0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #400 -: Август 10, 2011, 14:06:37 pm »
"Прохождане" се дефинира като 4-5 самостоятелни крачки без помощ. Горната възраст за това е 15-16 месеца ( тук има различни мнения но +/- няколко месеца, а не 2 годинки, например)
Зрелостта на походката е друго нещо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #401 -: Август 12, 2011, 01:12:12 am »
Здравейте, докторе.
Дъщеря ми е на година и 1 месец. Първите зъби (предни долни ) поникнаха преди 4 месеца. В момента расте трети зъб, но той не е по описвания навсякъде ред а е горен кътник. Притесни ме това което прочетох на няколко места - че поникването на кътник преди предните зъби може да е признак на рахит (деавита съм спряла преди 2 - 3 месеца, но пък детето все още пие по 200 - 300 мл АМ и всеки ден сме на вън )Трябва ли да се притеснявам за зъбчето и да търся консултация със специалист или това е нормално? Предварително благодаря за отговора
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #402 -: Август 12, 2011, 01:17:05 am »
Четете много Бг "източници" и/или Бг мама.
Оставете детето на спокойствие, и не се занимавайте с глупости.

ЗА БОГА, оставете най-накрая този "рахит" в Бг НА СПОКОЙСТВИЕ.
Става вече комично... .

Простете за откровението... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #403 -: Август 12, 2011, 01:22:16 am »
Благодаря за бързия отговор  :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #404 -: Август 14, 2011, 17:46:22 pm »
Д-р Бърди,здравейте!Имама нужда от съвет за дъщеря си,която е на 1г. и 8 м.От вторник до днес бяхме в болница с диагноза вирусна инфекция,тежко повръщане и диария.Повръщането и диарията са овладяни към момента,но все още има проблем при приемане на храна.Въпросът ми е,какво според вас мога да давам и как точно да стане захранването?Много съм притеснена,защото детето го понесе доста тежко,сега бих искала да направим нещата правилно,за да не провокирам повръщането и диарията отново.Благодаря Ви предварително!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #405 -: Август 15, 2011, 16:00:51 pm »
Д-р Бърди, здравейте,
Пиша Ви по повод e.coli /10^5/ в стерилата урина на дъщеричката ми на 3,5 год.
Преди 3 седмици, след посещение на басейн, забелязах, че дъщеря ми има жълто вагинално течение. Заведох я при личната лекарка и тя ни изписа да я мажем външно с Мулти гин вечер, в продължение на една седмица. Пуснахме и стерилна урина в Кандиларов - София. Докато станат готови резултатите малката една нощ беше с повръщане /4-5 пъти/, а на сутринта и с разтройство. В болницата, тук в Козлодуй и пуснаха на 2 пъти система и половина Глюкоза. Изписаха ни Суметролим и Ентерол. На следващия ден и повръщането, и рaзтройството спряха. От вагиналното течение също нямаше и следа. После излязоха и резултатите от стерилната урина и антибиограмата и продължихме Суметролима вместо 5 - 10 дни. Направихме 3 дни почивка и пуснахме пак стерилна урина. И отново - e.coli /10^5/.

Ето и резултатите от двете стерилни урини:
Първата от 28.07.2011

и втората от 11.08.2011


След първата, тъй като вече пиехме Суметролим решиха да се лекуваме с него. В антибиограмата излизаше, че не е резистентна към Бисептол.
При втората антибиограма излиза, че е резистентна само към Бисептола, към всички останали АБ - не. Възможно ли е това?

И ето сега след 10-дневно лечение със Суметролим и една седмица почивка, снощи пак забелязах вагинално течение и пак беше с леко разтройство. Не на каша, но по-редичко от обикновено, а и някаква слуз имаше.
Личната каза да и давам по 5 капки Био Гайа, Еспомизан /аз давах Инфакол по 2 капкомера, защото това имах вкъщи/. Днес пуснахме още една стерилна урина тук, в Козлодуй. Резултатите ще са готови в сряда и по нейните думи тогава ще реши какво да е лечението. Може би с кой АБ.
Иначе малката е жизнена, играе, днес се чувства добре, не е имало разтройство и т.н.

