0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #240 -: Юни 28, 2011, 00:09:53 am »
Боите бяха по цялото лице , някаква жена рисува всичките деца, но другите нямат оплаквания. Под косата няма обрив, спира до там.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #241 -: Юни 28, 2011, 00:12:16 am »
Това вероятно е контактен дерматит от боята.
Или кожна инфекция.

Ха, ха ха ха ха ха ха.... хе хе хе хе  :lol:
Ще си запазя снимката "боядисан"... какъв чаровник...чак и миглите с бял прах са обработили... прецизна работа .   :balk_50:
Тук децата рядко така ги занимават.
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 00:16:55 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #242 -: Юни 28, 2011, 00:22:32 am »
Благодаря, докторе  :D

Да, хубави рисунки и снимки , но едва ли ще посмея да повторим  :wink:

« Последна редакция: Юни 28, 2011, 00:35:50 am от ementsaki »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #243 -: Юни 28, 2011, 00:25:26 am »
Здравейте, Докторе,
имам следния проблем - дъщеря ми е на 3,3 години. От около 2 седмици започна една кашлица - предимно сутрин  и вечер. кашлицата е нещо средно между суха и влажна - не знам как по-точно да я обясня. Като се закашля, пристъпа продължава около 30 минути, като кашля по 2-3 пъти в минута. Започнах да давам Зиртек - след приема се успокоява. Водих я при личния лекар - каза, че всичко е в норма и одобри Зиртек 2х 5 капки за 10 дни. Притеснява ме, че това състояние продължава вече 2 седмици, ако пропусна да дам капките - прави пристъп. В последните 2 дни обаче, имаше пристъпни закашляния 2 пъти дневно и на фона на Зиртек.
До този момент не е проявявала алергии към нищо.
Какво бихте ме посъветвали да предприема - изследвания, консултация, терапия?
Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #244 -: Юни 28, 2011, 00:38:54 am »
Диагнозата е? откъде кашля? бронхиална кашлица? или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #245 -: Юни 28, 2011, 07:18:41 am »
Конкретна диагноза не ни каза - каза, че дишането е чисто, гърлото също. Тя самата казва когато се закашля, че гърлото я дразни, а при по-силна кашлица казва, че гърлото я дразни до корема. Когато се успокои, казва, че гърлото вече не я дразни .
И това е, което получавам като обяснение от детето. Затова бих искала да помоля да ме насочите към изследвания или вид специалист.
Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #246 -: Юни 28, 2011, 11:50:41 am »
*остатъчна кашлица след вирусно заболяване
*неизлекувана, лошо лекувана белодробна инфекция
* хронична хрема( синузит, алергична) с хроничен фарингит
* Рефлукс
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #247 -: Юни 28, 2011, 14:16:06 pm »
Доктор Бърди, днес водих Никол на кожен лекар.
Д-р Друмева каза, че това било натрупване на тъкан на едно место и препоръча да мажа по веднъж на ден с Нахткерцен балсам и да масажирам. С времето щяло да се разнесе ЕВЕНТУАЛНО. Питах какви изследвания мога да пусна, нямало било смисъл защото те нищо нямало да ми покажат.
Ако трябва да съм честна, не ме успокои тази докторка никак. Прегледа беше точно 4 минути (40 лв.), не ме попита откога е, какво е, расте ли, променя ли се.
Ще изчакам няколко дни за да се излекува от настинката и ще започнем с изследванията, които ми написахте. Дори да не е нещо сериозно предпочитам да е "истински" доказано.
Благодаря ви докторе и бъдете здрав.
Ще пиша когато съберем изследванията.
Петина
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 14:18:19 pm от Lisko »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #248 -: Юни 28, 2011, 14:18:52 pm »
Добре.
Оставам на предишното си мнение, което написах.
Няма "натрупвания" там, възникнали "магически".

