0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #300 -: Юли 12, 2011, 15:24:38 pm »
Едната ми дъщеря(близначки са на 1.6 г.) от две седмици си пипа често ушите, търка си главичката във възглавницата, явно има сърбеж в ушите. Диагнозата е леко зачервено, възпалено средно ухо или нещо не доизлекувано. Не е боледувала от миналия ноември, няма хрема, нито хърка докато спи(ако има ръзка). Изписан и е само Аугментин. Не останах особено спокойна след назначеното лекарство.
Искам съвет как да постъпя с лечението и небходимо ли е друго изследване?
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 15:31:15 pm от Цецинка »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #301 -: Юли 13, 2011, 17:46:38 pm »
Цитат
Потърсете педиатър/дерматолог, можещ да Ви изпише кремчето.
Обикновено Бетноватът е 1/2 тубичка + База +  Фусидин + Певарил . Съотношенията на Певарил и Фусидин са в зависимост от нуждата.
Естествено яйцата са за друга употреба- варени, пържени, в супичка и т.н. .  8O



Здравейте отново, Д-р Бърди,

Пиша Ви тъй като нещата при нас не се промениха. Първо отидохме на кожен лекар обаче не ни изписаха препоръчаното от вас смесено кремче а Адвантан (аз я помолих да ни изпише кремчето ама тя ми каза да стана лекар и тогава да поставям диагнози). Лекарката каза че това е най-вероятно АД, което хич не ме утеши. Попитах дали може точно да се установи дали е АД или не, отговора беше че при толкова малки деца до 6 месеца не може. После ми каза че почти всички синеоки и бели хора си имат алергии.... Добре ако е алергия как да разбера от какво е? Аз правих диета без мляко и тем подобни и наистина имаше подобрение по лицето ама по тялото си останаха обривите. Дали е от кравешкия белтък както ни каза педиатъра? Има ли начин поне това да се разбере? Тя нищо конкретно не каза, имах чувството че според нея това ще си остане  8O :? и ще се появява периодично :(

Каза да мажа главата с Ендермол, като и казах че я мажа с Мустела(за крусти) ми отговори че нямало смисъл.

Моля дайте ми съвет дали да я мажа с Адвантан, иначе с Мустелата ние ще продължим макар че все още няма подобрение, дори имам чувството че коричките станаха още повече, сякаш на мястото на падналите се образуват нови, те са много мазни и жълти.

Много Благодаря!
« Последна редакция: Юли 15, 2011, 11:54:40 am от Birdie »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #302 -: Юли 14, 2011, 10:55:11 am »
Защо не пробваш и при дург дерматолог. Моето дете е с много бяла кожа и сини очи и има атопичен дерматит. Първият обрив получи от слънце на около 9-10 месеца. След време се появиха по сериозни проблеми - зачервена, лющеща се кожа по бузките и едната ръчика, после - обривчета по ръчиктите и крачетата. След лутане и експерименти, по предписание на педиатъра и един кожен лекар, попаднахме да друг, който препоръча адекватно лечение за обострените зони и поддъжраща грижа, която спазваме и до сега /4 годинки/. От тогава съм спокойна, не е имало усложнения,  а и да се появат - знам какво да правя и при кого да отида. Желая ти успех.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #303 -: Юли 14, 2011, 11:57:38 am »
Така и ще направим в събота, пак ще помоля да ми изпише смесеното кремче (според препоръките на Д-р Бърди)защото съм убедена че е по-добър избор от Адвантан, а ако не стане ще пробвам при педиатъра.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #304 -: Юли 14, 2011, 12:09:46 pm »
Дали това може да е хранителна алергия? може.
Но АД без ясно изразен обрив по лицето или по-дълга анамнеза е по-малко вероятно.
А и вида на обрива в сгъвките е различен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #305 -: Юли 14, 2011, 19:02:27 pm »
Д-р Бърди, тъй като сте на тема обриви, да питам и аз. От 2 дни Бобо е с този обрив. Не е ял нищо ново, на слънце не се е излагал необлечен, откритите части мажа с А-дерма слънцезащитен, фактор 50. Обривът започна от раменцата и сега се разпространява към гърдичките, гърба и ръцете. Не го сърби (съдя по това, че не се чеше). Спрях всякакви млечни продукти за всеки случай (с изключение на адаптираното мляко). Но не виждам някаква разлика. Ще ме посъветвате ли какво да предприема или е време за визита при лекар?

