0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #320 -: Юли 16, 2011, 15:26:14 pm »
Ако детето има документирано 1 направена доза, не е нужно нещо повече.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #321 -: Юли 16, 2011, 21:42:48 pm »
Благодаря!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #322 -: Юли 18, 2011, 14:46:28 pm »
Цитат
Какво стана със Стрептокока?
Само не ми казвайте че " не е за лекуване"... .

Познахте докторе.
Бяхме на лекар с Никол и Алекс, че много кашлят и имат сополи, които не изтичат от нослетата им но ги дразнят и не могат да дишат. Личната ни лекарка е на мнение, че лечение на стрептопкок се лекува само при тежки състояния (скарлатина и не помня какво ми каза друго). За нея самото изследване, което направихме е безмислено:(
Надвечер ще опитам и при друг лекар но подозирам същото развитие на нещата. Освен аз да "самоназнача" лечението друго незнам какво да направя (последното е шега разбира се). В сряда трябва да са готови и изследванията на Дани и Алекс и моето.
Поздрави и хубав ден.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #323 -: Юли 18, 2011, 14:58:53 pm »
Лекувайте по антибиограма!
Ще Ви помогна дори и на л.с. ако трябва да Ви дам дози... .
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 15:14:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #324 -: Юли 18, 2011, 15:11:57 pm »
Аз искам да ви питам за някакви капки за нос. Не мога да се свържа с педиатъпката ни,а от вчера Милен има сополи, а тази сутрин забелязах,че му е запушен носа.Имаше едни черни капки- те дали ще помогнат?

п.п. Успях да се свържа с докторката, каза да слагам само физ. разтвор.  :? Дано помогне, до сега не е имал сополи и не знам какво да правя.  :?
Промивай с физиологичния разтвор и издърпвай сополите с помпичка за нос за да не го дразнят и да може да диша спокойно. Наблюдавай го за температура или ако започне да кашля дори и по малко и се обади отново на педиатъра ви.
Дано се оправи по-бързо.

Лиско,мерси за отговора.Извинявам се,че тук съм задала въпроса,ама съм объркала темите  :oops:
07.10.2009
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #325 -: Юли 18, 2011, 22:43:05 pm »
Лекувайте по антибиограма!
Ще Ви помогна дори и на л.с. ако трябва да Ви дам дози... .

Докторе, благодаря Ви много.
Пиша Ви на ЛС.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #326 -: Юли 19, 2011, 17:08:40 pm »
Здравейте, д-р Бърди! Малко странно се държи тоя обрив - сутрин нещата изглеждат добре, обривът избледнява и някак "бяга" от местата, които първоначално мажех, за да се разпростре надолу (от рамената, където почти изчезна, сега се премести към коремчето, стигна до пъпа и на гърба, почти до кръста). В следобедните часове пъпчиците стават по-червени. Вече мажа почти цялото телце, като редувам с пудра. Къпя с хидратиращия сапун на Dove. Не знам дали има още нещо, което да направя - не че му пречи по някакъв начин...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #327 -: Юли 20, 2011, 00:30:53 am »
Доктор Birdie,
Обръщам се към Вас във връзка с къса "юздичка" под езика.
Синът ми е на 5 г. и 8 месеца. Никакъв проблем с кърменето не сме имали, когато беше бебе, нито пък после с храненето.
Но към днешна дата определено има проблеми с говора - с изговаряне на доста звукове (р, л, ж, ш, ч и др.) и като цяло няма ясна дикция. Заведохме го на логопед и той ни препоръча срязване. Причината е, че езикът при изплезване се разделя на две; детето не може да повдигне върха на езика си, не може да оближе горната си устна.
Засега имам едно мнение на зъболекар-хирург, който предлага извършване на процедурата с местна упойка и едно мнение на завеждащ УНГ отделение в Пазарджик, който смята, че френулумът е доста къс и предлага пълна упойка, тъй като най-вероятно ще се наложат шевове. Прочетох Ваши мнения в този форум по повод извършването на такава процедура при бебета - че показание е само проблемното хранене.
Основното ми притеснение е, че говорните проблеми вече повличат и психологически такива.
Моля Ви за насока и/или мнение.
Предварително благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #328 -: Юли 20, 2011, 00:35:19 am »
Здравейте, д-р Бърди! Малко странно се държи тоя обрив - сутрин нещата изглеждат добре, обривът избледнява и някак "бяга" от местата, които първоначално мажех, за да се разпростре надолу (от рамената, където почти изчезна, сега се премести към коремчето, стигна до пъпа и на гърба, почти до кръста). В следобедните часове пъпчиците стават по-червени. Вече мажа почти цялото телце, като редувам с пудра. Къпя с хидратиращия сапун на Dove. Не знам дали има още нещо, което да направя - не че му пречи по някакъв начин...
Снимайте това "надолу" което се разпространява?
Даваме праскови? като плод... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #329 -: Юли 20, 2011, 00:42:26 am »
Доктор Birdie,
Обръщам се към Вас във връзка с къса "юздичка" под езика.
Синът ми е на 5 г. и 8 месеца. Никакъв проблем с кърменето не сме имали, когато беше бебе, нито пък после с храненето.
Но към днешна дата определено има проблеми с говора - с изговаряне на доста звукове (р, л, ж, ш, ч и др.) и като цяло няма ясна дикция. Заведохме го на логопед и той ни препоръча срязване. Причината е, че езикът при изплезване се разделя на две; детето не може да повдигне върха на езика си, не може да оближе горната си устна.
Засега имам едно мнение на зъболекар-хирург, който предлага извършване на процедурата с местна упойка и едно мнение на завеждащ УНГ отделение в Пазарджик, който смята, че френулумът е доста къс и предлага пълна упойка, тъй като най-вероятно ще се наложат шевове. Прочетох Ваши мнения в този форум по повод извършването на такава процедура при бебета - че показание е само проблемното хранене.
Основното ми притеснение е, че говорните проблеми вече повличат и психологически такива.
Моля Ви за насока и/или мнение.
Предварително благодаря!


