0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #160 -: Април 29, 2011, 14:17:23 pm »

А ето за Швеция:
http://www.blizodobebeto.com/2009/10/12/dagis/#more-258

Гореописаното съвпада почти напълно с мястото, където ходи детето ми. Нашето обаче е малко по-различно, не е ДГ, а РОДИТЕЛСКИ КООПЕРАТИВ. Един вид "алтернатива" на ДГ, само дето е "незаконно". За 7 деца се грижат 2 учителки. Родителите влизат по всяко време и стоят вътре колкото поискат. Обстановката е почти като домашна. Готви се на място.Намира се в къща, децата по цял ден са на двора, където има люлки, направихме им и пясъчник.

Сега и по темата:
Две от децата са доста сополиви. Вчера едната майка е пуснала посявки - резултатът е МОРАКСЕЛА. Моето дете пък е с конюктивит от вчера. Четох, че въпросната мораксела може също да причини конюктивит. Едното детенце е с уроинфекция. Навих останалите майки да направим посявки на всички деца. Според нашата педиатърка - при нас дори да има бактерия - смисълът да пие АБ е само, ако всички ост. деца го направят. Въпросът ми е как ще ги накарам да дадат на децата си АБ, ако и при тях се открие същата бактерия? Обясних, че иначе ще се въртим в порочен кръг, а те ми казват : ами като отиде на площадката пред блока, или на рожден ден, няма ли пак да се зарази? Моля за съвет как да процедирам...





*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #161 -: Април 29, 2011, 15:07:38 pm »
Nedda, а трябва и близкото обкръжение на децата да се изследва и лекува. Дано да успееш!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #162 -: Май 01, 2011, 18:25:44 pm »
Здравей Бърди!

Дъщеря ми е на 4г и 2мес. От около 6месеца започнаха проблеми с изхождането. Ака един път на 2 дена, понякога и на три. Няма видим дискомфорт при акане, тоест не е да се стиска и да я боли след това. На третия ден ходи два пъти до тоалетна.

Ходихме при двама гастро. Единият изписа Дуспаталин, който не помогна, вторият Дуфалак, Мезим форте и Лактофлор. Дуфалак трябваше да вземаме 1 седмица и нещата се нормализираха. Спряхме го и пак започна през ден.

Днес пуснахме изследвания по препоръка на един диетолог, при който я водих.
Асат, холестерол, алфа амилаза, албумин са завишени.
Моля ви, дайте ми някакъв съвет какво означават тези стойности и на какъв лекар да я заведа?

   СУЕ (РУЕ)    5
   mm/h    М до 50 г.до18,над 50 г.до 22;Ж до 50 г.до 25,над   
   WBC (левкоцити)    5.45 x10^9/L    3.5 - 10.5
   LY% (лимфоцити - %)    60.500%    20-48(50 - 70за деца до 4г)
   MO% (моноцити - %)    7.010%            1.00-11.0
   EOS%(еозинофили - %)    3.100%     0-6
   BASO%(базофили - %)    1.100%     0-2
   GR% (гранулоцити - %)    28.300%    40 -70(20- 50 за деца до 4г)
   LY# (лимфоцити - бр.)    3.300x10^9/L    1.100 - 3.800 (1.300 - 7.400 за деца до 4г)
   MO# (моноцити - бр.)    0.382x10^9/L    0.070 - 0.80
   EOS#(еозинофили - бр)    0.169x10^9/L    0.000 - 0.500
   BASO#(базофили - бр)    0.060x10^9/L    0.000- 0.140
   GR# (гранулоцити - бр.) 1.540x10^9/L    2.100 - 6.400 (0.900 - 5.300 за деца до 4г)
   RBC (еритроцити - бр.)    4.710x10^12/L    M(4.4 - 5.9) Ж(3.7 - 5.3)
   Hgb (хемоглобин)    128g/L    М(135 - 180) Ж(120 - 160)
   Hct (хематокрит)    0.364L/L    М(0.40-0.53) Ж(0.36-0.48)
   MCV (ср. обем на еритроцита)    77.20fL    82.0 - 96.0
   MCH (ср. Hbg съдърж. в еритр. ) 27.30pg    27.0 - 33.0
   MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.)    353g/ L    300-360
   RDW (девиация на ерит. р-ие)    14.20%         11.5 - 14.5
   Plt (трoмбоцити)    389x10^9/L         130 - 420
   MPV (ср обем на тромбоцита)    7.38fL     7.5 - 11.0
        Pct (тр обем/ общ обем)    2.87ml/L    1.0 - 4.5
   PDW (ширина на тр р-ие)    17.90%      15.5 - 22.5
   
