0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #280 -: Юли 06, 2011, 00:26:36 am »
Здравейте, Доктор Бърди,

Бих искала да ви помоля за съвет относно малката ни дъщеричка, тя е на 2 месеца и 10 дена. Тя има много жълти корички по главата и педиатърът ми каза че не било страшно, обясни ми че детето има крусти и че не трябва да ги третираме с нищо. Аз се съмнявам в диагнозата защото детето има и червени петна по гушката, зад ушите и по сгъвките на ръцете, които приличат на лишеи. Тези петна са едни малки ситни пъпки, които сълзят понякога. Детето постоянно се чеше по ушите и реве, дълго не заспива.Според лекарите е от изпотяване, ама ние не я навличаме, тя спи само по боди в къщи, още повече 4е тези петна не се махат вече от месец.

Нещата започнаха с малки червени пъпки по челцето, после по бузките, после цялата глава се обрина (сега е пълна с жълти и мазни корички, които не се махат) и накрая стигнаха до сгъвките на крайниците. Всичко това се влоши след имунизацията в края на 1 месец и отидохме пак на преглед. Изгледаха ни странно че идваме пак и ни казаха същото, 4е е от претопляне. Потърсихме друго мнение - алергия ,за всеки случай ми казаха да не ям алергените храни (с изследвания не е доказана алергията). Аз спрях храните и наистина имаше подобрение, ама обрива по гушката, ушите и гениталиите си стои. Това явно я тормози,защото се чеше много и не спи, моето съмнение е за себореен дерматит тъй като и аз имам рани между пръстите на ръцете. Друга лекарка каза - стрептококи и каза да мажем с Фусидин и аз вече ще се побъркам 8O :?. Да мажа ли?

Сега я мием само с вода, доскоро мажехме с млякото на Бубхен, ама днес преварихме зехтин. Пера на ръка с детски сапун, дупенцето и мия със сапун на Бочко.

Бих искала да чуя вашето мнение и дали е възможно да ви пратя нейните снимки по имейл. :oops:

Сега се появиха хъркане+сополи та и взеха секрет от носа за изследване, също така имаме и рефлукс. Не знам кое от всичките неща я тормози най-много.

Много ви благодаря предварително и ме извинете за дългия и объркан пост. :oops:
Тъй като съм много притеснена, объркана и наплашена Ви моля за съвет.
В Бг ли живеете?

Може да дадете снимки тук... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #281 -: Юли 06, 2011, 11:14:13 am »
Здравейте, благодаря за бързия отговор, пращам ви снимки тук http://www.album.bg/lovelie91/
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #282 -: Юли 06, 2011, 11:22:31 am »
Забравих да напиша,че живеем в България в Козлодуй                                   
Ако това ще ви помогне има корички на едната вежда,на клепача и в мидичките на ушичките ,които явно я сърбят
Благодаря ви много!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #283 -: Юли 06, 2011, 11:50:23 am »
За коричките по главата най-добро е Мустела Стелакер.

Това в сгъвките са екземи- ще трябва да направите правено кремче с КС+ Фусидин+ Певарил ( За КС е добре да изберете Бетноват).
Тъй като детето е много малко, ще е нужно да намажете гънките НА МНОГО ТЪНЪК слой, и само за 2- 3 дена ( 1 до 2 пъти дневно!). След като завяхне обривът ще е нужно да поддържате с "А-Дерма екзомега" и ( посменно) с пудра ( съвсем, съвсем малко количество) сгъвките, за да не се "отворят" пак там екземите.

Коричките на веждата ще минат с намазване с А-Дерма екзомега за 3-4 дена- с клечка за уши и съвсем тънък слой.
В ушите- първо почиствате леко коричките след баня. След това? зависи какво има под коричките в ушетата. Ако няма екзема- може да намажете съвсем леко с А-Дерма ушната мида, а не вътре ухото!

С правеното кремче мажете на СЪВСЕМ тънък слой, и с втриване. Не нанасяте като грим, и на дебел слой!! Мажете малки повърхности, само зачервеното. НЕ обширни повърхности.
« Последна редакция: Юли 06, 2011, 11:56:50 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #284 -: Юли 06, 2011, 13:21:09 pm »
МНОГО Ви благодаря! :D

Само да ви питам смесеното кремче сама ли да го правя или в аптеката да питам? Ако сама предполагам равни пропорции и от трите трябва да сложа.

