0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #260 -: Юни 29, 2011, 16:12:42 pm »
Здравейте, доктор Бърди!
Момченцето ми (4 г. и 1 м.) от събота е с такъв обрив по лицето и шията. Сърбящ е, грапав, със ситни пъпчици. По тялото няма нищо. Според мен е заради рисуването на лицето (бяхме на рожден ден), за пръв път му е, освен това стоя доста часове с боичките. Давах капки Зиртек (такива противоалергични имаме) и мазах с Фенистил гел, мислех че до днес би трябвало да отшуми, но не виждам особена промяна...

Бяхме на лекар вчера и днес сутринта. Едната диагноза при общопрактикуващ педиатър е алергична реакция и изписани Аериус сироп 2 по 3 мл, някакви таблетки с Калций и крем Abricort за мазане, а другата при алерголог е контактен дерматит и капки Ксизал 2 по 5 мл дневно и крем Елоком за мазане. Давам само капките, после ще намажа и с крема. Обривът стана някак по-грапав и тъмен, все едно хвана коричка. Не се разпростира, сърбежът сякаш също утихна...

По развитието, и това, което описвате, това може да е локално изгаряне от боята ( заедно с контактен дерматит).
Мисля да намажете локално с Фусидин или Фусикорт е добро решение.
От системни антихистамини едва ли ще има полза.
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 17:41:25 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #261 -: Юни 29, 2011, 16:14:46 pm »
На колко години е детето?
Не се касае за фебрилни гърчове?
На 2год. и 5месеца. Не са фибрилни.

Не мога да кажа дали да лекувате и с какво.
Зависи от Диагнозата- ако мислят че е епилепсия, и са изключили друго ( Коксаки инфекция, Херпес-вирусна инфекция, Лайм) може би наистина трябва да започнете лечение.

Не знам.

Огледайте внимателно в косата на детето да не би да има кърлеж!
Огледайте по тялото на детето дали случайно няма кърлеж/и.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #262 -: Юни 29, 2011, 17:08:14 pm »
Благодаря за съвета, докторе! Намазах го с Фусидин  :) Ето така е обривът в момента. Наистина прилича на кожно изгаряне, даже си спомням, че преди доста години по същия начин изглеждаше челото ми, след налагане с кърпа, напоена с оцет. Пъпките по брадичката и шията са завехнали вече.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #263 -: Юни 30, 2011, 12:59:55 pm »
Здравейте,
скоро не съм навестявала темичката. Много поздрави от нас.
Мира вече е на 3 год и 4 мес. Преди 3 години, когато беше на 3-4 мес. и се появи една бенка на кръстчето. Постепенно с времето от малка точица тя стана по-голяма - 3-4 мм. Миналата седмица на морето забелязах, че бенката е светло кафява с по-тъмна точка в средата и това ме притесни. Водих я вчера на дерматолог, тук в Козлодуй и докторката каза, че няма нищо притеснително, да я следим и понеже е на кръстчето /на място, където може да се раздразни от ластици, колани.../ след пуберитета да се прецени дали да се махне. Не знам защо, но нещо ми е още неспокойно. Понеже е беличка трябвало много внимателно да я излагаме на слънце, с 50+ фактор задължително да мажем... /това си го правим отпреди консултацията/. Имам ли повод за притеснение?

