0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #220 -: Юни 15, 2011, 10:53:18 am »
Помощ - Заекване!

Нямам личен опит, но съм чувала от препатили, че това се случва, в тази възраст, и неизменно е само временно състояние.  Особено що се касае за момиченце.  В кръга на шегата съм чувала и лекарски коментари: "Не се притеснявай, ти жена да заеква виждала ли си?"
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #221 -: Юни 15, 2011, 15:07:10 pm »
Здравейте Д-р Бърди. Тази година за втори път се налага да лекуваме уроинфекция -все същата бактерия: ешерихия коли. Сега излиза като антибиограма чувствителност към зинат и аугментин. При първата инфекция, в началото на годината пихме аугментин, но не се излекува с него и след това пихме суметролим, с който ги ликвидирахме. За съжаление сега, няколко месеца по-късно, пак се налага лечение. Предвид, че първият път аугментинът не повлия добре на бактерията, педиатърката ни предлага сега да пие зинат. Вие как мислите? Детето е на 5 години -17 кг. Предписаха ни 5мл. на 12 часа. И в по-общ план, как да я предпазя от такива инфекции в последствие?
Благодаря ви предварително.
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #222 -: Юни 15, 2011, 15:35:47 pm »
И в по-общ план, как да я предпазя от такива инфекции в последствие?
Благодаря ви предварително.

meshko106, по-рано през годината имахме грешно положителен резултат за същата бактерия и като една вероятна причина за това ми казаха, че може да се получи в следствие на дълго продължаващ във времето запек.  Когато не се изпразват редовно червата и има заседяване на съдържанието, това повлиява увеличаването на популацията на бактериите и преминаването им в пикочните пътища.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #223 -: Юни 15, 2011, 17:49:40 pm »
Принцеска, това е интересно. Аз съм разсъждавала върху това, защото малката прави няколко уроинфекции и обикновено са след продължителен запек. За нея продължителен е над 2 дни. Иначе нормалното за нея е през ден.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #224 -: Юни 15, 2011, 18:51:03 pm »
Здравейте Д-р Бърди. Тази година за втори път се налага да лекуваме уроинфекция -все същата бактерия: ешерихия коли. Сега излиза като антибиограма чувствителност към зинат и аугментин. При първата инфекция, в началото на годината пихме аугментин, но не се излекува с него и след това пихме суметролим, с който ги ликвидирахме. За съжаление сега, няколко месеца по-късно, пак се налага лечение. Предвид, че първият път аугментинът не повлия добре на бактерията, педиатърката ни предлага сега да пие зинат. Вие как мислите? Детето е на 5 години -17 кг. Предписаха ни 5мл. на 12 часа. И в по-общ план, как да я предпазя от такива инфекции в последствие?
Благодаря ви предварително.
Антибиограмата "показва"?

Трябва да направите изследвания и ретроградна цистео-уретрография.

Бисептол, курс 10 дена, с последващи 2 седмици химеопрофилактика с Бисептол е добро решение в случая.
Ако Антибиограмата е "съгласна".
И ако посявките не са "фалшиво" положителни ( замърсени).
« Последна редакция: Юни 16, 2011, 14:29:54 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #225 -: Юни 16, 2011, 09:21:27 am »
Здравейте Д-р Бърди. Тази година за втори път се налага да лекуваме уроинфекция -все същата бактерия: ешерихия коли. Сега излиза като антибиограма чувствителност към зинат и аугментин. При първата инфекция, в началото на годината пихме аугментин, но не се излекува с него и след това пихме суметролим, с който ги ликвидирахме. За съжаление сега, няколко месеца по-късно, пак се налага лечение. Предвид, че първият път аугментинът не повлия добре на бактерията, педиатърката ни предлага сега да пие зинат. Вие как мислите? Детето е на 5 години -17 кг. Предписаха ни 5мл. на 12 часа. И в по-общ план, как да я предпазя от такива инфекции в последствие?
Благодаря ви предварително.
Антибиограмата "показва"?

Трябва да направите изследвания и ретроградна цистео-уретрография.