IMG_3930
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 19:04:26 pm от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #306 -: Юли 14, 2011, 19:08:00 pm »
Ами тя имаше много червен обрив по челото и малко по бузките на 1.5 месеца, тогава ни изписаха Фусидин ама те май сами си минаха, пък и тези обриви по гънките не са същите... и Фусидина не помогна. Сега останаха само ситни бели пъпчици по лицето които се възпаляват от време на време, ама от овлажняващо кремче и от чистия въздух минават.

И за капак днес ни отказаха ваксината Пентаксим, не знам кога ще ни я сложат, защото според педиатърката обрива има връзка с поставянето на хепатит Б в края на 1 месец (малката имаше тогава малки,червени ситни пъпчици, но решиха че е от претопляне и все пак ни сложиха ваксината), след 2 дена и се появи силният обрив по лицето и главата..., после плъзна надолу. Знам ли, не съм наясно дали има връзка, ама не искам много да се бавя с ваксините  :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #307 -: Юли 14, 2011, 19:31:27 pm »
Д-р Бърди, тъй като сте на тема обриви, да питам и аз. От 2 дни Бобо е с този обрив. Не е ял нищо ново, на слънце не се е излагал необлечен, откритите части мажа с А-дерма слънцезащитен, фактор 50. Обривът започна от раменцата и сега се разпространява към гърдичките, гърба и ръцете. Не го сърби (съдя по това, че не се чеше). Спрях всякакви млечни продукти за всеки случай (с изключение на адаптираното мляко). Но не виждам някаква разлика. Ще ме посъветвате ли какво да предприема или е време за визита при лекар?

IMG_3930

*малко пудра в областта, като посменно слагаме и добър хидратантен крем ( или мием със Еуцерин/Дов сапун)
*обръщаме дрешките с емпримето навън. Емприме ( шевовете от вътрешната страна).

Пишем след 2-3-4 ден.

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #308 -: Юли 14, 2011, 19:36:52 pm »
Благодаря, докторе! Да продължавам ли да не давам млечни? И да помоля за препоръчан хидратантен крем? Нахткерцен става ли?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #309 -: Юли 14, 2011, 19:41:47 pm »
А-Дерма Екзомега.
Дав сапуна- синият.
Млечни? защо да не давате? не е алергия това около шийката... .
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 19:43:49 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #310 -: Юли 14, 2011, 19:50:36 pm »
Пак благодаря! Ами, не знам как да различа алергия, затова питам - просто това беше първото, което ми хрумна. Лека вечер!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #311 -: Юли 15, 2011, 11:22:16 am »
Отчитам се с леко подобрение от тази сутрин - сигурно стана толкова бързо, защото аз и предната вечер го бях намазала с хидратантен крем. Ще продължа до пълното изчезване и ще се отчета пак след ден-два.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #312 -: Юли 15, 2011, 11:47:59 am »
Камбозола, ползвай и бебешка пудра. По съвет на доктора преди години (Докторе, отново благодаря), когато на моите се появят пъпчици от претопляне, веднага слагам пудра. Много бързо минават така. Дори, ако е много горещо и без да имат пъпки пак ги пудря, за да се обира влагата от кожата и да не се изпъпчват.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #313 -: Юли 15, 2011, 12:11:01 pm »
Мерси, мими26, непременно, просто излизането за пудра ще ми е малко по-късно през деня  :D Не знам какво да го правя с това претопляне, обличам го с широки фланелки през деня, нощем спи с боди без ръкав и в повечето време отвит, вкъщи движи по боди само, а все му е влажно вратлето. Ако вечер температурата в стаята му се вдигне на 27 градуса, пускам климатик, но не смея да го оставям да спи на температура под 25, защото не се будя нощем (съответно - не мога да го завивам) и ме е страх да не настине, особено както се поти. Приемам съвети...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #314 -: Юли 15, 2011, 12:19:14 pm »
Аз искам да ви питам за някакви капки за нос. Не мога да се свържа с педиатъпката ни,а от вчера Милен има сополи, а тази сутрин забелязах,че му е запушен носа.Имаше едни черни капки- те дали ще помогнат?