Може би трябваше да спомена, че когато беше с разтройство и повръщане, още 5 деца от групата и в градината бяха със същите оплаквания. Личната докторка каза, че сега пак някои от тези деца са с подобни на Мира оплаквания /без вагиналното течение/. Не знам дали има връзка между двете...

Много ще съм благодарна да получа мението Ви и съвети Ви.

Благодаря предварително!

Поздрави,
Павлина
« Последна редакция: Август 15, 2011, 17:01:16 pm от pgzenga »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #406 -: Август 15, 2011, 16:18:05 pm »
Много е вероятно нещо да не е наред с лабораторията.
Ако и на контролите излезе пак (+) посявка, ще е нужно да лекувате с орален АБ-Аугментин, Амоксил или Зинат... ако АБиограмите са "съгласни" с този избор.
« Последна редакция: Август 15, 2011, 16:41:50 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #407 -: Август 15, 2011, 16:24:16 pm »
Много Ви благодаря, д-р Бърди!
Неоценими са вашата помощ и съвети!
А мислите ли, че има връзка между вагиналното течение и стомашните неразположения или това е по-скоро съвпадение?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #408 -: Август 15, 2011, 16:41:28 pm »
Разбира се- те са израз на уроинфекция.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #409 -: Август 16, 2011, 09:32:22 am »
Здравейте отново, д-р Бърди!

Ново 20! Докато чакаме утре да излязат резултатите от другата стерилна урина, Мира от снощи започна да покашля, а тази сутрин се е събудила с болки в едното ушенце. Баща и ще я води пак при личната лекарка.
Та пак с моите въпроси... Възможно ли е нещата да са свързани или това е друг проблем?

Поздрави,
Павлина

P.S. Минали са на преглед. Ушенцето било леко възпалено и са и изписали капки. Не била за АБ, а и нали чакаме резултатите от урината утре.

P.P.S. Излязоха резултатите от стерилната урина. Няма растеж. Урината е чиста.
Вече не знам на кой да вярвам. Като говорих с личната и направо и зададох въпроса на кои резултати да вярваме сега, тя ми отговори, че ще вярваме на тези последните, правени в Козлодуй, поне тази проба не била транспортирана и била правена веднага.
Да слагаме капки в ушенцето, Стодал за покашлянето, Мулти Гин да мажа една седмица и ще държим връзка с нея.
Аз не знам вече на кой да вярвам и какво да правя.
« Последна редакция: Август 16, 2011, 11:16:57 am от pgzenga »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #410 -: Август 16, 2011, 13:54:23 pm »
Добре.
Ако детето има отит, И Е преценено че може с капки да се овладее- вземете "Гаразон" като най-добро.
Може обаче да е нужен АБ за отита... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #411 -: Август 17, 2011, 08:59:51 am »
Точно Гаразон са и изписали. Още след първото капане спря да се оплаква от болка в ушенцето. А и преди това болката не е била постоянна. Рядко покашля и и давам Стодал.
Днес взех резултатите от последната стерилна урина и докторката, която е правила изследването каза, че урината е била абсолютно чиста, даже единични коли /или колони/ не се засичали.
Вагинално течение вчера не е имало, но аз мажа с Мулти Гин. Ще я следя и ако се появи отново, пак стерилна урина ли да пускам?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #412 -: Август 17, 2011, 16:25:15 pm »
Не- изследванията са добри. За какво пак да пускате?
Ако е заради течението- може би има друга причина... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #413 -: Август 17, 2011, 16:35:40 pm »
Ивинете,но не разбирам какво общо има влагалището с пикочнияят мехур, че заради вагинално течение да се пуска стерилна урина? Да не би да е, защото детето може да не може да си каже, ако има проблеми с пишкането? Ама тя не е толкова малка.

Б.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #414 -: Август 17, 2011, 21:13:05 pm »
При някой бактерии, т.е. уроинфекции има течение, което при малко дете е по-трудно да се определи от къде точно е. Например при наличието на бактерията протеос мирабилис има жълтеникаво течение, което цапа гащичките, но това е бактерия която не се среща при вагинални инфекции, а при уроинфекции. Така че задължително освен стерилна урина, е да се пусне и вагинален секрет.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #415 -: Август 17, 2011, 22:05:10 pm »
Мерси Стефи, сега е малко по-ясно. 

