0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #180 -: Ноември 09, 2010, 13:35:50 pm »
Изследванията ми ги взеха във Вита, но са пратени в Майчин дом, мисля, че повечето клиники ги препращат на там.
Така би ли могъл да ми отговори или трябва там да ми е взета кръвта?
Много благодаря за отговорите!
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #181 -: Ноември 09, 2010, 14:09:28 pm »
Ще ти отговори, изследванията са в тяхната база и той ще ги разгледа.
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 14:11:12 pm от gals »
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #182 -: Ноември 09, 2010, 14:09:41 pm »
Amberra Няма значение кой и къде ти е взел кръв, а кой и къде е правил изследването ;) На мен примерно ми взеха кръв в Пловдив и пратиха пробите в НГЛ. Не съм супер разбирач естествено, но и на мен ми изглеждат съвсем наред резултатите ти и също знам, че "водеща" като информация е първата графа, тази за майката. Пиши на мейла на Кременски и просто го попитай за неговата оценка на твоя БХС, както и дали той би препоръчал АЦ, но...съмнявам се, че би при такива резултати. Все пак, за лично спокойствие, питай и него, той най-добре знае. Лека и безгрижна бременност ти пожелавам!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #183 -: Ноември 09, 2010, 14:10:54 pm »
Дени, какъв е твоят риск при БХС, под или над 35 години си?
галс, апри теб 1:160 при ранния или късния скрининг е, а ти под или над 35 си?
Питам,че при мен риска е 1:4 000 и ми се струва висок, от тогава нямам мира и само като се сетя и почвам да плача. Имам какво да напиша като мои доводи, но нямам сили, просто откачам  :(.

Записах час за трета ФМ при доктор Врагалева. Който е ходил, колко струва, че толкова съм полудяла, че забравих да питам.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #184 -: Ноември 09, 2010, 14:18:12 pm »
Смарайди, успокой се! 1 от 4000 изобщо не е голям риск. Няма за какво да се тревожиш. Аз съм на 30 г. и риска ми е 1 от 190 в 16 седмица - късния БХС. Това е сравнително висок риск. Обикновено амниоцентеза се препоръчва при риск по-голям от 1 от 250 (какъвто беше моя), което е много по-голям риск от твоя.
А ФМ във Фемина си я правих преди месец някъде при доц. Димитрова и цената е 70лв.(ако искаш запис на CD цената става 100лв.) Успех!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #185 -: Ноември 09, 2010, 14:24:18 pm »
Момичета, страхотни сте!
Обезателно ще му пиша тогава и ще споделя какъв е бил неговият отговор!
Определено ме успокоихте, а съм на нокти от 1 седмица. Благодаря!!!

Леко и безпроблемно бременеене и на вас!
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #186 -: Ноември 09, 2010, 14:52:21 pm »
здравейте,

добре дошла отново на мънки, леко раждане на очакващите. стискам палци всичко да е наред с изследванията на натали, амберара и смаралди.

аз искам да ви се похваля, макар, че може да ми се смеете - ама днес сутринта мисля, че усетих бебето - ясно е, че е рано и не го усещам по принцип, но си бях с ръката на корема и усетих едни две потупвания ниско под пъпа, оттогава все си разгащвам панталоните да го усетя пак, но йок. и все пак си беше тръпка.

хубав ви ден, при мен е сиво и вали, надявам се при вас да е слънчево и хубаво за разходки.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #187 -: Ноември 09, 2010, 15:16:01 pm »
Не се притеснявай, че е рано, при всеки си е различно.
Аз още не съм усетила бебето, а съм в 15г.с.
Сега най-много се вълнувам за пола, разсейвам се с него, да не мисля изследванията. Все си мисля, че ще е момиче, не мога да кажа на 100%, че го знам или нещо подобно, просто все към момиче клоня.

Да дам малко повече инфо за мен, защото честно казано ми хареса много тук във вашия форум и се надявам да се задържа!

Терминът ми е на 03.05.2011г., другите неща всъчщност съм го написала в първия си пост, но пак ще спомена.
На 24 съм, първа бременност, дъъълго чакана, от София съм, бременността ми я проследяват в МЦ Вита.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #188 -: Ноември 09, 2010, 15:34:59 pm »
Елена Много майки си усещат бебето в седмици, за които се счита, че е твърде рано за това, но лично аз си мисля, че е напълно възможно. Зависи си от жената, организма, бебето, ако ще и от личната чувствителност.
Моето го усетих за първи път чак в 18-19 седмица и даже първите дни не бях убедена, че е то...явно си зависи от човека и детенцето. Така че, честита ти "първа тръпка" ;)

Amberra радвам се, че ти харесва при нас  :D Пола на бебето вече можеш да го разбереш, ако нямаш търпение изстрелвай се при Доки и дано не е решило да стиска краката. На мен за първи път ми казаха какво ще е в 13 ГС и един ден, ако не се лъжа. После 4-5 пъти потвърдиха, че е момче, а и аз бях едва ли не убедена, че ще е госпожица  :lol: Няма значение какво ще е, само да е здраво  :D
И стига се шашка за тоя БХС, това е ориентировъчно изследване, математически модел. Не генетичен тест, който да дава 99,9% категоричен резултат все пак. А и предвид възрастта ти и резултатите, които имаш не виждам повод за тревоги.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #189 -: Ноември 09, 2010, 15:42:40 pm »
Амбера, добре дошла и лека бременност. Според мен също нямаш повод за притеснения относно резултатите ти.

Момичета, моля ви дайде съвет. От 10-ина дни вдигам кръвно, като казвам вдигам да уточня. Нормалното ми ежедневно кръвно е 90 на 60 в добрия случай. С това кръвно се чувствам отлично и така е било цял живот. Сега от скоро кръвното ми е 120 на 85 което за повечето хора е нормално, но за мен е много високо и се чувствам ужасно. Отпаднала, отмаляла, задъхвам се много, не ми се прави нищо, влача се из вкъщи. Забелязах също че и пулса ми е много висок около и над 110-120. На някоя от вас да се е случвало? Питах Сигридов на последния преглед - той ми каза няколко глътки кола 8O и/или парацетамол. Честно казано не знам той ли не ме разбра или аз нещо не го разбрах. Сутринта пробвах с колата - нищо. Ще съм благодарна на съвети, знам много способи за вдигане на кръвното, но не и за смъкването му, без лекарства.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #190 -: Ноември 09, 2010, 15:58:18 pm »
За смъкване ей това намерих:

"Прясно мляко с каймак:
Млякото ви доставя витамин Д и калций, две вещества, които работят в екип, за да намалят кръвното с 3 до 10%. Въпреки че това не е много, може да помогне и до 15% за намаляване на сърдечно-съдовите заболявания.

Спанак, безсолни слънчогледови семки, боб:
Тези храни са пълни с магнезий, ключов елемент, който помага да се нормализира кръвното налягане. Също така многото калий, допълнително прави спанака, семките и боба много подходящи за случая.

Печен картоф, банан, соя:
Много калий! Нивата на калий и натрии в кръвта са неизменно свързани. Когато калият е малко, натрият преобладава, а твърде много натрий води до високо кръвно. Въпреки че калият е много важен за организма, винаги приемайте медикаменти доставящи калий след лекарско предписание и под лекарско контрол.

Черен шоколад:
Няколко парченца натурален черен шоколад на ден могат да направят чудеса за вашето кръвно или по точно за смъкването му."

Знам също, че чубрицата може да смъкне кръвното рязко, както и чесъна....много възрастни хора ядат чубрица и чесън поради причина на високо кръвно налягане.

Нека и момичетата да споделят.  :D

Благодаря на всички ви за топлото посрещане и милите думи!
Наистина сте прекрасни!

За пола на бебо, ще ходя в 17 г.с., тогава така и така ще съм на преглед. Не ми се чака вече, но не знам дали на обикновен видеозон ще се види.
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 16:02:18 pm от Amberra »
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #191 -: Ноември 09, 2010, 16:00:44 pm »
Amberra, :welcome:, леки и безпроблемни  :cloud9: и здраво бебче около термин :) Другите вече са ти казали да не обръщаш такова внимание на това изследване. Аз също смятам, че няма причина да се тревожиш. Всичко с бебчето ще бъде ок  :bighug:
Вики, за съжаление моя проблем е обратен на твоя и немога да ти помогна :(.
Елена, честити първи побутвания  :D. И ние се усетихме доста по-късно.



*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #192 -: Ноември 09, 2010, 16:13:05 pm »
Вики, нормално е при бременност да имаш високо кръвно и пулс. Но двете са различни неща. Аз лично имах ускорен пулс и не са ме лекували с нищо. Но високо кръвно се следи, поради опасност от прееклампсия. Не зная да има начин за сваляне на кръвно без лекарства. Може би тези неща, които Амбера е написала да помагат знам ли. Колата и всичко газирано, соленото и изобщо течностите вдигат кръвното. Моят съвет е да говориш пак със Сигридов и да си следиш кръвното. Като лежах в МД в клиника "Майчин риск" с мен имаше и момичета с високо кръвно, които следяха.


Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #193 -: Ноември 09, 2010, 16:14:17 pm »
Смарайди, аз съм на 35години и рискът ми за Даун е 1:1900, но и от НГЛ и моят док ми казаха, че резултатите са добри и не се налага нито късен БХС нито АЦ. Така че в твоят резултат е още по-добър от моя.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #194 -: Ноември 09, 2010, 16:27:15 pm »


Момичета, моля ви дайде съвет. От 10-ина дни вдигам кръвно, като казвам вдигам да уточня. Нормалното ми ежедневно кръвно е 90 на 60 в добрия случай. С това кръвно се чувствам отлично и така е било цял живот. Сега от скоро кръвното ми е 120 на 85 което за повечето хора е нормално, но за мен е много високо и се чувствам ужасно. Отпаднала, отмаляла, задъхвам се много, не ми се прави нищо, влача се из вкъщи. Забелязах също че и пулса ми е много висок около и над 110-120. На някоя от вас да се е случвало? Питах Сигридов на последния преглед - той ми каза няколко глътки кола 8O и/или парацетамол. Честно казано не знам той ли не ме разбра или аз нещо не го разбрах. Сутринта пробвах с колата - нищо. Ще съм благодарна на съвети, знам много способи за вдигане на кръвното, но не и за смъкването му, без лекарства.
Чесънът и канелата свалят кръвно, но ги пробвай по малко, да не стане като прословутите ни сушени кайсии с Jbrul  :lol:.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #195 -: Ноември 09, 2010, 17:04:18 pm »
Кисело мляко с канела сваля кръвното, но най-добре е Док да каже.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #196 -: Ноември 09, 2010, 17:07:02 pm »
Здравейте на всички,радвам се за маймунката,че отново е на линия и е спретнала списъка,в който вече и аз присъствам.
Аз днес си дадох пробите за гърлен,носен,вагинален и чревен/анален секрет,ще са готови след 2 дни. Всичките са ми с направление по здр.каса, не знам защо тук при нас правят,от вас не съм чела да са ви взимали проби.
Днес д-ра ме гледа на стола,мери ме с онези скоби,отново ми каза ,че съм с тесен таз,но съм била слабаи костите ми били тънки и предразполагат към разширение,но до колко ще стане ясно.
Бебка си е главично разположена,но още не е слязла надолу към таза и не може да се прецени дали ще може да мине,другата седмица пак ме вика на преглед,а след 2 седмици вече ще трябва да се реши дали ще се налага секцио,моля се да не ми се налага,искам си естествено раждане,а и д-ра ми каза,че не е привърженик на секциото,но беба ще ни каже скоро.
Каза ,че вече трябва да съм си стегнала багажа и да се има готовност по всяко време.
Всичко хубаво ви желая


*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #197 -: Ноември 09, 2010, 17:27:52 pm »
Лелее, колко сте изписали :D

Добре дошла на Амберра, леки и безпроблемни :cloud9:, а и не се настройваи сама за пола, че и аз имах усещане за мъж, но си останах с усещането :D

Добре дошла и на мънки :wink:, тъкмо се чудех кой ще направи новия списък :lol:

За крувното - к. мляко с канела наистина сваля, но много внимавайте защото става рязко и може да ви стане по зле, а обратния ефект се получава с айрян със сол :D

Да си дам отчета и аз, днес бяхме на лекар и сме добре, отговаряме на седмиците си! Никид и аз ще пускам такива изследвания, днес ми казаха, не разбрах само урината стерилна литрябва да е, но ще питам пак :D
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #198 -: Ноември 09, 2010, 18:04:58 pm »
Здравейте :)
Амбера, добре дошла, пожелавам ти предстоящите седмици да са мнооого леки и приятни и успешен финал около термин  :goodluck:
Колкото до кръвното, като единствения човек в родата с ниско кръвно мога да предложа за сваляне и прахче ванилия в малко вода, въпроса е, че тия бабини илачи не на всеки действат. Другото е, ръцете (до лактите) и краката в колкото може по-топла вода за 4-5 мин почва да ти разминава. И най-важното - при високо кръвно никакво лягане, главата трябва да е високо. Дано съм помогнала!
Иначе нашия женски отбор  :lol: е добре. Вече ставането през нощта не ми е проблем, мислех, че съм намалила разходките, но таткото тая нощ ги е броил 8  :D, а аз имам спомен само за 2. Мъничето не спи по цяла нощ, но това пречи единствено на баща му, а той е силно притеснен от мърдащия ми корем.
Искам да попитам, тези с болките в срамната кост, днес ги изпитах за първи път, но се чудя не ми ли е раничко!?

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #199 -: Ноември 09, 2010, 20:39:50 pm »
Много ви благодаря на всички за отговорите за кръвното, още утре ще изпробвам някой способ и ще докладвам как са нещата. Хубава вечер на всички.