0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #180 -: Май 08, 2011, 14:22:49 pm »
Ние също още не сме решили окончателно проблема - на седмицата се случва 1-2 пъти да е пишнала в памперса вечер, в повечето случаи е сух. Мисля, че като спи дълбоко не усеща, няколко пъти съм и обяснявала ако усети нещо да каже, за сега не се е получавало. Ще изчакам още малко да се стопли и ще я оставя без памперс да видим какво ще стане. С обедния беше така - махнах го имаше няколко пропуска и след това нещата се нормализираха.
Лейди, за водата - пие преди да заспи, а понякога се буди и вечер и си иска.
И аз бих се радвала на съвети.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #181 -: Май 08, 2011, 20:49:24 pm »
Ние също още не сме решили окончателно проблема - на седмицата се случва 1-2 пъти да е пишнала в памперса вечер, в повечето случаи е сух.
Е да де, ама в случая на Вики на сутринта тежи поне половин килограм и е обилно мокър.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #182 -: Май 08, 2011, 20:57:18 pm »
И при нас е така обилно мокър сутрин. Даже някой път се преибуваме през нощта. На обяд е полесно изпишвам преди сън и е сух като стане, даже някой път и спи без памперс. Но вечер за сега не смея да я оставя без.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #183 -: Май 09, 2011, 10:27:22 am »
Присъединявам се към майките, които мислят, че децата им са вече големички, за да спят нощем с памперс, но не незнам как да подходя, за да се "отървем" от него. Има ли някакви правила за привикване без памперс или трябва да си намерим индивидуалния подход според навиците и възрастта на детето. Дайте съвети - майки и Вие д-р Бърди.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #184 -: Май 09, 2011, 11:53:29 am »
Здравейте д-р Бърди,
От няколко месеца насам забелязвам, че на дъщеря ми 2г6м и се получават като подкожни кравоизливчета във формата на точки. Някой път са по една (като червена бенка)на няколко места по лицето, а по някога са като след прищипване по няколко като петно. Даже някои преминаха в бенки. Забелязала съм че най-много и на по-големи площи излизат при температура, или при силен и продължителен рев. Но и в спокойно състояние всеки ден има по няколко точки на различни места. Знам, че е сложно без да видите, но може ли някаква насока. Притеснително ли е? Мога ли да пусна някакви изследвания? Или е просто слаби капиляри и пропускливост на кръвоносни съдове?!?!? При позлседните и изследвания тромбоцитите бяха в норма, ако това само е показател.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #185 -: Май 09, 2011, 18:40:28 pm »
Педиатърът Ви какво мисли по въпроса?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #186 -: Май 09, 2011, 19:09:55 pm »
Педиатърът Ви какво мисли по въпроса?

Другата седмица сме на консултация. Ще Ви пиша за нейното мнение. Просто нямах търпение и затова реших да Ви пища. Но наистина, най-добре е да коментираме след прегледа от педиатърката. Веднъж беше получила такъв тип обрив по стъпалата(бях Ви писала тогава) при боледуването си през зимата. Тогава педиатърката ни каза, че било от вируса. Да тогава беше и с много висока т-ра и си мислех че е от това. Но сега и излизат тук таме по лицето, шията. Благодаря Ви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #187 -: Май 11, 2011, 01:19:13 am »
Приемам всякакви съвети за махане на нощния памперс. В тази връзка имам питане към доктор Бърди - вярно или не е, че за да е успешна процедурата детето не трябва да пие течности след 18 часа и че трябва да се будни нощем за контолно посещение до тоалетна?

Лейди, не са верни и двете твърдение, поне съдейки по дъщеря ми. Изпива всяка вечер, около 20ч по една голяма чаша с мляко, не я будя за изпикаване нощем, поне от 7 - 8 месеца.