Преди консултацията с дерматолог, педиатър, който я преглежда по друг повод в Созопол, каза за бенката, че няма нищо обезпокоително и да не тръгна да я махам. Била на такова място, че трябва да се пази от наранявания и нищо повече.
« Последна редакция: Юни 30, 2011, 13:02:29 pm от pgzenga »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #264 -: Юни 30, 2011, 16:54:34 pm »
Д-р Бърди, ще помоля и Вас за коментар по предишния пост.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #265 -: Юни 30, 2011, 17:56:17 pm »
Какво мога да кажа без да съм видял за какво става въпрос?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #266 -: Юли 01, 2011, 15:34:03 pm »
Здравейте мили мами,
Днес случайно докато милвах голямата ми дъщеря (2,5г) напипах бебешки крусти в главата и. След щателно разглеждане (имаме много дълга гъста и къдрева коса) останових, че е само в един участък на главата, отгоре. Не е ли малко голяма за това? Имам кремче от бебето, защото тя има много и още не мога да я изчистя, на Мустела. Мога ли да го ползвам. Дали е крусти или пърхут или то е едно и също  :oops: Някой има ли опит на тази възраст? Може ли да е проблем честото сушене с сошоар? Тъй като е гъста няма как да я сушим с хавлия.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #267 -: Юли 01, 2011, 17:23:43 pm »
happymery, на моя син му се появиха крусти на 2г. и 2-3месеца-по същия начин-отгоре на главата. Преди това не е имал.
Признавам си-аз не ги третирах с нищо- намаляха постепенно и изчезнаха напълно преди около месец.
Нищо не ти пречи да пробваш с Мустелата, повечето майки са доволни от него.
За сешоара нищо не мога да кажа, нашият даже не го знам къде е. :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #268 -: Юли 01, 2011, 20:47:33 pm »
Доктор Бърди, включвам се да пиша как е положението при нас и за пореден път да ви благодаря!!!
Още на 3-4 намазване с Фусидин разликата беше очевидна. Ето как изглежда в момента, двете снимки са направени преди 10 минути  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #269 -: Юли 01, 2011, 20:51:26 pm »
Намажете още 2-3 дена с Фусидин.
Не му давайте другите неща (от тези изписаните пер ос).

Ще се оправи малчо.
Заключение? това вероятно е изгаряне локално от боята, с контактен дерматит. Има и възможност четката ( или боите) с които са го мазали да са били силно замърсени с микроби, особено ако са стояли с часове на открито, или ако е мазала с четката от едното дете върху второ, трето и т.н. , без да е измивала четката със сапун.
« Последна редакция: Юли 01, 2011, 20:54:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #270 -: Юли 01, 2011, 20:57:21 pm »
Нищо друго не давам, само първите три дни давах веднъж дневно по 4-5 капки Зиртек, от вчера спрях. Заключението за диагнозата е контактен дерматит, неуточнен.
За боята- само той беше мазан с този оранжев цвят, аз си мислех да не и е минал срокът на годност и затова да се е получило  :?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #271 -: Юли 04, 2011, 15:29:43 pm »
Много съм разстревожена защото забелязах на едно зъбче на сина ми /на 4 години и два месеца/ голямо тъмно петно - черно-кафяво на цвят бих го определила.Незнам кога се се появило. Уж поглеждам от врме на време, защото чувам, че кариесите на млечни зъби на тази възраст не са рядкост. до сега все отлагахме първия профилактичен преглед при стоматолог и ето на - вече е наложително. Тревожа се как ще реагира детето и как ще понесе интервенцията от страна на зъболекаря. Някои би ли споделил опит в тази посока.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #272 -: Юли 04, 2011, 15:34:31 pm »
Много съм разстревожена защото забелязах на едно зъбче на сина ми /на 4 години и два месеца/ голямо тъмно петно - черно-кафяво на цвят бих го определила.Незнам кога се се появило. Уж поглеждам от врме на време, защото чувам, че кариесите на млечни зъби на тази възраст не са рядкост. до сега все отлагахме първия профилактичен преглед при стоматолог и ето на - вече е наложително. Тревожа се как ще реагира детето и как ще понесе интервенцията от страна на зъболекаря. Някои би ли споделил опит в тази посока.

Ако може да намерите детски стоматолог. Те имат подход. Кабинетите им са шарени весели и самия преглед минава във формата на игра. Не се тревожете, манипулациите не са болезнени, особено когато са своевременни. Успех! :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #273 -: Юли 04, 2011, 16:42:06 pm »
Много благодаря,hapy. Мислим да го заведем най-напред при нашата си семейна зъболекарка, просто за преглед и мнение какво трябва да се прави. Ако е спокен и потръгне - ще работи тя, иначе - не ми се мисли. Но сигурно тогава ще потърсим детски, като предварително проучим за някого с опит и добър подход към децата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #274 -: Юли 05, 2011, 00:30:17 am »
запис...