Бисептол, курс 10 дена, с последващи 2 седмици химеопрофилактика с Бисептол е добо решение в случая.
Ако Антибиограмата е "съгласна".
И ако посявките не са "фалшиво" положителни ( замърсени).
Този резултат за съжаление е след направен вече 10 дневен курс с Бисептол (Суметролим пихме, но знам, че е същото дефакто). Сега антибиограмата показва, че се повлияват от Аугментин и от Зинат. Бисептолът не. Тази цистео-уретрография кога да я направим -след курса с антибиотика или още сега? Предполагам консултация с уролог трябва да направим? Иначе след суметролима детето се чувства добре, пишка нормално, няма оплаквания. Единствено дето бактерията продължава да си съществува явно.
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #226 -: Юни 16, 2011, 09:38:17 am »
meshko106 , ние правихме и ехография на бъбреци при детски нефролог. Препоръките бяха, предполагам на вас също са ви казали. Миене /с техниката отпред назад/ след всяко акане, свеждане до минимум на мокрите кърпи. Да ползваме защитен крем за намазване /ползвам судокрем/, дори да няма подсечено.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #227 -: Юни 16, 2011, 14:31:45 pm »
Здравейте Д-р Бърди. Тази година за втори път се налага да лекуваме уроинфекция -все същата бактерия: ешерихия коли. Сега излиза като антибиограма чувствителност към зинат и аугментин. При първата инфекция, в началото на годината пихме аугментин, но не се излекува с него и след това пихме суметролим, с който ги ликвидирахме. За съжаление сега, няколко месеца по-късно, пак се налага лечение. Предвид, че първият път аугментинът не повлия добре на бактерията, педиатърката ни предлага сега да пие зинат. Вие как мислите? Детето е на 5 години -17 кг. Предписаха ни 5мл. на 12 часа. И в по-общ план, как да я предпазя от такива инфекции в последствие?
Благодаря ви предварително.
Антибиограмата "показва"?

Трябва да направите изследвания и ретроградна цистео-уретрография.

Бисептол, курс 10 дена, с последващи 2 седмици химеопрофилактика с Бисептол е добо решение в случая.
Ако Антибиограмата е "съгласна".
И ако посявките не са "фалшиво" положителни ( замърсени).
Този резултат за съжаление е след направен вече 10 дневен курс с Бисептол (Суметролим пихме, но знам, че е същото дефакто). Сега антибиограмата показва, че се повлияват от Аугментин и от Зинат. Бисептолът не. Тази цистео-уретрография кога да я направим -след курса с антибиотика или още сега? Предполагам консултация с уролог трябва да направим? Иначе след суметролима детето се чувства добре, пишка нормално, няма оплаквания. Единствено дето бактерията продължава да си съществува явно.

Зинат тогава. Но после дайте пак 2 седици Бисептол като химеопрофилактика.

ЗА какво Ви е "уролог"? какво ще Ви каже? това са педиатрични теми.

И спазвайте това, което vera Ви е написала.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #228 -: Юни 16, 2011, 14:53:06 pm »
Много благодаря. Почваме Зинат и ще взема под внимание всички препоръки. Приятен следобед.
<br />[link=http:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #229 -: Юни 25, 2011, 09:09:18 am »
Здравейте Д-р Бърди.Момчето ми се разболя от вторник вечерта,вдигна Т ,сряда цял ден имаше Т,без други симптоми,сряда следобед почна разстройство,което и до днес не спира,т.е. цели два дни-четвъртък и петък ходи на разстройство,давах му Ентерол,но няма ефект,все го боли коремчето,не съм го водила на лекар,защото Т спадна още в сряда вечерта и си мислех че разстройството ще спре.Днес сутринта имаше кръв в акото,и се притесних,да се обаждам ли на лекаря,да го водя ли някъде да го прегледат?някакви изследвания трябва ли да се правят?
предполагам е чревен вирус,досега не се е разболявал от такъв
не иска да яде,вече 3 дена яде по много малко,и спадна 1 кг,иначе пие -има желание за течности.Жизнен е ,не се спира,освен разстройството други симптоми няма в момента
« Последна редакция: Юни 25, 2011, 09:22:49 am от vavka »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #230 -: Юни 26, 2011, 12:26:09 pm »
vavka, не пишеш на колко г. е детето?
Не съм доктора, но от опит мога да ти кажа, че при такива вирусни диарии /ако е това естествено/, при моите деца има ефект Хидрасек. Има го като два вида прахчета от  10 мг /за кърмачета, него давах докато навършиха 2 г./ и от 30 мг.
За храненето е нормално да отслабне и да няма апетит. Опитай се да му предлагаш храни, богати на калий - банан, моркови без да правиш диети.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #231 -: Юни 26, 2011, 23:01:35 pm »
Доктор Бърди, имам нужда от помоща ви.
Днес водих децата на лекар и по време на прегледа на дъщеря ми, на д-р Кирязов му направи вечетление лявата и ръчичка. От горната страна по всички пръстчета има удебеляване, което е подкожно. Забелязах го още когато беше на 2 месеца и тогава личната ни лекарка ме успокои, че е нормално и с времето като се "оформи" ръчичката ще се оправи. Сега децата са на година и половина (тризнаци са) и до днес не бях повдигала въпроса отново. Не и пречи на движението на пръстите. Това удебеляване е изразено най-вече на показалеца. Не расте или поне не повече отколкото и ръчичката и.
Д-р Кирязов каза, че досега не е срещал подобно нещо в практиката си и незнае какво да ми каже. Даде ми координати на д-р по кожни болести, от когото се е учил с надеждата, че ако някой знае какво може да е това ще е той.
Прилагам снимки и ще ви бъда много благодарна ако коментирате и ме посъветвате какво да предприема, защото много съм притеснена.
днес не ми беше удобно да звъня на другият лекар но утре ще го направя.
Бъдете здрав.
Петина






