0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #200 -: Ноември 09, 2010, 21:05:40 pm »
Момичета, и аз си мисля вече че понякога усещането става и по-рано, но въобще не очаквах да стане при мен. Въпреки че днес почти нищо няма или може би когато слухтя няма, но ако в момента съм заета, тогава се обажда  :wink: Елена, твоето звучи като моето.. дори според мен ако ръката не ми беше случайно на корема нямаше да го усетя.
Амбера, успешна и лека бременност. Не се плаши толкова от този тест, при теб по-скоро този хормон, за който ти е казала лекарката е над средното, а не риска от Даун.

Виксън, да не прекалиш със свалянето на кръвно, не ти е толкова високо, независимо дали си свикнала или не- все пак при бременност е по-високо..
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #201 -: Ноември 09, 2010, 22:18:36 pm »
вие в моите седмици имахте ли шкембенце, аз си имам вече, пък всички ми казват, че ми е твърде рано, даже баба ми (която е била акушерка) ми каза, че можело да имам твърде много околоплодна вода ако имам коремче, пък аз му се радвах на шкембето ми. то не е голямо, но вече си личи? извинете ако е досадно

а иначе сами, сигурна съм, че като се услушваме те се покриват. амбера, дано те успокоят да можеш да си се радваш на бременността
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #202 -: Ноември 09, 2010, 23:57:29 pm »
Амбера добре дошла!Лека и безпроблемна бременост ти желая.Колкото до усещането за пола на бебето, много не се настройвай.Аз бях почти сигурна,че ще имам момичета,но вчера доки ме изненада с две момченца. :)
Аз за първи път усетих бебетата в 16 седмица.А корема ми пролича още в 8 седмица.
Момичета вчера доки ми изписа ferro-folgamma 2 по 2 таб. за хемогломина,които беше 107,но забравих да питам дали да спирам фолиевата киселина, понеже в тези хапчета се съдържа в голямо количество.Не ви ли се струва много тази дозировка?Ще ви бъда много благодарна да споделите, разбира се, ако сте приемали от това лекарство. :)
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 00:16:57 am от acq81 »
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #203 -: Ноември 10, 2010, 02:27:58 am »
ася, честити ти момчета, да са ти живи и здрави
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #204 -: Ноември 10, 2010, 11:21:41 am »
acq81 честито сини гащи!
И аз пия желязо само че сорбифер 2*1.Моят хемоглобин е 104.По препоръка на Сгридов досега пия фолиева през ден 1*1.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #205 -: Ноември 10, 2010, 11:27:39 am »

Здравейте дами !

Виксън, да не прекалиш със свалянето на кръвно, не ти е толкова високо, независимо дали си свикнала или не- все пак при бременност е по-високо..
и аз така мисля. Моето винаги е било 90/60 , а сега е 110/70-75 . Пак е в рамките на нормалното , но пък не чувствам дискомфорт. Викс питай пак док, дали е нужно да сваляш кръвното!

Момичета този вирус с хремата ме съсипа  :? Днес вече съм по-добре след снощните тампони със сок от лук...голяма гадост ,ама явно действа  :D

Амбера , добре дошла в отбора! Лека бременност ти пожелавам!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #206 -: Ноември 10, 2010, 11:36:20 am »
Момичета, благодаря ви за хубавите думи!
Тъпкано да ви се връщат! :D

Аз по отношение на коремчето все не смея да си мисля, че вече ми личи. Все си мисля, че просто съм подута или че си ми е малката пупа от преди това. Ама вече си е в реда на нещата и на моменти ми се струва, че май наистина започва да личи. Не го усещам да рита, макар че на преглед като бяхме се върти като лудо, не се спира!

Колкото до пола, всички около мен са сигурни, че ще е момче, ама аз някак не мога да го възприема, не че няма да си обичам детето, просто все си мисля за момиче.