Явно си е до дете.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #188 -: Май 11, 2011, 16:58:02 pm »
Докторе, мнение за този продукт и изобщо за серията на Биодерма
тук напоследък доста се налагат като добър продукт, иска ми се и вашето мнение да чуя

http://www.bioderma.com/en/the-products/what-s-new/product/action/207.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    asita1

  • *
  • 48
  • мама на слънце и луничка
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #189 -: Май 12, 2011, 00:05:36 am »
докторе ,с какво да третираме този обрив:http://www.album.bg/asita1/albums/161765/
вече сме на 1год.и 1 месец,нямали сме такива обриви от бебе/2-3 месечно/.
не разбрах сега пак от какво се появиха,ужасни са и сърбят.малката се буди по няколко пъти нощем!това  А -дерматит ли е ,или по скоро контактна екзема?? :(
« Последна редакция: Май 12, 2011, 00:09:39 am от asita1 »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #190 -: Май 12, 2011, 00:43:53 am »
По темата за нощния памперс - все още правим нощни изпишквания около 12.30 или един часа. Понкякога пропускаме и децата са сухи. Но да споделя при двамата как беше. Девойката си се събуждаше със сух памперс около месец и тогава махнах нощния. Но брат й беше по-труден. Макар да беше с памперс, след като свикна да ходи на гърне и да казва през деня, през нощта започваше да става неспокоен, да се върти, да проплаква. Тогава съм го вдигала да се изчиша и се успокояваше. Той си спи, без да казва нищо. И досега има случаи когато буквално почва да пищи на сън /и в следобедния и в нощния сън/, не мога да го успокоя с гушкане. Като го питам дали иска да чишка, обикновено казва не. Като се съвземе от съня обаче винаги иска гърнето, чиша и си заспива веднага. И макар да са вече на 3 г., се случва да имаме "фал" понякога. Много рядко се е случвало през нощта да се събуди и да си каже, че иска гърне.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #191 -: Май 13, 2011, 11:33:06 am »
Здравейте, Birdie. Една година вече, откакто детето ми посещава ДГ, не спират здравословните проблеми. Като начало вечната хрема - още от миналото лято непрекъснато през кратки периоди хрема.

Есента започнаха и по-сериозните вече боледувания. След прекарана инфекция се усложни в гноен отит на средното ухо. Скоро след това втори, после трети. 3 пъти антибиотици. И от тогава почти непрекъснато детето е на антихистамини и кортикостероидни капки в носа. Зиртек и разни коктейли от Виброцил+урбазон или Виброцил+Гаразон (не помагат). Редуваме с кузихром и бактробан. Стигнахме и до перфорация на едното тъпанче.

От тогава 3-та сливица е проверявана само веднъж чрез напипване - III-IV степен по време на остра инфекция. Чакахме да отшуми, за да се провери пак, но непрекъснато сме с хрема. Ако не я овладеем - ухото.

Разбира се - заподозряна е алергията, но нямало смисъл да се ходи на алерголог. Разбира се - действа се на парче само при проблем. Няма стратегия, няма диагноза. Не знам какво да предприема и моля за съвет.



« Последна редакция: Май 13, 2011, 11:34:42 am от Medea »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #192 -: Май 13, 2011, 13:01:56 pm »
Не съм д-р бърди, но алергия в случая няма нищо общо. детето ваксинирано ли е спревенар, пускани ли са му носни и гърлени секрети, как дават АБ и АБ капки, на сляпо ли?
*

    asita1

  • *
  • 48
  • мама на слънце и луничка
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #193 -: Май 13, 2011, 13:16:50 pm »
точно това мислех да напиша.личните ми наблюдения са,че когато няма или немогат да поставят точна диагноза,навсякъде си измиват ръцете с "ами това е нещо алергично". :x
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #194 -: Май 14, 2011, 01:08:44 am »
Не съм д-р бърди, но алергия в случая няма нищо общо. детето ваксинирано ли е спревенар, пускани ли са му носни и гърлени секрети, как дават АБ и АБ капки, на сляпо ли?

Правени са веднъж посявки при първия отит - Мораксела катаралис в носа, Аугментин по антибиограма. Известно време след АБ-то, посявки на гърло и нос чисти. Посявките и антибиограмите са правени по препоръката на педиатъра на детето, която лекува първия отит. Тя пък тогава предписа много силен АБ (Аугментин 475) 10 дни (така сега било по новому трепенето на бактериите - мощно и продължително), детето направи дисбактериоза от клавулановата киселина. Почнахме да лекуваме дисбактериозата.

