0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #440 -: Септември 11, 2011, 23:49:21 pm »
Извинявам се, че задавам въпроси, които може би вече са дискутирани, но разбрах че мнението на д-р Бърди за вит. С е отрицателно. Може ли някоя от мамите да ми обясни на какво се базира мнението на лекаря. Болни сме в момента  /херп ангина/ и тъпча детенце /3 год./ с големи дози вит. С, случайно попаднах в този форум и не мога в момента да изчета всичко. Същото искам да попитам и за изопринозина /с това се лекуваме в момента - не че има ефект, май няма да се разминем с антибиотика/, че да не си тъпча детето с боклуци, ако не се налага. Благодаря ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #441 -: Септември 11, 2011, 23:57:16 pm »
Няма никакви данни, че помага с нещо.
Затова не се и дава.
Освен това, при деца има значение да дадете 1 до 2 неща максимум, но да ги приема детето, и да "работят". А не да давате ненужни неща, с което компрометирате и полезните, които искате да дадете.
Изпоринозина е пълна глупост. Това пък изобщо не се дава... . Тези неща никъде не се дават, освен рядко, от почитатели на "алтернативните методи".

Ключ за успех

* поставете правилна Дг. Ако се съмнявате- поизчакайте. За да се "изчака" обаче- нужни са всички ваксини поставени.
*Стремим се да поставим правилна Дг. В съответствие с нея даваме ЕДНО, до две максимум, лекарства, от които очакваме резултат. Предписването на повече от две лекарства в Общата Педиатрия е ПОЧТИ винаги грешка- над две-всичко е излишно.
« Последна редакция: Септември 12, 2011, 10:19:13 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #442 -: Септември 12, 2011, 10:07:42 am »
Моля за мнението на д-р Бърди по въпроса дали напикаването през нощта трябва да се разглежда като проблем при дете между четири и пет годишна възраст. Моето момченце е на 4 години и четири месеца, спи много дълбоко и никога не се усеща, че му се пикае, ако аз не го вдигна. Продължава да спи дори ако се е напикал. Разколебана съм дали да продължавам да слагам "памперс" или...какво да правя. Един два месеца го вдигах по два пъти през нощта и така избягвах напикаването. Правилно ли е да продължа така. Ще му помогне ли това да изгради по-бързо навици за самоконтрол. Интиуцията ми подсказва да изчакам още малко, но моля Вие да ме посъветвате дали не е необходимо да направим консултации с лекар, накакви изследваия...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #443 -: Септември 12, 2011, 10:20:30 am »
Педиатърът Ви е на мнение?
Два часа преди лягане не давайте никакви течности.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #444 -: Септември 12, 2011, 11:09:46 am »
Педиатърът каза същото за течностите, всъщност каза "никакви течности след 19 часа", което най-напред ми се стори малко крайно, но вече разбирам, че трябва да се съобразявам с това. През лятото не успявахме да наложим такъв режим, но сега ще опитаме. Ще се старая да давам и плодовете в по-ранен час.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #445 -: Септември 14, 2011, 16:10:01 pm »
Здравейте, Д-р Бърди!
Искам да Ви попитам притеснителна ли е стойност на WBC 4,4 (4-10,5)?
Всички други показатели от ПКК са в норма. Виждам, че и стойността на левкоцитите е в посочените реф. граници, но при профилактичните прегледи докторите споменаха 4,5 като долна граница.
При последните ми изследвания преди 2 мес. левкоцитите са били 6.

Благодаря Ви предварително за вниманието.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #446 -: Септември 17, 2011, 10:15:53 am »
Докторе, здравейте!

Ще съм благодарна на мнението ви за препарата мукоплант, изписа ни го педиатър за укрепване на имунитета, но вече не смея да давам лекарства без да съм се консултирала с вас.
Каката (3г) от 2 дни е на градина е вече е болна, решила съм да слагаме противогрипна ваксина, но според педиатърката е рано още, каза че се поставяла края на октомври заради 6 месечното и действие. Тук се продават 2 вида - Ваксигрип и Инфлувак, коя е по-подходяща? Или да търсим някаква друга?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #447 -: Септември 17, 2011, 11:06:38 am »
Инфлувак.
Не са нужни неща за "укрепвания". По-добре да направите ваксината.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #448 -: Септември 17, 2011, 11:49:46 am »
Докторе, а тази ваксина подходяща ли е за деца с астма и АД? Може да ви се стори глупав въпроса ми, но вече на доста лекарства съм попадала, които не се дават при астма.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #449 -: Септември 17, 2011, 12:36:49 pm »
Каката (3г) от 2 дни е на градина е вече е болна, решила съм да слагаме противогрипна ваксина, но според педиатърката е рано още, каза че се поставяла края на октомври заради 6 месечното и действие. Тук се продават 2 вида - Ваксигрип и Инфлувак, коя е по-подходяща? Или да търсим някаква друга?
Прави сметка, че ако я сложите края на октомври, до поне средата на декември няма да имате имунитет, защото отнема към 2 седмици преди да създаде имунитета. Не знам кога е най-много грипа в БГ (тук е през Януари и Февруари), но случаите започват по-рано. В САЩ препоръчват ваксинацията да се направи, когато ваксината излезне. Изрично на сайта на центъра по контрол на болестите го пише това и казват, че няма опасност да „изтече“ действието и докато свърши грипния сезон. Ваксините в САЩ и в Европа се различават по щама на вируса в тях, но иначе би трябвало да действат еднакво.