*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #232 -: Юни 26, 2011, 23:22:51 pm »
Колко пръстчета са засегнати? освен показалеца на лявата ръка... другите поне от снимки са нормални?
Това вероятно е фалангеален микрогеодичен синдром ( Phalangeal Microgeodic Syndrome- Синдром на Maroteaux).
Или костна инфекция... .
« Последна редакция: Юни 26, 2011, 23:59:34 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #233 -: Юни 26, 2011, 23:48:45 pm »
Колко пръстчета са засегнати? освен показалеца на лявата ръка... другите поне от снимки са нормални?
Това вероятно е фалангеален микрогеодичен синдром ( Phalangeal Microgeodic Syndrome- Синдром на Maroteaux).
Или костна инфекция... .
Засегнати са всички пръстчета на лявата ръка, като на средния има малко и на безименния и кутрето съвсем, съвсем малко. На дясната...не съм обръщала внимание поне досега.
На дясната има тендовагинит на сухожилието на безименния пръст, като досега са поставени 2 инжекции (последната преди месец) и сега го свива и движи без проблем но е изкривено. Ортопеда при който ходим също не е забелязал там да има и друг проблем а и разглежда ръката доста добре. Утре ще погледна все пак.
Ще търся в интернет информация но моля ви кажете ми, много ли е опасно това?
И на кожен лекар ли наистина трябва да отидем или?

Благодаря ви докторе.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #234 -: Юни 26, 2011, 23:55:09 pm »
"Тендовагинит"? и заедно засягане и на другата ръка?

Моля да направите изследвания:

* Общи кръвни, СУЕ, СРП
*Рентгенография и на двете ръце от китките и нагоре.
* Биохимия+ Антинуклеарни антитела, Ревма-фактор, Анти-Стрептолизинов титър+ посявка на фарингеален и носен секрет.
* Бруцелоза.
* Т3,Т4,ТСХ

Това на първо време.
Под "Биохимия" се има пред вид- урея, кретаинин, чернодробни ензими и т.н.  <<< целия пакет.
« Последна редакция: Юни 26, 2011, 23:58:37 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #235 -: Юни 27, 2011, 00:05:49 am »
"Тендовагинит"? и заедно засягане и на другата ръка?


Сега гледах дясната ръчичка. Няма на нея.

Последен въпрос за тази вечер докторе.
Тъй като Никол в момента е с ангина (след днешния преглед), да изчакам ли да оздравее за да пусна изследванията?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #236 -: Юни 27, 2011, 00:18:31 am »
Същото дете?
Имайте пред вид че това понякога се причинява от Стрептококова инфекция!! или е израз на Стрептококова разсеяна инфекция ( целулит) ( това извън рамките на симптома, за който споменахме).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #237 -: Юни 27, 2011, 00:23:20 am »
Същото дете?
Имайте пред вид че това понякога се причинява от Стрептококова инфекция!! или е израз на Стрептококова разсеяна инфекция ( целулит) ( това извън рамките на симптома, за който споменахме).

Да, същото (те и братята и са болни).
Ще го имам предвид но ще направя всички необходими изследвания за да разберем какво е.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #238 -: Юни 27, 2011, 23:41:33 pm »
Здравейте, доктор Бърди!
Момченцето ми (4 г. и 1 м.) от събота е с такъв обрив по лицето и шията. Сърбящ е, грапав, със ситни пъпчици. По тялото няма нищо. Според мен е заради рисуването на лицето (бяхме на рожден ден), за пръв път му е, освен това стоя доста часове с боичките. Давах капки Зиртек (такива противоалергични имаме) и мазах с Фенистил гел, мислех че до днес би трябвало да отшуми, но не виждам особена промяна. Смущаващото за мен е, че като разглеждах снимки от предишната седмица, забелязах пъпчиците по шията, т.е. появили са се преди мазането с боичките. Помня, че го сърбеше, но мислех, че е от ухапано от комар. Нямам никакъв опит с алергични обриви, доколко е нормално да се разпростират, възможно ли е да са провокирани от нещо друго...Не е ял нищо ново, по принцип не е проявявал алергии досега, освен към Аугментин. Утре ще го водя да го видят, но ми се иска да разбера и вашето мнение  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #239 -: Юни 28, 2011, 00:01:19 am »
ТОЧНО в тази област ( на обрива) ли слагаше боите по лицето си? обривът разпространява ли се И под косите? или спира до там, от където започва косата?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.