От най-простото- направете рентгенография на двете ръце ( от китките нагоре, включая и китките двустранно).
Ако децата не са започнали АБ- Стреп-тест или посявка? бързо, и дава много отговори.
Кликнете на снимката, за да я видите в реален размер, и колко информативна е.
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 14:24:54 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #249 -: Юни 28, 2011, 16:04:40 pm »
Докторе, ще се радвам ако имате възможност да коментирате твърденията, че аутизмът се причинява от натрупване на тежки метали в мозъка.
Моя много близка приятелка, с която си отглеждахме близнаците, има проблем с едното момиченце. Отхвърлиха една по една всякакви генетични и неврологични диагнози. Правиха ЯМР, снимки и не зная още какво точно. Но привидно всичко е ок.
Но детето вече е на 3 г и 2 м. и не ходи, прогресът е много бавен. Разликата в развитието между близначките и изоставането, стана явен на около 9-10 месеца. Последно за аутизъм говорят. Имаше вариант за пращане на тъканни проби в щатите за анализ за метали, но са й отказали.
Детето има индивидуална програма плуване, логопед, масажи.
Ще съм ви благодарна, ако имате възможност да ме насочите къде да четем по въпроса. Защото аутизмът се спряга като резултат на ваксините, дори на майката са й вменили, че е функция от МПР.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #250 -: Юни 28, 2011, 16:17:44 pm »
Уговорих се в четвъртък за рентген на ръчичките а сега ще я заведа за стреп тест (не пие АБ).
От сърце благодаря докторе.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #251 -: Юни 28, 2011, 16:23:52 pm »
Докторе, ще се радвам ако имате възможност да коментирате твърденията, че аутизмът се причинява от натрупване на тежки метали в мозъка.
Моя много близка приятелка, с която си отглеждахме близнаците, има проблем с едното момиченце. Отхвърлиха една по една всякакви генетични и неврологични диагнози. Правиха ЯМР, снимки и не зная още какво точно. Но привидно всичко е ок.
Но детето вече е на 3 г и 2 м. и не ходи, прогресът е много бавен. Разликата в развитието между близначките и изоставането, стана явен на около 9-10 месеца. Последно за аутизъм говорят. Имаше вариант за пращане на тъканни проби в щатите за анализ за метали, но са й отказали.
Детето има индивидуална програма плуване, логопед, масажи.
Ще съм ви благодарна, ако имате възможност да ме насочите къде да четем по въпроса. Защото аутизмът се спряга като резултат на ваксините, дори на майката са й вменили, че е функция от МПР.
Никаква връзка с ваксините няма.
Основаният подход при тези неща е:

За прогресиращо, изначално състояние, ли се касае, или за стоп на определена възраст, след което започва регресия в психо-моторното и интелектуално развитие.
В зваисимост от отговора са и диференциално-диагностичните възможности.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #252 -: Юни 28, 2011, 18:56:10 pm »
... за стоп на определена възраст, след което започва регресия в психо-моторното и интелектуално развитие.
В зваисимост от отговора са и диференциално-диагностичните възможности.

Това е. До към 8-9 м си беше в стандартите, контрол на главата, седене. Тогава педиатърката забеляза, че не седи с изправен гръб, а се свлича и започнаха да я наблюдават.
Не мога да дам повече информация за проведените изследвания. Последно са й обяснили, че детето не приема дразнения от околната среда. Интересуваше ме дали не й дават напразни надежди с разните му там детоксикации и прочие.
Майката твърдо отказа да ходи при Чавдаров, макар там да я пращаха. Иначе де що има невролог в Бг е давал мнение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #253 -: Юни 28, 2011, 19:01:22 pm »
Ако искате на лични... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #254 -: Юни 28, 2011, 19:22:22 pm »
*остатъчна кашлица след вирусно заболяване
*неизлекувана, лошо лекувана белодробна инфекция
* хронична хрема( синузит, алергична) с хроничен фарингит
* Рефлукс
Детето не е боледувало поне 3 месеца назад, от един месец не посещава и детско заведение. Кашлицата започна внезапно при пълно здраве. Има носителство на Стафилокок от родилното отделение още - ако това има значение.
Ще потърся консултация и с гастро-ентеролог и УНГ.
Благодаря за насоките!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #255 -: Юни 29, 2011, 09:26:19 am »
Здравейте, Бърди!

Публикувам по-долу постинга на една мама, чието дете е направило три гърча/припадъци в Щатите. Родителите са много уплашени и не знаят какво да правят. Съветват ги да започнат веднага лечение с Кепра, но те се притесняват от страничните ефекти. ЕЕГ-то е лошо, а ЯМР добър.
Диагнозата е Generalized Seizure Disorder.


Pi6a ot bolnicata. Malkiq polu4i gyr4/pripadyk predi okolo 45-50 dni,zakaraha ni v spe6noto ,praviha mi kryvni izsledvaniq i vsi4ko be6e ok,pusnaha ni vka6ti i trqbva6e da napravim EEG i MRI,no iz4akahme
zstrahovka i da se konustirame s nqkogo,

slu4i se otnovo ne v4era,a onzi den ve4erta ,pak v spe6noto,o6te kryvni izsledvaniq sy6to ok i pak se pribrahme s ugovorkata nasutrinta da se svarjem da se vidim s nevrolog,e da ma v 5 i 40 polu4ihme 3-ti gyr4(broqt go za 2ri epizod,6tom sa se slu4ili v ramkite na 24 4asa e 1 epizod)Napravihme EEG lo6o e,toest ima veroqtnost da se slu4i otnovo,napravihme i MRI(qdreno magniten rezeonans )tam vsi4ko e normalno,toest nqmame otgovor za6to se slu4va.

