0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #380 -: Август 08, 2011, 11:50:54 am »
Заключението от УЗ е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #381 -: Август 08, 2011, 11:59:36 am »
Заключението е това което написах в по-горния пост.То е след прегледа и УЗ,преписах го от амбулаторния лист.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #382 -: Август 08, 2011, 12:00:32 pm »
Трябва да консултирате с детски хирург- мисля, че с оглед възрастта на детето, това трябва да се оперира.
Но аз не съм този, който ще каже това.

Може да попитате и Проф.Бранков в София- той е много добър детски хирург.
« Последна редакция: Август 08, 2011, 12:08:20 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #383 -: Август 08, 2011, 12:03:13 pm »
Да ме насочите към детски хирург във Варна?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #384 -: Август 08, 2011, 12:04:58 pm »
Хм... не знам- попитайте майчета от Варна.. Има много тук.
Не знам, наистина.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #385 -: Август 08, 2011, 12:06:52 pm »
Благодаря за споделеното мнение и бързия отговор.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #386 -: Август 08, 2011, 12:32:59 pm »
Докторе и ние в списъка с болни, и трите този път.
Преслава- два дена Т, максимална 38- 38,2, на втория ден се появи влажна кашлица, леки сополи, отказваше храна, пиеше предимно вода. На третия ден нямаше т, след това на четвъртия вечерта отново вдигна до 38,2 еднократно. Давах само Нурофен при нужда, Ен Ти Тус сироп за кашлицата, по 3 дневно по 2,5 мл. Вчера цял ден е варирала 36,8-37,2-37,4 явно нещо действа, кашлица има само в будно състояние, има и секрети гъсти, жълтеникави. Днес бяхме на преглед, според личния лекар има хрипове, но се въздържа от снимка. В момента детето е с Т 35,9, отново влажна кашлица,започна от вчера да се храни по-нормално.
Стефания ми вдигна Т само два пъти през около 10 часа, само нурофен дадох, не е вдигала от събота. На нея си й включих инхалациите с вентолин и разтвор три пъти дневено още в събота, че да не обърне на спазъм. Температурата й днес е 36,3.
Личният лекар изписа Аугментин 312 мг/ 5 мл и за двете по 3,5 мл през 8 часа /едната е 15,5, а другата 18,5 кг/ и нищо друго. Да попитам правилен ли е избора /диагнозата по болничен лист е остър бронхит/ и дозата дали е определена правилно. Благодаря предварително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #387 -: Август 08, 2011, 12:40:10 pm »
18.5 кг-  5мл на 8 часа
15,5кг - 4мл на 8 часа.

Аугментин , Сир. 312мг/5мл  <<< 50мг/кг/24 часа в 3 приема дневно.

Имаме ли нужда от АБ изобщо?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #388 -: Август 08, 2011, 12:43:40 pm »
според ЛЛ се чуват хрипове, особено при Преслава
вероятно при Стеф няма толкова заради инхалациите които правя
може и да се презастрахова  :( но знаете, че съм страхлива и май и аз предпочитам да дам
заради липсата на Т ли мислите така?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #389 -: Август 08, 2011, 12:47:03 pm »
Въпрос на преценка е. Защо не наблюдавате до довечера днес, или утре сутринта?
Все пак темперурата е спаднала и има известно подобрение.
Може да дадете само Проспан, чакайки за развитие в следващите 12-18-20 часа?