Б.
« Последна редакция: Август 17, 2011, 22:09:08 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #416 -: Август 18, 2011, 08:19:24 am »
Не- изследванията са добри. За какво пак да пускате?
Ако е заради течението- може би има друга причина... .

Какви може да са причините? Какво бихте ме посъветвали да направим, ако течението отново се появи?

Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: Август 18, 2011, 08:43:10 am от pgzenga »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #417 -: Август 18, 2011, 16:38:12 pm »
Дали това може да е хранителна алергия? може.
Но АД без ясно изразен обрив по лицето или по-дълга анамнеза е по-малко вероятно.
А и вида на обрива в сгъвките е различен.

Здравейте, Д-р Бърди,

Пиша ви отново по повод моята дъщеричка, преди време вие ни помогнахте с обривчетата по тялото и. Накрая намерихме педиатър който ни изписа смесеното кремче и сега сме по-добре, бяхте прав че не е АД, защото забелязахме че когато е жега излизат. Дали ще го израсте, тя е с много бяла кожа?

Сега бих искала да ви помоля за съвет относно повръщанията, тя си го има този проблем от края на 1 месец. Към края на 2 се успокоиха нещата, обаче не задълго, през 3 започна наново да повръща след всяко хранене и то по няколко пъти.

Бяхме при личната, но според нея нямало проблем, нищо чудно че сме толкова майки от Козлодуй дето ви искаме съвет.... Бяхме при друг педиатър да получим друго мнение и за нея 400 грама качени през 3 месец са малко. Каза ми да се изцедя да видя колко кърма имам и да дохранвам с АМ (Фризо ХА), защото кърмата може да не е достатъчно хранителна.

Аз имам достатъчно кърма обаче забелязах че тя не пие много средно около 100 гр (кърма/ АМ)а вече е в края на 4 месец и би трябвало да пие повече.... (на кутийката на АМ пише 150)

Бяхме и при детски гастроентеролог в София (военна бол)и ни гледаха на ехограф, изписаха ни раунитидин на прахче (в аптеката ги правят) и ми каза да не ям краве мляко и да не дохранвам с нищо.  8O

Давах този раунитидин 2 седмици (но на своя глава давах и АМ вечер преди лягане около 130 гр)като ли че имаше някакъв ефект, детето качи 270 грама за 12 дена и повръщаше 1/2 пъти на ден. Обадих се пак на гастроентероложката и тя каза да продължавам така още месец и пак на преглед, да ама повръщанията пак са повечко и май не качва от 4 дена нищо :( ( да добавя че намалих малко АМ)

Кажете вашето мнение по повод препоръчаното лечение и ако можете дайте съвет какво да правим.

Иначе бебето спи през ноща, през деня също си спи, вече не плаче без причина докато суче. Направих и режим защото досега нямахме такъв тъй като кърмех на поискване, сега хапва 5 пъти по около средно 100 гр кърма и има 1 хранене преди лягане с АМ.

Роди се 3630, качи:

1 месец - 700
2 месец - 550
3 месец - 400
 и през двете седмици на лечение още 300, общо 2 кг.

Не знам дали да започна захранване или да увелича АМ защото имам подозрението че кърмата не е достатъчна или просто детето не може да поеме достатъчно? Да давам ли раунитидин или нещо друго?

Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #418 -: Август 18, 2011, 16:45:31 pm »
Детето изцяло се кърми, или е на АМ? или добавки само?
Може ли да намерите Хумана АР в Козлодуй?

"...Бяхме при личната, но според нея нямало проблем, нищо чудно че сме толкова майки от Козлодуй дето ви искаме съвет...."
Простете, но това значи? каква е връзката на първата част с втората? Простете... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #419 -: Август 18, 2011, 16:56:15 pm »
Според мен иска да каже, че личните лекари не дават отговори на въпросите ни... Затова и се обръщаме към Вас.

И аз съм от Козлодуй.
И да побутна въпроса си  :wink:
Не- изследванията са добри. За какво пак да пускате?
Ако е заради течението- може би има друга причина... .

Какви може да са причините? Какво бихте ме посъветвали да направим, ако течението отново се появи?

Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: Август 18, 2011, 16:59:13 pm от pgzenga »