От какво би могла да се получи такава екзема? Сега се сетих че баба я къпа с яйце в началото, ама си знаех че не бива и забраних. Сега се къпе само с вода, ама късно се усетих :x

Другото което ме карат роднините е да чеша коричките и да ги търкам за да паднат по-бързо, не е ли вредно това? Аз не смея...

Веднага се заемам с лечението и след 3 дена ще ви пиша!

Да сте жив и здрав :D

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #285 -: Юли 06, 2011, 13:50:36 pm »
Само с яйце не бях чувала да къпят дете  8O


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #286 -: Юли 06, 2011, 14:00:26 pm »
МНОГО Ви благодаря! :D

Само да ви питам смесеното кремче сама ли да го правя или в аптеката да питам? Ако сама предполагам равни пропорции и от трите трябва да сложа.

От какво би могла да се получи такава екзема? Сега се сетих че баба я къпа с яйце в началото, ама си знаех че не бива и забраних. Сега се къпе само с вода, ама късно се усетих :x

Другото което ме карат роднините е да чеша коричките и да ги търкам за да паднат по-бързо, не е ли вредно това? Аз не смея...

Веднага се заемам с лечението и след 3 дена ще ви пиша!

Да сте жив и здрав :D



Потърсете педиатър/дерматолог, можещ да Ви изпише кремчето.
Обикновено Бетноватът е 1/2 тубичка + База +  Фусидин + Певарил . Съотношенията на Певарил и Фусидин са в зависимост от нуждата.

Естествено яйцата са за друга употреба- варени, пържени в супичка и т.н. .  8O
« Последна редакция: Юли 06, 2011, 14:18:43 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #287 -: Юли 06, 2011, 14:12:13 pm »
А употребата на бабите е да готвят и чистят, а не да мажат бебетата с яйца  :?
Докторе, извинявайте, но не се стърпях...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #288 -: Юли 08, 2011, 22:28:32 pm »
Добър вечер доктор Бърди.
Изследванията, които препоръчахте да направя на дъщеря ми са готови. От всичко няма единствено изследване за бруцелоза, понеже в лабораторията тук ми казаха, че не се правело такова в България и трябвало да изпратят да го работят в Германия. Преди няколко дни, Мели (д-р Даскалова) ми разясни, че това не е така и мога да го направя и тук, но ви моля да погледнете готовите изследвания и да коментирате. Не успявам да отворя рентгеновата снимка на ръчичките, която е на диск и в странен за компютъра ми формат:) но утре ще опитам на друго место за да приложа и нея.
Спокойна вечер.
Петина









заключението на проф. Узунов след рентегеновата снимка
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #289 -: Юли 08, 2011, 22:34:52 pm »
Пневмокок от гърлен секрет се изолира??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #290 -: Юли 08, 2011, 22:51:34 pm »
Пневмокок от гърлен секрет се изолира??
Streptococcus pneumoniae

Ако това ме питате:)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #291 -: Юли 08, 2011, 22:55:49 pm »
Да, това е Пневмокок от гърлен секрет.
Нужно е лечение... . ПО антибиограма.
Плюс- всички в ежедневен контакт с детето у дома да си направят посявки!

Бях Ви писал за връзка на ставащото със стрептококова инфекция нали?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #292 -: Юли 08, 2011, 23:09:56 pm »
Да, това е Пневмокок от гърлен секрет.
Нужно е лечение... . ПО антибиограма.
Плюс- всички в ежедневен контакт с детето у дома да си направят посявки!

Благодаря докторе.
Ще направя посявки на себе си и на братята и.

Бях Ви писал за връзка на ставащото със стрептококова инфекция нали?
Точно така.

Дано ми обърнат внимание за лечението по антибиограма.

Ще ви държа в течение а утре ще ви покажа и снимката на ръчичиките и.
Бъдете здрав.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #293 -: Юли 10, 2011, 00:28:38 am »
Luckymother извинявай, но да не са правили с бебето ти и други неща през твоята глава,  а ти да не знаеш? Осоляване, мазане с мас и яйце, все народни истории, които обаче може да са ви утежнили ситуацията.
Не чеши коричките, защото ще направиш белези!
Въобще, най-горещо те съветвам да им затвориш устите на роднините, да прочетеш мненията на Доктор Бърди, да питаш тук, ако в нещо се съмняваш и да не даваш бабата да къпе бебето повече.
[/url][/url]
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #294 -: Юли 11, 2011, 16:53:37 pm »
jasmin_veni,

Права си че бабите са за готвене и чистене..., не оставям малката сама и за минута вече, бабата ще си ходи скоро:)Не знам да и е правено осоляване....това пък какво е?

