0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #100 -: Ноември 07, 2010, 15:38:44 pm »
Момичета,
и аз съм с настинка-имам ужасна хрема.За нея си пръскам капки Стеримар,смуча Прополки и пия Осцилококциум.Ям и лимони с мед и чай с мед.
Мислите ли, че тези настинки могат да повлият на здравето на бебетата в нас?
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #101 -: Ноември 07, 2010, 15:48:15 pm »
здравейте,

аз май съм по-добре днес, даже си мислех да поизляза, ама май се надценявам и ще си остана вкъщи. дано се размине, днес се събудих в 6.30 ама от болки в гърлото. досадна работа. благодаря ви за съветите и е хубаво да знам, че не съм само аз  така. аз съм в англия в момента и тук както при елле на бременните жени нищо не им дават, даже като ги питах за ментоловите инхалатори се колебаеха, макар, че мойта логика е, че за бебето ми би било полезно ако аз мога да дишам. но явно те мислят друго.

анджи, не се шашкай, нищо им няма на бебоците, хората какви ли не неща изкарват и си раждат здрави бебета. доколкото знам да държиш висока температура не е добре за бебето, иначе са си наред. а ако се влошат нещата (при теб) имат какво да ти предпишат - моя приятелка беше на антибиотици заради пневмония, пък бебето й си е живо и здраво. така че дай да се погрижим за себе си, те са си добре вътре в нас, после като се родят ще им треперим :)
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #102 -: Ноември 07, 2010, 17:35:43 pm »
привет на всички. Днес се връщам от тиймбилдинг, и аз барабар с другите. Все пак мисля че не съм се претоварила, въпраки повечето разходки из планината и малко плуване. Само дето вечерта беше доста задимено, много отворени празарци и дано не съм изстинала. Иначе добре се чувствах, дано да не съм прекалила..
Корема ми расте с всеки ден и кожата ме сърби много, сега почна и на гърдите. Такова чесане, че срам се хваща.. на вас случвало ли ви се е? Освен с крем против стрии, с друго не се мажа.

Всички хремави, бързо да се оправите, повече чайчета, вит.С :goodluck:
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #103 -: Ноември 07, 2010, 18:00:38 pm »
sami, аз имах същия проблем,но си взех олиото на Икаров против стрии, което много ми помогна.Сърбежа изчезна!Преди това се мажех с Кокона и мама,но няма ефект.
« Последна редакция: Ноември 07, 2010, 18:13:23 pm от acq81 »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #104 -: Ноември 07, 2010, 18:01:57 pm »
Привет и от мен! Вече трети пореден ден се чувствам супер, направо имам криле  :lol:. Реших да го споделя, тъй като не е честно само да мрънкам, като ме боли нещо  :). За 100 дни бременност си направих равносметка- кило и половина нагоре, 2 пресни стрии /стриди, както прочетох преди няколко дни  :D/, 2 капки коластра от едната гърда. Жлъчни кризи - 2 бр.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #105 -: Ноември 07, 2010, 18:58:23 pm »
!Ха, ха, elle, звучиш ми точно както в книгата "Дневникът на Бриджит Джоунс" :)






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #106 -: Ноември 07, 2010, 19:28:53 pm »
елле хубава равносметка, дано се разминеш без жлъчните кризи по-нататък. аз пък се сетих, че като бях малка баба ме лекуваше с небет шекер за кашлица и гърло. ако имате под ръка да си вземете, помня, че много помагаше.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #107 -: Ноември 07, 2010, 19:53:50 pm »
!Ха, ха, elle, звучиш ми точно както в книгата "Дневникът на Бриджит Джоунс" :)
Не съм я чела   :lol:, надявам се и крайната равносметка да е добра :). Как е в книгата  :wink:?
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #108 -: Ноември 07, 2010, 21:08:52 pm »
Корема ми расте с всеки ден и кожата ме сърби много, сега почна и на гърдите. Такова чесане, че срам се хваща.. на вас случвало ли ви се е? Освен с крем против стрии, с друго не се мажа.
И мен много ме сърбеше кожата само че на гърдите.Така около седмица и една сутрин видях, че имам стрии.Независимо, че се мажех с кремовете на чико и на мустела.Веднага си взех серум за вече съществуващи стрии и вече почти не се забелязват.Мажа се по няколко пъти на ден.Също така съм доволна от олиото на хип-с него си мажа корема и тялото.Ползвах олиото на чико обаче това на хип е по-хубаво.А да ви питам с какво третирате тъмни петна по лицето?Все още нямам такива, но предполагам, че няма да ми се разминат.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #109 -: Ноември 07, 2010, 21:14:50 pm »
за тъмните петна четох, че хващат жените с по-тъмна кожа (заради повечето меланин по дефиниция) - аз съм от тях, но пък казаха да се пазим от слънце, така че може би да си вземеш някакъв крем с по-висок spf, нищо че иде зима.