Боби
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 12:47:25 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #450 -: Септември 17, 2011, 13:24:13 pm »
Каката (3г) от 2 дни е на градина е вече е болна, решила съм да слагаме противогрипна ваксина, но според педиатърката е рано още, каза че се поставяла края на октомври заради 6 месечното и действие. Тук се продават 2 вида - Ваксигрип и Инфлувак, коя е по-подходяща? Или да търсим някаква друга?
Прави сметка, че ако я сложите края на октомври, до поне средата на декември няма да имате имунитет, защото отнема към 2 седмици преди да създаде имунитета. Не знам кога е най-много грипа в БГ (тук е през Януари и Февруари), но случаите започват по-рано. В САЩ препоръчват ваксинацията да се направи, когато ваксината излезне. Изрично на сайта на центъра по контрол на болестите го пише това и казват, че няма опасност да „изтече“ действието и докато свърши грипния сезон. Ваксините в САЩ и в Европа се различават по щама на вируса в тях, но иначе би трябвало да действат еднакво.

Боби
Абсолютно коректно.
Не ми се коментираха пак Бг глупости, казани на майката по-горе ( за 6те месеца и т.н. )... простете.
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 22:06:22 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #451 -: Септември 17, 2011, 14:23:12 pm »
Докторе, а тази ваксина подходяща ли е за деца с астма и АД? Може да ви се стори глупав въпроса ми, но вече на доста лекарства съм попадала, които не се дават при астма.
Особено там има силни показания ( за Астмата, имам пред вид).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #452 -: Септември 17, 2011, 14:25:36 pm »
Докторе, благодаря за бързия отговор!
Боби и на теб за полезната информация!
Бъдете здрави!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #453 -: Септември 17, 2011, 20:13:33 pm »
Докторе, а тази ваксина подходяща ли е за деца с астма и АД? Може да ви се стори глупав въпроса ми, но вече на доста лекарства съм попадала, които не се дават при астма.
Особено там има силни показания ( за Астмата, имам пред вид).
Благодаря! Значи мога да слагам спокойно.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #454 -: Септември 17, 2011, 22:04:03 pm »
Докторе, а тази ваксина подходяща ли е за деца с астма и АД? Може да ви се стори глупав въпроса ми, но вече на доста лекарства съм попадала, които не се дават при астма.
Особено там има силни показания ( за Астмата, имам пред вид).
Благодаря! Значи мога да слагам спокойно.
Да, и то в две дози, ако досега не сте слагали нито една.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #455 -: Септември 17, 2011, 22:54:37 pm »
Не съм слагала. Благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #456 -: Септември 19, 2011, 10:56:59 am »
Докторе, миналата година имахте опасения относно противогрипната ваксина и съответно ние не сложихме. Какви са отзивите за тази година?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #457 -: Септември 19, 2011, 11:27:25 am »
Може да я поставите. Инфлувак е добра.
Иначе- Ваксигрип, или Флуарикс.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #458 -: Септември 20, 2011, 18:34:39 pm »
Моля за отговор д-р Бърди!!!
След поставяне на Инфарикс /последен прием/ на 18.08.2011, синът ми получи като реакция силни болки в краката, до степен в която отказваше да ходи. След като давах Нуровен 2 дни, болките спряха и детето нямаше повече проблеми. Две седмици по-късно обаче започна да куца. Водихме го на ортопед, но нямаше резултат от изписаното лечение. Сега личния ни лекар се усъмни, че може да се окаже реактивен артрит, като резултат от ваксината. Пусна ни ПКК и урина. Много съм притеснена. Има ли наистина вероятност да се случи такова нещо след тази ваксина и ако е така, какви са прогнозите за това заболяване при толкова малко дете?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #459 -: Септември 20, 2011, 18:41:48 pm »
Ами... на тази възраст в ръката се поставя. Не в крачето.
Ако е нямало силен отток в крачето, едва ли ваксината е причина за нещо.
Но може и да е неправилно ( технически) поставена в крачето? не знам.. .
Детето може да куца по други причини- например - преходен именит на тазобедрена става, или остеомиелит, или друго? едва ли "реактивен артрит" е първа диагноза.

През м Август, едва ли има ваксини актуални за сезона- те идват края на Септември, обикновено ( свежите).
Ваксина с изтекъл срок на годност? ваксина от изминалия сезон?
« Последна редакция: Септември 20, 2011, 18:43:36 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.