Няма единно мнение по въпроса, доколко това състояние влияе върху чистотата на говора ( не е свързано обаче със забавено проговаряне !!) и по-важното -доколко намесата реално подобрява произношението.

Моята препоръка е да не пипате юздичката, но да поговорите с логотерапевт за занятия. Както си е детето, и без да правите нещо. След около година може отново да преосмислите всичко отново, но аз лично бих наблегнал на логотерапията без да режете юздичката.

Описаните начини за намеса ( по отношение рязането) са принципно верни.
Обикновено става бързо ( има специална "лъжичка" за фиксиране под езика), а напоследък се прави и с лазер.
Но при  големи деца анестезия и шевове може би да се наложат.
« Последна редакция: Юли 20, 2011, 00:52:27 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #330 -: Юли 20, 2011, 09:36:16 am »
Здравейте, д-р Бърди! Малко странно се държи тоя обрив - сутрин нещата изглеждат добре, обривът избледнява и някак "бяга" от местата, които първоначално мажех, за да се разпростре надолу (от рамената, където почти изчезна, сега се премести към коремчето, стигна до пъпа и на гърба, почти до кръста). В следобедните часове пъпчиците стават по-червени. Вече мажа почти цялото телце, като редувам с пудра. Къпя с хидратиращия сапун на Dove. Не знам дали има още нещо, което да направя - не че му пречи по някакъв начин...
Снимайте това "надолу" което се разпространява?
Даваме праскови? като плод... .
Ще го снимам, като се върне от разходка по обяд - изглежда по същия начин, като предишния, просто се разпространява. Вероятно тогава ще е и по-видим, тъй като сутринта пак беше избледнял и почти не личеше.

Праскови не съм давала (освен на пюре - но това преди време) - откакто излязоха пресни плодове, залагам на тях. Давала съм му нектарини, защото нямат мъхчето. В последните дни обаче не е ял такива - откакто е с обрива, едва вчера ми измъкна едно парче от ръката, може би 1/4 нектарина, от което изсмука половината.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #331 -: Юли 20, 2011, 18:07:29 pm »
Включвам се само да кажа, че не пускам снимка, тъй като днес обривът почти не личи. Ако се появи отново, ще го снимам. Ако не - явно се повлиява. Благодаря много за помощта!

Успях все пак да направя снимка - ето:
« Последна редакция: Юли 20, 2011, 18:31:21 pm от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #332 -: Юли 20, 2011, 22:51:13 pm »
Това вероятно е хранителна алергия- вид уртикария.
Вижда се характерно червена точка с бяло хало наоколо.

Вероятно хранителна алергия... обсъдете с Педиатъра за да се вземат мерки.

Може да е от белтък-яйце, риба или шоколад също ( ако давате тези).
Може и да е от праскови... .

Понякога е розеола.Но за това трябва да са изпълнени ред условия.
Наскоро да сте ваксинирали с МПР ваксина?

НЕ хранете с бурканчета! Особено на Хип... .
« Последна редакция: Юли 20, 2011, 23:00:24 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #333 -: Юли 21, 2011, 07:38:44 am »
Благодаря, д-р Бърди!

Белтък от яйце може да е ял, ако има в храната от детската кухня, но той напоследък рядко си изяжда яденето от там. Нектарините ще ги спра. Риба и шоколад не съм му давала още. Като казвате белтък - т.е. може да е от кисело мляко?

