0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1020 -: Януари 08, 2012, 20:16:34 pm »
sladko, моят син много добре се повлиява от инхалация с физиологичен разтвор, сутрин и вечер. Преди при 90% от разболяванията правеше ларингит, сега слава Богу от месеци не се е случвало. Не, че не се е разболявал, но не прави такива драматични спазми.
Солдесанил - изпробван е лично, една доза еднократно, ни спести престой в болница и мускулен урбазон.
Вера,по-този повод да попитам-инхалациите профилактично ли ги правиш така да се каже?Интересно ми е,защото човека,който ни продаде инхалатора каза че се било провеждало някакво изследване в което ако профилактично инхалираш детето 2 пъти на ден с физ. разтвор риска от заразяване с вируси намалявал до 70%.До колко може да е вярно това?Ще ми е от голяма полза ако и Д-р Бърди се включи с мнение по въпроса.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1021 -: Януари 08, 2012, 21:10:28 pm »
Добре.
Това, за което аз Ви писах са течни ампулки, специално за инхалатор.
Липсата на кашлица е от Аериуса, ако сте дали, разбира се.
Ако не сте- говори че 50 е малко и би трябвало да ползвате 125 ( трябват доста дози, за да подейства, и вероятно имате големи "загуби" с маската).

Имайте пред вид следното- дразнеща и суха кашлица от фарингит, след около 1-2 часа непрестанна кашлица, прави бронхоспазъм почти неотличим от Астматичния... . Както "на слушалка" , така и чуващо се свиркане "отвън".
Дадох Ериус, естествено, веднага след като ми писахте за това. Преди лягане ще дам пак. 50 ни е изписаха още началото на миналата година и за такъв ни дават рецепта на 2 месеца (за 2х1 ), инхалирам, когато забележа че започваме пристъп, като увеличавам/намалям дозата в зависимост от интензитета на пристъпите. Бяха поразредили в последно време...
Сега е спокоен, играе, бяга дори, има общо 3 изкашляния за 4 часа. Не е вдигал температура.
Благодаря Ви отново! Огромна опора сте ми...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1022 -: Януари 08, 2012, 21:36:02 pm »
sladko, моят син много добре се повлиява от инхалация с физиологичен разтвор, сутрин и вечер. Преди при 90% от разболяванията правеше ларингит, сега слава Богу от месеци не се е случвало. Не, че не се е разболявал, но не прави такива драматични спазми.
Солдесанил - изпробван е лично, една доза еднократно, ни спести престой в болница и мускулен урбазон.
Вера,по-този повод да попитам-инхалациите профилактично ли ги правиш така да се каже?Интересно ми е,защото човека,който ни продаде инхалатора каза че се било провеждало някакво изследване в което ако профилактично инхалираш детето 2 пъти на ден с физ. разтвор риска от заразяване с вируси намалявал до 70%.До колко може да е вярно това?Ще ми е от голяма полза ако и Д-р Бърди се включи с мнение по въпроса.
На мен лично, не ми е известно това с инхалатора да намалява заболеваемостта.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1023 -: Януари 08, 2012, 22:12:39 pm »
sladko, моят син много добре се повлиява от инхалация с физиологичен разтвор, сутрин и вечер. Преди при 90% от разболяванията правеше ларингит, сега слава Богу от месеци не се е случвало. Не, че не се е разболявал, но не прави такива драматични спазми.
Солдесанил - изпробван е лично, една доза еднократно, ни спести престой в болница и мускулен урбазон.
Вера,по-този повод да попитам-инхалациите профилактично ли ги правиш така да се каже?Интересно ми е,защото човека,който ни продаде инхалатора каза че се било провеждало някакво изследване в което ако профилактично инхалираш детето 2 пъти на ден с физ. разтвор риска от заразяване с вируси намалявал до 70%.До колко може да е вярно това?Ще ми е от голяма полза ако и Д-р Бърди се включи с мнение по въпроса.

А, не. Моите почти нон стоп са болни,тъкмо се закрепят и ново 20, вирус или настинка. Та не се отнася за понижаване на заболеваемостта. За ларингитни пристъпи обаче има ефект при нас, както споменах още с началото на разсополевянето.
С една близка майка също на близначки коментирахме и тя сподели, че нейните деца като правят инхалация и после обилно отделят секрети и изкашлят храчки, у нас никога не се е случвало това.
Нашият инхалатор отдавна не сме го ползвали. Може би, защото веднъж му правих инхалация с физ.р-р и той се утрепа да кашля тогава. Тогава беше по-дълбока кашлицата, не ларингитна и някак си го свързах с инхалацията.
Отделно, че започнаха да си изискват инхалации, защото им пускам филмчета на компютъра докато я правят, за да са спокойни. А за филмчетата имат лимит  :).


