0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #200 -: Май 25, 2011, 20:44:36 pm »
След прегледа при педиатъра мнението и е че дъщеря ми има чупливи капиляри. И каза да и давам витамин С  двайсет дена 2х1 после 10дни почивка и пак 20дни 2х1.


Какъв Витамин С ви изписаха - на ампули или на таблетки? Каква доза? Благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #201 -: Май 25, 2011, 22:56:13 pm »
След прегледа при педиатъра мнението и е че дъщеря ми има чупливи капиляри. И каза да и давам витамин С  двайсет дена 2х1 после 10дни почивка и пак 20дни 2х1.


Какъв Витамин С ви изписаха - на ампули или на таблетки? Каква доза? Благодаря!

Тъй като бяхме на консултация с трите деца непомня точо, май беше "два пъти на ден по едно хапче". Аз си купих немски ампули Вит.С специални за пиене, защото тя не може да пие хапчета още. За деца на нейната възраст (2,5г.) може три пъти по една ампула от 100мг, което мисля че се равняа на 3х1 хапченце.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #202 -: Май 27, 2011, 22:20:12 pm »
Zdraveite momicheta.
Izvinqvam se 4e pi6a s latinski bukvi,no nqmam kredor.
Mnogo mi e spe6no da govorq s dr. Birdie.
Za6to go nqma?
Stava vapros za datenceto na sestra mi,na godinka i dva meseca e i
ot nqkolko dena kuca s ednoto kra4e.
Doktorite /tuk v Kipar/kazaxa 4e imala nqkakva te4nost v bedrenata kost i ne
trqbva da xodi edna sedmica.
Ama vazmojno li e da ne ostavq6 edno dete da ne xodi.
I ako ne se opravila iskat da q ostavqt v bolnica s nqkakvi jeleza na kra4rtata
da ne moje da marda.
Nqmam dovwrie na doktorite tuk.trqbva mi mnogo Birdie!
Molq vi kajete mi kak da go namerq!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #203 -: Юни 03, 2011, 15:10:50 pm »
Помощ - Заекване!

Здравейте момичета,
Дъщеря ми 2,5г от няколко дни започна да заеква. Проговори рано на 1г и 3м, от тогава не и спира остата. За възрастта си говори много добре с ясни и смислени изречение, може би под влиянието на батко си. Но... от няколко дни започна да заеква. Иска да каже нещо, запецва на някоя дума и до там. На края се ядосва и казва "немога". Възможно ли да мисълта да изпреварва говора, защото тя говори много бързо и постоянно. Аз си мисля, че е на психична основа, тъй като от една две седмици тя не е добре здравословно, ние покрай нея не спим и с трите деца сме доста изнервени и аз почишавам тон. Също така тия дни имах разговор с майка ми на дотса висок то, на който присъстваше и като цяло обстановката в къщи е доста изнервена.
Моля дайте ми съвет и споделете вашия опит!
Блгодаря предварително!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #204 -: Юни 08, 2011, 20:22:02 pm »
Здравете докторе дьщеря ми е на 4 годинн и се появи подутина на лявата гърдичка с големина на половин черешка,от педон ни казаха че е за енокринолог-колко опасно може да е и  самона детски ендкрин. ли трябва да отидем :thankyousign:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #205 -: Юни 09, 2011, 10:47:02 am »
Моля за съвет, ако някой е наясно!
Тук отново върви ентеровирус - висока температура, повръщане, разстройство!
Не сме ваксинирани с ротавирус, сега може ли да се взема?
Нещо превантивно ако не ваксина дали може да помогне - пробиотик?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #206 -: Юни 09, 2011, 12:01:25 pm »
Яна, мисля е късно за тази ваксина, тя е една от първите, ако ще я слагаш
Намерих страхотна козметика за АД, на прилични цени
http://www.emolium.bg/emolium.php
купих емулсията за баня, правя разтвор в леген за Стеф- кожата й се чувства прекрасно, екземите и петната започнаха да изчезват
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #207 -: Юни 09, 2011, 21:59:57 pm »
Извинявам се, малко надхвърляме възрастовата граница на темата, но все пак ще питам.
Синът ми се завърна от тридневна екскурзия ухапан от два кърлежа. Медицинската сестра, която е била там, ги е извадила и му е била ваксина против тетанус. Доколко се зачервява мястото на поставяне на инжекцията и дали изобщо трябва да се зачерви? Неговото ми се струва леко подуто и има зачервено петно около 4-5 см. Незнам дали да не се обадя на личната.
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 22:01:54 pm от iv_z »