Ася, честити сини гащи, да са ти живи и здрави момчетата!
Хубав ден днес, мами!  :bighug:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #207 -: Ноември 10, 2010, 11:48:33 am »
Ася моят хемоглобин е 101 и от месец пия ферофолгама 2х1! На контролно изследване преди няколко дни хемоглобина ми беше 102 (т.е. за 1 месец прием не се е вдигнал, но не е пиднал).
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #208 -: Ноември 10, 2010, 12:07:23 pm »
Момичета, аз не пия хапчета за хемоглобина, но ям доста червено цвекло :wink: Успявам да го задържа на 117 - 118, което е малко под нормата  :D! Пробвайте и това, знам, че има и други храни богати на желязо, успех!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #209 -: Ноември 10, 2010, 12:25:04 pm »
Оказва се че от всички храни червеното цвекло най-добре действа на хемоглобина!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #210 -: Ноември 10, 2010, 12:38:37 pm »
Вчера си взех изследванията и хемоглобинът ми е 121 т.е. за последния месец се е качил от 110.Приемала съм феро-фолгама 1 х 1 табл. (е някой път съм пропускала) :oops:.
Гери, защо да е под нормата...не е ли 115 долната граница?
Момичета как сте с обувките.Обсъждахме го вече знам, но аз се изумих, не само че не ми стават 38-39 номер, както беше преди, но вчера като ходих по магазините и 40 не ми става, само 41 :oops: :lol: Вече ще започна да нося на мъжа ми. :oops:
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #211 -: Ноември 10, 2010, 12:45:37 pm »
На моите изследвания долната граница за хемоглобина е 120.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #212 -: Ноември 10, 2010, 12:57:42 pm »
Виждам, че говорите за хемоглобина и искам да ви обърна внимание, че освен хемоглобина трябва да пускате и желязо. Защото хемоглобина може да е добре, а желязото да е ниско. При мен се оказа, че хемоглобина ми е 123, а желязото на долната граница. Вчера ми дадоха Малтофер, но аз започнах салатки от червено цвекло(дъвча и в момента), не е толкова гадно. Ще се опитам да го вдигна така, че и без това пия по 15 други таблетки на ден. :?

Елена, не се притеснявай за коремчето. И на мен в твоите седмици вече ми личеше. А пък сега какъв корем имам все едно съм в 7-8месец и като ме видят познати се блещят яко 8O. Но на прегледите всичко е в норма. Четох, че това зависи от мястото, което човек физиологично има в таза си иначе изхвръква по-рано навън. :lol:  Ама как го обясних. :lol:

п.п Хайде аз отивам на ЖК, после съм на ФМ във Фемина. :D
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #213 -: Ноември 10, 2010, 13:04:05 pm »
Ех, това с обувките така се надявам и мен да ме сполети - сега съм между 34-35 номер и нито съм за детската, нито за дамската номерация   :lol:

Относно хемоглобина - аз започнах от 131, после падна на 121, последно миналата седмица беше 112, но д-ра ми каза, че бил супер и не ми е изписвал допълнително желязо  :roll:
След 1 седмица съм пак на преглед - дано тогава да ми назначи.

Иначе коремчето ми доста изхвръкна напред през последните седмици. Килограмите обаче не хвърчат стремглаво нагоре, което много ме радва за сега. Качила съм 4-5 само. Но мисля, че голямото освинване тепърва предстои! Четох в различни източници (предимно чужди), че за да се родят близнаци с добро тегло (над 2кг) е много важно майката на наддаде достатъчно килограми. Има различни таблички според стартовото тегло преди забременяването. Та за моя случай дават, че трябва да сложа между 18 и 24 кг  8O. С подобни габарити и с оглед на ръстта ми (154 см) може би ще е по-лесно да ме прескачат, отколкото да ме заобикалят хората  :lol:
Но най-важното си остава бебчета да са здрави!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #214 -: Ноември 10, 2010, 13:29:59 pm »
Nataly* успех и те чакаме да се похвалиш!
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #215 -: Ноември 10, 2010, 13:47:41 pm »
И на моите пише 120 :D, за това казвам, че е малко под нормата :wink:
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #216 -: Ноември 10, 2010, 14:35:36 pm »
Чудя се по колко да пия от лекарството за хемоглобина,защото в упътването на самото лекарство е противопоказно бременни да пият повече от 1,а д-р Даскалов е написал 2пъти по 2 !!!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #217 -: Ноември 10, 2010, 15:00:46 pm »
Ася, да не би да е грешка на Доктора.Защо не му се обадиш да го попиташ. :?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #218 -: Ноември 10, 2010, 15:24:05 pm »
Ася лично аз за първи път чувам за такава висока доза!
Най-често срещано е по 1 или 2 пъти на ден!

Лите според мен това с качването на повече килограми при близнаци са пълни глупости! Аз забременях на 64кг, а сега съм 68-69кг.,а бебките дори вървят 1 седмица напред! Всеки организъм си е индивидуален  :) но аз не приемам за нормално да се тъпчем само защото някъде така пишело... Аз вече почти немога и да ям защото едната бебка ми е смачкала стомаха  :lol:
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #219 -: Ноември 10, 2010, 15:53:11 pm »
И аз смятам, че това с тъпченето не е добра идея :lol: Аз лично си ям като преди, но не може да се каже, че не съм качила много.Доста съм се наляла...е повечето е на корем, но се чувствам огромна, а все пак има още два-три месеца....не ми се мисли :lol:Забременях 62 кг, а сега съм 70-72(когато съм се подула).Може би ще стигна 80кг :oops: