0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Аз само знам, че в САЩ и Канада и някои др страни още при рабдането детето се обрязва, за по-добра хигиена. Всичко мои приятели с момченца го направиха преди навършване на годинка на детето.
И пак казва, че на моя приятелка, поради не добра хигиена на пишлето, детето получи мн тежка инжекция.
Масовото обрязване не е Европейски подход.
Обрязването е ритуал с религиозни основи, не медицинска необходимост.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
"Обрязването е ритуал с религиозни основи, не медицинска необходимост." -
аз не съм съгласна с това твърдение. защо да не е лично решение от гл.точка на хигиена, а не наложено от религията. има толкова християни, които сами правят този избор. верно е, че е масово за Европа, но това не означава, че единствено религията го налага.
piss, ами, защото не е необходимо от медицинска гледна точка. Хигиена може да се поддържа и без да е обрязано момчето / мъжът.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
@ pisss

Простете, но подобни митове може да си "хапва" средностатистическият Американец, но не и ние в Европа.
Обрязаният автоматично се причислява към една/две световни религии, чиито характерен белег е даденото нещо.
Детето може да не е съгласно да го слагате в тези две религии.
И тъй като с обрязването причинявате непоправими "загуби", то това не може да става във възраст, когато детето не е в състояние само да реши какво иска. Нито, от друга страна, има неотложни медицински показания за обрязване.

"Хигиена"? природата ни ражда всички нас "нехигиенични" и чака от нас "решителни" действия за изправяне на положението.  :wink: 8O

За религиозните страни на въпроса в САЩ, не ми се говори.

"Обрязванията" в бебешка възраст, без медицински показания ( а на мен не ми са известни такива, или известно 1 до две, с честота 1: 10 млн живо родени) са срамен акт на насилие от първобитни по вид индивиди, приикриващи религиозния си фанатизъм с медицински "показания". Равностоен на престъпление. Шоуто, което съпровожда "събитието", е тъжно, и говори само за умственото ниво на провеждащите го.

Никакви религиозни събития ( освен може би кръщене) с деца не са приемливи, преди децата да са достигнали зряла възраст. Останалото е вид и тип психологическо насилие над децата, което по нищо не се различава от другите по вид насилия над деца. Естествено, тук спадат и връзването на червени и/или сини връзки на шията с помпозни тържества, и пеенето на "революционни" песни преди започване на училище всеки ден (сутрин).
« Последна редакция: Юли 21, 2011, 11:22:25 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
не желая да влизам в спорове с никого - всеки има мнение. има много неща, създадени от природата, в които ние се наместваме, за да се случи едно или друго. съгласна съм, че обрязването не е единственото условие за хигиена при мъжа. смятам, че не може да искате всички да са съгласни с вашето мнение по въпроса и да заклеймявате другомислещите. затова не слагайте под общ знаменател обрязаните - те не са задължително мюсюлмани. не всеки преживява това трагично и като загуба.
*
Обрязването на новородени момчета в САЩ е намаляло значително в последните години:

Цитат
The CDC data, reported by the New York Times, showed that the incidence of circumcision declined from 56 percent in 2006 to 32.5 percent in 2009. According to these statistics, non-circumcision or genital integrity has become the normal condition among newborn boys in the United States.
http://www.cirp.org/library/statistics/USA/

Steep Drop Seen in Circumcisions in U.S. http://www.nytimes.com/2010/08/17/health/research/17circ.html?_r=3
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
@pisss

Опитите, варварски акт, провеждан в детска възраст, да ни се "облече" в розова хартийка на "събитие от особена персонална важност" е все едно да се опитваме от Др. Станишев или Лилов да произведем "херувимчета".

"...затова не слагайте под общ знаменател обрязаните - те не са задължително мюсюлмани."

Първо, говорих за ДВЕ световни религии, и второ- интересно защо, щом като това е толкова невинно нещо, нацистите 10 години се упражняваха щателно в " смъкване на панталони" при всяко съмнение за расовата Ви принадлежност? Може би искаха само да проведат конкурс за мъжка красота?

Никого не "заклеймявам". Не обичам когато марципан ми продават за Швейцарски шоколад.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
pisss,помисли първо,моля те върху собствените си думи!Ето "не всеки преживява това трагично и като загуба" И когато със 100% сигурност можеш да си отговориш положително,че твоето дете няма да го преживее като трагична загуба - режи и нека съвестта ти не забравя,че режеш чуждо тяло без личното съгласие на притежателя му!

Моля,учете децата си на любов към чистотата и хигиената.НЕ ги кълцайте!

 :)

пп Помнете - нашите деца не са наша собственост.Нека ги уважаваме и обичаме като индивидуални личности!
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Нямам много време да пиша но благодаря за съветите на всички.Бебчо се изака и за сега всичко е наред.Акаме по 1-2 пъти на ден, но много ръмжим, като напъване имам чувството че вече му стана навик, по едно и също време да ръмжи.Може би все още го мъчат колики.Мислех си че са си заминали.
По повод пишлето и аз леко го дърпам назад и така го почиствам.Иначе и аз имам познати дето не са го пипали и станало голяма инфекция.

За САЩ моята информация е /правих собствено разследване преди време по темата/, че са обрязвали масово всички деца /преди години/, тъй като са смятали, че необрязването води до рак. По-късно обаче се е доказало, че това няма никаква връзка с рака и се е спряла пропагандата в тази насока....