Не знам, все пак въпрос на преценка е, и то "на място".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #390 -: Август 08, 2011, 12:49:40 pm »
много Ви благодаря, прав сте
мен ме притесни двуфазността на температурата на Преслава, това че вдигна след като 24 часа не беше вдигала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #391 -: Август 08, 2011, 12:52:46 pm »
Ако продължи втората фаза с т-ра- ще дадете АБ.
Надявам се, детето не е алергично към Аугментин... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #392 -: Август 08, 2011, 13:22:19 pm »
пила е първия път като боледува- на годинка някъде, не е проявила реакция
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #393 -: Август 09, 2011, 15:56:17 pm »
Докторе, искам да ви попитам за антипиретиците.
През какво време могат да се дават от различен вид. Досега съм давала примерно Нурофен и след 7 часа поне Панадол, а след него поне 3 часа, ако ще дам Нурофен. Ако има изминалото време по листовка, давам от същия вид.
Снощи обаче се наложи да давам по-често. В спешното ми казаха, че може да има по 2 часа разстояние между 2 различни вида. Нямаше кога да питам снощи, че от 12 до 2 часа борихме 41 градуса при втория. Затова сега питам, за да знам за следващия път - дано да няма такъв...
Иначе първия от неделя на обяд (от началото на Гентамицина) не е вдигал температура, дори вече сливиците са му чисти.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #394 -: Август 09, 2011, 16:16:00 pm »
Има значение да не превишавате сумарната дневна доза.
Без значение е на колко часа ще ги давате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #395 -: Август 09, 2011, 16:24:51 pm »
Благодаря! Дневната доза не я превишавам, затова ги редувам.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #396 -: Август 10, 2011, 11:23:02 am »
Д-р Бърди преди време Ви бях писала:

Д-р Бърди имам следното притеснение:
Дъщеря ми е на 1г. и 5м. и все още не ходи, не може да стои сама права (или по-скоро като усети, че не я държи никой полита да се хване), както и не се изправя сама. Това, което прави е: стои права, държейки се за нещо, ходи, като се подпира на мебели и за една ръка доста добре. Само да уточня, че когато беше на 1г. не искаше изобщо да си стъпи на краката. Тогава посетихме доктор, който каза, че е "мека" каквото и да значи това и ни назначиха физиотерапия, която беше само 5 дни и не се видя особен напредък. Преди месец ходихме на преглед при невролог в болницата по ДЦП, който каза, че има двигателно изоставане, но засега за ДЦП не може да се говори (т.е. нищо конкретно). Пак ни назначиха физиотерапия съответно, която правим и до сега. Според нашата педиатърка е огромен проблем, че не ходи. При педиатър, който посещаваме от време на време в Токуда и също ни следи от раждането- няма никакъв проблем.
Иска ми се да чуя и Вашето мнение.
Благодаря предварително.
 
В крайна сметка се оказа според направено ЕМГ, че има наследствена полиневропатия, която обаче не е доказана, тъй като не сме правили генетични изследвания.
Но въпроса ми в момента е следния: На 1 г. 8м. започна да прави първите си самостоятелни крачки като изминаваше разстояние от 3-4 метра, ако аз или баща й я чакахме насреща. След това се придвижваше от мебел до мебел. И едва преди 10-ина дни се пусна на улицата като с кратки почивки ходи сама около 15 мин., т.е. видяхме, че може да ходи, но не иска /прави по 2-3 крачки и пак се хваща за нещо/. Постоянно се държи за единия ми пръст, ако успея да си отскубна ръката се хваща за крака ми, т.е. насила не мога да я накарам да ходи, и дори да стои на едно място сама без да се държи /стои права сама само ако нещо й привлече много винамието и аз незабелязано се измъкна/. Да уточня,че не е падала в случая, когато ходи навън, както и според мен не е имала сериозни падания. Явно проблема е психологически вече. Мога ли да направя нещо, за да я накарам да ходи, с какво да я провокирам? 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #397 -: Август 10, 2011, 13:30:15 pm »
Докторе, днес пратиха Стефания на снимка, все още има влажна кашлица, снощи вдигна до 36,8 но аз дадох Нурофен малко преди да премеря тази стойност, защото се оплакваше от болка в мускула на крака. Според лекаря, разчитащ снимката имало пневмония, личния лекар категорично отрича, но все още има хрипчета и включваме зинат /по мое настояване, детето добре се повлиява с него/, другото предложение беше сумамед, който много добре обирал секретите  8) Изписа й варианта от 125 мг/5 мл. Аз обаче предвид предишни Ваши съвети купих от 250 мг- тя е 18,5 кг, което прави прием от 555 мл за 24 часа или 3х3,5 мл - правилно ли смятам.
п.п И аз съм на антибиотик от днес, доста коварен вирус, малката вече е мъч бетър, но и тя откъртва още.