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #208 -: Юни 10, 2011, 09:52:52 am »
[Намерих страхотна козметика за АД, на прилични цени
http://www.emolium.bg/emolium.php
купих емулсията за баня, правя разтвор в леген за Стеф- кожата й се чувства прекрасно, екземите и петната започнаха да изчезват[/color]
[/quote]
И аз съм много доволна от тази емулсия, а и на малкия му е приятно да я разтваряме във водата - също в леген или когато пълним ваната за него при къпане.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #209 -: Юни 11, 2011, 00:31:40 am »
Извинявам се, малко надхвърляме възрастовата граница на темата, но все пак ще питам.
Синът ми се завърна от тридневна екскурзия ухапан от два кърлежа. Медицинската сестра, която е била там, ги е извадила и му е била ваксина против тетанус. Доколко се зачервява мястото на поставяне на инжекцията и дали изобщо трябва да се зачерви? Неговото ми се струва леко подуто и има зачервено петно около 4-5 см. Незнам дали да не се обадя на личната.



Наблюдавай мястото, ако се появи петно, преобразуващо се в кръгче / първи симптом за Леймска болест/, веднага на лекар.

Най- простото - прочети в нета за болести пренасяни от кърлежи и ще добиеш представа

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #210 -: Юни 11, 2011, 08:43:29 am »
    Благодаря, Албена!
    Прочетох  :)
    Но аз питах за мястото на поставяне на инжекцията, не за мястото на ухапване. Там ми е ясно, че трябва да се наблюдава. Притесняваше ме зачервяването и подуването от самата ваксина. След като попитах тук, зачервеното петно стана още по-голямо и подуто. Казаха ми, че е възможна такава реакция от ваксината, дори да има и болка.
    Тази сутрин е по-добре - отшумява.  :)


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #211 -: Юни 12, 2011, 18:03:33 pm »
На нашия батко скоро поставяха ТД ваксина, която си е по календар и ми казаха, че може да има зачервяване и подуване на мястото на поставянето. Така, че е нормално. Може да направиш компресче с реванол.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #212 -: Юни 13, 2011, 11:33:04 am »
Моля,ако някой е имал подобен случай да сподели: Вчера Вики каза, че я боли коремче и се изходи. Стори ми се обаче, че акитата бяха по-светли от обикновено. След това, не е споделяла да има болки. Не е боледувала скоро. Жизнена, е без други симптоми, яде плодове и зеленчуци. Трябва ли ако и днес е така да дам проба за изследване или други изследвания да пуснем?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #213 -: Юни 14, 2011, 09:51:31 am »
mini, и на мен ми  препорчаха emolium в нашата аптека, а там консултантите са наистина добри.
Какво мислите да ползвате лятото за UV защита? Досега купувах Биодерма детския 50+, но не ми стига тубата за двамата. А и ми идва скъп.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #214 -: Юни 14, 2011, 09:56:10 am »
Аз също използвам Биодерма и А-дерма /който не е по-евтин/ и нямам опит с други продукти. Но моя колежка винати е ползвала детските на Орифлейм и горещо ги препоръчва.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #215 -: Юни 14, 2011, 11:07:06 am »
От миналата година взимам на моите на Орифлейм (на мен доста преди това) и съм много доволна. Много се кефят на цветния спрей  :lol:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #216 -: Юни 15, 2011, 08:58:49 am »
Детето ми се събуди със силно гуреливи очи, едва ги отвори. Това конюктивит ли е?
Измих ги с физиологичен разтвор и се чудя да сложа ли Тобрекс. Някой да има опит с това?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #217 -: Юни 15, 2011, 09:01:19 am »
офталмосептонекс на първо време през два часа да промива
аз бих сложила и Тобрин или Тобрекс
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #218 -: Юни 15, 2011, 09:41:44 am »
Тик-так, а да се консултираш с лекар не е ли най-добре? Моето дете е имало такива секрети, от които залепват очите, в комбинация с гнойни секрети от носа. Тогава беше под 2 годиники и в очичките не капвахме нищо. Лекувахме бактериалната инфекция с капки в носа и като не се оправи - с антибиотик през устата. Очите само ги измивах с хладка водичка или хладка отвара /чай/ от лайка.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #219 -: Юни 15, 2011, 10:47:12 am »
Детето ми се събуди със силно гуреливи очи, едва ги отвори. Това конюктивит ли е?
Измих ги с физиологичен разтвор и се чудя да сложа ли Тобрекс. Някой да има опит с това?

Имам опит, ходи се на лекар.  От Тобрадекс ще се повлияе, защото има кортикостероид.  Има вероятност обаче да може да мине и с препарат без кортикостероид, което е по-добрият вариант, но за което трябва да те консултира лекар.  Отиди без да отлагаш и междувременно поддържай изключително висока хигиена, защото е силно контаминозно това състояние.  Поздрави.