No nastoqvat da po4nem s lekarstvata....kazvat 4e EEG pokazva ,4e ima veroqtnost da polu4i pak gyr4 ili gyr4ove...s diagnoza gyr4 sme ili nqkakyv vid po-leka epilepsiq,ne moga da obqsnq to4no,no ne i obiknoven pripadyk.Ni6to ne se znae moje da ne se slu4i otnovo,no pri 3 pripadyka/gyr4a....No kazvat 4e ,ako se slu4i moje da uvredi mozyka,zatova iskat da po4nem s le4enieto vednaga i da pravim profilakti4ni pregledi,kakto i Drugo EEGsled 2-3 meseca,moje i po-rano da se sprat lekarstavta,no sroka e 2 godini,tost kazvat da sme podgotveni za 2 godini lekarstva vseki den.Lekarstvoto e Keppra,samo kazvam,tykmo sednah da 4eta....i me zabolq glavata ot strani4ni efekti i t.n. :cry: :cry: :cry:

Izob6to ne sym naqsno sas tazi bolest ,nito s le4enieto,no me ubejdavat ,4e trqbva da deistvame ina4e moje da uvredim mozyka....Az kazah ,4e trqbva da po,mislq i te sa tolerantni ,no edin vid e gadno za6toto ,ako otkaja moga da izlezna vinovna..................Ne znam kakvo da pravim,myja mi sy6to,do nqkyde se uspokoihme 4e vsi4ko s mozy4eto mu e ok sega ot MRI,no ako se slu4i pak i stane ne6to...Kazaha ,4e trqbva da se lekuva,az nqmqm poznati tuk,ne sym zapoznata s bolesta,dali ima alternativni metodi za le4enieto i i t.n.
No te kazvat ,4e tova 6te trqbvа da podtiskka i da ne polu4ava gyr4ove i 4e sled 2 godini moje da gi izraste...Ne znam koie po-golemiq risk da go lekuvam s lekarstva ili da se slu4i otnovo........Izvinqvam se,4e vi zanimavam,iskam da spodelq...Ne mi se obqsnqva i pi6e podrobno,mnogo e tejko...pone se radvame 4e MRI e ok,no sega trqbva da vzemem vajno re6enie


Моля ви, кажете вашето мнение, така ли се процедира, лекарството много ли е опасно и въобще нещо, което може да ориентира повече жената.
Благодаря ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #256 -: Юни 29, 2011, 10:54:07 am »
На колко години е детето?
Не се касае за фебрилни гърчове?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #257 -: Юни 29, 2011, 12:26:54 pm »
Здравейте,др Бърди!От няколко месеца на дъщеря ми(6г),се появи сърбеж в ушите,в началото само в едното,после обхвана и другото ухо.Започнаха да се отделят едни люспички,а ушна кал липсваше.Заведох детето на специалист УНГ,който каза,че има гъбички в ушите,изписа ни ТРИДЕРМ крем и постоянно чистене на ушите със салицилов спирт.Мазахме 10 дена,сърбежа спря за известно време и пак си появи.Отидохме на друг доктор,който пък каза,че навътре ухото е чисто и това за гъбичките е глупост,че просто ухото е разранено от много чесане и бъркане вътре,а със спирта сме го увредили още повече.Нищо да не правим ще мине като не се човърка,да ама детето го сърби и неволно се чеше.Ще съм ви благодарна,ако ми дадете някакви насоки.Детето е слабичко 16 кг и доста злоядо,ако това има връзка.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #258 -: Юни 29, 2011, 16:04:00 pm »
Здравейте, доктор Бърди!
Момченцето ми (4 г. и 1 м.) от събота е с такъв обрив по лицето и шията. Сърбящ е, грапав, със ситни пъпчици. По тялото няма нищо. Според мен е заради рисуването на лицето (бяхме на рожден ден), за пръв път му е, освен това стоя доста часове с боичките. Давах капки Зиртек (такива противоалергични имаме) и мазах с Фенистил гел, мислех че до днес би трябвало да отшуми, но не виждам особена промяна...

Бяхме на лекар вчера и днес сутринта. Едната диагноза при общопрактикуващ педиатър е алергична реакция и изписани Аериус сироп 2 по 3 мл, някакви таблетки с Калций и крем Abricort за мазане, а другата при алерголог е контактен дерматит и капки Ксизал 2 по 5 мл дневно и крем Елоком за мазане. Давам само капките, после ще намажа и с крема. Обривът стана някак по-грапав и тъмен, все едно хвана коричка. Не се разпростира, сърбежът сякаш също утихна...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #259 -: Юни 29, 2011, 16:09:54 pm »
На колко години е детето?
Не се касае за фебрилни гърчове?
На 2год. и 5месеца. Не са фибрилни.