Иначе още сме с обриви защото тука кожния лекар  не ни изписа смесеното кремче на Д-р Бърди :(,защото било опасно за малко бебе. Сега ще ходим при друг лекар и дано мъките ни свършат по-скоро. Мъчно ми е че така не я опазих... :? ама като слушаш 100 човека така става.

Да ви питам дали е опасно бебе да спи по корем, моята принцеса си се обръща сама. Заклещвам я със специални подпорки ама тя пак... не знам как да я държа на една страна.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #295 -: Юли 11, 2011, 18:09:56 pm »
Какви специални подпорки?Има специални възглавнички. Остави детето да спи както иска. Ако спи по коремче тя си обръща главата на една страна инстинктивно. Няма начин да забие нос и да се задуши.
Въобще, успокой се, остави детето да спи както иска, не мажи с нищо, освен с препоръчан от доктора крем и внимавай с бабата.
За крустите - ние имахме и още не бяха вкарали в Бг новата серия на Мустела. Намазах една четка с бебешко олио, сресах косата и след 30 мин. измих с шампоан и изчетках пак. Направих това 2-3 пътии минаха. Но вие май имате кожен проблем.

Пак да питам - да са я "захранили" с мед на питката, да са я мазали с нещо без твое знание, да не дават сокчета през главата ти? Питай и разпитвай, хич не цепи думата си на две. Да не се окаже, че лекуваш кожата, а вкарват още дразнители през главата ти.
[/url][/url]
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #296 -: Юли 11, 2011, 19:53:01 pm »
Какви специални подпорки?Има специални възглавнички. Остави детето да спи както иска. Ако спи по коремче тя си обръща главата на една страна инстинктивно. Няма начин да забие нос и да се задуши.
Въобще, успокой се, остави детето да спи както иска, не мажи с нищо, освен с препоръчан от доктора крем и внимавай с бабата.
За крустите - ние имахме и още не бяха вкарали в Бг новата серия на Мустела. Намазах една четка с бебешко олио, сресах косата и след 30 мин. измих с шампоан и изчетках пак. Направих това 2-3 пътии минаха. Но вие май имате кожен проблем.

Пак да питам - да са я "захранили" с мед на питката, да са я мазали с нещо без твое знание, да не дават сокчета през главата ти? Питай и разпитвай, хич не цепи думата си на две. Да не се окаже, че лекуваш кожата, а вкарват още дразнители през главата ти.


Ползваме специални възглавнички... Иначе бабата ще си ходи в края на седмицата, бебето е само на кърма, друго не и е давано.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #297 -: Юли 11, 2011, 23:07:18 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Какво Ви е мнението за "Атаракс" сироп. Ползвали ли сте го в практиката си при деца на 2,5 години. Дъщеря ми е с много нервни кризи напоследък, неспокоен сън, бълнува, изпада в истерии докато спи. След такива нощи заеква много през деня и се изнервя от това още повече. Изписаха ни Atarax сироп 3х3мл за поне два месеца. Казаха ми, че всъщност било противоалергично, най-ново поколение Зиртек, който невролозите го ползвали заради "нежеланите реакции", като сънливост, удължаване на нощния сън и т.н.
Моля Ви за вашето мнение. Да го давам ли? Въобще има ли нужда от някакво лечение?!?!? Много ревнува от сестричката си, и изпада в нервни кризи (според мен).Но...дали е така?
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 23:09:49 pm от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #298 -: Юли 11, 2011, 23:11:08 pm »
Препаратът няма показания за нещата, за които пишете.
Той е стара генерация антихистаминови препарати.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #299 -: Юли 12, 2011, 13:49:24 pm »
Препаратът няма показания за нещата, за които пишете.
Той е стара генерация антихистаминови препарати.

Благодаря! Няма да го давам. А и аз се учудих защо ни е противоалергичен препарат за нейните емоционални изблици. Вие какво бихте посъветвали. С какво мога да и помогна. Старая се да съм мила и добра да я гушкам повече и да и показвам, че много я обичам. Трудно ми е защото са ми три децата и всяко иска своето, а при нея положението се влошава на моменти и започва много да заеква, ядосвасе и...Нощно време много бълнува, става на сън бори се с нас като искаме да я успокоим. Захапва си чаршафчето и го дърпа. Незнам какво да правя. Моля за съвет!
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 13:51:23 pm от Birdie »