П.С: Под ноктите ни постоянно се събира мръсотия /поне под моите ;)/... дайте да вземем да ги изтръгваме, че току виж някоя тежка инфекция, или пък гъбички лепнем :)
« Последна редакция: Юли 21, 2011, 14:00:30 pm от джиджи »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #1050 -: Юли 21, 2011, 14:22:51 pm »
За САЩ моята информация е /правих собствено разследване преди време по темата/, че са обрязвали масово всички деца /преди години/, тъй като са смятали, че необрязването води до рак. По-късно обаче се е доказало, че това няма никаква връзка с рака и се е спряла пропагандата в тази насока....
Абсолютно вярно, но въпреки че няма пропаганда, много хора продължават да ги обрязват. Не всички - примерно латиноамериканците не се обрязват до колкото съм започната. Но почти всички бели бебета се обрязват. За мен е голяма лудост, но то им е влезнало в бита вече и много жени например гледат на необрязан мъж като едва ли не на мръсен. В останалата част на света може да е признак за религиозна принадлежност, но в САЩ не е. Надявам се с  годините, като няма пропаганда, пак да се върне на това положение. Аз лично съм много против обрязването - природата го е сложила това там с причина.

Стефи, често може да се случи при недобра хигиена. Нямам предвид, че не се къпят или не спазват хигиена - имам предвид неправилна хигиена. Мъжът ми например в началото на няколко пъти го хващах как аха и да избърше Ивана от посока дупето към влагалишето. Ами той си я чисти човека,тя в крайна сметка щеше да я изичистена, ама като и набута там бактерии ще и създаде предпоставки за инфекция. А след това си е и до имунна система, но не пренебрегвай хигиенният фактор. При момчетата е по-трудно по чисто анатомични причини - тяхният пикочопровод е много по-дълъг.
« Последна редакция: Юли 21, 2011, 14:46:40 pm от Bobbie »


  
*
Ами в Африка има племена, които скитосват из пустинята, не са мюсюлмани и не са обрязани. Те дали имат вода да се мият, а? И дали са с инфекции  :wink:?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ами в Африка има племена, които скитосват из пустинята, не са мюсюлмани и не са обрязани. Те дали имат вода да се мият, а? И дали са с инфекции  :wink:?
То там при тях бактериите измират от жегата :-).

А иначе сериозно - ми вероятно ако въобще не се мият, имат инфекции повече от тези, които се мият :-)


  
Привет,

да оставим инфекциите за малко  :D

Искам да ви питам от кога слагате децата в проходилка? На нас ни подариха две, на децата мн им харесва, отбутват се, но нашата педиатърка ни каза, че е малко рано, ние сме на 8 коригирани. И първо да минем на невролог.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Бобо влезе в проходилката на 7 месеца, може и по-рано да е било, но от 4-месечен скачаше в бънджито и крачетата му бяха доста заякнали. Те постепенно ще заякнат и ще се справят идеално - страшно бързо усвояват!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

cambozzola аз много ги държа изправени, много с стабилни, но според доки, щом не сядаме стабилно било ранои да не се получило изкривяване. Според мен, майчин инстинкт, децата са много стабилни. Бяха ни казали и за бънджи, ама после и това ни "забраниха" за известно време. А Марти подкача на ръце от месец и е толкова здрав.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
О, да, ти си познаваш децата - Бобо седеше стабилно на 6,5 месеца. Мисля си обаче, че 5-10 минутки дневно като за начало няма да им навредят.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Като се повдигне въпроса със забелването и винаги отиват 2-3стр  :D

Д-р Бърди днес водих дъщеря си на очен преглед. Получи кръвоизлив в едното око. Според лекаря се е одраскала с нокътче като си е търкала очите. Кръвоизлива е линеен 2мм. Изписа Фуситалмик - суспензия 1капка преди лягане и Тобрекс 5х1.
Какво е Вашето мнение? Нужно ли е да третираме нараненото място или трябва да го оставя да се разнесе от самосебе си (каквото всъщност ни посъветва личната лекарка). Благодаря Ви предварително!

Николина моето дете го сложих на проходилка на 5,5 - 6мес. От раждането си е в хоризонтално положение само когато спи.  :lol: През останалото време се иска изправена. Започнах с х 5мин, а сега не мога да я извадя от там, само се гоним из стаите  :lol:

Цитат на д-р Бърди
Цитат
"Проходилката е нещо много вредно, което отдавна се отрича. "
->Смешно е да се четат такива неща-проходилката е играчка. Вървенето и способността на едно дете да върви (и проходи) са централно-мозъчни функции свързани с редица неща, като регресията на плантарния рефлекс, например. Никой не отрича играчката-проходилка, като единствено проблема с нея е възможността от травми.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Къде е одрасканото? странично, или върху корнеата ( роговица)?
« Последна редакция: Юли 21, 2011, 23:25:42 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Ами в Африка има племена, които скитосват из пустинята, не са мюсюлмани и не са обрязани. Те дали имат вода да се мият, а? И дали са с инфекции  :wink:?
То там при тях бактериите измират от жегата :-).

А иначе сериозно - ми вероятно ако въобще не се мият, имат инфекции повече от тези, които се мият :-)

Що, Боби, чела съм, че само по себе си смегмата не е причина за инфекции. Има бактерии, но били безопасни. Също самата смегма способствала за отлепване на препуциума.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.