След това като тръгнахме по УНГ-та такова нещо няма. АБ се предписват с размах, без изследвания. Дори сега си мисля, че при парацентезата не трябва ли да се направи изследване на секрета? Нямаше такова нещо, разбира се.

Просто е отчайващо! Всеки родител в Бг трябва да завърши обезателно второ висше - медицина. Ако не иска децата му да са жертви на безхаберието.


П.С. Д-р, Бърди. Попаднах на информация, че голям процент от децата с рецидивиращ отит, имат и ГЕЕР. Т.е. причината за тези отити е именно рефлуксът. Изследван бил секретът от миринготомията и се установявало съдържание на пепсин (затова ме доядя, че нашия секрет отиде в канала). Смятате ли, че трябва да отидем на гастроентеролог? И изобщо какво смятате, че трябва да предприема? Алерголог, гастроентеролог?
« Последна редакция: Май 14, 2011, 01:14:07 am от Medea »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #195 -: Май 14, 2011, 10:58:49 am »
За какво правихте парацентеза не ми стана ясно, простете?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #196 -: Май 14, 2011, 13:38:51 pm »
Technost v uhoto - serozen otit. I timpanometria ravna cherta. Izvinete za latinicata.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #197 -: Май 16, 2011, 01:07:15 am »
Малко уточнение - след 3-те гнойни отита (които лекуваха само с АБ), последва един период, в който пак често боледуваше и се стигаше до болки в ушите, но не и до гнойно възпаление. Явно пие ли антихистамини, положението се задържаше под контрол. Но последният път, след поредната задържала се дълго хрема и независимо от антихистамините и кортикостероидите в носа, решиха да правят парацентезата. Казаха ухото е за перфориране и това е.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #198 -: Май 20, 2011, 19:10:44 pm »
Докторе,
след пуснати носни секрети и изолирана стрептококи пневмонии ни е изписан АБ Зинат, исках само да ви помоля да коментирате дали дозата е правилно назначена:
Зинат 250/50 детето е на 3,5 год. тежи 13 кг., дозата е 2х3,5мл. на 12 часа.
Намерих стар ваш пост за дозирането на Зината и видях, че сте написал 30мг/1кг./24часа.
в нашият случай се получава 27мг/кг/24часа и мисля, че е ОК, но си спомних, че препоръчвате прием на АБ през 8 часови интервала и исках да ви попитам, да разделя ли дозата от 24часа на три пъти?
Благодаря Ви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #199 -: Май 23, 2011, 15:39:30 pm »
Педиатърът Ви какво мисли по въпроса?

Другата седмица сме на консултация. Ще Ви пиша за нейното мнение. Просто нямах търпение и затова реших да Ви пища. Но наистина, най-добре е да коментираме след прегледа от педиатърката. Веднъж беше получила такъв тип обрив по стъпалата(бях Ви писала тогава) при боледуването си през зимата. Тогава педиатърката ни каза, че било от вируса. Да тогава беше и с много висока т-ра и си мислех че е от това. Но сега и излизат тук таме по лицето, шията. Благодаря Ви!

Здравейте д-р Бърди.
След прегледа при педиатъра мнението и е че дъщеря ми има чупливи капиляри. И каза да и давам витамин С  двайсет дена 2х1 после 10дни почивка и пак 20дни 2х1.
Склонна съм да приема мнението и тъй като днес имах пресен случай. Дъщеря ми 2г6м е с лека настинка и хрема с бистър секрет от днес. Пръскам Стеримар, но тъй като не може да се издухва изсмуквам с аспиратор нослето. Тя необича тази процедура и протече с изтеричен рев+давене крещене и стискане на очите, като че ли я коля, след което около очите и се появиха тези спукани капилярчета във формата на червени точки.
Д-р Бърди какво е Вашето мнение за медикаментът "Лаферобион" (Руско е). Моя позната педиатърка ми даде няколко ампули и каза, че е добро при вирусни и бактериални инфекции. Разтваряло се с вода и се капело в носа. Добро ли е? И при какви симптоми мога да го ползвам?
Благодаря Ви предварително!