п.п. Успях да се свържа с докторката, каза да слагам само физ. разтвор.  :? Дано помогне, до сега не е имал сополи и не знам какво да правя.  :?
« Последна редакция: Юли 15, 2011, 12:25:13 pm от power »
07.10.2009
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #315 -: Юли 15, 2011, 15:31:36 pm »
Аз искам да ви питам за някакви капки за нос. Не мога да се свържа с педиатъпката ни,а от вчера Милен има сополи, а тази сутрин забелязах,че му е запушен носа.Имаше едни черни капки- те дали ще помогнат?

п.п. Успях да се свържа с докторката, каза да слагам само физ. разтвор.  :? Дано помогне, до сега не е имал сополи и не знам какво да правя.  :?
Промивай с физиологичния разтвор и издърпвай сополите с помпичка за нос за да не го дразнят и да може да диша спокойно. Наблюдавай го за температура или ако започне да кашля дори и по малко и се обади отново на педиатъра ви.
Дано се оправи по-бързо.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #316 -: Юли 15, 2011, 16:00:23 pm »
Здравейте, никога досега не съм писала във форум, понякога разглеждах теми, които ме интересуват.. Даже не знам дали съм на правилното място за включване в разговора, но скоро ще разбера :oops:
Момчето ми, на 2 години и половина е с бактерия Протеус Мирабилис в изпражненията; Постоянно го боли стомахчето и има разстройство; искаме да махаме памперса(без друго закъсняхме), но при това положение е трудно...Вече месец се лекуваме, първо с хомеопатия, сега с Суметролин  и Лактофлор, но нищо..
Та реших да попитам - има ли някои с подобен проблем и как можем да се справим? Благодаря на всички, които се отзоват предварително..
« Последна редакция: Юли 15, 2011, 16:14:53 pm от Ivanova V. »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #317 -: Юли 15, 2011, 16:11:25 pm »
.... пускам климатик, но не смея да го оставям да спи на температура под 25, защото не се будя нощем (съответно - не мога да го завивам) и ме е страх да не настине, особено както се поти. Приемам съвети...

Аз отдавна си реших проблемите с отвиването, защото ползвам спално чувалче /много тъничко през лятото и по-дебело през зимата/. В момента спи чисто гол с такова чувалче тип потник.


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #318 -: Юли 15, 2011, 16:55:11 pm »
джиджи, зимата и аз ползвам чувалче, много ми харесват, но сега ми се струва твърде топло дори и за обикновена завивка... затова реших да не му взимам за лятото - гледам просто да поддържам температура, на която е ок да спи отвит.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #319 -: Юли 16, 2011, 15:03:28 pm »
*Манту НЕ Е, и не може да бъде, критерий за успешна предшестваща БЦЖ ваксинация, защото няма начин да разберете едно (+) Манту на ваксината ли се дължи, или на инфекция.
*Никой и никъде днес не прави повече от една доза БЦЖ. Само една направена и документирана доза БЦЖ стига.

Здравейте д-р Бъдри!
От вчера чета мненията Ви за задължителното манту и различните му интерпретации в Бг и може би вече досадно за Вас, но вчера направиха манту на сина ми - 7год. и няма никаква реакция - изобщо не личи къде е!
Няма и белег на рамото,/което от вас разбрах, че не е задължително/, та въпроса ми е - да се подготвям ли за "битка" в понеделник, като отчитат пробата и трябва ли да правя тест?