Ваксина МПР планират да му слагат на прегледа на 13-ти месец, не е ваксиниран скоро.

Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #334 -: Юли 24, 2011, 13:37:07 pm »
Докторе, при каква температура е необходимо да дам лекаство за сваляне? Аз по принцип давам за над 38.2, но съм объркана какво имат предвид, в смисъл къде измерена. Аз меря температурата на дъщеря ми (тя е на 13 месеца) под мишницата.

Също да пипитам дали е правилно каквото направих. Детето имаше температура около 38 цял ден вчера и аз и давах парацетамол, но след като заспа ( без температура)  и му се свърши влиянието вдигна пак и аз я оставихд а спи, без да я будя да и давам нещо. Реших, че след като спи и няма някакви признаци, че се тормози, по-дорбе да има малко температура, че по-бързо да оздравее. Естествено ставах през 2 часа да я провяравам да не вдигне опасно висока, но в крайна сметка към 4 ч. падна на 37.5. Аз разсъждавах така - парацетамола освен да сваля температурата няма други  лечебни свойства, значи ако детето си е добре, от какъв зор да го тъплча с парацетамол на тази температура, която все още не е опасна. Правилно ли съм постъпила, да не е станало, че съм имала късмет, а да не се прави така?



бОБИ


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #335 -: Юли 26, 2011, 11:35:28 am »
Д-р Бърди, нуждая се от помощта ви!
Накратко: сина ми /1г/ от 4 дни поддържа температура от порядъка на 38,5 - 39,8. Свалям я с Панадол и Нурофен, но след като изтече действието им, тя пак се покачва.
На втория ден го заведох в Спешен кабинет - след прегледа заключението е Ангина. Лечението - Аугументин и посявка на гърлен секрет /още чакам резултата/.
На третия ден - преглед при педиатъра. Заключение - няма ангина, има вирус. Кръвните изследвания - перфектни. Температурата продължава да много висока - 39,5.
Днес - консултация с познато ДжПи. Заключение - няма ангина, няма вирус, предполагаема уроинфекция. Утре ще пусна стерилна урина, макар подозирам, че антибиотика може да компрометира изследването.
Детето е нервно, плачливо, без апетит. Появи се и обрив, чийто произход не може да се изясни - от предозиране на епирептици, алергия към антибиотика или е следствие от температурата.
Преди малко се беше изакал и в памперса видях на няколко места нещо червено, а той вчера нищо червено не е ял.

Много ми е притеснено и не знам какво да предприема.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #336 -: Юли 26, 2011, 11:39:53 am »
Снимка на обрива?
Не мога да кажа какво е без преглед... .
Все пак уроинфекция от преглед не личи- съмнения? да. Но отсечено- "уроинфекция" без лабораторни данни за това?
Следете за кръв в изпражненията!
 Ако има, или изобщо ако има съмнения за чревна инфекция, ще са нужни посявки- може да е Салмонела това... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #337 -: Юли 26, 2011, 11:42:58 am »
Докторе, при каква температура е необходимо да дам лекаство за сваляне? Аз по принцип давам за над 38.2, но съм объркана какво имат предвид, в смисъл къде измерена. Аз меря температурата на дъщеря ми (тя е на 13 месеца) под мишницата.

Също да пипитам дали е правилно каквото направих. Детето имаше температура около 38 цял ден вчера и аз и давах парацетамол, но след като заспа ( без температура)  и му се свърши влиянието вдигна пак и аз я оставихд а спи, без да я будя да и давам нещо. Реших, че след като спи и няма някакви признаци, че се тормози, по-дорбе да има малко температура, че по-бързо да оздравее. Естествено ставах през 2 часа да я провяравам да не вдигне опасно висока, но в крайна сметка към 4 ч. падна на 37.5. Аз разсъждавах така - парацетамола освен да сваля температурата няма други  лечебни свойства, значи ако детето си е добре, от какъв зор да го тъплча с парацетамол на тази температура, която все още не е опасна. Правилно ли съм постъпила, да не е станало, че съм имала късмет, а да не се прави така?



бОБИ
Моето мнение по въпроса за температурата и антипиретиците са различни.
До 38 - давам при всяка т-ра, при която детето не се чувства добре. Или ако я поддържа над час.
Над 38- веднага.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #338 -: Юли 26, 2011, 11:48:30 am »
Моето мнение по въпроса за температурата и антипиретиците са различни.
До 38 - давам при всяка т-ра, при която детето не се чувства добре. Или ако я поддържа над час.
Над 38- веднага.
А това измерено къде - под мишницата ли?


Боби


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #339 -: Юли 26, 2011, 11:49:30 am »
Да. Ляво-Дясно, ако имате съмнения.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.