0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #160 -: Ноември 08, 2010, 22:39:21 pm »

Друго обаче става интересно тези дни. Усещам вече няколко пъти някакво съвсем леко, слабо потупване, сякаш някакъв малко мускулче подскача. Първо изобщо не мислех че може да е бебо, но като се повтори на различни интервали по 1-2 пъти се мисля какво друго може да е .. 8O Мисля, че е много рано да го усещам, но това не е точно движение.. незнам.. каквото и да е мисля че то е виновника  :P Вие как мислите, възможно ли е ??

Сами, бебето е. При мен беше същото усещане и точно в твоите седмици. :D

Нати, на мен ми помагаше само спрей Олинт. Ползвах го ежедневно от самото начало на бременноста. След кто родих ми трябваше 1 седмица да се "откача" от спрея, сега съм пушка и нищо не ползвам.

Оф, и аз пръсках няколко дни Олинт  :oops:, докато бях с хремата, но май не е препоръчително при бременност. За кърменето си пише да не се използва, ама за бременност само, че няма достатъчно изследвания.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #161 -: Ноември 08, 2010, 22:52:14 pm »
Здравейте милички :).
 Аз вече имам нет ихааааа голяма радост.
 Не запомних всичко от темите което прочетох,ама иначе четох де  :lol: :oops:.
 За килограмите,аз съм с 8-9 от горе ,почнах от 67 сега съм 73 ( 72 без дрехи ;)).
 Последния преглед на бебчо беше на 28.10.10. тогава беше 1.217 кл. ии разбирасе мн шаваше,шишо голям еее,расте мн бързо явно ще е дебелачето на мама и тати :))).Сега живот и здраве ще съм в четвъртък пак на преглед да видим колко е станал шишооо  :D.Оказа  се че ще си имам песъчинки до края на бременността,ноо взех да свиквам вече :).
 Бебчо вече не се спира да ме шутирва,даже на моменти чак ме боли,ама като цяло нека ритка детето сега му е паднало  :lol: :lol: :lol:.
 Добре дошли на новите,честито на вече станалите родители ии успешни финални метри на чакащитее  :lol:.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #162 -: Ноември 09, 2010, 02:17:36 am »
acq81 Честити ти момченца, дупе да ти е яко  :lol: За витамините - не го мисли толкова. Изпий си тези, които сега имаш, като ти свършат си купи тогава Гестинвит. Като те чета така, май и с теб сме при един лекар. Лично аз Центрум-а не го пих, купих го, огледах го и се отказах да се "помпя" с тази чиста синтетика. Като гледам как скоропостижно го изтеглиха от аптеките - май правилно не ми се понрави. После си купих Пренатал, те и те колко са "натурални" един Господ знае де, ама уж по-биват. После и Гестинвит-а купих, ама така и не съм го пила - само си седи.  :lol: В общи линии, май втори месец не пия никакви витамини за бременни, понеже пия какви ли не хапове още и вече ми се гади само от вида им... :( За справка - и аз и бебето сме добре, той даже върви малко напред, та явно не е фатално без витамини, а и доста лекари са директно против приема им. Така че, пий спокойно каквото имаш сега, като свърши - тогава взимай другото. Не мисля, че е някакъв проблем да сменяш марките, даже се чуват обратни мнения по въпроса.


НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #163 -: Ноември 09, 2010, 05:48:14 am »
Добро утро на най -ранобудните и на тези които не могат да спят  :)
Искее добре дошла липсваше ни радвам се ,че сте добре с мъничкия мишик!
acq81  Jbrul е права не е кой знае какво това са витамини .
Айде по кафенце или чайче за всички :coffee:
[/url]
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #164 -: Ноември 09, 2010, 07:30:22 am »
Такаа май е редно със завръщането да спретна и едно списъче хихихи :).

Радето - термин след 3 дни  :D.
Maia_st - термин след 10 дни  :D.
J_j_ana - термин след 14 дни  :D.
Вивия - термин след 19 дни  :D.
Илейни - термин след 3 недели  :D.
Никид - термин след 30 дни  :D.


