0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #140 -: Ноември 08, 2010, 16:45:07 pm »
много ви завиждам, че сте си видели бебетата, аз съм на фм чак на 16ти и вече нямам търпение. мира, аз също много искам девойка, но ще видим.

анджи, не се тревожи всъщност много малко хора заболяват, в англия се говори за около 20 случая на година, а пък са 40 мил. мисля, че трябва да имаш симптоми на хранително разстройство, но не съм сигурна, ето какво намерих в сайта, може би има и друга инфо в нета http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=773&Itemid=37

жбрул дано се намери котето. аз отивам да дремна малко, щото по това време ми става зле от настинката.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #141 -: Ноември 08, 2010, 16:51:57 pm »
Сега ако ме четат софиянки, кажете моля как да стигна от Плиска до МЦ Панацея http://panaceabg.com/info.html. Ще се наложи да се видим и с Начев, че ТСХ ми се е качило на 3.100.
Мира, Чери е права, от спирката пред хотела хващаш тролейбус 9 или автобус 72 и слизаш на Медицинска академия. Със 72 се обикаля доста.

Адито, не е ли тролей 8, аз поне такива спомени имам, то и 9 спира на Медицинска академия, но май не минава през Плиска.
Велка, браво за хубавите резултати на АЦ и честити сини гащи!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #142 -: Ноември 08, 2010, 16:53:09 pm »
Привет и от мен!
Jbrul, дано си намерите дезертьорчето, щом огладнее.
Мира - ех, че хубава розова новинка!
Velka, честити сини гащи!
Момичета, оздравявайте бързо  :). И приятна вечер!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #143 -: Ноември 08, 2010, 16:59:27 pm »
Сега ако ме четат софиянки, кажете моля как да стигна от Плиска до МЦ Панацея http://panaceabg.com/info.html. Ще се наложи да се видим и с Начев, че ТСХ ми се е качило на 3.100.
Мира, Чери е права, от спирката пред хотела хващаш тролейбус 9 или автобус 72 и слизаш на Медицинска академия. Със 72 се обикаля доста.

Адито, не е ли тролей 8, аз поне такива спомени имам, то и 9 спира на Медицинска академия, но май не минава през Плиска.

Тролей 9 не минава през Плиска.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #144 -: Ноември 08, 2010, 17:23:49 pm »
Благодаря ви за помощта! Жалко, че не можах да ви прочета по-рано. Аз се прекарах  :lol: качих се на 204 уж, че ми е по-познато и дооооста повървях, но пък на връщане си хванах 604.
Видяхме се с Начев, добро впечатление ми направи, вдигна ми Еутирокса на 50. Той и в МД приема, но днес следобед беше в Панацея, а трябваше да изчакам резултата.
Елена, само седница остана  :)!
Вели, ЧЕСТИТО  :D!
Blue angel, сптри солта и пусни албумин и общ белтък в кръвта и една албумин в урината, не се сещам за друго.
 
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #145 -: Ноември 08, 2010, 17:47:03 pm »
Blue angel, освен да провериш белтъка, за което те посъветва мира_мими, сподели проблема с лекаря, който те наблюдава. На мен Сигридов ми пусна още изследвания заради отоците, след като се установи, че с белтъка всичко е наред. Направи го, за да се увери, че не става въпрос за прееклампсия. И не забравяй да си мериш кръвното редовно, ако е високо - веднага на лекар!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #146 -: Ноември 08, 2010, 18:04:43 pm »
Blue angel аз съм с отоци от няколко дена.Оказа се , че съм с много нисък албумин даже и вливания ми правиха на албумин.Лекарят ти ще ти каже кои изследвания да направиш за да се разбере от какво е.Не се мъчи така с отоци и мен много ме боляха краката като се подуха но ги издържах един ден .И както cambozola е написала кръвното е важно да се следи.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #147 -: Ноември 08, 2010, 19:21:34 pm »
Мира, честито панделки!
Velka, честито сини гащи!
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #148 -: Ноември 08, 2010, 20:18:28 pm »
Честито момиченце на Мира и честито момченце на Велка и браво за резултата от АЦ! Все такива хубави новини да има  :D
Blue angel както са ти писали и момичетата, такива отоци са си за консутация с лекар, заложи на сигурно ;) Ако пък нищо сериозно няма, някой беше споделил за някакъв чуден крем срещу такива неволи, май от кестени беше... Който се сеща да каже, че ми бяга в момента точното име.

Хубава вечер!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #149 -: Ноември 08, 2010, 20:20:24 pm »
Амчи Жбрули , мъка ми е ...  :lol: боли ме много, реве ми се направо и доколкото разбрах скоро няма да ми мине  :lol: По картинките кърмачките изглеждат едни одухотворени, усмихнати, лъчезарни...ела ми виж мен  :lol:
Забравих да кажа... дано намерите мацко.
Благодаря за линкчето, много добре изглежда. Ние ще правим питка в неделя и разбрах че една от гостенките ни ще донесе за подарък стол за хранене...та ми отпадна като покупка.