   Гликиран Хемоглобин (HbA1c)    5.50% (NGSP)    4.0 - 6.0 (6.0 - 6.5 повишен риск за диабет)
   Общ белтък (Total protein)    70.30g/l    60 - 85
   Албумин (Albumin)             51.00g/l    35 - 51
   Креатинин (Creatinine)             36.90µmol/l    до120
   
   Билирубин - общ ( Total Bilirubin )5.80µmol/l    до 21
   Билирубин - директен ( Direct Bilirubin ) 2.60µmol/l    до 8.5
   Холестерол - общ ( Total Cholesterol )    5.58mmol/l    Прицелна стойност до 5.0
   Чернодробни ензими
   АсАТ (GOT; ASAT )    32.30U/l    М до 37 Ж до 31

   АлАТ (GPT; ALAT )    16.80U/l    М до42 Ж до 32
   Гама - GT (GGT)    8.10U/l    М до 60 Ж до 39
   Алфа - амилаза ( Amilase ) 109.00U/l    серум - до 100
   Холинестераза ( Cholinesterase ) 9.67kU/l    4.8 - 11.6
   
   Са       2.51mmol/L         2.12 - 2.62
   

   Фибриноген ( Fibrinogen )    3.23g/l    2.0-4.0
   
   C-реактивен Протеин ( CRP )    <0.30mgr/l    до 5.0
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #163 -: Май 02, 2011, 00:38:45 am »
Бърди, привет.
След някакво упражнение в градината ни обърнаха внимание, че Боян замята лявото краче докато върви /крачето не е право на пред а на дясно/.
Заключението на ортопеда е, че има хиперпластични стави /дано не бъркам определението/ и че детето е дюстабан. Обяснил е, че за момента това, което можем да направим, е да го оставяме да ходи бос колкото се може повече и да го водим веднъж годишно на ортопед за гръбначни изкривявания. Питано е за стелки, отговорено е - единствено ходене бос.
Въпросът ми е трябва ли да обърнем внимание на нещо или преглед веднъж годишно наистина е достатъчен.
И в този ред на мисли, на каква възраст е добре децата /в частност момчетата, ако има значение/ да се записват на спорт?

Предварително благодаря за отделеното време.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #164 -: Май 02, 2011, 20:04:37 pm »
Да споделя за средство при варицела. Вместо ментолов спирт/талк за успокояване на кожата, ми препоръчаха А-ДЕРМА ЦИТЕЛИУМ
Докторе, наистина добро ли е това в случай на варицела? И за гънките през лятото?
Благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #165 -: Май 02, 2011, 20:51:28 pm »
Добър вечер, д-р Бърди!

Моето съвсем здраво момченце на година и половина от вчерашния следобед започна внезапно да куца. Помислих, че е възможно да е стъпил на криво, ставайки от следобедния сън, но вече изключвам този вариант, защото детето повече от 24ч продължава да куца и няма никакви индикации да го боли, защото иначе едва ли щеше да тича и подскача.
Това, което съмпланирала, е утре да се обадя на д-р Алексиев (ортопед) и да го заведем възможно  най-скоро.
Моля Ви, кажете ми, ако е нужно да предприема и други действия!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #166 -: Май 03, 2011, 10:58:46 am »
Да споделя за средство при варицела. Вместо ментолов спирт/талк за успокояване на кожата, ми препоръчаха А-ДЕРМА ЦИТЕЛИУМ
Докторе, наистина добро ли е това в случай на варицела? И за гънките през лятото?
Благодаря!

Ментоловият спирт успокоява временно, после сърби повече, и щипе ужасно. Ползвахме шампоана на А-дерма, чести бани- по съвет на д-р Бърди.

[/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #167 -: Май 06, 2011, 14:18:06 pm »
Докторе, какво ви е мнението за Фликсоназе спрей, Стефания втори пореден път е с остър ринит, точно преди месец беше, започна с обилна водниста секреция, направо като река течеше от носа й, от днес отново е така. Правя инхалации само с вода, давам Ксизал по 5 капки сутрин и вечер, подтисна ли хремата ще направи спазъм, както всеки път. Естествено пак по празници се случва. Преди няколко дена разговарях с личната и тя е на мнение, че трябва да й включим КС спрей за носа. Предният път й изписаха, Нео ринактив- аз не го ползвах  :oops: . Направи сериозен спазъм, направо й свиреха като акордеон гърдите, уплаши ни сериозно. Иначе се оправи бързо- 3-4 инхалации с ампула урбазон, разредена във вода и 5 капки вентолин през 8 часа /естествено бяха изписани от лекар/. Ще се радвам да ви чуя мнението отново и за насоки. Хубав ден и светъл празник.