Мили дами,желая ви леко раждане и здрави бебчета и мн леки оставащо метри до мечтата да гушнете вашите съкровища :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #165 -: Ноември 09, 2010, 08:14:38 am »
Ех,бре Исеееее уредна си ни ти.Веднага спретна списъче,браво- тъкмо да се знае на кой му е ред и му се пада :lol:.Добре си ни дошла отново,честит нов дом,само радост да се лее в него :bighug:Даже с такъв списък трябва да ни започват темите  :D
И аз ги спрях моите витамини,3 месеца пих О,мами и сега нищо,само фолиева кис-на и Магнерич.
Какви сме ранобудни кукувички :lol: :lol: :lol:
Сами, и аз не мисля че е рано,щото усещах същото в тези седмици и бях убедена въпреки всичко ,че е бебчо :D

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #166 -: Ноември 09, 2010, 09:27:25 am »
Добро утро и от нас :)
Честито на всички мами, разбрали пола на бебчетата  :D.
В последно време няма нищо ново при нас, а и все недоспала ходя и затова и мн не ми се пише. Но иначе ви чета редовно :). Радвам се, че сте добре.
Ася, аз също вече не пия витамини. От тях дори се подувах като балон. Сега изглеждам доста по-добре ;)
Лек и прекрасен ден на всички!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #167 -: Ноември 09, 2010, 09:36:12 am »
А, така - събрахме се :lol: дет се вика.
Маймунке, радвам се че си пак с нас и списъчето колко бързо го спретна само  :wink: Браво на тебе!
На всички мами пожелавам леки финални метри и прекрасна среща с малките човечета.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #168 -: Ноември 09, 2010, 10:07:44 am »
Ехееее Мамун !!! Време беше да те "видим"  :D
Добре си се завърнала  :lol: А за шишо...аз вече изобщо не вярвам на тези измервания - какво ли не ме мериха..на финала съвсем друго изкочи !  :wink:

Нати като казах на док за носа, той ми каза да си слагам каквито капки си искам...та аз не се правих много на луда и не питах повече, че да не вземе да си вземе думите назад  :lol:
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #169 -: Ноември 09, 2010, 10:18:54 am »
Привет и от мен

sami123, и аз миналата седмица усетих същото, а тази е по-силно, така че вече съм почти убедена, че е бебчо  :D Това е наистина страхотно усещане  :wink: Все още обаче таткото не може да го усети, пък и той като си сложи ръката бебчо се кротва и край - няма мърдане.

За витамините в момента взимам Hipp Natal, но си измислих една схема  :oops: пия ги 2 седмици после почивка пак толкова. Не че изгарям от желание да ги пия, но доки каза, че ми ги препоръчва заради сезона. Преди да ги избера сравнявах количествата на отделните витамини по марки и стигнах до извода, че тези са най-безобидни. За Гестинвит не съм чувала обаче, ще ги погледна и тях.

На всички мами с предстоящ скорошен термин прекрасна и усмихната първа среща с малките съкровища!

Хубав и спокоен ден, момичета!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #170 -: Ноември 09, 2010, 10:31:35 am »
Нати като казах на док за носа, той ми каза да си слагам каквито капки си искам...та аз не се правих много на луда и не питах повече, че да не вземе да си вземе думите назад  :lol:

:lol: Абе то и аз правя същото :oops:, то иначе не се издържа.

Аз след малко тръгвам към хематологията :(, да видим до къде съм я докарала с тази моя бързосъсирваща се кръв. :?

Хубав ден на вас. :D
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #171 -: Ноември 09, 2010, 11:00:27 am »
Момичета, оказа се, че трябва да направим серклаж. Записах си час в клиниката/"Малинов"/за 11.11., но не можаха да ми кажат каква е цената. Знам ,че Заяк е със серклаж ,а и ако някой друг знае ,бихте ли споделили каква е цената и как протича? Може и на лични.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #172 -: Ноември 09, 2010, 11:05:49 am »
Луноходче, така ще си по-спокойна.  :)
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #173 -: Ноември 09, 2010, 11:13:37 am »
Да, Мира и аз така си мисля.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #174 -: Ноември 09, 2010, 11:20:18 am »
Здравейте,

да кажа и аз за моя опит с витамините. Имах най-голямо желание да пия, понеже се чувствах по-изморена, а и заради сезона, взех си Прегнакеър, но изобщо не ми понесоха добре. Започна да ми става лошо, виеше ми се свят и виждах някакви черни петна, отделно ми излязоха обриви по краката. А и двата пъти, когато ми казваха, че кръвното на бебето е много ниско беше след като бях пила витамините. Та така, спрях ги и сега съм добре, повече нямам намерение да пия. Даже някое момиче ако иска мога да й ги подаря, ползвала съм само 4 таблетки. Явно на мен не ми понася някоя съставка, защото и от Омега 3 направих алергия, изринах се по цялото тяло.
Натали, стискам палци за хубави резултати!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #175 -: Ноември 09, 2010, 11:52:06 am »
Здравейте бъдещи и настоящи мами.
Чета ви от много дълго време и много бих искала да споделя с вас своите резултати от ранния скрининг, защото честно казано малко ме ошашкаха, а не съм съвсем сигурна, че има за какво. Не знам и дали тук е най-подходящото място за въпросите ми, но в търсачката с най-нови дати излезнаха тази тема и подобните на нея.
Съжалявам предварително, ако съм объркала.