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #275 -: Юли 05, 2011, 08:42:29 am »
По проблема със зъбчетата - ние вече правихме две. Колкото и да ми е неприятно, е факт.  :oops:
Първо е абсолютно необходимо да се обясни на детето подробно къде и за какво се ходи. Имаме една книжка за зъбките, четохме я обяснявах, показвах моите зъби! След това отидохме само да видим нашата зъболекарка, ей така за 5 мин. Сложиха я на стола, повозиха я, дадоха и да пръска с водата.
Много е важен подхода на зъболекаря към детето, независимо дали е детски или семейния. Първия път само и почистиха зъбчетата с паста, /явно вкусна, че искахме още  8O/ за да види че не е страшно. Подариха и книжка и спринцовка, возиха я на стола.
Следващите пъти аз се припотявах 1000 пъти, а тя стоеше спокойно и мирно, без проблем.
Най-важното е, че не се уплаши за да продължим с прегледите и да не отлагаме нещата!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #276 -: Юли 05, 2011, 17:44:06 pm »
Здравейте Докторе.
За съжаление при дъщеря ми след 10 дневен курс със Зинат продължава да има бактерия в урината: Ешерихия коли. Вече е резистентна към всичко. Според пердиатърката ни оставало само гентамицин на инжекции. Предлага ни да отидем при детски нефролог и той да назначи нещо. За 6 месеца изпи толкова антибиотици и бисептол, колкото не е пила преди това за 5 години, и само заради тази бактерия. Кажете ми какво бихме могли да направим още? Да повторя ли изследването? Макар, че този път пробата беше взета съвсем коректно и нямам повод за съмнение. Въобще не ми се иска да продължаваме да я тъпчем с антибиотици, но от друга страна трябва да я унищожим по някакъв начин. Моля Ви споделете мнение или опит. Ще Ви бъда благодарна. Детето си е в чудесна форма и няма никакви други проблеми и оплаквания към момента.
<br />[link=http:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #277 -: Юли 05, 2011, 17:53:12 pm »
Ако детето няма значителна степен рефлукс ( установен с ретроградна цистео-уретрография) а само асимптоматична бактериурия, може да оставите нещата така и да не давате повече АБ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #278 -: Юли 05, 2011, 22:53:28 pm »
Здравейте, Доктор Бърди,

Бих искала да ви помоля за съвет относно малката ни дъщеричка, тя е на 2 месеца и 10 дена. Тя има много жълти корички по главата и педиатърът ми каза че не било страшно, обясни ми че детето има крусти и че не трябва да ги третираме с нищо. Аз се съмнявам в диагнозата защото детето има и червени петна по гушката, зад ушите и по сгъвките на ръцете, които приличат на лишеи. Тези петна са едни малки ситни пъпки, които сълзят понякога. Детето постоянно се чеше по ушите и реве, дълго не заспива.Според лекарите е от изпотяване, ама ние не я навличаме, тя спи само по боди в къщи, още повече 4е тези петна не се махат вече от месец.

Нещата започнаха с малки червени пъпки по челцето, после по бузките, после цялата глава се обрина (сега е пълна с жълти и мазни корички, които не се махат) и накрая стигнаха до сгъвките на крайниците. Всичко това се влоши след имунизацията в края на 1 месец и отидохме пак на преглед. Изгледаха ни странно че идваме пак и ни казаха същото, 4е е от претопляне. Потърсихме друго мнение - алергия ,за всеки случай ми казаха да не ям алергените храни (с изследвания не е доказана алергията). Аз спрях храните и наистина имаше подобрение, ама обрива по гушката, ушите и гениталиите си стои. Това явно я тормози,защото се чеше много и не спи, моето съмнение е за себореен дерматит тъй като и аз имам рани между пръстите на ръцете. Друга лекарка каза - стрептококи и каза да мажем с Фусидин и аз вече ще се побъркам 8O :?. Да мажа ли?

Сега я мием само с вода, доскоро мажехме с млякото на Бубхен, ама днес преварихме зехтин. Пера на ръка с детски сапун, дупенцето и мия със сапун на Бочко.

Бих искала да чуя вашето мнение и дали е възможно да ви пратя нейните снимки по имейл. :oops:

Сега се появиха хъркане+сополи та и взеха секрет от носа за изследване, също така имаме и рефлукс. Не знам кое от всичките неща я тормози най-много.

Много ви благодаря предварително и ме извинете за дългия и объркан пост. :oops:
Тъй като съм много притеснена, объркана и наплашена Ви моля за съвет.


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #279 -: Юли 06, 2011, 00:12:41 am »
Горкото детенце, дано се оправи!