е призрак"... къде е той? В Интернет... по Интернет "лекуваш"... брррр.

 :lol:
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 23:38:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

Добре да пускате принтера, ама ще Ви казват " той е призрак"... къде е той? В Интернет... по Интернет "лекуваш"... брррр.

 :lol:

Аааа "излекувах" колегите ви по този въпрос, още когато ми казахте, че детето ми е с рефлукс /едва ли помните/. Нямал рефлукс, щом не повръщал на фонтан и то нон стоп...сещате се. Като спрях кърменето и минах на "Хумана АР" и му минаха всичките болежки на бебето, имаше: "Ами прав е бил колегата". Та за ваши мнения поне при мен - възражения няма отдавна.
А който не вярва, че ви има - поемам му пътните разходи да ви дойде на гости и да се ограмоти.  :lol:

Хубаво да ви е лятото и на вас! /въпреки нас тук досадниците  :wink:/
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Добре да пускате принтера, ама ще Ви казват " той е призрак"... къде е той? В Интернет... по Интернет "лекуваш"... брррр.
 :lol:

Изборът на педиатър е свещен и неприкосновен! :D

Изпитвам дълбоко уважение към подхода Ви да защитавате аргументите си с факти, кротко и благо, но непреклонно и убедително. И макар че още не отглеждам дете, благодарение на Вас вече имам информирано мнение по ред въпроси. Да сте жив и здрав за грижите, времето и помощта!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 23:59:20 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Докторе, малкото, което съм проучила и научила досега на теория, сиреч на сухо, по отношение на хигиената и храненето на детето се припокрива напълно с Вашите препоръки. (Имам и практика в Испания като детегледачка по 12 часа на ден с новородено до 2-годишната му възраст.)

Мисълта ми беше, че човек избира компетентни и авторитетни а) педиатър и б) сдружение/асоциация на педиатри с техните публикации, а после е редно просто да следва съветите им. Какво мислят сто други е без значение, освен ако не се преосмисли и промени изборът на лекар.

Може да звучи като празно философстване, но такъв е бил подходът ми при проблеми в репродуктивната медицина и ендокринологията и досега ми е служил добре.
*
Дидон аз имам същия проблем. Детето ми постоянно прави мокри петна по чаршафа. Има протектор като този който описва Камбозола, но пак се поти. Съмнява ме, че и пъпчиците са от съня, защото през деня стоим на хладно, а тези пъпки не изчезват от 3-4дни  :( Даже реших да сменя матрака с бамбуков на Магнифлекс.

Жбрул за храненето и моята отдавна е на 4. Поне Дани пие х200мл това си е супер. При нас лошото е, че Никол не иска да пие мляко. Вече съм заместила 2 хранения и количеството изпито АМ за денонощие не надвишава 350-400мл. Ами мъчих го това дете, бутах биберони ами не иска и не иска. Отказах се накрая. 

Добре да пускате принтера, ама ще Ви казват " той е призрак"... къде е той? В Интернет... по Интернет "лекуваш"... брррр.

 :lol:
Мхмммм  :lol:  Познато ми звучи, познато...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може да пробвате това АМ
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Може да пробвате това АМ


Д-р Бърди - за протокола  :D В момента сме на НАН АР. Повръщанията отдавна изчезнаха. Смятате ли, че е време да преминем на обикновено АМ?

Изпитвам дълбоко уважение към подхода Ви да защитавате аргументите си с факти, кротко и благо, но непреклонно и убедително. И макар че още не отглеждам дете, благодарение на Вас вече имам информирано мнение по ред въпроси. Да сте жив и здрав за грижите, времето и помощта!

И аз изпитвам дълбоко уважение към Вас, Докторе!
Чета мненията ви от 2008 г., доста преди да стана майка. Също като Цигу, и аз, благодарение на Вас имам информирано мнение по много въпроси.
Благодаря ви! Бъдете здрав!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
@ileini

О неее.
Нормално е детето на АР мляко да пие по-малко. Млякото е гъсто.
Но така или иначе, Вашите количества не са малки.
Доволни от АР АМ?

Не разбрах добре. Простете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.