В момента, днес, влизам в 15 г.с., изследванията са ми правени в 12 г.с., ходя за проследяване на бременността в МЦ Вита при д-р. Даниела Велкова.

Ето и резултатите:

****РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА ЖЕНА****
Вашият риск за болест на Даун е 1 от 2900
Вашият риск за Едуардс, Патау, Търнер  е 1 от 100 000
Вашият риск за Триплоидия е 1 от 100 000

*ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЛЕКУВАЩИЯ ЛЕКАР*
Биохимичен риск за болест на Даун е 1 от 470
Възрастовият риск за болест на Даун е 1 от 1400
(Другите няма да ги пиша, защото са супер)

****БИОХИМИЧНИ И У3 ПОКАЗАТЕЛИ****
PAPP-A 1317.5
Free - bCG 112.1
NT 1.3

Като начало искам да итам защо има две графи с резултати?
NT ми е добро до колкото четох, което ме успокоява.
Моята лекарка каза, че я притеснява Free - bCG, защото е към горна граница, която е 115.
Каза също, че Биохимичният риск е маааалко под нормата и затова ще ме прати на втори БХС в 16г.с.
Странното за мен беше, че тя ме консултираше по резултатите отнасящи се за нея. Така ли трябва да бъде, понеже 1:2900 не ми звучи никак зле.
Знам, че тя е длъжна да си върже гащите, но започна и да ми говори за амниоцентеза, а общо взето хич не искам да се стига до там. На 24 години съм, това ми е първа бременност.

Много ще съм благодарна, ако някой ме ориентира дали има за какво толкова да се притеснявам.
Знам, че не сте лекари и т.н., росто чисто човешки да ми отговорите.
Благодаря предварително!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #176 -: Ноември 09, 2010, 12:17:29 pm »
Охо, Мънки добре дошла.Виждам, че си актуализирала списъка.Едва ли моето бебе смята, че трябва да излезе около термина - аз съм с късна овулация и вероятно ще пренося, както преносих баткото. В събота пак ще ви кажа, ако разбира се не родя дотогава. :D
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #177 -: Ноември 09, 2010, 12:50:44 pm »
Амбера, и моите резултати от ранния БХС бяха подобни на твоите. И понеже и аз  бях много притеснена се обадих за консултация в НГЛ (където е правено изследването). Та концултиращата докторка ми обясни, че важният е първият резултат (за бременната), тъй като той е сумарен (от биохим изследване на кръвта, възрастта ти и измерванията на фетуса). Вторият резултат (биохимичнияат) е само от изследването на кръвта (тези три биохим показатели означени по-долу в листа ти). И както докторката ми обясни само по тези три кръвни показателя нищо не може да се заключи. Решение за АЦ се взема на основата на първия резултат (резултат за бременната, а той ти е добър).
Това е от мен (поне на мен така ми обясниха от националната генетична лаборатория). Заа си още по-спокойна на бланката с резултатите има дадени телефони за връзка и можеш директно да им се обадиш за консултация.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #178 -: Ноември 09, 2010, 13:01:53 pm »
Благодаря много за отговора и разясненията Deni_15!
Наистина, много благодаря, успокоих се, никой до сега не ми беше обяснил кое какво точно е.
Желая ви успешен и лек ден, мами!
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #179 -: Ноември 09, 2010, 13:05:03 pm »
Амбера, не се притеснявай. Дени ти е обяснилка много добре кое какво означава. Моите резултати бяха 1 от 190 за Даун и съответно направих амниоцентеза, но при твоите стойности не мисля, че е необходимо. За твое успокоение може да пишеш на проф. Кременски на kremensk@medfac.acad.bg като си зададеш въпросите и напишеш 3 имена и дата на раждане (ако БХС е правен в Майчин дом). Той със сигурност ще отговори и то доста изчерпателно. Но лично според мен нямаш основание за притеснения.