Докторе, допускате ли че е възможно при младежа ми да се е получила гъбична инфекция след АБ курс? На деветия ден прием на аугментин, завчера пишлето беше много зачервено външно. Каза, че не го боли, но кожичката изглеждаше много червена и лъскава, отделно малко отекла. Намазах с певарил и судокрем и днес вече няма нищо. Не му е пречило да пишка или да го сърби.
Трябва ли да предприема нещо друго?
« Последна редакция: Януари 08, 2012, 22:20:39 pm от *vera »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1024 -: Януари 08, 2012, 22:28:36 pm »
Ако пак се зачерви- да направим посявки.
Защо гъбичкова и то в тази област? гъбичкова инфекция в урината от Аугментин? може, но рядко. Аз лично не съм виждал... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1025 -: Януари 08, 2012, 22:37:07 pm »
Той отскоро проявява интерес към тази си анатомия, та подозирам, че сам може да е причината и да е механично.
Но останах с впечатление, че зачервяването е само външно, защото нямаше проблеми с чишането. Ще го наблюдавам.
« Последна редакция: Януари 08, 2012, 22:38:39 pm от *vera »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1026 -: Януари 09, 2012, 11:50:21 am »
Здравейте д-р Бърди,
имам нужда от Вашата помощ.
На 18 декември 2011, неделя, Кристина вдигна висока температура 38-39 градуса. В понеделник също имаше температура. Няма кашлица, няма повръщане, разстройство и прочие. Не се оплаква. Само се наблюдаваше намален апетит.
Заведохме за преглед и докторът установи силно зачервено гърло. Изписа Азтрил АБ за три дни. Температурата спадна, не се появи кашлица и прочие. Детето не се е оплаквало от нищо. На 31 декември вечерта каза, че я боли вратлето като я натискаме. Просто се гушкахме и тя се оплака. Погледнах и видях подутини по вратлето, ужасно се изплаших... Заведохме на лекар отново, прегледа обстойно, уши, гърди, коремче, отнова няма хрема, кашлица, само леко червено гърло. Каза, че вероятно има инфекция на гърлото, подути лимфни възли, но каза, че не е страшно тези подутини и назначи изследвания. СУЕ, диференциално броене на левкоцити, аз на своя глава пуснах урина и CRP. Изследванията показаха урина в норма, левкоцити 15, СУЕ 31, CRP - 16. Резултатите от диференциалното броене - в норма.
Докторът не назначи никакво лечение. Каза, да наблюдаваме и да повторим изследванията след 15 дни.
Това, което пропуснахме с него беше гърлен секрет. И го направих, просто това CRP и утайката не ми дават мира.
Изследването е готово и искам до Вас да се допитам:
Организъм - Streptococcus, beta-haem. Group C, Количество - оскъдно, Оценка -Клинично значим изолат, не се изолират гъбички.

Много ще съм Ви благодарна ако ми дадете мнение дали е необходимо да се пие АБ, а аз пак ще говоря с педиатъра й, но предвид това, че не изписа АБ, то бих искала предварително и Вашето мнение.

Благодаря сърдечно!
Поздрави,
Нина 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1027 -: Януари 09, 2012, 11:53:18 am »
Нагледен пример, защо не се пие АБ 3 дена- схемата с Азитромицн за фарингити е 5 (6) дена, а не 3 само.
Иначе е добре да направите Антибиограма и да дадете АБ по нея- ако детето не е алергично, Аугментин би бил добър избор. А и изследванията подкрепят нуждата от АБ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1028 -: Януари 09, 2012, 12:04:00 pm »
Нагледен пример, защо не се пие АБ 3 дена- схемата с Азитромицн за фарингити е 5 (6) дена, а не 3 само.
Иначе е добре да направите Антибиограма и да дадете АБ по нея- ако детето не е алергично, Аугментин би бил добър избор. А и изследванията подкрепят нуждата от АБ (СУЕ 31, CRP - 16.).

Благодаря Ви за бързия отрговор.
Тъкмо снощи четох мненията Ви в темата за дихателните инфекции при децата....

За щастие с тези изследвания са дали и антибиограма, но не виждам там Аугментин, може би да е с друго название, копирам ги, за да дадете мнение. Лошо е, че в малко неудобна ситуация се поставям, освен всичко друго, защото сега трябва да кажа на доктора, че съм пуснала сама изследвания и че според мен, ще е необходим АБ.....
Изобщо, много неловко се чувствам, но за сметка на това сигурна, когато ми потрябва мнение винаги знам да се обърна към Вас.
Тя нама алергии.

Ето антибиограмата:

AMC  Amoxicillin-clavulanic acid S
AM  Ampicillin S
CZ  Cefazolin S
CRO  Ceftriaxone S
CXM  Cefuroxime (axetil) S
C  Chloramphenicol I
CC  Clindamycin R
E  Erythromycin S
LVX  Levofloxacin S
LNZ  Linezolid S
OFX  Ofloxacin S
P  Penicillin S
TE  Tetracycline

Още веднъж Ви благодаря!
« Последна редакция: Януари 09, 2012, 12:08:34 pm от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1029 -: Януари 09, 2012, 12:06:44 pm »
AMC (първото) е Аугментин, и е чувствително.
10 дена курс, в три дози дневно ( дневната доза, на 8 часа разпределена).
На 3-4 ден от началото на АБ- контролни посявки под лечение... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1030 -: Януари 09, 2012, 14:01:47 pm »
Още веднъж Ви благодаря, докторе! Ще вземем мерки още днес!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1031 -: Януари 09, 2012, 15:45:52 pm »
Здравейте отново, Докторе!
Сега се връщаме от педиатърката. Направил е много сериозен астматичен пристъп, вече е овладян, но все още в ляво се чува слабо на слушалка свистене. Гърло чисто.
Снощи спа много спокойно, без нито едно изкашляне, днес обаче прокашля 2-3 пъти, но вече отхрачващо.
По съвет на педиатърката продължаваме Вентолин 2х1, Флексотид 2х2 за 2-3 дни, после намалям, Ериус 2х2млл и изписа Ендромед 2х5млл, промивки на носа.
Следя и в петък на контролен, ако се подобрява, ако има и най-малко съмнение за влошаване водя веднага.
Час по диспансера успях да запиша чак за 19.01.
Според Вас добре ли са така нещата?
Благодаря Ви отново!
Допълвам: Педиатърката каза да продължавам Сингюлера, ще питам на 19ти и алерголожката.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #1032 -: Януари 09, 2012, 16:07:52 pm »
Заповядайте в новата тема:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47393.0