да цитирам заключението от снимката:

Двете белодробни полета просветляват симетрично. Усилен хилусен и белодробен рисунък, предоминантно вдясно парикардално, с петнисто засенчване, суспективно за начален инфилтративен процес. Свободни КД синуси. Неразширена сърдечно-съдова сянка.
« Последна редакция: Август 10, 2011, 13:45:02 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #398 -: Август 10, 2011, 13:53:10 pm »
Д-р Бърди преди време Ви бях писала:

Д-р Бърди имам следното притеснение:
Дъщеря ми е на 1г. и 5м. и все още не ходи, не може да стои сама права (или по-скоро като усети, че не я държи никой полита да се хване), както и не се изправя сама. Това, което прави е: стои права, държейки се за нещо, ходи, като се подпира на мебели и за една ръка доста добре. Само да уточня, че когато беше на 1г. не искаше изобщо да си стъпи на краката. Тогава посетихме доктор, който каза, че е "мека" каквото и да значи това и ни назначиха физиотерапия, която беше само 5 дни и не се видя особен напредък. Преди месец ходихме на преглед при невролог в болницата по ДЦП, който каза, че има двигателно изоставане, но засега за ДЦП не може да се говори (т.е. нищо конкретно). Пак ни назначиха физиотерапия съответно, която правим и до сега. Според нашата педиатърка е огромен проблем, че не ходи. При педиатър, който посещаваме от време на време в Токуда и също ни следи от раждането- няма никакъв проблем.
Иска ми се да чуя и Вашето мнение.
Благодаря предварително.
 
В крайна сметка се оказа според направено ЕМГ, че има наследствена полиневропатия, която обаче не е доказана, тъй като не сме правили генетични изследвания.
Но въпроса ми в момента е следния: На 1 г. 8м. започна да прави първите си самостоятелни крачки като изминаваше разстояние от 3-4 метра, ако аз или баща й я чакахме насреща. След това се придвижваше от мебел до мебел. И едва преди 10-ина дни се пусна на улицата като с кратки почивки ходи сама около 15 мин., т.е. видяхме, че може да ходи, но не иска /прави по 2-3 крачки и пак се хваща за нещо/. Постоянно се държи за единия ми пръст, ако успея да си отскубна ръката се хваща за крака ми, т.е. насила не мога да я накарам да ходи, и дори да стои на едно място сама без да се държи /стои права сама само ако нещо й привлече много винамието и аз незабелязано се измъкна/. Да уточня,че не е падала в случая, когато ходи навън, както и според мен не е имала сериозни падания. Явно проблема е психологически вече. Мога ли да направя нещо, за да я накарам да ходи, с какво да я провокирам?  

Каква е тази "полиневропатия" ??
Това,което описвате, е прохождане. Закъсняло, но прохождане.
както бях Ви писал и преди- нужно е обаче внимание- ако имате неизяснени въпроси около това, дали детето неврологично е адекватно за възрастта си-трябва да го уточните.

Ако например детето има хипертония на долни крайници, или е с остатъчни архаични рефлекси, или има други находки- това без пряк поглед не мога да Ви кажа.

Безсмислено е да правите "гимнастики", без да знаете защо ги правите.
« Последна редакция: Август 10, 2011, 14:05:53 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #399 -: Август 10, 2011, 14:03:52 pm »
Обясниха ми, че е някакво нарушение на периферните нерви, от което едва ли ще има някакви последствия, а дали се дължи късното прохождане на това не е ясно.
Да, прохождане е, но не мога да разбера защо не иска да ходи сама, а и не мога да я накарам. Вероятно не е и необходимо  да я карам :?, но вече е на 1г. 10 м.
« Последна редакция: Август 10, 2011, 14:06:20 pm от sladko »