елле, втората част на бриджит джоунс се казва "На ръба на разума" и естествено е с хепи енд, но е забавна или поне ми беше преди години, не знам сега как ще е.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #110 -: Ноември 07, 2010, 21:26:39 pm »
Здравейте! Не съм ви чела. Утре съм на преглед, чакам с нетърпение. Вчера и днес бях на изпити, взех ги, но напрежението си каза думата. Пак съм с главоболие.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #111 -: Ноември 08, 2010, 00:57:44 am »
Здравейте! Не съм ви чела. Утре съм на преглед, чакам с нетърпение. Вчера и днес бях на изпити, взех ги, но напрежението си каза думата. Пак съм с главоболие.
Ха,аз също съм утре на преглед :)Дано видим с какви гащички ще са бебетата!
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #112 -: Ноември 08, 2010, 06:02:04 am »
Момичета какви са тези настинки оправяйте се бързо ,че сега нее момента за болести и вируси ? Дано не хващат никого тая зима !
Относно мазилото аз ползвам на Бюбхен лосиона за бременни (първо бях с олиото на Икаров ,но ми беше много мазно ),но важното е да ви успокоява съребежа
Аз за сега не виждам стрии по себе си ,но според мен си е до кожата мазилото може само леко да помогне
Успех днес на прегледите ,чакаме хубави новини
Аз пак не мога да спя повече та реших да ви нагледам
Черпя по едно кафенце за тези които го пият все още ,а който иска може и чай  :coffee:
[/url]
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #113 -: Ноември 08, 2010, 07:55:46 am »
Еха Виви,то не останало при теб!Срещата с бебка наближава :D
Мерси за кафенцето,позволявам си по 1-2 на ден с мляко :wink:
Аз нямам сърбежи момичета,все още де,и стрии нямам може да се нацепя после като засвалям :Dкг а има и още време де...
Напоследък се събуждам в 5-6ч.след второто ходене до тоалета.
Аз правя сметка до края на декември да си взема легълцето,дрешки /да си ги изпера и тн/Осещам се как нямам търпение,ама искам да си седи още при мен де, :D
Успех на всички,които са на прегледи....и лек ден.
Аз ще съм без нет тази седица ,но от работата ще ви наглеждам :D  :grouphug:

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #114 -: Ноември 08, 2010, 08:32:13 am »
за тъмните петна гледах че се предлагат някакви кремчета специално за петна при бременни, но незнам колко са ефикасни.
момичета чакаме ви с хубави новини след прегледите.
всички болни бързо да оздравяват!

аз пък се вкарах в един филм: на няколко пъти ми изследват кръвната група и в различните лаборатории ми я изкарват различна. незнам какво да правя, на кой да вярвам и къде да ходя за да съм сигурна че изследването е ок.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #115 -: Ноември 08, 2010, 09:08:56 am »
echy, това с кръвната група е много неприятно. Аз така половината си живот живях,  с мисълта че съм А+, пък после преди лапароскопията се оказа, че съм А-. Тогава ходих в 3 лаборатории, освен тази в клиниката и си пусках изследването.

Момичета, които ходите при Сигридов, кажете вярно ли е че декември клиниката почива. Много е неприятно това. Хванах лятната отпуска, сега ако има и декемврийска почивка... Пак ще се чудя къде да търся читав лекар, че на тия от ЖК-то не мога да разчитам. Правя при Сигридов доплер на 3 седмици, сега май във Фемина трябва да ходя.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #116 -: Ноември 08, 2010, 09:21:38 am »
zeituni, миналата година между Коледа и Нова година имаше почивка, но и някакъв конгрес. Помня, понеже видях двете чертички на 11.12., а трябваше да чакам за преглед до 27-ми и, като отидох, имаше само някакви спешни случаи и току-що забременели, които ги преглеждаха за потвърждаване на бременността. После ходих чак към 10-ти - 12-ти януари на преглед (все още при Стаменов) и чак след това си записах час за Сигридов. Но мисля, че не е твърде дълга тази почивка все пак и, естествено, ако имаш спешна нужда (не дай си Боже) има дежурни на спешния телефон.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #117 -: Ноември 08, 2010, 09:53:31 am »
Аз прочетох, че тази година приключват на 3.12. и после са на работа през януари.
То е ясно, че ще се оправяме някак. Аз съм тази седмица на преглед, следващия път явно ще е през януари.
Лятото разбрах, че съм бременна края на юли, а до Сигридов се добрах на 22.09. :)
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #118 -: Ноември 08, 2010, 10:09:15 am »
Здравейте,
Благодаря за отговорите за хълцането  :wink: кефя му се, просто исках да разбера дали не си въобразявам.

Как така от трети декември ще почиват?!?!? 8O Ужас! Аз съм страшен карък! Лятото когато трябваше да правя ФМ и БХС - пак почиваха, хванах последния влак в 14,5 седмица ги правих. Сега когато трябва да се стягаме за раждането... пак няма да ги има. Е,не е честно. Явно прегледа ми другата седмица ще е последен при него. Оффф.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #119 -: Ноември 08, 2010, 10:11:43 am »
Добро утро и от мен  :)
И аз усещам девойките да хълцат и е много забавно  :lol:

Аз вече нямам грам търпение за следващия преглед, а той е чак в Четврътак...Така искам да отида и доктора да ми каже че всичко е наред...

Чери при кой ходи последно на доктор? Пак ли в Токуда при Илиев?