p.p
http://cgi.ebay.co.uk/NeilMed-Sinus-Rinse-Starter-Kit-Nasal-Irrigation-/260746218936?pt=UK_Health_Beauty_Over_The_CounterMedicine_CA&hash=item3cb5af8db8

това сте препоръчали за промивки, или за алергичен ринит не е подходящо
ако е- да поръчвам  :(
« Последна редакция: Май 06, 2011, 14:45:03 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #168 -: Май 06, 2011, 15:39:03 pm »
Здравей МИНИ, извинявам се че се включвам, но ще споделя моето мнение за ползата от Фликсоназе спрей. Ние го ползвахме при алергичен ринит, и съм много доволна, даже повлия на свиването на третата ни сливица. Това е мое скромно мнение, разбира се.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #169 -: Май 06, 2011, 15:42:32 pm »
Можете да правите промивки на нсолето.
За КС шпрей изберете такъв, съдържащ Будезонид  (Budesonide).
Може и Фликсоназе, ако не намерите първото.

Синус-Ринз за деца! Това,което давате, е за възрастни... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #170 -: Май 06, 2011, 15:51:25 pm »
http://www.medicine.bg/lekarstva/neo-rinactive   :oops: Нео ринактив е такъв спрей, значи да купувам и да пръскам, изписан е 2 по 1 пръскане на ден, или е много?
о, да- ще потърся педиатричният вариант на синус ринз, и да питам- за всяко дете трябва да имам отделна система, нали  :oops:
ХепиМери, мерси и на теб за включването
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #171 -: Май 06, 2011, 15:53:15 pm »
ДА, това е. В тази доза за 3-4 дена. После може да намалите до 1 път дневно.
Не е отделна система- просто прахчетата са с различен състав.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #172 -: Май 06, 2011, 16:18:36 pm »
Пфу, Докторе- този Нелимед продава ли се в Гърция  :oops:
намерих го в американският Амазон, но за цена 9,90 долара доставката е 40, а и като влезе тук ще го обмитят
ако при вас е по-изгоден, имам познати да ми го купят  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #173 -: Май 06, 2011, 16:33:54 pm »
Да, има го тук. Синус-Ринз Детски.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #174 -: Май 07, 2011, 00:55:41 am »
Здравейте д- р Бърди , искам да Ви попиам нещо . Днес от следобяд сме с висока температура около 39 градуса , леко зачервено гърло и еднократно разтройство . Педиатърката ни каза че е вирус и исписа Бисептол, който е химиотерапевтик , а не антибиотик  и температуропонижаващи . Въпросът ми е какво означава ХИМИОТЕРАПЕВТИК  на разбираем език , в Гугъла не намерих нищо конкретно. Пише в упътването че не е антибиотик , но две от съставките са от групата на антибиотиците , също като чести странични ефекти пише поява на гъбични инфекций ,та ...нещо не ми стана ясно . Ще съм ви много благодарна , ако ни разясните.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #175 -: Май 07, 2011, 08:53:44 am »
Приемам всякакви съвети за махане на нощния памперс. В тази връзка имам питане към доктор Бърди - вярно или не е, че за да е успешна процедурата детето не трябва да пие течности след 18 часа и че трябва да се будни нощем за контолно посещение до тоалетна?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #176 -: Май 07, 2011, 10:01:33 am »
Не.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #177 -: Май 07, 2011, 12:35:11 pm »
Стефания я изпишкваме в спящо състояние е 12:30 и около 2:30 отново можеш да го проверяваш кога точно пишка като заспи и да се пробваш, не е приятно за родителите и никак не е възпитателно, но в крайна сметка тя сама почна да си казва, след около двумесечно изпишкване от наша страна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #178 -: Май 07, 2011, 21:18:27 pm »
Назнам, аз съм объркана с махането на нощния памперс. Чета всякакви "преживелици" по случая. Първо не знам дали детето ми въобще е ГОТОВО за махането - защото той си се напикава поне пет - шест пъти нощем без да събужда. От друга страна ме е страх от нощно напикаване за в бъдеще и не ми се струва вярна тезата, че дете и до 5-6 години може да бъде с нощен памперс.Така, че ще се равдвам ако доктор Бърди даде малко насоки в тази област.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #179 -: Май 08, 2011, 09:42:55 am »
Незная и аз кое е правилното, но самата аз съм лекувана от такова състояние- бях около 8 годишна когато приключи   :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит