0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тема на бременните № 69
« -: Ноември 04, 2010, 16:57:22 pm »
Момичета, време е вече да се преместим в нова тема, защото старата я изписахме  :lol:
Днес си взех и резулатите от микробиологията и е чиста и съм супер доволна, много по-добре се чувствам от вчера,вчера бях сдухана.Много...Но днес съм добре и спокойна.
Нека тази темичка има много нови попълнения и много здрави бебенца. А аз специално чакам няколко зачатки тук съвсем скоро... :D
Ето линк към старата тема http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=43689.0


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2010, 17:00:27 pm »
Първа  :lol:
Аз пък днес се изненадах от ТСХ-то ми. Качило се е на 4.19  :x, ще го пусна пак в клиниката, миналия път там беше 1.87. Ще се наложи и на ендо да ходя.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #2 -: Ноември 04, 2010, 17:03:06 pm »
Втора в отбора!  :D
Нищо ново няма около мен - чакам си прегледа следващата седмица... и дебелея.
Вече съм +6кг - много ли е това?
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #3 -: Ноември 04, 2010, 17:10:26 pm »
Третаааа  :lol:
Лите , мисля че не са много +6 кг , и все пак сте трима
:D
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #4 -: Ноември 04, 2010, 17:12:48 pm »
Лите, аз съм +8.  :D Но не се притеснявам, колкото-толкова.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #5 -: Ноември 04, 2010, 17:12:55 pm »
Да се запиша и аз! Времето е чудесно и излизаме на разходка! Приятен следобед  :).
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2010, 17:30:38 pm »
Честита нова тема!Нека се напълни само с хубави новини.
Днес ме изписаха от болницата.Лежах 4 дни заради болнични, като паралелно ми вляха 3 банки с котмагнезин и вече ми е много по-добре на корема.От  три седмици все ми е изтръпнал и ме стяга, но като отида на ехо и не виждат контракции.То това моето  е като със  зъболекарите спира да те боли като влезеш в кабинета  :lol:А също така ще трябва да пия желязо, хемоглобина ми е 104.
До тук съм качила само 3кг., но от ЖК ми казаха, че е нормално.
« Последна редакция: Ноември 04, 2010, 17:32:55 pm от tanj74 »
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #7 -: Ноември 04, 2010, 17:43:14 pm »
Ето ни и нас!
Стискам палци за Желязкова, :crossfingers:Ще минете и това изпитание!
Лите,как ще са много,ако знаете аз колко съм качила :oops:,и понеже нищо не ми става вече си купех един спортен панталон,днес се сдобих с една туника и клин и правя сметка с това да карам,че не ми се иска да купувам много големи тоалети :DАз качвам доста,не ям много ,но дето казва акушерката "вода да пия ми се лепи
",но това не плаши душите наши :DВажен е крайния резултат :babyflips:
Хайде да идват и новите бременилки....дано има още много  :crossfingers:

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #8 -: Ноември 04, 2010, 17:43:57 pm »
Хайде и аз при вас в новата темичка. Да се пълни с нови бременни и да има само хубави новини.
Гледам, че говорите за килограмите, аз съм +4кг. Ама съм само на корем :wink: за сега.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #9 -: Ноември 04, 2010, 17:57:54 pm »
здравейте,

благодаря ви за отговорите, и аз си ги мислех така ама нещо вчера ме беше стегнала шапката.

Желязкова, стискам палци всичко да мине спокойно и на термин да си гушкаш близнаците :)

пп честита нова тема, а по повод килограмите - аз съм още в началото, но корема ми расте, обаче на килиграми не мърдам, чудна работа сме това бременните :)
хубава ви вечер
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #10 -: Ноември 04, 2010, 17:59:41 pm »
Ето ме и мен в новата темичка :)
Както е писала Натали - да се напълни (че и препълни) с нови бременни и в тази тема нито една лоша новина-само добри :)
За килограмите до тук съм +5.
tanj74, моят хемоглобин е на същото ниво, пия си хапчетата вече 10 дни, ще видим края на месеца на какво ниво е. ЖК ме успокоиха, че повечето бременни имат проблеми с хемоглобина.

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #11 -: Ноември 04, 2010, 18:08:03 pm »
aditoo желязото ми го изписа ЖК 2*1 Sorbifer за 10 дни и после 1*1, а като звънях на Сигридов той ми каза друга-25 дни 2*1 Sorbifer, седмица почивка и след това контрола на хемоглобина.Ако не се е повлияе хем-а ще добавят някакви инжекции.Надявам се, че таблетките ще помогнат.А ти как го пиеш?
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #12 -: Ноември 04, 2010, 18:22:53 pm »
Аз съм вече + 12кг...Снощи забелязах една като синина на бедрото и май ще се окаже стрия  :?
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #13 -: Ноември 04, 2010, 18:27:35 pm »
Цоп и аз в новата темичка :D
И аз съм още в началото и до миналата седмица не бях качила нито килограм,мъжа ми каза че съм била ламя,само съм се чудила какво да ям :lol:,но днес се теглих и бях с 3 кг отгоре 8O,ако продължавам с това темпо на ядене май ще почна да се търкалям :D но дънките все още ми стават с изключение на кръста!
Важното е бебешоците да са добре!

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #14 -: Ноември 04, 2010, 18:37:46 pm »
Хайде и аз в новата темичка! :D
Дано да се пълни с много нови момичета! :D
 Момичета, на мен вече ми се разясни това с 1 см.  :D Оказа се, че този 1см. е  най-късото разстоянието от вътрешния отвор на маточната шийка до края на плацентата, който трябва да е по-вече!  :oops: Т.е. плацентата ми е ниско разположена и е възможно прокървяване! :( Дано да не, деее! :D
А  "едното 1D - 3.99, а другото 1D - 3.35" е дължината на маточната шийка, мерена два пъти за по-сигурно :D
Дано и на вас да ви е станало по-ясно за тия размери :D
 За килограмите -  аз съм +4кг. от началото на меренето, което не е преди процедурата, а някъде около 2-3мес. :oops: но важното е да сме ОК!
 Желязкова, стискам палци всичко да е ОК!
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #15 -: Ноември 04, 2010, 18:44:32 pm »
elle22, Nataly*, moniks_s, Elena B, petqst, благодаря ви момичета за подкрепата!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #16 -: Ноември 04, 2010, 18:59:31 pm »
Хайде много нови попълнения в новата темичка, аз нещо не ми е добре ниско долу си ме боли и това е а и Мончо си ме побърква но.....ще стискаме зъби ще вземам да си полягвам с него на обед и та така! :wink:

аз да питам пак и тук : :oops:
Имам един въпрос-в момента съм на борсата след като ми свърши майчинството 6месеца ще съм на борсата та въпросът ми е като свърши какво трябва да направя в смисъл да се самоосигурявам или как?....... тъй като нали се изисква преди раждане за болничните след раждане до навършване на 1 годинка на детето оф ама как го обяснииихх дано има някой който може да ми каже!
« Последна редакция: Ноември 04, 2010, 19:02:46 pm от Виктория »
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #17 -: Ноември 04, 2010, 19:11:18 pm »
Запис и от мен в новата тема! Нека се напълни само с хубави новини и много нови бременни момичета!
Петя, това е друго,  моята плацента също беше много ниска, първо в 16 гс беше непосредствено над канала, в 21гс беше на 1 см, в 25 гс на 2 см, на последния преглед беше вече 3 см. над канала. И мен ме предупредиха, че може да прокървя, но не съм, сигурно и твоята ще се вдигне с времето.
За кг, аз вече съм +8, ама колкото толкова  :D
Желязкова, стиснати палци и от мен за редукцията.
Аз днес бях на преглед, според лекаря всичко е наред, но ми измери бебето по-малко от мин. седмица, надявам се да е от различните ехографи.  Сравнявах мерките на крачето и корема от мин. седмица и са били малко по-големи от тази,  не ми се вярва да са му се смалили, сигурно е от измерването.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #18 -: Ноември 04, 2010, 19:13:08 pm »
Здравейте растящи коремчета :lol: Моят вече е хвръкнал отвсякъде...за протокола съм плюс 11кг - мисля нормално за моите седмици - раста на корем най-вече.Моето бебе се оказа едричко..според ехографа 1700 - имаме си бузки и гушка :lol: Вече се ориентирам да спирам да ходя на работа че ми е доста тежко по 10 часа на ден да съм навън...Бихте ли ми казали 7 или 10 дни дават болнични без комисия?
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #19 -: Ноември 04, 2010, 19:17:37 pm »
Хоп-цоп и аз в новата темичка да се запиша  :lol:
Щом ще си говорим за килограмите...  8) Аз до тук съм 8-9 кг, но всички ме плашат, че то в осмия и деветия месец най-много се качвало... 8O ама че хора!