Браво за всички хубави новини  :D
Да оздравявате бързо, ей  :D

Нати, на мен ми помагаше само спрей Олинт. Ползвах го ежедневно от самото начало на бременноста. След кто родих ми трябваше 1 седмица да се "откача" от спрея, сега съм пушка и нищо не ползвам.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #150 -: Ноември 08, 2010, 20:35:57 pm »
Раиска, то по рекламите и кухненският ми робот изглежда, че наистина всичко прави лесно и бързо, че няма цапане и час сглобяване и разглобяване, ама...  :lol: Та и картинките с кърмачки явно са същата работа, е, не при всички жени де, на някои просто им се получавя явно. Дано скоро и вие с Дария сте като по картинките, ако не - има и реклами на шишета в крайна сметка. ;)

Столче за хранене мислех да купувам на по-късен етап, ама това нещо нали и шезлонг го играе та за това. Ще го видим утре. Иначе като чета за тези питки/погачи - много любопитна работа ми е, по нашия край не знам да се прави такова нещо. Или поне аз нямам познати, които са правили такъв ритуал. Знам за някакви питки като проходи детето, ама май е друго това. Все тая де, аз не съм по ритуалите и традициите - крайно безобразна съм в това отношение, даже на Бъдни вечер тъпча сърмички с кайма, че не обичам други  :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #151 -: Ноември 08, 2010, 20:38:01 pm »
Благодаря Ви за съветите!И аз това мисля, вече се обадих на лекарката ми да отида да пусна изследвания!Дано да не е нещо сериозно,но така си е мъка с подути крака!

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #152 -: Ноември 08, 2010, 20:41:34 pm »
Привет момичета.
Мира, честити панделки. Ако знаеш само как благородно ти завиждам. Е не че аз в момента знам какво ще е нашето бебче, ама така искам и аз момиченце. Ако е момче също ще си го обичкам, ама панделките повече ме влекат :D.
Велка, честити сини гащи.
Засега от мен хубава вечер.

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #153 -: Ноември 08, 2010, 20:43:45 pm »
мерси за отговорите, много се притеснявам от стрии, никога не съм имала, но засега се мажа с олио на Eucerin и крем Дева и не мисля да купувам още.

Друго обаче става интересно тези дни. Усещам вече няколко пъти някакво съвсем леко, слабо потупване, сякаш някакъв малко мускулче подскача. Първо изобщо не мислех че може да е бебо, но като се повтори на различни интервали по 1-2 пъти се мисля какво друго може да е .. 8O Мисля, че е много рано да го усещам, но това не е точно движение.. незнам.. каквото и да е мисля че то е виновника  :P Вие как мислите, възможно ли е ??

На Мира и Велка, честито. При мен още не се знае пола, ще чакам до ФМ в петък и се надявам стиснати крака да не са причина за съмнение  :wink:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #154 -: Ноември 08, 2010, 21:12:39 pm »
Сами, честито ти почукване  :), хич даже не ти е рано!
Приятна вечер на всички!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #155 -: Ноември 08, 2010, 21:39:00 pm »
И аз да се отчета - бях днес на преглед.Едва се  качих на акушерския стол - мъка голяма. :lol: Та резултата омекнала шийка, разкритие 1 пръст, поразмърдаха го, за да му напомнят от къде трябва да излезе, а и че е време, та ако до събота не излезе - пак ще отида на контролен преглед.Засега това е.Запушен нос нощем имам от 2-3 месеца, без да искам спя с отворени уста и често усещам че от устата ми излиза слюнка по време на сън.Но...малко остана.Мъжа ми и сина ми кихат и кашлят, но няма как да е с тия "летни" температури през ноември.Дано оздравяват всички болни.Лека вечер и от мен.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #156 -: Ноември 08, 2010, 21:52:04 pm »
За тролея - правописна грешка  :oops: правилния номер е осем (с думи, че да не го оплета пак). Големи извинения и БЛАГОДАРЯ за поправката!
Лека вечер :)

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #157 -: Ноември 08, 2010, 22:12:49 pm »
Момичета,днес бях на преглед,бебетата са добре отговарят на седмиците си,видяхме и пола им.Ще си имаме две момченца :D :D :D
Доки ми препоръча да пия витамини Gestinvit.Аз пиех Матерна,но като ги спряха в аптечната мрежа си купих Пренатал.Сега пак трябва да ги сменявам :(.Вие какви пиете?
Мира,честити розови гащи!
Velka,честити сини гащи!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #158 -: Ноември 08, 2010, 22:32:39 pm »
Радка  :) на финала си, ще видим бебето на какво мнение е.
Ася, аз никакви. Сигридов още миналия път ме пита дали пия и каза, че ако не настоявам по-добре да ги избегна. Честити момченца!
Сами, бебето е  :), все по-често ще става.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #159 -: Ноември 08, 2010, 22:37:11 pm »
ама докторът каза -най-рано в 19, но по-вероятно от 20г.с. да става това. Странна работа, но е много особено, сега постоянно се ослушвам :D Мира, ти си колкото мен, усещаш ли нищо?

Еле, между другото и на мен в 14г.с. ми олекна телом и духом, дано сме все така. Дори запека значително намаля.

Радка, твой ред е  :wink: